і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Заняття факультативу з мовленнєвого розвитку «Сніжинка в гостях у малят»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дошкільний навчальний заклад

комбінованого типу (ясла – садок) №1

«Олімпієць»

Голопристанської міської ради

Херсонської області

Заняття факультативу

з мовленнєвого розвитку

у середній логопедичній групі №7

«Веселка»

Тема: «Сніжинка в гостях у малят»

Вихователь:Милосердова Т.Ю.

м.Гола Пристань

Тема: «Сніжинка в гостях у малят»

Програмовий зміст: Закріпити уміння добирати спільнокореневі слова до слова «сніжинка», продовжувати вчити добирати прикметники, дієслова; вправляти в підборі порівнянь; збагачувати словниковий запас дітей.

Продовжувати формувати уміння дітей складати казку за іграшками, на тему, запропоновану вихователем. Спонукати дітей до міркування.Вправляти дітей у правильному виразному читанні поетичних творів.

Розвивати артикуляційний апарат, мовленнєве дихання, cилу голосу.

Узагальнити знання дітей про красу природи взимку; розвивати позитивно-емоційне ставлення до пізнання навколишнього.

Виховувати уміння слухати один одного не перебиваючи, працювати в групі, інтерес до заняття, увагу, наполегливість у виконанні завдань.

Обладнання: комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка, презентація - д/гра «Знайди зайве»; хмарка, сухий басейн з предметами, сніжки, сніжинки (на кожну дитину).

Попередня робота:

- вивчення віршів, прислів’їв, приказок, прикмет, повір’їв,загадок про зимові явища в природі, гри - імітації зі сніжками, фізкультхвилинки «Гра в сніжки»; чистомовок;

- уточнення знань про види зимових розваг, назви зимуючих та перелітніх птахів;

- читання казок: «Рукавичка», «Морозко», «Сніжниця», «Зайчикові хатка», «Ріпка», «Зимівля звірів»;

-малювання та аплікація сніжинок нетрадиційним способом.

Хід заняття:

Починаєм заняття

Працювати нам пора,

До нас гості завітали
Мабуть їм цікаво стало,

Як в логопедичній групі малята

Гарно вміють працювати.

Тож працюємо старанно,

Щоб почули ви в кінці,

Що в нашій групі «Веселка»

Діти просто молодці!

  • Діти, яка зараз пора року?(Зима)

  • А за якими ознаками ми можемо сказати, що зараз зима?

Слайд 1 (Взимку падає сніг; люди одягаються тепло; сонце світить, а не гріє; мороз; дерева стоять голі…)

Ми зробили гарне коло,

Озирнулися навколо.

І, заплющив оченята,

Будемо зиму уявляти.

Діти уявляють зиму сніжною, гарною, холодною, чарівною…

Поки зиму уявляли,

Хмарка в гості завітала.

Ось із нашої хмаринки

Вмить посипались сніжинки.

Тихо падали, кружляли,

Білим килимом вкривали.

Та одна сніжинка впала,

Дуже їй цікаво стало,

Як в садочку малята

Дружно всі уміють грати.

Буду я речення казати,

А ви правильну відповідь давати.

Д/ гра «Знайди невідповідності в реченні»

- Зима – це дуже тепла пора року. ( Зима – це дуже холодна пора року).

- Починається зима одразу після літа.( Починається зима одразу після осені).

- Перший зимовий місяць називається вересень.( Перший зимовий місяць називається грудень).А які ще зимові місяці знаєте?

- Зима приносить нам білі дощі.(Зима приносить нам білі снігопади).

- Пухнасті сніжинки падають із землі на небо.( Пухнасті сніжинки падають із неба на землю).

- Річки та озера не замерзають і не вкриваються кригою.( Річки та озера замерзають і вкриваються кригою).

Сніжинка хоче знати,

Чи вміють наші діти

Дихальну гімнастику робити?

Дихальна гімнастика

Вітер зимовий подув на сніжинку,

Здув її легко, неначе пушинку.

Витягни губи у трубочку й ти,

Щоб тому вітру допомогти.

Щічки свої надувати не треба -

Ой, білий сніг вже посипався з неба!

Ця гарнесенька сніжинка

Пропонує ще пограти.

Тож , сідайте всі малята,

Будемо зайве в грі шукати.

Д/ гра «Знайди зайве» (Слайд 2, 3, 4, 5)

1. Знайди не зимове явище: падають сніжинки, снігопад, мороз розмальовує візерунки на вікнах, веселка, висять бурульки.

2.Знайди не зимову розвагу: катання на лижах, гра в футбол, катання на ковзанах, ліплення снігової баби, катання на санчатах.

3. Знайди не зимового птаха: синичка, снігур,горобець, ластівка, дикий голуб.

4. Знайди не зимову казку: «Рукавичка», «Сніжниця», «Зимівля звірів», «Ріпка», «Зайчикові хатка».

Під стільцями лежать сніжки

Відпочити треба трішки.

Сніжки дружно ми візьмемо,

Наші ручки розімнемо.

Гра – імітація зі сніжками

Ми котили сніжки (діти котять сніжку по одній руці)

По сніговій доріжці. (теж саме по іншій)
На ковзанці побували,
(перекладають сніжку між долоньками

Там по колу покружляли. і катають круговими обертами)

Дружно в сніжки ми пограли, (підкидують і ловлять сніжку)

І ловили, і кидали.

Поклали сніжки, відпочили,

І рівнесенько всі сіли.

Будемо далі грати,

Зі сніжинкою розмовляти.

Навчимо сніжинку, малята,

Чистомовки промовляти?

Чистомовки

Ма-ма-ма — прийшла до нас зима.

Ок-ок-ок — тихо падає сніжок.

Ду-ду-ду – дує вітер у трубу.

Те-те-те – і метелиця мете.

Гу-гу-гу — всі дерева у снігу.

Ло-ло-ло — все подвір’я замело.

Ми-ми-ми – дивні витівки зими.

І щоб гості не сумували,

Діти загадки приготували:

Мухи білі і лапаті – 
Не живуть вони у хаті. 
А як сонце припече – 
З них водичка потече.
Відповідь: (Сніжинки)

Білий, а не борошно, 
пухнастий, а не вата, 
літає, а не птах.
Відповідь: (Сніг)

За селом була вона
Вся блискуча, чарівна,
По слизьких її боках,
Ідуть діти в саночках.
Відповідь: (Ковзанка)

Що то за гість, що тепло їсть?
Відповідь: (Мороз)

Під вікном моїм калюжа
Уночі замерзла дуже,
Узялася склом твердим,
Добре ковзатись на нім.
Відповідь: (Лід)

Діти гарно розмовляють,
Віршів про зиму багато знають:

Зима кружляє і сміється,
Вітерець за нею в’ється,
Сніг, мов хутро, розвіває,
Білі крила розправляє.


В
криті килимом всі стежки,
Бурульки сяють, мов сережки,
І зима, як справжня птиця,
В білій казці – чарівниця.

Зимонько, голубонько
В білім кожушку,
Любимо ми бігати
По твоїм сніжку.
Всім рум”яниш личенька
Ти о цій порі
І ладнаєшь ковзанки
В нашому дворі.

Летять, летять сніжинки 
На поле, ліс і сад,
 
Веселий свій таночок
 
Танцює снігопад.
 

Ой, летять, летять сніжинки 
На будинки, на ялинки,
 
На дороги, на поля —
 
Біла-біла вся земля!

Якось вранці на поріг
Випав білий-білий сніг.
Біла стала вся земля,
Річка, луг, ліси й поля.

Засвистіла завірюха,
Морозець щипа за вуха.
Діти кажуть «Все дарма!
Це ж чудово!
Це ж зима!»

Ще приказки, прислів’я:

Багато снігу- багато хліба.

Зимня пора все підбира.

Мороз невелик, а стоять невелить.

Зимою деньок, як комарів носок.

Що влітку відкладеш, то взимку, як знайдеш.

Дружно розцвірінькались горобці-на потепління.

Та прикмети, повір’я:

ІІній на деревах- на мороз, туман- на відлигу.

Ворона завжди сідає дзьобом до вітру.

Коли на снігу зимою гуска піднімає ногу і стоїть на одній, то слід чекати похолодання чи морозу.

Зима засніжена- літо дощове.

А тепер прийшла пора

Трохи відпочити.

Зі сніжками на фізхвилинку

Хочу запросити.

Фізкультхвилинка «Гра в сніжки»

Ой, сніжок у зими - (діти кружляють на місці, плавно змахуючи руками,

зображуючи політ сніжинок)

Холодний та білий. (присідають, беруть с підлоги сніжки)

Сніжки зліпимо ми («ліплять» сніжки)

Швидко та уміло.

Туп- туп- туп, (притупують ногами)

Хлоп- хлоп- хлоп, (плескають в ритмі віршика)

Друзі, не зіваймо! (крокують на місці)

І хутчіш у сніжки ми

Всі разом пограймо! («кидають сніжки» один одному»)

Сніжинка живе не одна,

В неї родичів велика сімя.

Мовленнєва гра «Слова – родичі»

Сніжинка - сніг, сніговик, сніговий, сніжок, снігуронька, снігопад, снігова королева, снігур, підсніжник, білосніжка, сніжниця, снігова баба.

Наша сніжинки сюрприз готувала,

В білім сніжку казочку сховала.

У сніжку ви щось знайдіть,

Гарну казочку складіть.

Казка про сніжинку.

З неба злетіла в ліс сніжинка. Вона була легка, ніжна, мов пушинка. І красива, мов зірка.

В цьому лісочку в маленькому будиночку жив зайчик . Він бачив, як падає та кружляє сніжинка.Зайчик простягнув лапку. Він захотів приголубити сніжинку. А вона впала на теплу, пухнасту лапку. й розтанула. Зайка сумно подивився на лапку, де блищала крапелька, мов сльоза.

Він дуже засумував, бо дуже хотів роздивитися сніжинку.

Сподобалось сніжинці,

Як казочку ви склали.

І в подорож цікаву

Вона помандрувала.

Підсумок:

Залишила на спогади

Ось цей сюрприз маленький.

Від сніжиночок – сестричок

І хмаринки – неньки.

А любим нашим гостям

Ми хочемо показати,

Як гарно наші діти

Вміють сніжинки й малювати.

Виставка сніжинок намальованих нетрадиційними способами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Заняття факультативу з мовленнєвого розвитку у середній логопедичній групі
  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Дошкілля
  • Клас
    Дошкільнята
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    156
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    QQ607414
  • Вподобань
    0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь