Закріплення звуків [г],[г]. Опрацювання тексту «Гурток «Умілі руки»"

Опис документу:
Конспект уроку з української мови (навчання граммоти) в першому класі на тему: "Закріплення звуків [г],[г]. Опрацювання тексту «Гурток «Умілі руки»»" Мета уроку: закріплювати вимову твердих і м яких приголосних звуків, навичку читання слів, текстів з буквою Гг, розширювати словниковий запас учнів. Розвивати уяву, мовлення учнів. Прививати інтерес до читання, працелюбніст

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Мета уроку: закріплювати вимову твердих і м яких приголосних звуків,

навичку читання слів, текстів з буквою Гг, розширювати словниковий

запас учнів. Розвивати уяву, мовлення учнів. Прививати інтерес до

читання, працелюбність.

Обладнання: таблиці складів, предметні малюнки із зображенням горобця, поробки

грибочка , тигра, груші; маски із зображенням равлика, гусей, голубів.

Хід уроку

І.Актуалізація опорних знань учнів

1.Повторення вивченого матеріалу.

Загадка: Що це за сіренька пташка

Ловить гусінь і комашок.

Цвірінчить вона, стрибає,

В теплий край не відлітає.

Цей маленький жвавий хлопчик

Називається …горобчик

Що ви знаєте про цю пташку? Який перший звук в слові «дятел»?

Схарактеризуйте його.

2. Гра « Впіймай звуки [ г], [г].

Гуси голосно кричали,

Горобці зерно клювали

Грак погнав горобців.

Голубок на землю сів.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

Сьогодні ми познайомимося з друзями горобчика. Нам треба буде виконувати

завдання птахів і вдосконалювати навички читання слів і текстів з вивченими буквами.

ІІІ.Робота над темою уроку

1.Зарядка для язичка:

- почистити язичком верхні і нижні зубки

- виконати вправу « Нюхаєм ромашку»

- виконати вправу « Як біжить конячка»

2. Гра «Ланцюжки».

га - го – гу – ге – ги – гі –

ег – ог – уг – ег – иг – іг –

ага - ого – угу – еге – иги – ігі –

3.Опрацювання віршованих текстів Букваря

читання тексту вчителем

-самостійне напівголосне читання віршів учнями

-читання віршів окремими учнями

- інсценування вірша- діалога «Равлик»

4. Робота над скоромовкою

-читання скоромовки вчителем у помірному темпі

- читання скоромовки учнями в помірному темпі,далі темп пришвидшується.

- конкурс скоро мовників

5. Фізкультхвилинка

6. Вправа на добір звукових моделей до слів відгадок

Хитрий, хижий і смугастий

Найстрашніший у тайзі.

Перед ним тремтять усі.

Як роззявить пащу: гр.-р

Звірі хто-куди біжить.

Називають звіра…тигр

Є шапка, нема голови,

Є нога, нема черевиків.

Щоб на нього подивитись

Треба в лісі низько поклонитись

Лампочка на дереві висіла

Стала смачна пожовтіла.

Діти лампочку зірвали,

З апетитом скуштували.

Розколовся будиночок- стрючок

На дві половинки.

І посипалися звідти

Зелені бусинки- дробинки

7. Опрацювання тексту Букваря « Гурток «Умілі руки »

Вступна бесіда . ( Розповідь вчителя про гурткову роботу, можливість виготовлення

Учнями поробок із різних матеріалів.)

-Словникова робота:

Гурток – група людей, об’єднаних спільними інтересами

гуртом- разом, колективно

гурт – зібрання людей, група

-читання тексту вчителем

Чим займалися діти в гуртку «Умілі руки»? Як ви розумієте слово «умулі»?

-самостійне напівголосне читання тексту учнями

-читання тексту учнями «ланцюжком»

- Назвіть імена дітей, які відвідували гурток. Які гриби вони виліпили?

Що сказала Ганна Григорівна?

- Поєднайте імена дітей (надруковані на карточках ) з предметними малюнками

зображених грибів:

Гліб опеньки

Ніна груздь

Галинка білі гриби

Богдан підберезовики

ІV. Підсумок уроку

Закріплення звуків [г],[г].

Опрацювання тексту

«Гурток «Умілі руки»»

урок навчання грамоти в 1 класі

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
8
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!