Захід "Мандрівка до Польщі"

Опис документу:
Захід для учнів 5-8 класів, можна проводити у вигляді виховної години або ж на сцені актової зали. Є двоє ведучих, використано сценки з підручників польська мова автора Біленька-Свистович, окрім інсценізацій є пісні.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Мандрівка до Польщі
Wycieczka do Polski

Підготувала:

Вчитель польської мови

Войтюк Ю.В.

2018

Ведучий 1. Witamy was! Dzisiaj my mamy wyceczkie do Polski. Wy bedziecie znac co to jest Polska, legendy, piosenki, miasta i wielu interesujacej informacji.

Ведучий 2. Доброго дня! Вітаємо вас. Сьогодні ми помандруємо Польщею. Дізнаємося легенди про Польщу, пісні, міста і багато цікавого про цю країну.

Населення: 38,5 млн. чоловік. Столиця: Варшава

Склад регіону: 16 воєводств. Грошова одиниця: злотий = 100 грошей

Ведучий 1.Прапор Польщі. Білий колір на прапорі символізує білі орлині крила, червоний колір уособлює багряний сонячний захід.

Ведучий 2.Герб Польщі. Герб являє собою срібного коронованого орла з золотим дзьобом та кігтями на червоному щиті.

Ведучий 1.Історія Польської держави, яка виникла наприкінці Х століття, багата на славні, історичні, а також драматичні події.

Ведучий 2.Назва "Польща" походить від давньослов'янського племені Полян (від слова "поле").

Ведучий 1.З 1025 року Польща стала королівством, з 1569 року вона називається Річ Посполита. Могутня Річ Посполита через два століття зникла з політичної карти внаслідок трьох поділів Річ Посполитої (1772, 1793, 1795 роки), між Пруссією, Австрією і Росією.

Ведучий 2.Після більше ніж столітнього іноземного панування незалежність Польщі було відновлено під кінець Першої світової війни. У серпні 1918 року країну було проголошено республікою

Ведучий 1.Внаслідок Другої світової війни Польща втратила близько 40 % національних досягнень і більш як 1/5 населення. У травні 1945 року Польщу повністю визволено. У 1999 році вона стала членом НАТО. 1 травня 2004 р. країна вступила до Євросоюзу, а 21 грудня 2007 р. - в Шенгенську зону.

Ведучий 1. До вашої уваги учні 5 класу з піснею Jestesmy jagodki.

Ведучий 2. Чи можливо уявити історію країни без її відомих постатей? До вашої уваги відомі поляки, а саме:

Maria Sklodowska Curie Марія Склодовська Кюрі (фізик,хімік, педагог, громадська діячка польського походження).

Henryk Sienkiewicz Генрик Сенкевич (прозаїк, автор низки оповідань і романів).

Wladyslal Reymont Владислав Реймонт (польський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури).

Czeslaw Milosz Чеслав Мілош (поет, прозаїк, перекладач, юрист, літературознавець).

Lech Walesa

Wislawa Szymborska

Ведучий 1. Кожна країна красна своїми культурними традиціями. Національні танці – це теж частина кожної держави. Ось в Україні – це гопак, а в Польщі це краков’як, полонез, оберек, мазур, куявяк.

Ведучий 2. Pierwszy tanic – krakowiak; drugi – polonez; trzeci – oberek; nastepny – mazur; piaty – kujawiak. (Слухання музики – польські народні танці).

Ведучий 1. Рельєф Польщі. - Рівнини - 97% території (найбільша - Польська). Гори - 3% (Карпати і Судети). Країна має густу річкову мережу і надзвичайно багата на озера. Найбільшими є річки Вісла з Бугом і Одра з Вартою.

Ведучий 2. Під лісами, переважно мішаними, – близько 1/4 площі. Понад 3/5 земель придатні для сільського господарства. Найбільша річка басейну Балтійського моря і Польщі. Впадає у Гданську затоку. Довжина 1 047 км.

Ведучий 1. Довжина 854 км: 742 км у Польщі. Бере початок у Судетських горах (Чехія) на висоті 634 м.

Ведучий 2. Свята в Польщі. 25 грудня – Різдво

11 листопада – День незалежності

1 січня – Свято Нового Року

6 грудня – День Святого Миколая

3 травня – День Конституції.

Пісня «Wolnosc».

Виступ учнів (свята Польщі).

Пісня «Jezus malusenki».

Ведучий 1. Тепер давайте помандруємо картою Польщі і відправимося в одні з найбільших міст .

Виступ учнів (міста Польщі).

Ведучий 2 . Визначними місцями Польщі є Площа Матейки, Барабакан, Флорфанська вулиця, Ринкова площа в Кракові, Маріацький костел, Сукенніци, Памятник Адаму Міцкевичу,Домініканський костел, костел Францискіанців, Палац Єпископів, костел Святого Петра і Павла, костел Святого Анджея, Костел Святого Хреста, Золоті Ворота. Це звичайно лише зображення, відвідавши ці місця милуєшся їх красою.

(Сценка «Bozena zachorowala »учні 6 класу).

Ведучий 1.А зараз трішечки цікавих фактів.

У Польщі є місце, де під прямим кутом перетинаються дві річки − Велна і Нельба. При цьому через відмінності температур води, різних швидкостей і рівнів течій води річок не змішуються.

Ведучий 2. У Польщі є пустеля. Піщана площа розміром 32 кв. км розташувалася поблизу міст Блендов, Ключі і Хехло і отримала назву Блендовської пустелі.

Ведучий 1. У Західнопоморському воєводстві, недалеко від Гріфіну, зростає Кривий ліс. Свою назву він отримав через 400 викривлених, деформованих сосен.

Ведучий 2. У Польщі розташована чимала кількість театрів. Цікаво, що лише у Варшаві налічується 47 театрів, кінотеатрів всього 36 і жодної будівлі цирку. Те ж саме і в інших містах.

Ведучий 1. До вашої уваги цікаві вірші польською мовою

(Виступ учнів 5 класу).

Ведучий 2. Ми віримо, що сьогодні ви дізналися багато нового про країну-сусіда – Польщу. На закінчення хочемо сказати, що ми – українці, ми єдині та неповторні. І саме в наших руках майбутнє нашої країни. Творімо його гідно! Дякуємо за увагу!

(Пісня. Вихід всіх учасників на сцену).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»