Задачі патріотичного змісту за Книгою рекордів України

Опис документу:
Велике починається з малого. Кожен викладач на своїх заняттях може закласти маленьку часточку у духовне збагачення студентів, навіть, якщо це буде здаватися незначущим. Якщо на 10 - 15 предметах коледжу, викладачі 10 – 15 разів переконають студента, що нам є чим пишатися в своїй країні, то це і буде справжній патріотизм.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ЯК ВИХОВАТИ СУЧАСНИЙ ПАТРІОТИЗМ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ЗАСОБАМИ МАТЕМАТИЧНОЇ ОСВІТИ

(математичні задачі за Книгою рекордів України)

Чиновата З.А., Коледж переробної та харчової промисловості ХНУСГ ім. П. Василенка, м. Харків

Сучасний українець не може бути стороннім спостерігачем становлення загальнонаціональної ідеї як об’єднуючого чинника у вихованні патріотизму, не може бути не обізнаним про історію України як базу для формування позитивної свідомості, гордості за свою землю, історичне минуле. Задача викладача - допомогти студентові виховати в собі моральні цінності в нинішніх умовах, опустити рівень зневіри молодих людей щодо держави як гаранта їх прав. Національна ідея відіграє важливу роль у державотворенні. До молоді потрібно доносити, що національна ідея – це дух народу, це мета до зростання духовності, єдності нації та матеріального благополуччя.

В української молоді проявляється в певній мірі патріотизм: у відчутті пошани до своєї країни, у знанні історичного минулого, активності у громадському житті країни. У цьому першочергову роль відіграє сімейне виховання. Проте не всі молоді люди в Україні мають високо розвинене почуття патріотизму, частина з них втратила віру у велику сучасну національну ідею, виходячи з свого становища: низький рівень життя, фінансова нестабільність, соціальна незахищеність, безперспективне майбутнє, корупція, незабезпеченість роботою за фахом після закінчення ВНЗ, пошуки кращої долі на чужині. Шлях у майбутнє вирішення цієї проблеми лежить через духовну освіту молоді.

Велике починається з малого. Кожен викладач на своїх заняттях може закласти маленьку часточку у духовне збагачення студентів, навіть, якщо це буде здаватися незначущим. Якщо на 10 - 15 предметах коледжу, викладачі 10 – 15 разів переконають студента, що нам є чим пишатися в своїй країні, то це і буде справжній патріотизм.

В Україні існує своя книга рекордів, аналогічна Книзі рекордів Гінеса. Хіба люди з цієї книги та їх досягнення не є приводом гордості за співвітчизників? Аби студенти дізналися про них, я запропонувала ознайомитися з цією книгою. А щоб студенти не були просто спостерігачами чужих досягнень, а почали шлях до своїх, я запропонувала скласти та розв’язати задачі, пов’язанні з рекордами українців. Було влаштовано конкурс на кращі задачі, відзначено переможців. Найкращі роботи пропоную до вашої уваги.

Математичні задачі за книгою рекордів України

 1. Андрій Косташ з Києва за 1 годину віджався 1670 разів. Потім його темп зменшився: за 2 наступних години він зробив 2950 віджимань. На скільки відсотків зменшилась швидкість віджимань Андрія. Відповідь округлити до сотих. (Відповідь: .)

 2. Київські кухари в самому центрі столиці, на майдані Незалежності, приготували найдовший шашлик на одному шампурі не тільки в Україні, а й у всьому світі. Його довжина склала 150,6 м, а на приготування пішло 180 кг м’яса. Скільки людей змогли покуштувати шашлик, та який прибуток від його продажу отримали кухари, якщо порція (100 г) коштувала 40 грн. Вважати, що м'ясо при обробці втрачає 27% своєї маси. (Відповідь: 1314 людей, 52560 грн.)

 3. В Києві дівчата спекли гарбузовий пиріг-велетень вагою 240 кг. Скільки людей поласує пирогом, якщо вага однієї порції 120 г. (Відповідь: 2000 людей.)

 4. Випускник Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 58 Денис Ткемеладзе за 11 років навчання не пропустив жодного уроку в школі по всіх предметах. Скільки часу проводив Денис в школі за місяць (20 навчальних днів), якщо за розкладом щодня 7 уроків по 45 хв. кожний. (Відповідь: 105 год.)

 5. Надія Колесникова потрапила до книги рекордів України як найвища людина в Україні. Коли вона стоїть на каблуках її зріст дорівнює 229 см. Зріст Володимира Зеленського складає 72,5 % від зросту Надії. Який зріст Володимира Зеленського? (Відповідь: 166 см.)

 6. Засновник і президент Київського міського автомотоклубу Сергій Малик встановив рекорд України, розігнавши свій болід класу «Формула» на льодовому шоу столичного озера Сонячне до 112 км/год. Анатолій Єфімов, відомий мотогонщик, майстер міжнародного класу, на цій трасі встановив іще один абсолютний рекорд України. Він розігнав мотоцикл Suzuki RMZ 250 R до позначки 116 км/год. Хто з рекордсменів та на скільки хвилин проїде відстань у 1000 км швидше? (Відповідь: Єфімов, на 18,6 хв.)

 7. Задумали деяке число. Якщо його піднести до квадрату та поділити на 2, то отримаємо вагу найбільшого випеченого в Україні капелюха. А якщо це число піднести до квадрату та додати 16, то вийде вік найстарішої українки. Вік жінки (в роках) у 2,32 рази більший за масу (у кг) капелюха. Знайти невідоме число, вік найстарішої жінки в Україні та вагу капелюха. (Відповідь: 10, 50 кг, 116 років.)

 8. Якщо деяке число поділити навпіл, взяти від остачі 35%, потім ще половину, та від цієї остачі взяти третю частину, потім отримане число помножити на 0,2, то вийде 9,45. Знайшовши це число, отримаємо унікальне досягнення мешканця Миколаєва Олега Рички зафіксоване на фестивалі «Монгольф’єре» під Києвом. Піднявшись на повітряній кулі, він стрибнув із закритими очима з висоти, що дорівнює задуманому числу. З якої висоти стрибнув Олег Ричка? (Відповідь: 1620 м).

 9. Розв’язати рівняння: 6000х-1 + х2*10-2 = 601.

Корені даного рівняння становлять вагу найбільшого гарбузового пирога, що спекли в Україні (більший корінь) та кількість людей, які випікали його (менший корінь). (Відповідь: 240 кг та 10 людей).

 1. Найбільше в Україні графіті - портрет космонавта Юрія Гагаріна знаходиться в м. Харкові на фасаді багатоповерхового житлового будинку № 39 на однойменному проспекті. Цей мурал – одна з сучасних пам’яток першої столиці. Висота зображення сягає 35,3 м, а ширина – 12, 8 м. Яку площу займає графіті? Відповідь округлити до цілих. (Відповідь: 452 м2).

 2. Дизайнерка-ювелір з Донецька Тетяна Калюжна отримала сертифікат про рекорд України як авторка найдорожчої шахтарської каски. ЇЇ оціночна вартість становить 42240 доларів США. Скільки років потрібно працювати шахтареві, аби заробити на цю каску, якщо середня зарплатня шахтаря 5632 грн/місяць, курс долара становить 1:8? (Відповідь: 5 років).

Даний конкурс та подібні до нього заходи сприяють духовному збагаченню українського студента, розвивають інтелектуальні здібності та почуття справжнього, не «паперового» або «ура» патріотизму, допомагають підвищити власну самооцінку та мотивацію навчання.

4

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
5
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!