! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Задачі на знаходження суми

Опис документу:
Мета: формувати вміння розв'язувати задачі Дидактична задача: актуалізувати вміння учнів розв'язувати прості задачі на знаходження суми; формувати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа частинами двома способами; обчислювати значення виразів на кілька дій. Розвивальна задача: формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу під час виконання завдань; розвивати образне мислення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 87

Тема уроку: Задачі на знаходження суми

Мета: формувати вміння розв'язувати задачі

Дидактична задача: актуалізувати вміння учнів розв'язувати прості задачі на знаходження суми; формувати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа частинами двома способами; обчислювати значення виразів на кілька дій.

Розвивальна задача: формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу під час виконання завдань; розвивати образне мислення.

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

(прохід крізь стіну на платформу 9 і ¾ до потяга на Хогвардс звучить музика)

-займіть місця у вагонах потяга. Ми відправляємося до школи чарівників Хогвардс!

  1. Поїздка у потязі (відео із фільму «Потяг»)

Щоб потрапити до школи чарівників Хогвардс вам потрібно виконати завдання на звороті квитків

Заміни кожне число сумою розрядних доданків

14=10+4 52= 91=

28= 36= 43=

69= 87= 75=

(троє учнів зачитують результати)

  1. Ви молодці! Ми прибули до школи чарівників Хогвардс. Зараз відбудеться церемонія розподілу на факультети (Гріффіндор, Когтегран, Пуффіндуй). (відео із фільму «Шляпа»)

  • Той, кого я називаю, підходить до мене. Я надіваю на нього чарівний капелюх і він називає факультет до якого ви потрапили. Після чого ви займаєте відповідне місце. Бажаю всім успіхів!

  • Вітаю всіх на ваших факультетах! На сьогоднішньому уроці, це ваша сім'я. Під час уроку за успіхи ви будете набирати бали. За порушення правил ви будете їх втрачати. Всі ваші бали будуть фіксуватися на спеціальному бланку. В кінці уроку факультет, який переможе буде нагороджений. Ви готові? Тоді, до роботи!

ІІ Актуалізація опорних знань

  1. Усне опитування

Про що має запитуватись у задачі на різницеве порівняння? (на скільки більше чи на скільки менше)

Якою арифметичною дією відповімо на її запитання? (дією віднімання)

Чому? (Щоб дізнатися на скільки одне число більше або менше за інше, треба від більшого числа відняти менше)

Про що запитується у задачі на знаходження різниці? (Скільки залишилося). Якою дією відповімо на її запитання?(дією віднімання)

Про що запитується у задачі на знаходження суми? (скільки стало). Якою дією відповімо на її запитання? (дією додавання)

(за правильні відповіді нараховуються бали(по 10) і вносяться до бланку відповідно до факультету, учасник якого дав правильну відповідь)

  1. Математичний диктант (записується в робочих зошитах)

Скільки сантиметрів становить 1 дециметр? (10см)

Скільки дециметрів у метрі? (10дм)

Скільки місяців у році? (12міс)

Скільки днів у тижні? (7 дн)

Скільки годин у добі? (24 год)

Скільки хвилин у годині? (60 хв)

  1. Геометрична хвилинка (по одному учаснику з кожного факультету витягують з капелюха геометричну фінуру (кут, призма, куб) і аналізує її)

  • Ви розумники! Перші бали кожному факультету вже нараховані. Рухаємося далі.

ІІІ. Оголошення теми уроку.

  1. Сьогодні у нас незвичайний урок математики. Тема уроку захована у філософському камені, який викрав злий чаклун, ім'я якого ми з вами не вимовляємо. На нашому шляху буде безліч пригод і небезпек. Але ми з вами з усім впораємося і повернемо філософський камінь і розгадаємо тему уроку! (відео із фільму «Троль»)

ІV. Формування вмінь і навичок

1. Формування вміння розв'язувати задачі на прикладі задач на знаходження суми

-Зараз ми відправляємося у коридори Хогвардсу. Будьте обережні і уважні, бо десь тут бродить Троль (відео із фільму «Троль 1»). Щоб його знешкодити ми маємо виконати завд. 2 на ст. 78 Навчального зошита.

Фронтальне виконання завдання 2.

Учні з'ясовують, що задача 1 проста задача на знаходження суми трьох доданків і до неї підходить короткий запис і графічна схема а). Один із учнів креслить на дошці схему аналізу цієї задачі. І розв'язує її.

Учні з'ясовують, що складена задача (2) складається з двох простих задач:

  1. на збільшення числа на кілька одиниць;

  2. на знаходження суми трьох доданків.

Схема аналізу попередньої задачі доповнюється. Складається план розв'язування цієї задачі й записується її розвязання діями і відповідь в робочі зошити.

План

  1. скільки цукерок у Віті? 8+4=12

  2. Скільки всього цукерок? 8+12+9=29 (цук.)

  • Ми знешкодили Троля і потрапили до Темного лісу (відео із фільму «Темний ліс»). В цьому лісі водяться дивні істоти, Кентаври. Вони можуть нам допомогти вийти з цьго лісу неушкодженими тільки, якщо ми виконаємо 3 завдання Навчального зошита.

(учні виконують у зошитах короткий запис задачі; пояснюють аналітичні та синтетичні міркування за поданими схемами; розбивають задачу на прості та формулюють план її розв'язання; записують розвязання і відповідь задачі у зошит).

Славко – 7 ц.

Юля - ?, на 2 ц. менше ? ц.

Миколка – 8ц.

7+(7-2)+8=20(ц.)

  • (відео із фільму «Кентавр»)Кентавр розповів, що нам потрібно знайти філософський камінь захований у підземеллі Хогвардсу і охороняє його триголовий пес Пушок. А щоб пройти повз Пушка потрібно бути дуже сміливим і мати гострий розум. Тому щоб відправитися далі нам потрібно випити чарівного зілля, яке надасть нам сил і покращить роботу мозку (діти роблять кілька ковтків води і роблять вправу «крюки»)

  1. Формування обчислювальних навичок додавання і віднімання чисел частинами двома способами.

  • Ми можемо зменшити Пушка за допомогою заклинання Інгардіум Левіосса! (діти разом з учителем промовляють кілька разів заклинання). Але воно матиме силу тільки якщо ми знайдемо значення виразів двома способами на ст. 79 (завд.4). візьміть свої палки-писалки і приступаємо!

Завдання виконується з коментованим письмом. (відео із фільму «Пушок»).

  • Ми справилися тож давайте промовимо заклинання і зменшимо Пушка до безпечного розміру, щоб мати змогу пройти далі.

  1. Формування вміння знаходити значення виразів на кілька дій

  • Тепер нам потрібно відкрити двері до Потаємної кімнати, але для цього потрібно дібрати до цих дверей потрібний ключ

(відео із фільму «Ключі»). Знайти підходящий ключ дуже просто: треба у завд. 5 ст. 79 обрати і розв'язати тільки той вираз, у якому правильно встановленопорядок дій.

V. Закріплення вмінь складати задачі на знаходження суми

  • Ми потрапили до Потаємної кімнати. Чарівне дзеркало розповість нам де знаходиться філософський камінь, якщо ми доведемо, що варті цього, виконавши наступне завдання. Кожен факультет боротиметься окремо (робота в групах). Нехай капітани команд вийдуть і отримають конверти з завданнями і коробочки з реквізитом, який допоможе при виконанні завдань.

Для виконання цього завдання ви будете обмежені в часі. У вас всього 3 хвилини. Якщо за цей час ви не встигнете, Чарівне дзеркало може сказати вам неправду. Тож поспішайте! Час пішов!

Гриффіндор

Складіть складену задачу на знаходження суми

Скрепок – 6 шт.

Кнопок - ?, на 2 більше ? шт.

Гумок – 5 шт.

Когтегран

Складіть складену задачу на знаходження різниці

Було – 19 предм.

Використали - ?, 6 скрепок і 5 кнопок

Залишилося - ?

Пуффіндуй

Складіть складену задачу на різницеве порівняння

Скрепок – 9 шт. ?

Кнопок – 12 шт. на ? менше

Гумок – 5 шт.

  • Тепер дзеркало покаже вам де знаходиться філософський камінь.(З самого початку уроку камінь знаходиться у Гаррі Поттера в кишені діти дізнаються про це тільки подивившись відеоуривок).

Ви справжні маленькі чарівники! Вам вдалося пройти всі випробування і повернути філософський камінь!

. Рефлексія

-Давайте згадаємо, які випробування ви проходили.

-Що робили сьогодні на уроці?

-Що було найважче?

- Які із зівдань для вас були легкими?

«Кубок Хогвардса» (підрахунок очок і нагородження)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись