і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Використання опорних та інтерактивних схем для формування навичок мислення високого рівня
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

За Остапом Вишнею « Любіть книжку!». Марія Пригара «Про книжку».

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 9.

Тема: За Остапом Вишнею « Любіть книжку!». Марія Пригара «Про книжку».

Мета: пояснити учням значення малюнків для розкриття змісту книжки; допомогти дітям відчути красу і силу графічного мистецтва; розвивати художній смак учнів, збагачувати їхній словниковий запас; виховувати любов і бережливе ставлення до книжки.

Обладнання: ілюстровані твори дитячої літератури («Ліз карасик через перелазик», «Телесик», листівки «Українські народні казки», ілюстрації до казки «Рукавичка»).

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

1. Відгадування загадки.

Сама мовчить, а всіх вчить. (Книга).

- Отже, сьогодні ми будемо говорити про книгу, про людей, які допомагають книзі стати привабливішою для читача.

2. Виставка книг.

Чи подобаються вам книжки на виставці? Чому?

Яка книжка сподобалась вам найбільше?

Прочитайте прізвище письменника цієї книжки.

А хто ще, крім письменника, вважається автором книжки?

Назвіть прізвище художника, який є співавтором книжки.

Які книжки ви любите читати: з малюнками чи без них?

II. Мотивація навчальної діяльності

Словникова робота.

Довідкове віконечко допоможе вам зрозуміти матеріал уроку. Першим віконечком є слово «Ілюстрація». Вимовте його поскладово, цілимсловом, повільно, швидко.

Ілюстрація — малюнок, який розкриває і поглиблює зміст тексту. Ілюстрації бувають: сторінковими

на всю сторінку (продемонструвати); у тексті

частини сторінки (продемонструвати); заставка

малюнок на початку розділу у верхній частині сторінки (продемонструвати); кінцівки — в кінці розділу; частини книжки (продемонструвати).

Наприклад, для ілюстрації художник обирає епізоди, що найповніше розкривають зміст тексту або окремих його частин.

Кінцівка відтворює завершальну дію для книжки чи розділу.

Заставка зображує яскраві моменти і епізоди, які можуть підказати читачеві, про що піде мова у тексті.

III. Сприйняття і засвоєння матеріалу

1. Слово вчителя з елементами бесіди.

Гра «Відгадай, до якої казки малюнки».

1) Листівка до казки «Коза-дереза».

Погляньте, подумайте і скажіть, до якої казки цей малюнок?

Кого ви бачите на передньому плані?

Якою ви бачите козу?

Який рак на малюнку?

Кого бачимо на другому плані (за віконцем)?

Хто може переказати епізод, який зображено на малюнку?

Хто може переказати уривок з казки до цього малюнка?

2) Листівка до казки «Пан Коцький».

До якої казки ілюстрація?

Як ви здогадались?

Яким намальовано пана Коцького?

Якими зображено інших звірів?

Кого настрахав ледар пан Коцький?

Про що розповідає малюнок?

Прослухайте уривок із казки (учитель читає текст на звороті листівки).

Розгляньте наступну листівку.

3) Листівка до казки «Лисичка-сестричка і вовкпанібрат».

До якої казки ця ілюстрація?

Якою зображена лисичка?

Яким ви бачите вовка? (Дурненьким. Він терпить витівки хитрої лисиці)

3. Артикуляційна вправа.

Що просить сказати лікар, коли дивиться горло хворого?

Дмухніть на кульбабку.

Погасіть свічку.

Як квакає жабка?

Як гарчить собака?

Як цокає годинник?

Як кличуть курчат?

Як фиркає кіт?

4. Завдання учням.

1) Практичне орієнтування в книжці.

Книжка «Телесик» (К.: Веселка, 1995). Назву книжки закрити.

Розгляньте малюнок на обкладинці книжки.

Чи здогадались ви, яка це казка?

Що допомогло вам?

Яким зображено Телесика?

Взяти книжку і дізнатись із першої сторінки: її назву; хто автор; прізвище художника; де видано книжку.

2) Переказ казки за ілюстраціями.

А тепер за ілюстраціями до книжки спробуйте її переказати.

5. Творче завдання.

Словесне малювання до кінцівки казки «Ріпка».

Бесіда.

Розгляньте ілюстрації до казки «Ріпка».

Кого з героїв казки ви впізнали?

Чим закінчилась казка?

Чи є на дошці ілюстрація до кінцівки цієї казки?

Спробуйте словами намалювати ілюстрацію до кінцівки казки «Ріпка».

Фізхвилинка

6. Вірш «Про книжку», М. Пригара.

Чому скаржилась книжка Мар'яні?

Чи добре читала Мар'янка?

7. Робота з текстом.

Читання і обговорення оповідання «Любіть книгу»

1) Читання вчителем.

2) Робота над розумінням учнями тексту. Бесіда.

Як ставився Василько до книжки?

Як він читав книжку?

Який сон йому приснився?

Чи добре було Василькові уві сні? Якої думки він дійшов після цього?

Які слова висловлюють головну думку оповідання?

3) Читання твору учнями (парами).

IV. Підбиття підсумків уроку

Бесіда.

Що нового ви дізнались на уроці?

Кого вважають співавтором книжки?

Як слід ставитись до книжок? Що ти порадиш своїй молодшій сестричці і братикові?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Літературне читання
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    373
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    ZM199604
  • Вподобань
    0
Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь