З української прози. Український гумор та сатира

Опис документу:
Тематичний контроль знань

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

З української прози. Український гумор та сатира

1 варіант

І рівень

 1. В. Дрозд народився у 1939 р. в селі: а) Петрушин на Чернігівщині; б) Пакуль на Чернігівщині; в) Озірна на Тернопільщині; г) Дебальцеве на Донеччині.

 2. Яке лексичне значення слова «химерний»? а) Страхітливий; б) казковий; в) вередливий; г) розумний.

 3. Повернення Шептала на конюшню до звичного існування – це: а) зав’язка; б) розвиток дії; в) кульмінація; г) розв’язка.

 4. Чому третій хлопець із вірша В. Самійленка «Патріоти» стояв мовчки? а) Він був німий; б) він не вмів красиво говорити;в) йому було соромно за думки своїх однолітків;г) він боявся висловити свої думки.

 5. Яке лексичне значення слова « Ельдорадо»? а) Країна казкових багатств і чудес; б) країна неправди і злочинства; в) країна пишна, вільна, щастям горда; г) дорогоцінний камінь.

 6. Назвіть тему симпозіуму, на який зібралися вчені Мухи ( гумореска І. Дударя «Слон і мухи»): а) Муха не боїться обуха; б) не робіть з Мухи слона; в) як Мухи коня з’їли, а Вовк помагав; г) і від мертвого Слона прибуток великий.

 7. На чому велася переписка між начальником лісгоспу Ведмедем і різноманітними установами ( Є. Дудар «Лісова казка»)? а) На корі дерева; б) на плодах дерева; в) на колодах; г) на листях лопуха.

 8. Який гостинець несла Червона Шапочка своїй бабусі («Червона Шапочка» Є. Дударя)? а) Глечик каші і пиріжки; б) вареники та яблука; в) пиріжки і пляшку молока; г) пиріг і пляшку вина.

ІІ рівень

 1. Дайте визначення.

Гумор – це…

 1. Завершіть визначення.

Вживання слів у протилежному значенні називається…

 1. Укажіть вид комічного: «Я взявся обіруч за край неба і прихилив небо до її ніг, взутих у чорні лакові туфельки. Я відгорнув глевке передосіннє хмаровиння, і сонце зирнуло їй у вічі, позолотивши кісники та слюдяну оправу окулярів». а) Іронія; б) гумор; в) сатира; г) алегорія.

 2. Визначте віршований розмір поезії В. Самійленка «Патріоти».

Один у широкій промові

Народні права боронив

ІІІ рівень

 1. На які роздуми наштовхнула вас гумореска Є. Дударя «Червона Шапочка»?

З української прози. Український гумор і сатира

2 варіант

І рівень

 1. В. Самійленко народився у 1864 р. в: а) с. Озірна Тернопільської області; б) с. Сорочинці Полтавської області; в) с. Пакуль Чернігівської області; г) с. Чорнухи Полтавської області.

 2. Завершіть думку Славка Пасічника ( повість В. Дрозда «Ирій»): а) Людина майбутнього, аби її вільно транспортували в сусідні галактики, мусить позбутися…»: а) матеріальних багатств; б) численних родичів; в) негативних емоцій; г) нещирих друзів.

 3. Назвіть підтекст оповідання В. Дрозда «Білий кінь Шептало»: а) кожна людина повинна викорінювати у своїй душі раба; б) люди повинні вміти бачити закладену природою красу; в) люди мають почуватися комфортно й затишно в будь-якому середовищі; г) люди повинні любити коней, добре до них ставитись.

 4. Яку картину майбутнього для країни вбачав третій хлопець ( В. Самійленко, «Патріоти»)? а) Могутнє процвітання держави; б) відсутність демократії і свободи слова; в) розгул беззаконня й хабарництва; г) поділ країни на два табори: ллжепатріотів і німих рабів.

 5. Що Самійленко хотів показати у вірші «Ельдорадо»? а) Модель майбутньої держави; б) життя в тоталітарній державі; в) життя народу в державі, що процвітає; г) братню дружбу між сусідніми народами.

 6. Де проходив симпозіум, на який зібралися вчені Мухи? а) На купі гною; б) на мисці з медом; в) на спині Слона; г) на хвості Слона.

 7. Чим планував займатися Ведмідь після ліквідації лісового господарства ( Є. Дудар, «Лісова казка»)? а) Бджолярством; б) рибальством; в) садівництвом; г) землеробством.

 8. Що вимагала Червона Шапочка у своєї бабусі ( Є. Дудар, «Червона Шапочка»)?а) Гроші; б) родинні коштовності; в) мобільний телефон; г) спиртне.

ІІ рівень

 1. Дайте визначення.

Сатира – це…

 1. Завершіть визначення.

Різке протиставлення предметів, явищ чи подій з метою чіткого виділення якоїсь важливої ознаки називається…

 1. Укажіть вид комічного: «І пуп’янок почав вочевидь розпускатися: листочки здригнулися й стали руками в зеленій газовій кофтині з мереживними оборкам и, а рожеві пелюстки склалися в молоде , вродливе обличчя секретарки». а) Іронія; б) гумор; в) сатира; г) алегорія.

 2. Визначте віршовий розмір поезії В. Самійленка «Ельдорадо».

Там широка воля слову:

Кожний пише все, що знає

ІІІ рівень

 1. У чому, на вашу думку, проявляється справжній патріотизм?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
4
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!