Ж. ДЕ ЛАФОНТЕН — ВІДОМИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ БАЙКАР. БАЙКА «ЗАЧУМЛЕНІ ЗВІРІ»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Світова література, 6 клас

_____________

Урок № _______

ТЕМА. Ж. де Лафонтен — відомий французький байкар. Байка «Зачумлені звірі»

Мета: повторити відомості про байку, алегорію, езопову мову, ознайомити з фактами біографії Ж. де Лафонтена; працювати над виразним читанням байки «Зачумлені звірі», визначати тему та ідею твору;розвивати навички критичного аналізу прочитаних творів; виховувати терпіння та поважне ставлення до людини.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

1) Знання літературознавчих термінів

Відгадайте слово, дайте його визначення.

ОБОАОЙОКОА — байка

АЮЛЮЕЮГЮОЮРЮ ІЮЯ — алегорія

ЯЕЯ ЗЯОЯ ПЯОЯВЯАЯМЯОЯВЯА — езопова мова

2) Розпрвідь про життя і творість Езопа

3) Перевірка письмового завдання.

4) Читання байок, які найбільше сподобалися, їх аналіз.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Повідомленням про життя та творчість Ж. де Лафонтена (1621–1695)

2. Робота над байкою «Зачумлені звірі»

    Виразне читання байки вчителем

    Виразне читання учнями байки за особами

    Бесіда

- Назвіть головних героїв байки.

- Яке лихо трапилося з лісовими звірами? («Чума косила звірину»)

- Навіщо Лев скликав раду? (Щоб обрати найбільшого грішника і принести його в жертву, щоб зупинити чуму.)

- Чи справжнім грішником, на вашу думку, є Лев? (Так, він з’їв не тільки багато овець, але й пастухів.)

- Як Лис виправдовує Лева?

(«Ви, уївши тих дурних овець,

їм честь велику виявляли.

А що до пастухів — який то гріх?

Вони нам стільки дозволяли,

Що краще б їх поїсти всіх».)

- Чому Лис виправдовує Лева? (Тому що Лев — цар звірів.)

- У чому полягає гріх Осла? (Він ущипнув зелененької травички.)

- Чи був Осел найбільшим грішником у лісі? (Ні, він навіть не був хижаком.)

- Чому ж саме його лісова громада вирішила принести у жертву? (Осел — найбеззахисніший серед звірів.)

- Яка мораль байки?

(«Отак і в нас: є гроші — маєш право,

Немає — то під суд іди».)

  • У чому полягає алегорія твору? ( Не тільки тому, що розповідається про життя людей. Алегоричним є й образ чуми. Чума – це гроші, страшна влада яких засмоктує людину, калічить її душу, потьмарює розум)

  • Чому байка називається «Зачумлені звірі»? (Герої байки засліплені блиском золота, яке дає право на життя у цьому світі).

    Визначення теми та ідеї байки

Тема — розповідь про те, як лісові звірі обирали під час чуми «найбільшого» грішника.

Ідея — несправедливість суспільства, у якому одним можна все, а іншим — нічого.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Запитання для контролю.

  1. Доведіть, що вивчений твір є байкою

  2. Які проблеми порушує Лафонтен у своїй байці?

  3. Чого байкар хотів навчити людей?

  4. Що нового вніс Лафонтен у розвиток жанру байки?

V. Підбиття підсумків уроку

- Що ви дізналися про Ж. де Лафонтена?

- У яких байкарів поет запозичував сюжети? (Езоп, Федр, Бідпай)

- Скільки байок було написано поетом? (238)

- Які недоліки людей і суспільства викриває Лафонтен у байці «Зачумлені звірі»? (Лицемірство, хижість, брехливість людей; несправедливість суспільства, в якому все вирішує соціальний стан людини і кількість грошей у неї)

- Якою «чумою» вражені звірі? (Мова йде не тільки про небезпечну хворобу, але й лицемірство, нечесність, свавілля)

- Чи актуальні проблеми, порушені у байці «Зачумлені звірі»? Висловіть власну думку з цього приводу.

V. Домашнє завдання (в групах)

1) Підготувати докладний переказ байки «Зачумлені звірі».

2) Підготувати інсценування байки І. А. Крилова «Ворона і Лисиця».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!