Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події

Вживання прикметників - антонімів в народних прислів' ях та прикметах.

Українська мова

Для кого: 3 Клас

23.10.2020

803

8

0

Опис документу:
Розширити знання дітей про застосування українських народних прислів'їв, прикмет, вживання в них антонімів; розвивати зв' язне мовлення, грамотність,збагачувати словниковий запас учнів; виховувати почуття дружби, любові до усної народної творчості України.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Українська мова ( 3 клас)

Тема: Вживання прикметників - антонімів в народних прислів' ях та прикметах.

Мета : розширити знання дітей про застосування українських народних прислів'їв, прикмет, вживання в них антонімів; розвивати зв' язне мовлення, грамотність,збагачувати словниковий запас учнів; виховувати почуття дружби, любові до усної народної творчості України.

Обладнання: картки зі словами – антонімами, цеглинки, конверти для роботи в парах, картки з народними прикметами, комп'ютер.

Хід уроку

І . Організація класу

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Робота в групах .

- Яка група швидше складе прислів' я (бувають, нам, допомагають, інколи, прислів' я, гіркі, хоч)

Прислів' я нам допомагають , хоч інколи гіркі бувають.

(Діти сигналізують цеглинками.)

2. Пояснення прислів я.

- Як ви гадаєте, діти, яка тема нашого уроку?

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

1.Актуалізація опорних знань.

- Що таке антоніми ?

- Навести приклади антонімів.

- Знайти в прислів' ї прикметники та добрати до нього антонім.

Весела думка - половина здоров'я. 

V. Вивчення нового матеріалу.

1.Проведення гри «Добери антоніми»

(добрати до слів: довгий, близький, добрий,веселий, червоний, білий).

2.Вибірковий диктант.

- З прислів' їв вибрати тільки прикметники – антоніми.

Вогонь - добрий слуга, але поганий хазяїн.

Коли вогонь розгориться, то спалює і мокре, і сухе.

Із малої іскри – великий вогонь буває.

Криве дерево горить так,як пряме.

  • Про що вам нагадали ці прислів я? (Противопожежна безпека).

3. Самостійна робота.

- Списати прислів'я, добравши антоніми.

1 варіант:

Краще річ нова, а дружба….

Краще гірка правда, ніж….. брехня.

2 варіант:

  • Добрим словом мур проб єш, а…. і в двері не ввійдеш.

  • Нових друзі май, а …не забувай.

  • - На яку тему були ці прислів'я?

  • Чому вони вчать?

  • (Самоперевірка з комп'ютера )

4.Робота в парах.

- На кожній парті конверт, у якому окремі слова.

З цих слів скласти прислів'я, вказати антоніми.

Маленька праця краща за велике безділля.

Ранні пташки росу п'ють. А пізні сльози ллють.

Корінь навчання гіркий, а плід його солодкий.

На язик гарячий, а плід його солодкий.

На язик гарячий,а до роботи ледачий.

Хоч руки чорні, та робота ледачий.

Порожня бочка гудить, а повна мовчить.

Мала крапля великий камінь точить

З малого пагінця виростає велике дерево.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1.Робота з народними прикметами.

- Прочитати прикмети.

- Пояснити весняні прикмети.

- Знайти серед них таку, де є прикметники – антоніми.

- Поясніть значення прикмет, що залишились.

2.Робота з картками в парах.

- прочитати прикмети та відмітити олівцем антоніми.

1)Сухе літо - дощова осінь.

2)Зимове тепло - літній холод.

3)Холодна зима – жарке літо.

4) Холодна весна - тепле для гречки і вівса.

5) Ранній падолист - на холодну зиму.

6) Шкуринка на цибулі тонка, ніжна – зима буде тепла; груба, товста - холодна, морозна.

7) Літо сухе,спекотне - зима буде сніжна, морозна.

8)Якщо грудень багатий на опади, то і червень дощовий.

VІІ. Підсумок уроку.

  • Що нового дізналися?

  • Яка прикмета або прислів'я найбільше запам'яталося?

  • VІІІ. Домашне завдання.

  • Дібрати загадки з антонімами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.