Виділення – це процес видалення з організму шкідливих і непотрібних продуктів обміну речовин, надлишку води, солей, спрямований на підтримання сталості його внутрішнього середовища.
Процеси виділення виконують ряд важливих функцій:
• видалення кінцевих продуктів обміну речовин для збереження рівноваги оборотних біохімічних реакцій;
•знешкодження отруйних продуктів обміну речовин для запобігання загибелі клітин;
• регуляція складу речовин в організмі для підтримання гомеостазу.
Отже, біологічна необхідність виділення полягає в тому, що здійснюється видільна, захисна й регуляторна функції, завдяки чому зберігається постійність внутрішнього середовища організму в змінних умовах навколишнього середовища.

















