Всеукраїнські змагання з безпеки дорожнього руу Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine

Виховна робота

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

16.03.2021

124

7

0

Опис документу:
У проєкті висвітлено події участі Миколаївської ЗОШ №11 у Всеукраїнському змаганні з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine» Це проєкт, що відбувся в рамках Національної програми з дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді «Traffic Challenge» та 10-ої річниці Дій з безпеки дорожнього руху у всьому світі до 2020 року, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН. Основне завдання – відтворити події участі у конкурсі та привернути максимальну увагу до теми безпеки на дорозі.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Управління освіти Миколаївської міської ради

Миколаївський науково-методичний центр

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11
Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine 


Всеукраїнські змагання

з безпеки

дорожнього руху
Миколаїв, 2019

Укладачі: Горобець О.В., директор Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. №11,

Бойченко О.І., заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №11,

Бабич Л.А., педагог-організатор ЗОШ №11


Рецензент: Бабенко А.Ю., учитель української мови та літератури


Відповідальні за Горобець О.В., директор Миколаївської загальноосвітньої

випуск: школи І-ІІІ ступенів №11,

Бойченко О.І., заступник директора з навчально-виховної роботи Миколаївської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №11


Рекомендовано науково-методичною радою Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 від _________, протокол №3


У проєкті висвітлено події участі Миколаївської ЗОШ №11 у Всеукраїнському змаганні з безпеки дорожнього руху «Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine»

Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine  – це проєкт, що відбувся в рамках Національної програми з дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді  «Traffic Challenge» та 10-ої річниці Дій з безпеки дорожнього руху у всьому світі до 2020 року, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН.

Основне завдання – відтворити події участі у конкурсі та привернути максимальну увагу до теми безпеки на дорозі.


О.В.Горобець, О.І.Бойченко, Л.А.Бабич. Всеукраїнські змагання з безпеки дорожнього руху Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine . – Миколаїв, 2019.
Хештег-Марафон: зроби свою школу відомою!


Наприкінці вересня 2019 року стартувало масштабне змагання серед шкіл України на тему безпеки дорожнього руху – Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine,  за підтримки Уповноваженого Президента з прав дитини, Центру громадського здоров’я України, Міністерства інформаційної політики та Патрульної поліції України.

Протягом 4 місяців школярі з різних куточків України змагалися у проведенні найкреативніших, найоригінальніших акцій, флешмобів, марафонів, аби максимально привернути увагу громадськості й суспільства у своєму регіоні, місті, селищі чи селі до питань безпеки дорожнього руху та важливості знань правил дорожнього руху дітьми.

Сформувавши і зареєструвавши команду в закладі загальної середньої освіти №11, ми теж подали заявку на участь, і з 30 вересня по 11 жовтня 2019 року  розпочався перший із чотирьох етапів змагань «Моя безпека на дорозі!», в якому брали участь  діти молодшого шкільного віку.

А починалося все так!

Школа №11 – радо всіх вітає,

І про участь у проєкті – Вам розповідає!

Відібрали ми активних,

Творчих учнів, креативних,

І батьків ми залучили –

Так команду ми створили.В Інстаграмі, і у Фейсбуці

Ми акаунти включили,

Перший ми етап відкрили –

До роботи всю ми школу

Початкову залучили.


Аж два дні ми малювали,

Учнів всіх агітували

Про безпеку на дорозі,

Щоб усі запам’ятали.

Із дитячого садочка

Малюків ми запросили,


І для них лялькову казку

З радістю зробили.

Там лялькові персонажі

Пішоходам розказали –

Про безпеку на дорозі

Дітлахи, щоб пам’ятали.

А на вулиці в цей час

Відбувався майстер клас.

Малюки разом з батьками –

Ціле шоу влаштували,

Перехожих залучали.


Ой, як ми їх здивували:

Арт-майданчик змайстрували,

Про безпеку малювали,

Потім виставку робіт

На паркані влаштували.


На парковку ми сходили,

З водіями говорили –

Там підтримали всі нас:

«Хештег-Марафон – це просто клас!»

Це нас всіх не зупинило,

До театру поманило

Тут актори не прості :

Є батьки і вчителі –

Правила у нас такі –


«Пішохід та світлофор,

Перехід та зебра,

Якщо вивчиш цей зв'язок

Знай, це все безпека!»

Ось такий в нас вдалий старт

Малюки зробили,

Правила безпеки ми –

Добре повторили!
ІІ етап Всеукраїнських змагань проходив з 14 по 25 жовтня 2019 року.

Завдання – виявити проблему, яка суперечить сучасним нормам дорожньої безпеки громадян, створює загрозу життю та здоров’ю місцевих мешканців та має бути вирішеною у найкоротші терміни. 

Отримавши такі рекомендації, команда #0118, закладу загальної середньої освіти №11 спланувала послідовність дій виконання та активно розпочала підготовку до її реалізації.
Ми одразу виявили проблему, яка створює загрозу життю та здоров’ю людей, а саме, звернули увагу на небезпечну ділянку, де необхідно встановити світлофорний об’єкт. Саме на цьому нерегульованому перехресті відбувається найбільше дорожньо-транспортних пригод, і одну з таких аварій ми зафіксували.

Зранку 18 жовтня учні середнього та старшого шкільного віку, разом із виконавцями проєкту, провели громадську акцію «Для нашої безпеки потрібен світлофор» за адресою: перехрестя вулиці Космонавтів та вулиці Китобоїв Інгульського району м. Миколаєва.


Громадськість активно долучилася до акції та підтримала ініціативу і як результат, за пів години було зібрано 347 підписів, а ЗМІ висвітлили подію на своїх офіційних сторінках.


Наступним кроком команди було написання публічної заяви начальнику Управління патрульної поліції у Миколаївській області Віталію Данилі та міському голові м. Миколаєва Сенкевичу О.Ф.

Усі ці документи були офіційно зареєстровані у канцелярії відповідних закладів.


Через кілька днів після розгляду звернень старший інспектор відділу зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції у Миколаївській області лейтенант Анна Хитько надала відповідь по нашій заяві:

«Питання про встановлення світлофорного об’єкту на перехресті вулиці Космонавтів та вулиці Китобоїв знаходиться на розгляді. Після погодження Миколаївської міської ради та Управління патрульної поліції в Миколаївській області буде відпрацьовано оновлену схему на даному перехресті»


Період проведення ІІІ етапу - з 28 жовтня по 8 листопада 2019 року.

Тема: Освітній марафон «Відповідальні батьки».

Завдання:   батьки та педагоги, які є членами команди-учасника, організовують навчальні заходи з сучасних освітніх модулів про безпеку на дорозі  для інших педагогів та батьків (діти яких навчаються у школі). 

Отримавши завдання виконавці проєкту узгодили план заходів та організували освітню кампанію, запросивши в гості інструктора-рятівника, волонтера Червоного Хреста Андрія Давидюка, який на тренінгу вчив правил безпеки при наданні першої медичної допомоги.
Наші відповідальні батьки організували для старшокласників тренінгові навчання за участі аварійно-рятувального загону спеціального призначення, де познайомились із рятувальною технікою, спеціальними тренажерами та продемонстрували їх призначення.Освітній марафон «Відповідальні батьки» набув шаленої популярності у нашому закладі освіти, і було вирішено залучити соціального педагога до практичного модуля «Особливості дитячої психології та фізіології у контексті безпеки дорожнього руху».


Команда #0118 у рамках проєкту провела ще один освітній модуль «Безпека велосипедистів». За допомогою лейтенанта патрульної поліції Хитько А.А. було організовано ситуаційно-рольовий навчальний тренінг із правил безпечної поведінки велосипедистів на дорозі.


Ми не зупинилися, а разом із відповідальними батьками та старшокласниками відвідали відділ виїзної консультативної (екстреної) медичної допомоги та медицини катастроф і стали учасниками практичного тренінгу «Надання медичної допомоги постраждалим у ДТП».

Наступним заходом було лекційне заняття для педагогів, із «живим» моделюванням та обговоренням запитань із теми «Особливості безпеки пішоходів», де створили асоціативний кущ – підказку на допомогу відповідальним батькам.


6 листопада ми запланували і організували ще один модуль – «Автомобільна аптечка – що в ній має бути та як це використовувати». Медичний працівник закладу провела інтерактивну гру між командами: водії сьогодення (батьки та вчителі) та водії майбутнього (учні та студенти).


Переможці були нагороджені сучасними автомобільними аптечками.
Організатори проєкту запросили відповідальних батьків до автошколи, де дізналися про можливі ризики на дорозі, а ще згадали про дитячі крісла та закріпили знання практичними навичками.

З метою збереження життя та здоров’я учнів під час переміщення вулицями міста було організовано майстер-клас «Світловідбивачі на дитині».
Ось таким насиченим та повчальним був ІІІ етап Хештег-Марафону.

Заключним етапом став перегляд відеоуроків на платформі «Frosch» та написання тестів

17 листопада  – тест «100 питань про безпеку»


7 грудня 2019 року оголосили фіналістів конкурсу.

Команда #0118 Миколаївської ЗОШ №11 увійшла у трійку фіналістів

Поїздка до Києва20 грудня на території Концерт-Холу ВДНГ у м. Києві  відбулася церемонія нагородження  команд-переможців від організаторів – Громадської організації «Traffic Challenge» та Благодійного фонду «Демократичний розвиток», а також за участю представників Офісу Президента, Патрульної поліції та Міністерства охорони здоров’я.  

І місце у Всеукраїнському змаганні з безпеки дорожнього руху

«Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine» серед 275 шкільних команд посіла команда #0118 Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. №11
Наша команда отримала мультимедійний проектор, делініатори, шкільні комплекти світловідбивачів, найсучасніші аптечки для медичної допомоги європейського зразка, освітню літературу з безпеки дорожнього руху та багато іншого. 

Новорічним подарунком командам-учасницям став перегляд легендарного зимового шоу світового рівня «Winterra. Легенда казкового краю» від організаторів – компанії StarLight Entertainment.


Подяка від управління патрульної поліції в Миколаївській області
Хештег-Марафон – це круто!

Бажаємо усім бути відповідальними учасниками дорожнього руху!Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.