Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Всеукраїнська акція "Зелений паросток майбутнього"

Біологія

Для кого: 7 Клас

07.04.2020

439

7

0

Опис документу:
Вихованці гуртка « Дивосвіт» (кер. гуртка Дузенко А.С. ) взяли участь акції «Зелений паросток майбутнього» з метою поліпшення стану довкілля, озеленення та благоустрою населених пунктів та прилеглих територій, очищення акваторій, збереження природоохоронних територій, заповідних та інших особливо цінних об’єктів, здійснення екологічного виховання та зокрема, формування у юних громадян таких якостей, як почуття соціальної відповідальності, небайдужості, прагнення до активних дій.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Карлівська районна державна адміністрація

Відділ освіти, молоді та спорту

Карлівська районна Станція юних натуралістів

Районний етап Всеукраїнськоїакції

«Зелений

паросток

майбутнього»

Роботу виконали

члени гуртка "Дивосвіт"

Карлівської районної

Станції юних натуралістів

Керівник: Дузенко Алла Станіславівна

Актуальність.

Природа України славиться у всьому світі своєю красою. Мальовничі пейзажі, соковита рослинність, синє небо - все це ми маємо змогу спостерігати на власні очі, оскільки нам, українцям, пощастило жити на цій родючій землі.

Колись наші пращури жили в повній гармонії з природою і складали її невід’ємну частину. В них існував культ природи та її обожнювання. Навіть дерева і трави сприймалися як щось живе. Віками діди – прадіди обожнювали рідну землю, поливали її не лише потом, а й кров’ю, берегли ниви як зіницю ока.

Удосконалюючи техніку і технології, людство зробило багато наукових відкриттів. З одного боку це привело до підвищення благоустрою людей в багатьох країнах, з другого - створило серйозні екологічні проблеми. Надмірне використання ресурсів планети призводить до її виснаження, надмірні викиди відходів в воду, повітря і землю забруднюють середовище нашого проживання, роблять його непридатним для життя. А природа відповідає людині взаємністю: глобальне потепління, виверження вулканів, цунамі і землетруси, бурі і урагани. Тому людині варто задуматися про своє ставлення до оточуючого середовища і приймати міри для збереження природи для наших же дітей.

Проголосивши європейський вибір, українці повинні навчитися ставитися до природи, по – європейськи, з повагою, постійно пам’ятаючи про те, що природні ресурси нашої держави є вичерпними. Європеєць – це людина, яка має дуже високий рівень відповідальності перед суспільством тадбає про довкілля.Хтось щиро піклуючись про майбутнє планети, хтось тому що модно, хтось тому, що потрібно, хтось у громадській організації так починає політичну кар’єру, але не важлива мотивація – важливий результат.

Забруднення навколишнього середовища — це нагальна проблема і для України. В нашій країни масово знищують дерева, цілі ліси, засмічують водойми, забруднюють повітря, знищують тваринний та рослинний світ, а покаранням за це є мізерні штрафи.Не можна також не погодитися із тим фактом, що молодь стала сьогодні тією верствою населення, яка відчуває на собі найбільшу відповідальність за наше спільне майбутнє. Водночас саме молода генерація України не бачить альтернативи європейській перспективі розвитку нашої держави. Але в житті все починається з малого і відчуття себе європейцем теж.

Нехай кожен з нас насолоджується чудовими краєвидами нашої Батьківщини і нехай у кожному серці з'явиться бажання захистити таку гарну, але таку беззахисну природу України.

Вихованці гуртка « Дивосвіт» (кер. гуртка Дузенко А.С. ) взяли участь акції «Зелений паросток майбутнього» з метою поліпшення стану довкілля, озеленення та благоустрою населених пунктів та прилеглих територій, очищення акваторій, збереження природоохоронних територій, заповідних та інших особливо цінних об’єктів, здійснення екологічного виховання та зокрема, формування у юних громадян таких якостей, як почуття соціальної відповідальності, небайдужості, прагнення до активних дій з впорядкування та оздоровлення довкілля.

Вихованці гуртка «Дивосвіт»

Іленко Фаїна

Ємець Анна

Лисачок Поліна

Луньова Марія

Міщенко Олександра

Петренко Анна

Одинець Анастасія

Ухналь Юлія

.

Зібратися разом – це початок,

Триматися разом – це прогрес,

Працювати разом – це успіх

Операція

« Чисті прибережні смуги – живі водні плеса і джерела»

Мета проекту:навчити учнів вирішувати місцеві екологічні проблеми.

Тож проблема,на вирішення якої спрямований наш проект – це вирішення місцевих екологічних прибережної зони р. Орчик для покращення комфортних умов відпочинку мешканців м. Карлівки.

Очікувані результати проекту:

 • покращення екологічного стану території шляхом розчищення від сміття прибережних смуг;

 • дослідження факторів, що впливають на погіршення води в ставках та доведення цих даних до місцевих органів влади;

 • залучення різних вікових груп населення територіальної громади до природоохоронної діяльності;

 • розповсюдити інформацію про виконану роботу.

Термін реалізації:2019 рік.

Історична довідка.

Місто Карлівка розміщене на правому березі річки Орчик, на відстані приблизно 50 км від обласного центру м. Полтави. Орчик—річкавУкраїні, вмежахВалківського, КрасноградськогоіЗачепилівськогорайонівХарківськоїобластітаКарлівськогоіЧутівськогорайонівПолтавськоїобласті. Права притока Орелі (басейн Дніпра). Довжина річки 108 км. Площа штучного дзеркала 7548 га. Долина трапецієподібна, асиметрична, завширшки 3—4 км. Заплава двобічна, завширшки 0,3—0,6 км. Річище звивисте, завширшки 10—20 м (у пониззі). Похил річки 0,6 м/км. Тече переважно на південний захід, у пониззі — на південь. Орчик бере початок на північний схід від села Водяна Балка. Впадає до Орелі на захід від південної околиці села Малий Орчик.Притоки: Ямна( права), Ланна, Скотобалка (ліві).

З лівого берегу річки розкинувся Красноперівський ліс, який займає площу 317 га. Нижче за течією на відстані 2,5 км розташоване селище Солона Балка, на протилежному березі — село Попівка. Річка в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці та заболочені озера, площа водозбірного басейну 1 460 км². Споруджено ставки і невеликі водосховища.Води Орчика використовуються на зрошення та технічне водопостачання.

Прибережна смуга р. Орчик має різноманітний рослинний світ: очерет, рогоза, лепеха, кушир, пухирник, півники, жабурник, водяна сосонка, ряска тощо. По берегах множинно ростуть деревні та кущові види верб, верболіз. В деяких місцях русло річки проходить через ліс. Тваринний світ річки найбільш широко представлений класом риб.

До природи — не неси шкоди

В місті Карлівка проживає приблизно 15 000 мешканців. Саме для них на березі річки облаштована зона відпочинку.  На пляж завезено   чистий пісок, встановлено дерев’яні будиночки та лавки, вбиральню, роздягальню, турніки,побудовані бесідки, спортивний майданчик, встановлені сміттєві баки. Одним словом,  є все необхідне   для безпечного, змістовного   і приємного   відпочинку   на лоні природи.

Але зазвичай жителі міста Карлівки та гості нашого міста не помічають красу оточуючого середовища, живучи за принципом «після мене, хоч потоп». Адже маючи прекрасні можливості для відпочинку, гуртківці відмітили:

 • сміттєві баки майже завжди переповнені ( сміття вивозиться нерегулярно)

 • прибрежні смуги забруднені, адже кількість відпочиваючих постійно збільшується і не всі вони дотримуються культури відпочинку;

 • прибережна смуга в деяких місцях розорена місцевими городниками;

 • існують фактори, що погіршують якість води в річці, що не дає можливості населенню оздоровлюватись у водах ставків.

Злочин проти природи

Члени гуртка «Дивосвіт» під час екскурсій по заплаві р. Орчик встановили, що основними забруднювачами річки та ставків є:

талі та дощові води, що стікають із балок а сусідніх агроценозів;

заростання водного плеса водно – болотяними угрупуваннями рослин;

замулення джерел;

створення жителями міста несанкціонованих смітників в заплаві р.Орчик;

забруднення берегів та поверхневих вод побутовими рештками, сміттям;

забруднення транспортними засобами;

стоки нечистот у річку.

На території міста Карлівка по вулиці Марковича з очисних споруд Карлівської дільниці комунального підприємства «Полтававодоканал» безпосередньо в річку Орчик здійснюються викиди неочищених і необеззаражених стічних вод.

Прокуратура Полтавської області розпочала досудове розслідування щодо забруднення нечистотами річки Орчик у Карлівці. Мешканці, які звернулися до прокуратури, скаржилися на неприємний запах в місці скиду очисних вод, який розповсюджується на відстані близько 7 км.

На даний час проведено огляд місця події, відібрано зразки стічних вод та залучено Державну екологічну інспекцію центрального округу на проведення позапланової перевірки водойми для встановлення матеріальної шкоди, завданої викидами нечистот.Досудове розслідування триває.

Річці — чистий берег

Рознесені вітром поліетиленові пакети, пластикові пляшки та стаканчики, папірці, скляні пляшки та інший непотріб вкривав пляж та частину лісу навесні.

Зусиллями вихованців гуртка « Дивосвіт» та їх батьків. За сприяннялісничого Карлівського лісництва ДП «Новосанжарське лісове господарство» та особисто лісничого Вадима Мотайленка. Навесні було розчищено 1 км. прибережної смуги річки Орчик та повністю звільнена від сміття зона відпочинку (пляж). 

Розчистили лісове джерельце

У природі — у рідному домі

Юннати, за підтримки батьків, провели очистку прибережних смуг ставків, очистивши їх від пластику, сухих гілок, ліквідували сміття на прибережних територіях, розвісили мішки для сміття, для підтримання чистоти. Вивезли 4 причепи сміття: повні пакети б/у памперсів і залежі сміття, що вивозилося з дворів та залишалося від святкових пікніків.

Почни з себе…

Вихованці гуртка «Дивосвіт», спираючись на проведені спостереження, взявши за підґрунтя поведінку своїх однолітків та мешканців міста, розробили правила, які допоможуть зберегти водні ресурси. Листівки були розповсюджені в школі та наклеєні на дошки оголошень в нашому місті (дод. 1).

Відпочиваючи підтримували

Додаток 1.

Заощаджуйте воду.

 1. Не розкидайте сміття навколо річок та озер, не викидайте пластикові пакети та інші відходи у воду.

 2. Не використовуйте токсичні добрива в саду. Є нешкідливі органічні добрива, які не завдають шкоди довкіллю.

 3. Не виливайте токсичну побутову хімію (розчинники, очисники) і непотрібні лікарські препарати в каналізацію.

 4. Не змивайте в каналізацію такі відходи, як залишки їжі, грубі матеріали, які можуть порушити процес роботи водоочисних споруд.

 5. Купуйте безпечну побутову хімію. Зокрема, шампуні і пральні порошки містять поверхнево-активні речовини, які разом з використаною водою потрапляють у ґрунтові води, істотно порушуючи еко баланс водойм.

 6. Мийте машину на спеціалізованих мийках, де застосовують технологію багаторазового використання води.

 7. Завжди ремонтуйте крани, що течуть. Несправний кран за добу може «накапати» від 30 до 200 л чистої води.

 8. Під час чищення зубів закривайте крани, для цього вистачить однієї склянки води.

 9. Купуйте лише економічну сантехніку.

 10. Під час миття посуду не тримайте кран весь час відкритим. Уникайте нераціонального використання води.

 11. Приймайте душ замість ванни. Цим самим ви зменшите використання води у 5–7 разів.

 12. Не розморожуйте продукти під проточною водою з крану.

 13. Якщо ви помітили великі перевитрати води в громадському місці (прорвало трубу, протікає водогін), знайдіть і попередьте комунальні служби.

 14. Самостійно пропагуйте серед друзів, колег і знайомих ощадливе ставлення до споживання води.

Вода — безцінне багатство, бережіть її.

Учні закликають і надалі впроваджувати рекламно-інформаційні та освітньо-виховні заходи для населення у сфері поводження з відходами, адже саме за таких рішучих дій ми зможемо претендувати на «зелене» європейське село з здоровим населенням і гарним екологічним станом.

проведення соціологічного опитування мешканців сільської громади щодо результатів здійснення проекту

проведення акцій серед громади села із закликами щодо збереження довкілля.

Доцільно зараз згадати слова Антуана де Сент-Екзюпері, які є завжди актуальні: «ВОДА!!! У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе не опишеш; тобою насолоджуєшся, не розуміючи, що ти таке, ти просто необхідна для життя, ти і є саме життя!»

Хочеться, щоб для кожного жителя громади дбайливе ставлення до навколишнього середовища стало нормою поведінки, а бажання зберегти і примножити це багатство усвідомленою необхідністю. Тільки так, всі разом, ми зможемо зберегти природу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.