Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів» Номінація «Найщедріша годівничка»

Екологія

Для кого: 6 Клас

24.11.2019

686

17

0

Опис документу:
Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів» Номінація «Найщедріша годівничка» Мета: 1.Виховання любові до природи, доброти, співчуття. 2.Бережне та шанобливе ставлення до хліба, який не можна викидати. 3.Вчити дітей співпрацювати в колективі. 4.Розвивати вміння працювати наполегливо, постійно, щодня, а не одноразово, «для галочки».
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів»

Номінація «Найщедріша годівничка»

Мета:

1.Виховання любові до природи, доброти, співчуття.

2.Бережне та шанобливе ставлення до хліба, який не можна викидати.

3.Вчити дітей співпрацювати в колективі.

4.Розвивати вміння працювати наполегливо, постійно, щодня, а не одноразово, «для галочки».

Учнями 6 –а класу Новоукраїнської загальноосвітньої школи №6 в період з грудня до лютого місяця було проведено акцію «Врятуємо птаха». Хлопці виготовили 4 годівнички,дві дерев’яних та 2 -з пластикових пляшок, отвори в пляшках вирізали з однієї сторони, щоб вітер не видував корм, а краї розрізів обмотали гумовими прокладками, щоб птахи не поранили собі лапки. Годівнички розвішали на пришкільній ділянці напроти вікон нашого класу, щоб було зручно спостерігати за процесом. Корм закладали щодня, після першого уроку, якщо протягом дня бачили, що корм закінчується, то виносили нову порцію, щоб хватило до наступного дня. Корм приносили всі учні класу,хто що міг: крупи, хліб, сало для синичок купили на базарі за гроші, що залишились, як решта від обіду. Коли побачили,що пташки з найбільшим задоволенням полюбляють хлібчик,то до його збору залучили дітей старших класів, які харчуються в шкільній їдальні. Після обіду підбирали всі крихти та шматочки хліба, які не доїли школярі, дрібнили їх і виносили у годівнички. Найбільш активно нам допомагали учні 7-а та 8-б класів. У п’ятницю закладали корм з розрахунком вихідних днів.

Результати спостережень:

1.Горобці прилітали зграями від 15 до 30 птахів, 4 рази за час нашого перебування в школі, на сніданок зазвичай біля 9 години, а потім через півтори години.

2.Синички прилітали, зазвичай, зранку, перший місяць їх прилітало 6-7 пташок, харчувалися переважно салом, але потім горобці поступово їх витіснили і ми спостерігали 2-3 пташки за день, хоча сало підвішували на дріт окремо від годівничок.

3.Горобці влаштовували гамір, бійку за ласий шматочок, але здебільшого перші кормились самочки, а потім самці, під час снігового покриву підбирали навіть ті крихти, що падали на сніг.

4.Перед морозами кількість пташок та їх прильотів збільшувалась. Найбільша кількість пташок відвідувала нашу їдальню в період з 20 січня до 10 лютого, коли нас накрив глибокий сніг, корм тоді виносили дівчата,у яких були самі високі чоботи.

5.А в базарні дні (територія школи межує з центральним ринком, який працює через день) кількість пташок зменшувалась, мабуть птахи знаходили корм у торговців зерном.

6.Як тільки розтанув сніг і відкрився грунт - пташки стали рідко заглядати до нас у гості, а потім перестали зовсім прилітати, хоча корм залишився в годівничках.

7.Спостереження за птахами заспокійливо впливало на наш емоційний стан.

8.Про нашу їдальню для птахів матеріали розміщено на сайті школи та на сайті Галини Беник.

Керівником нашої пташиної їдальні була наш класний керівник та вчитель біології і географії Беник Галина Володимирівна.

Фото зроблені з вікна нашої класної кімнати ученицею Ясько Машею.

Годівнички виготовили: Юхименко Денис, Кононов Максим, Кравчук Максим, Макодзеба Володимир.

Спостереження записали Боряк Катерина, Новікова Вікторія, Донченко Ірина.

Корм готували та закладали почергово всі учні класу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.