і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »
 • Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Всесвітній мандрівник,винахідник Жюль Верн. Урок-подорож у захоплюючий світ героїв книги Ж. Верна « Діти капітана Гранта»

Всесвітній мандрівник,винахідник Жюль Верн. Урок-подорож у захоплюючий світ героїв книги Ж. Верна « Діти капітана Гранта»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Всесвітній мандрівник,винахідник Жюль Верн. Урок-подорож у захоплюючий світ героїв книги Ж. Верна « Діти капітана Гранта»

Мета: формувати інтерес до пригодницької літерату­ри; показати, що вона розкриває глибокі соціальні й моральні проблеми; познайомити з біографією та творчістю Жюля Берна; виховувати вдумливого чи­тача; розвивати навички групової форми роботи. 

Освітня: повторити і систематизувати вивчений матеріал по темі "Південні материки" :( ФГП, рельєф, корисні копалини, кліматичні умови, внутрішні води, флора, фауна, людина), відпрацювати вміння при роботі з картою.

Розвиваюча: розвиток інтересу до читання додаткової літератури, розвиток творчих навичок учнів, розвиток географічного мислення, мовлення, здатність застосовувати наявні знання в пошуках вирішення проблемних ситуацій в умовах нових навчальних завдань.

Виховна: виховути почуття дружби, товариства, вміння працювати в колективі, самостійно і відповідально готуватися до уроку, підвищити інтерес до вивчення географії

Тип уроку: інтегрований . 

Обладнання: портрет Верна, виставка його творів; запис увертюри І. Дунаєвського до фільму «Діти ка­пітана Гранта». 

"Що б я не писав, що б я не вигаду­вав — усе це завжди буде нижче від справжніх можливостей людини", -
Жюль Верн 

"Його твори - це поезія людської мрії і відваги", - Марко Вовчок.

" У Жуля Верна не знайдеш героя, який не був би готовий ризикувати життям, щоб урятувати іншого. Дієва великодушність, прагнення прославити людину, спрямування зусилля на благо суспільства – ось ті великі тенденції, що характеризують Жуля Верна з погляду моралі" - Тіслен де Дісбах

"Думаючи про Жуля Верна, я завжди згадую, що кратер на зворотньому боці Місяця, названий ученими його іменем, знаходиться поруч з Морем Мрії... ", - Олег Макаров

"Романи Жуля Верна неперевершені! Я їх читав вже дорослим, і все-таки, вони мене зачаровували. В побудові інтригуючої фабули він чудовий майстер. А почули би ви, з яким захопленням відгукується про нього Тургенєв! Я вже й не пам’ятаю, щоби він ким-небудь так захоплювався, як Жулем Верном", - Л.М.Толстой

Хід уроку 

I. Мотивація навчальної діяльності

На столі вчителя предмети: корабель, перо, книга, глобус.

Бібліотекар — Як вони пов’язані між собою? Якій людині вони можуть належати? (Людині, що любить мандри, книги.)

— Такі речі могли належати й відомому французькому письменникові Ж. Верну, який розповідав у своїх творах про подорожі й пригоди, про розумних та сміливих людей.

Для мене велика честь сьогодні представити вам всесвітньо відомого пиьменника, засновника

Сьогодні Ж. Верн завітав до нас на урок.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Інтерв’ю з Ж. Верном

(У ролі письменника — учень, добре обізнаний з біографією романіста; питання учні готують заздалегідь).

Ж. Верн. Я дуже радий бачити ще одне покоління моїх читачів. Я завжди вірив у силу людини, її розум, здатність змінити життя на землі на краще за допомогою науки.

Я готовий відповісти на ваші запитання.

1-й учень. Де і коли Ви народилися?

Ж. Верн. У 1828 р. У Франції, у м. Нант.

2-й учень. Ким були Ваші батьки?

Ж. Верн. Батько був юристом і наполягав на тому, щоб і я пішов цією дорогою. Але сталося по-іншому.

3-й учень. Як Ви вчилися в школі?

Ж. Верн. Загалом добре. Але улюбленими предметами, за які я з легкістю отримував вищі бали, були французька мова та література.

4-й учень. Які події дитинства запам’яталися Вам на все життя?

Ж. Верн. Я завжди хотів вирушити у морську подорож. І, коли мені було 11 років, я втік із дому і найнявся юнгою на шхуну, яка відпливала до Індії. Але батьки розшукали мене й повернули додому, а у велику навколосвітню подорож я все ж таки вирушив, але пізніше, коли вже став дорослим.

5-й учень. Яку освіту Ви здобули?

Ж. Верн. Підкорившись бажанню батьків, після ліцею я продовжив навчання у Паризькій школі права. Закінчивши її й отримавши диплом юриста, я переконав батьків, що моє справжнє покликання — література й театр. Життя моє тоді булонелегким, але я жодного разу не пошкодував про свій вибір.

6-й учень. Коли до Вас прийшла слава?

Ж. Верн. У 1863 р., коли був надрукований роман «П’ять тижнів на повітряній кулі». У цьому творі я передбачив місцезнаходження тоді ще не відкритих витоків Нілу, «сконструював» аеростат з температурним управлінням.

7-й учень. У чому секрет Вашого успіху?

Ж. Верн. Я завжди любив життя, пригоди, мандрівки, прагнув дізнатися про цей прекрасний світ якомога більше, дуже багато й наполегливо працював. Нагородою за це стала любов багатьох поколінь читачів до моїх книжок.

8-й учень. Що б ви побажали сучасним дітям?

Ж. Верн. У своїх книгах я попереджав, що наукові відкриття можуть не тільки приносити людству не тільки користь, але й шкоду. Я хотів би, щоб ви пам’ятали про це, коли сідаєте за комп’ютер, перед екраном телевізора, користуєтесь мобільним телефоном. Цими винаходами людство може пишатися, але в усьому треба знати міру. Не забувайте про чудову природу нашої землі, подорожуйте рідним краєм та чужими містами й морями, бережіть екологію нашої планети, щоб чисте повітря й воду могли мати не тільки ви, але й наступні покоління.

4. «Винаходи» Жуля Верна

Учитель. Захоплені сучасники називали Ж. Верна «всесвітнім мандрівником», «чарівником», «пророком», «провидцем», «винахідником без майстерні».

Що ж «винайшов» Ж. Верн? Про це ви дізнаєтесь, якщо пройдете лабіринтом.

 

Ðèñóíîê 1

 

(Космічний корабель, підводний човен, гелікоптер, ракета з реактивним двигуном, звукове кіно, далекобійна артилерія)

жанру наукової фантастики, географа , члена Паризького географічного товариства Жуля Верна.

Вперше з Жулем Верном я познайомилась приблизно у вашому віці. Я вже не памятаю, який це був роман, але враження від нього було неймовірне. Потім я шла до бібліотеки і брала все нові і нові твори. Читаючи його романи, я забувала про все на світі. Напевно, таких емоцій, такого задоолення від читання я не отримувала більш ніколи.

Жуля Верна( 1828 - 1905 рік) справедливо називають "всесвітнім мандрівником", "Чарівником", "винахідником без майстерні, "провидцем". Адже ця людина створила багатотомну серію романів "Незвичайні подорожі", в яких розповіла про природу різних кліматичних зон, флору і фауну, звичаї народів планети Земля. До серії увійшло 63 романи та 2 збірки повістей і оповідань. Повний обсяг серії - 18000 сторінок ! Автор працював над цим незвичайним твором понад 40 років.

Його твори можна розглядати як посібник з географії. "Незвичайні мандрівки ", - писав дослідник творчості Верна Євген Брандіс, - узяті в цілому, складають універсальний географічний нарис земної кулі" Уявіть собі : подорожам до країн Європи присвячено 15 творів, Північної Америки - 9, Азії - 5, Південної Америки - 4, Арктики - 4, Австралії - 4, Океанії - 3, Антарктиди -1, безлюдні острови зображені у 4 романах, міжпланетні подорожі - у 4 романх. Чотири рази також герої Жуля Верна здійснювали навколосвітню подорож. Як зауважив сам Жуль Верн у розмові з Олександром Дюма, він мав намір зробити для географії теж саме, що Дюма зробив для історії. Але давайте подумки перенесемось у Францію першої половини 19 століття. Мені сьогодні будуть допомагати учні , які досліджували біографію та наукові передбачення відомого письменника.

Учень. Жуль Верн народився 8 лютого 1828 році у портовому французькому місті Нанті. Батько його був адвокат і хотів для сина такої ж самої професії. Але вразливий і допитливий хлопець мріяв зовсім про інше - про далекі мандри. Його вабило море. Коли хлопцю минуло 12 років, він домовився з юншгою шхуни "Коралі", яка готувалися відплисти в Індію. Юнга, що продав Жулеві свою посаду, був новенький, і капітан шхуни зміни не помітив. Подумки хлопець уже прощався із Францією. Попереду - неосяжні простори Атлантики, невідомі острови, Тихий та Індійський океани. Але цій мрії не судилося збутися. Перед тим, як залишити берегові води і відплисти в океан, шхуна "Коралі" зупинилася в одному із невеликих портових містечок - Пембефі. Тут мандрівка Жуля скінчилась. У порту Пембефі маленького бешкетника очикував розлючений батько, який забрав його додому.

Жуль Верн пройшов довгий шлях, перш ніж стати відомим на увесь письменником. Перший роман " Пять тижнів на повітряній кулі" вийшов, коли авторові було майже 35 років. Роман став справжньою літературною сенсацією, а його автор прокинувся вранці знаменитим.

Пєр Жуль Етцель, видавець, публіцист і дитячий письменник , підписав з Верном угоду про те, що автор бере на себе забовязання передавати видавцю 2 книги на рік.

Перегляд уривку з фільму " У пошуках капітана Гранта"

Далі були «Таємничий острів», «П’ятнадцятирічний капітан», «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Діти капітана Гранта», «20000 льє під водою», «Навколо світу за 80 днів» та багато інших. Щойно книги французького письменника виходили друком, вони негайно перекладалися багатьма мовами й поширювалися в усьому світі. Читачі, вражені його неосяжною творчою фантазією і багатотомними описами далеких земель, вважали, що Жуль Верн - це назва географічного товариства, члени якого спільно складають романи, які виходять під цим іменем. На російську мову твори письменника перекладала Марко Вовчок.

Герої творів Жуля Верна мандрівники,вчені, винахідники, борці з усякими формами

несправедливості: расизмом, колоніалізмом, работоргівлею, вольові , шляхетні й людяні." У Жуля Верна не знайдеш героя, який не був би готовий ризикувати життям, щоб урятувати іншого. Дієва великодушність, прагнення прославити людину, спрямування зусиль на благо суспільства – ось ті великі тенденції, що характеризують Жуля Верна з погляду моралі" - Тіслен де Дісбах

Все своє життя він пильно стежив за розвитком науки, технічними відкриттями, вивчав географію, геологію, астрономію, хімію, біологію. Поступово знання набули енциклопедичного характеру.

На власній яхті Сен-Мішель Жуль Верн здійснив подорож да Англії, Ірландії, Данії, Голандії, Швеції, Іспанії, Алжиру, Тунісу. Побував у Північній Америці, Канаді, біля Ніагарського водоспаду. Кажуть, що у бібліотеці Жуля Верна був величезний глобус , розмережений різнокольоровими лініями мандрівок, описаних у його романх. З кожним новим твором Верн домальовував на глобусі нову лінію. Коли ві дописував останні романи, глобус покрився такою густою сіткою геограічних маршрутів, що вже й самому письменнику важкувато було з них виплутатись.

У 1886 році племінник письменника Гастон, який страждав пихічними розладами , вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки важке, що письменник не міг рухатися до кінця свого життя. В останні роки життя у Верна виникли проблеми зі слухом, сахарний діабет вплинув на зір — Жуль Верн майже нічого не бачив.

Помер письменник о 8 годині ранку 24 березня 1905 р. Він був похований неподалік від свого будинку в Ам'єні. Через кілька років після смерті на його могилі було встановлено пам'ятник, який зображував письменника-фантаста, що тягнеться до зірок.

Учень. Технічний прогрес багато в чому забовязаний саме творам Жуля Верна. Творець підводного човна американець Саймон Лейк писав, що ідея збудувати такий човен навіяна йому Жулем Верном. Академік Обручев зізнавався , що став мандрівником і дослідником Азії завдяки романам Верна. Ціолковський стверджува , що завдяки Жулю Верну він виношував ідею космічних польотів, вважав його своїм натхненником.

Відкриття, які передбачав у своїх творах Ж. Верн до їх появи : 
- підводний човен,  
- літак,
- вертоліт, 
- бурова техніка, 
- ракета і польоти в космос,
- вежа в центрі Європи (до будівництва Ейфелевої вежі) — опис досить схожий; 
- штучний супутник,
- міжпланетні подорожі. 

- звукове кіно та інші.

Лише 10 фантастичних ідей із 180 залишилися нездійсненними.

Крім романів Жуль Верн напиав ще 10 наукових досліджень з географії

Коли радянська космічна ракета вперше передала на Землю фотографії зворотної сторони Місяця, одному з "потойбічних" місячних кратерів було присвоєне ім'я "Жуль Верн".

Згідно з даними ЮНЕСКО, за кількістю перекладів мовами народів світу книги Жуля Верна займають друге місце, поступаючись лише творам Агати Крісті.

Бібліотекар. Творчість Жуля Верна для тих, хто любить подорожувати. Ви побуваєте на всіх континентах, у джунглях, в пустелі, у горах і навіть на дні океану. Він у свої романах навчає розважаючи. Про видатного французького письменника можна говорити дуже довго.Але час у нас обмежений, тому зупинюсь на романі, якому у 2017 році виповнюється 150 років - "Діти капітана Гранта". А зараз ми, завдяки своїй уяві, перенесемось до Франції й випадково підслухаємо розмову Жуля Верна з видавцем «Журналу виховання та розваг» Етцелем. 

Інсценований діалог. Звучить грамзапис увертюри І. Дунаєвського до художнього фільму «Діти капітана Ґранта».

Е. Так, так, місье Верн, Ви кажете, що на цей раз буде навколосвітня подорож , вільна від будь-якої фантастики... 

Ж. В. Авже ж, все як у житті..Знайшовши пляшку з листом, екіпаж шхуни "Дункан" пройшов і проплив вздовж 37 паралелі навколо світу. 

Е. Як ви побудуєте сюжет? Що буде служити сти­мулом для такої важкої справи? 

Ж. В. Починається книга розповіддю про яхту «Дункан», яка належить багатому шотландцеві Едуарду Гленарвану. Під час плавання екіпаж ловить акулу, в череві якої була записка. У ній на трьох мовах такий собі капітан Грант просить допомоги: після загибелі їх судна («Британія») він з двома матросами опинився на острові. Географічні координати цього клаптика землі повністю прочитати не вдалося, так як папір був пошкоджений солоною водою. Але це не заважає благородним людям відправитися на пошуки зниклих. До складу експедиції входять діти капітана Гранта - дочка Мері (шістнадцять років) і син Роберт (дванадцять років), леді Гленарван, майор Мак-Наббс, капітан Джон Манглс, помічник капітана Том Остін і команда з двадцяти трьох осіб, родом з Шотландії. «Дункан» вирушає у плавання з порту Глазго.

Е. Дуже цікаво. А що ж далі ?

Ж. В. Потім з'явиться вчений-всезнайка. Цьо­го разу це буде француз Жак Паганель, секретар Паризького географічного товариства, почесний член ледве не всіх географічних товариств сві­ту. Через його анекдотичну розсіяність сюжетні хитросплетіння будуть ще більше ускладнюва­тися. Але, як ви розумієте, Паганель потрібний мені не тільки для оживлення дії. Ця людина — ходяча енциклопедія. Він знає все і ще трохи. У коморах його пам'яті безліч фактів... 

Е. ...які він буде викладати при якійсь слушній нагоді... 

Ж. В. До цього я й веду. Але наука не повинна відриватися від дійсності. Роман буде повний захоплюючих пригод, а разом з тим він буде географічним. Із своєрідною цікавою геогра­фією. 

Е. А яка ж подальша доля яхти ? 
Ж.В. Перепливши Атлантичний океан і пройшовши через Магеланову протоку, «Дункан» пливе в Тихому океані і направляється до берегів Патагонії, де вони вважають перебуває капітан Грант в полоні індіанців.Гленнерван і його супутники проходять через всю Патагонію, ідучи по 37 паралелі. але Гранта не знаходять

Е. Як не знаходять ?!?! А де ж він все-таки був ?

Ж.В. З самого початку мандрівники пішли хибним шляхом.Паганелю приходить в голову думка про те, що насправді Капітан Грант знаходиться зовсім не в Аргентині, а в Австралії … Лорд Гленарван і його друзі вирішують плисти на далекий континент. Мандрівники причалюють до берегів Австралії, де їх очікують неймовірні пригоди. Довго екіпаж блукав світом, та все ж таки віднайшли Гарі Гранта на одному із островів Тихого океану.

Е. Ні, ні, мій друже, Не розказувати далі. Зберігайте, будь ласка, інтригу. Я гадаю, що новий ваш роман буде черговою літературною сенсацією.

Бібліотекар. У 1986 році роман "Діти капітана Гранта" був екранізований. Серіал, який складається із семи серій, викликав справжній фурор.

Перегляд уривку з фільму

Чесно кажучи, я вам заздрю. Заздрю всім тим, хто вперше візьме до рук твори цього неперевершаного письменника і переживе, як і я колись, неймовірні емоції. А для тих, хто не любить читати, існують аудіокниги творів Жуля Верна.
Памятаайте, що успіх у житті приходить до тих, хто багато знає. А багато знає той, хто багато читає.

Маршрут шхуни "Дункан"

Дункан" вийшов з Глазго в Шотландії. По Атлантичному океану, повз Канарських островів і островів Зеленого мису дістався до південного краю Південної Америки і через Магелланову протоку прибув в чилійський порт Талькауано. Далі корабель повернувся до атлантичного узбережжя Аргентини і вже звідти відправився в східному напрямку, вздовж 37-ї паралелі. В Індійському океані "Дункан" спершу відвідав острови Сен-Поль і Амстердам, а потім прибув до Австралії. З Австралії корабель вирушив до східного узбережжя Нової Зеландії. Потім "Дункан" відплив у напрямку Південної Америки і по дорозі туди, на неіснуючому острові Табор, екіпаж виявив зниклого капітана Гранта. практично "Дункан" здійснив навколосвітню подорож уздовж 37-ї паралелі.

Вчитель географії

Організаційний момент

Сьогодні ми здійсним подорож до південних країн і континентів разом з героями книги Ж. Верна “Діти капітана Гранта”. Нам потрібно ретельно підготуватися до неї. Перше ,що потрібне для подорожі це карта.Є така професія штурман Шту́рман (нід. stuurman, від stuur — кермо і man — людина) — фахівець із водіння надводних кораблівлітаків, або підводних човнівбатискафів та деяких інших транспортних засобів.На кораблях штурман зазвичай прокладає курс руху, визначає положення судна, обчислює переміщення і зазначає пересування на карті, а також стежить за справною роботою навігаційних приладів.Штурманом нашої подорожі буде Артюшенко Максим. Діти а які ще речі необхідні для подорожі? ( Відповіді учнів теплий одяг,літній одяг,прісна вода,аптечка,компас,парасолька………)

А тепер, юні шукачі пригод - в дорогу! Вона буде непростою, але я впевнена , що ви знаєте, що в небезпечних мандрах дорожче золота цінуються знання, вміння і дружба.

Артюшенко Максим

У кожного з вас є контурні карти де ви будете відмічати географічні об’єкти нашої подорожі

 1. Наше судно "Дункан" відправляється від причалу м.Глазго (Шотландія)

Повідомлення учнів

Глазго (Glasgow) - найбільше місто Шотландії і третій за чисельністю населення у Великобританії (після Лондона і Бірмінгема). Є адміністративним центром області Глазго. Розташований на заході центральної частини Шотландії, на річці Клайд в 32 км від її гирла. Площа міста становить 175 квадратних кілометрів, населення - 630.000 . Висоти над рівнем моря коливається в діапазоні 70-200 м. Рослинність в місті представлена великою кількістю штучних насаджень, парків та алей (в Глазго їх близько сімдесяти). Переважно це флора узбереж і помірного поясу - сосни і модрини. 

Атлантичний океан з’явився на нашій планеті не відразу. Сотні мільйонів років тому Європа, обидві Америки, Антарктида та Африка представляли собою єдиний масив суші. За останні 40 млн. років на Землі відбувався такий процес, як розкриття океанського басейну і, відповідно, суша ділилася на існуючі нині материки. Ця тенденція спостерігається і сьогодні.. У порівнянні з Тихим океаном Атлантичному належить почесне друге місце у багатьох областях. Це другий за величиною океан планети, і за глибиною — теж. Самим «бездонним» місцем в Атлантиці вважається Південно-Сандвічев жолоб, глибина якого від поверхні становить майже 8500 км. А ось по солоності Атлантичний океан утримує беззастережну пальму першості. По ньому проходить тепла течія Гольфстрім, що дарує теплий і м’який клімат європейським державам, які мають вихід до океанічних просторів. Для порівняння: кількість тепла, що переноситься цією течією, може виробити тільки 1 000 000 атомних електростанцій разом узятих. Атлантика проходить через усі земні кліматичні пояси. Крім того, це своєрідна межа, що розділяє два світи — Старий і Новий.

Канарські острови - архіпелаг Королівства Іспанії, що складається з семи островів вулканічного походження і розташований в Атлантичному океані, біля північно-західного узбережжя Африки (Марокко йЗахідна Сахара). Канарські острови утворюють автономний регіон Іспанії, але з точки зору геологічного походження вони є частиною Макаронезіі, вулканічної групи островів, що включає Азорські острови (Португалія), Острови Мадейра(Португалія) і Острови Зеленого Мису (Кабо-Верде), всі вони мають подібну топографію,флору і фауну. Канарські острови приваблюють багатьох туристів не тільки своїм надзвичайним кліматом,але і узбережжям, що простягнувся на

1500 км з чарівними пляжами, де панує справжня ідилія для любителів водного спорту та відпочинку. Субтропічна навколишнє оточення Канарських островів представлена ​​ вулканами, зеленими лісами та іншими мальовничими пейзажами, різноманітність яких важко уявити на такій маленькій території.Люди, що живуть тут, успадкували свої традиції та кухню з поєднання культур Європи, Африки і Америки, що теж зіграло важливу роль в різноманітті Канарських островів.Розташовані всього в декількох годинах авіаперельоту від найбільших міст Старого Континенту,

Канарські острови володіють розвиненоютуристичною інфраструктурою, якаможе послужити зразком для інших країн. Всі ці фактори сприяли популярності унікального архіпелагу Канарських островів.

Острови Зеленого Мису (або держава під назвою Кабо-Верде) розташовані трохи західніше Африки, у водах Атлантичного океану. Це дивовижне поєднання дикої, практично незайманої природи з сучасним сервісом, який дає тут людині все необхідне. кожен острів Зеленого Мису на карті розташовується уздовж смуги тропічного клімату. Так як знаходяться ділянки суші в безпосередній близькості до африканського континенту, але при цьому в Північній півкулі, тут часто трапляються сухі вітри і мусони. Від вічної посухи, яка спостерігається в Сахарі, рятує хіба що океан, який трохи наповнює повітря вологою. Сам архіпелаг складається з десяти великих островів і п'яти більш дрібних. Тут переважає сухий клімат, переносити який допомагають мусони. На островах завжди вітряно, тому такий вид спорту, як віндсерфінг, тут дуже добре розвинений. Температура води в океані в літній період складає 26 градусів, а взимку опускається до 22.. Варто також відзначити, що з серпня тут починається період дощів, який триває до жовтня. Правда, кількість опадів мінімальне, і найчастіше зливи проходять в горах.

Південна Америка - це найвологіший материк Землі. На ній розташована найбільша низовина світу - Амазонська. Найбільші гори світу - Анди. Найвищий на Землі водоспад - Анхель. Найповноводніша річка Землі -Амазонка. Найбільша пустеля - Атака, найменша пташка - колібрі, найкровожерливіша риба - піранья.

Магелланова протока — між материком Південна Америка і архіпелагомВогняна Земля; довжина 574 км, ширина 2,2-45 км; глибина від 20 м; сполучає Атлантичний океан із Тихим; небезпечна (підводні скелі, мілини, шторми, течії з швидкістю до 25 км/год); порт Пунта-Аренас (Чилі).Названа на честь португальського мореплавця Фернана Магеллана, який у ході своєї навколосвітньої подорожі став першим європейцем, що провів корабель крізь цю протоку 21 жовтня — 28 листопада 1520 року.серед моряків, що перетинають Магелланову протоку, існує традиція цілувати ногу патагонця, що сидить внизу пам'ятника Магеллану в місті Пунта-Аренас.

Чилійський порт Талькауано — місто та морський порт в Чилі. Аванпорт міста Консепсьйон на Тихому океані. Адміністративний центр однойменної комуни. Населення міста — 161 692 чоловік . Місто та комуна входить до складу провінції Консепсьйон і області Біо-Біо. Місто також є складовою міської агломерації Великий Консепсьйон.

Аргентина – офіційна назва – Аргентинська Республіка. Займає друге місце після Бразилії по території і третє після Бразилії та Колумбії за населенням держави Латинської Америки. На заході вона межує з Чилі, а на півночі - з Болівією, Парагваєм, Бразилією та Уругваю. Зі сходу та півдня Аргентина омивається Атлантичним океаном. Аргентина лежить у трьох кліматичних поясах: тропічному, субтропічному і помірному. Гора Аконкагуа – не лише найвища точка країни, але і найвища гора Південної Америки. Її висота сягає 6960 м, – цікавий факт Аргентинці – справжні патріоти, обожнюють свою країну. Аргентинський прапор є в кожній родині. Він вивішується до всіх національних свят з вікон і балконів.

Індійський океан На Індійський океан припадає 20% водної поверхні Землі. Це третій за величиною океан, який  утворився в результаті розпаду величезного материка Гондвани в період між юрським і крейдяним періодом. Першим європейцем, який дістався до вод індійського океану, став Васко да Гама. Після нього почався справжній бум освоєння островів акваторії океану. В Індійському океані розташоване і саме солоне море планети за винятком Мертвого — Червоне. Завдяки тому, що в нього не впадають річки, морю вдається зберігати ідеальну прозорість води. Флора і фауна Індійського океану напрочуд багата і різноманітна, оскільки океан розташовується в декількох географічних поясах. Океан населяють рідкісні породи риб, молюсків, коралів, морських черепах і змій.  

Сен-Поль Амстердам острови в Індійському океані, який входить до складу Французьких Південних та Антарктичних Територій, розташований за 85 кілометрів на південь від острова Амстердам, з яким утворює архіпелаг Амстердам. Сен-Поль є вулканічним островом з діаметром близько 12 кілометрів, він практично позбавлений дерев. У центрі острова розташована затока — кальдера вулкана, що заповнена водою.Острів немає постійного населення, але часто відвідується науковими експедиціями.Клімат острова Сен-Поль схожий з кліматом острова Амстердам. Середньомісячні температури коливаються від 10-11° С взимку до 17-17,5 ° C влітку. На островах розташовані колонії пінгвінівтюленів та морських птахів.

Австралія для нас, європейців, там все навпаки: на півдні холодніше, чим на півночі; у липні там зима, а в січні – літо, дерева взимку скидають кору, а не листя; багато тварин цього материка мають сумки, в яких вони носять свою малечу. Материк, де «найстрашніший» звір – кролик, а серед птахів – звичайний горобець. Він є найменшим, найсухішим материком, ізольованим від усіх інших 200 років тому мандрівникові потрібен був рік, щоб дістатися материка. Сьогодні 35 годин — і ви в Сіднеї (з двома пересадками в Делі й Сінгапурі).

Нова Зеландія. Площа території Нової Зеландії більше, ніж територія Великобританії (площа Новій Зеландії — 268 680 км2, а у Великобританії — 243 809 км2). У Новій Зеландії є 700 островів, з них заселені всього лише 60. У Новій Зеландії знаходиться — 775 озер. Птах ківі мешкає тільки в Новій Зеландії. Рельєф Нової Зеландії представляє в основному височини і гори. Більше 75 % території країни лежить на висоті більше 200 м над рівнем моря. Більшість гір Північного острова не перевищують висоту 1800 м, 19 піків Південного острова вищі 3000 м. Кінг Конг (2005), Хоббіт: Несподівана подорож (2012), Володар Кілець 1,2,3 (2001-2003), Шлях воїна (2010), Інший світ: Повстання ліканів (2009), Район №9 (2009), Останній самурай (2003), — всі перераховані фільми були зняті в Новій Зеландії. До того ж, кінорежисер Пітер Джексон, який зняв фільм Володар Кілець  родом з Нової Зеландії.

Табор Цей відлюдний острівець, що лежить на 153° за­хідної довготи і на 37°11 південної широти, позна­чений на сучасних картах як риф Марія-Тереза. (Кадр із фільму зустріч з капітаном)

Вчитель географії

Подорож закінчено. Благородні цілі експедиції вам зрозумілі. В дорозі ви придбали різні знання, відомості які допоможуть вам у повсякденному житі

Вчитель інформатики

Напевно, кожен з вас мріяв хоч раз у житті відвідати інше місто. Неважливо де він знаходиться - за пару десятків кілометрів або на іншому кінці світу, для когось це просто бажання, а для когось мрія всього життя. Зараз же дуже популярними стали телепрограми, присвячені навколосвітнім подорожам, вивченню іншої культури і просто збагаченню своїх знань про різні народи світу. Звичайно, те що ви дізнаєтеся, буде дуже корисним і цікавим, але потрібно враховувати і те, що багато чого залишається за кадром і є для нас невідомим. Побачити світ - завдання не з легких, це може зайняти досить таки багато часу і грошей. Але, з іншого боку, що ж може бути прекрасніше Парижа , Лондона, Єгипту, Японії, Чикаго, і багато-багато-багато інших, чудових місць, по всьому світу? Всіх прекрасних міст на нашій планеті, напевно, просто не перелічити. Кожна країна має щось незвичайне, загадкове, цікаве, по-своєму велике і прекрасне. Ніде, в цілому світі, ви не знайдете два однакових місця, сад або архітектурне творіння, вони можуть бути схожими, але однаковими - навряд чи. Кожне місто дарує свою атмосферу, свій настрій. Але, дуже важливо не забувати про далекі куточки світу, адже саме там, «в якій-небудь глушині», іноді можна побачити таку красу, що найбільшим музеям далеко до такого. А справжню красу важко сховати. У нашому, сучасному світі, люди стали винаходити все більше нових пристосувань, для того, щоб зробити наше життя яскравішим і простішим. Одним з найпопулярніших відкриттів нашого часу, напевно, став Інтернет. І зарекомендував себе не тільки популярністю, але і практичністю, доступністю і дуже багатьма іншими якостями. За допомогою Інтернету ви зможете дізнатися що завгодно, коли завгодно і де завгодно. Відкривається велика безліч можливостей для різних сфер діяльності людини. Без Інтернету зараз вже важко буде уявити своє, сучасне життя. Тепер, за допомогою Інтернету, ви зможете навіть подорожувати світом, не виходячи з дому. Як? Та дуже просто, за допомогою сучасної веб камери. Зараз, в мережі, дуже активно з'являються онлайн трансляції з різних куточків світу. Тепер, варто тільки визначитися з місцем, яке хочете побачити, і включити веб камеру. Тільки уявіть як це практично і зручно. Наприклад, якщо ви збираєтеся у відпустку, але неохоче вірите прогнозом погоди - просто включите веб камеру, і самі переконаєтеся в достовірності інформації. Подібних прикладів можна навести досить багато, і кожен знайде для себе ще один. До речі, зараз стало дуже популярним передавати «привіт» своїм друзям або родичам через онлайн – камери, які розташовані по всьому світу, в самих різних куточках світу.. Щоб кожен користувач міг підключитися до веб камери, в реальному часі, і зміг побачити всю красу даного місця. Щоб всі, хто хочуть, могли побувати в інших країнах, на кращих курортах світу, змогли поглянути на колорит того чи іншого, почасти занедбаного, селища який за своєю мальовничості може конкурувати з будь, високорозвиненою країною світу. Більше подорожуйте, цікавтеся культурою інших народів і підключайтеся до веб камерам по всьому світу.

Освітні інтернет-ресурси — це ресурси освітнього характеру, розташовані у веб-просторі мережі Інтернет. До них належать не лише ресурси, підготовлені з використанням спеціальної веб-технології (веб-сторінка, веб-сайт, веб-портал), а й інші електронні ресурси, які зберігають на веб-серверах у різних форматах (текстових, графічних, архівів, аудіо, відео тощо).

Електронний атлас – це картографічний твір, функціонально подібний до електронних карт, су- проводжуваний програмним забезпеченням типу картографічних браузерів (картографічної візуалі- зації) . Окрім картографічних зображень, електронні атласи містять текстові коментарі, табличні дані (таблиці атрибутів), а також мультимедійні зображення – анімації, відеофільми та звуковий су- провід. Електронні атласи – це вдала альтернатива паперовим. Вони містять карти високої якості, мають інтерфейс і зазвичай забезпечені хорошими довідково-пошуковими системами. Електронні атласи поширюються на компакт- дисках (СD-RОМ). Видання та поширення елек- тронних атласів менш дороге, порівняно з паперовими, що дозволяє забезпечити організації різних типів, у т. ч. школи, якісним набором картографічних матеріалів для різнобічного використання. Існує кілька типів електронних атласів: – атласи тільки для візуального перегляду (перегортання), так звані в’юерні атласи; – інтерактивні атласи, в яких передбачена можливість змінювати оформлення, способи зобра- ження та навіть класифікації явищ, що картографуються, збільшувати та зменшувати (масштабувати) зображення, отримувати паперові копії карт; – аналітичні атласи, що дозволяють комбінувати та зіставляти карти. У масштабах планети чи не найповнішим і най- потужнішим вебресурсом, на якому розміщено різ- ну картографічну інформацію про майже всі країни світу, їхні міста тощо, є вебресурс «Google Планета Земля», який задовольняє найрізноманітніші карто- графічні потреби користувачів

Вебресурс «Google Планета Земля» – це без- коштовна, вільно-завантажувана програма ком- панії Google, що відображає віртуальний глобус.

Аудіокниги – це література, але не в текстовому, а в звуковому варіанті. Зазвичай аудіокнига зберігається на CD або DVD і складається з декількох десятків звукових файлів у форматі MP3, начитаних професійними акторами (рідше – автором). У середньому 300-350 сторінок звичайної книги зіставимо з 9-11 годинами звучання аудіокниги. Формат CDA – універсальний і читається будь-яким програвачем, але його недолік – це обсяг (одна книга вміщається на трьох і більше CD); Формат MP3 вигідно відрізняється компактністю і якістю звуку, однак деякі програвачі не підтримують його.

Для чого потрібна звукова книга, якщо є обичная.Есть дві причини появи звукових книг.

По-перше, для читання звичайної книги потрібні більш-менш комфортні умови, хороше зір, освітленість, а звукові книги можна слухати практично в будь-яких умовах:

 • під час зарядки, сніданку, прогулянки

 • по дорозі на роботу і з роботи, в громадському транспорті

 • під час занять домашнім господарством

 • в своєму автомобілі (особливо під час очікувань, в пробках, при поїздках на тривалі відстані)

По-друге, гарне виконання може донести такі нюанси книги, на які не звертається увага при читанні. Іноді прочитати книгу або послухати, як читають актори, відрізняються так само, як читання нот від живого виконання твору музикантом.

ФІНАЛ»»»»»»»»»»»»»»»»»»?????????????????????????????????????????????

arro55@mail.ru

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

 • Додано
  24.02.2018
 • Розділ
  Географія
 • Тип
  Конспект
 • Переглядів
  5955
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  3
 • Номер матеріала
  QO804478
 • Вподобань
  0
Курс:«Малюк у світі економіки та фінансів»
Часнікова Олена Володимирівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь