"Все що довколо тішить око!"

Екологія

Для кого: 6 Клас, 7 Клас

17.08.2020

129

0

0

Опис документу:
Мета проекту: залучити учнів до роботи щодо озеленення приміщення; викликати інтерес до рослинного світу; розширити знання про кімнатні рослини, їх практичне значення для людини; розвивати пізнавальний інтерес, практичні навики у вирощуванні і догляді кімнатних рослин; виховувати дбайливе ставлення до природи; здійснювати екологічну освіту та виховання.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Управління освіти і науки та молоді облдержадміністрації

Волинський обласний еколого- натуралістичний центрОбласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу- огляду внутрішнього та зовнішнього озеленення освітніх закладів «Галерея кімнатних квітів»«Кімнаті рослини-очі природи»Підготували: вихованці гуртка

«Квітникарі»

ЗЗСО І-ІІІ ст. смт Цумань

Керівник: Столярчук О.С.

2018 р.М ета проекту: залучити учнів до роботи щодо озеленення приміщення; викликати інтерес до рослинного світу; розширити знання про кімнатні рослини, їх практичне значення для людини; розвивати пізнавальний інтерес, практичні навики у вирощуванні і догляді кімнатних рослин; виховувати дбайливе ставлення до природи; здійснювати екологічну освіту та виховання.

Завдання проекту:


 • За допомогою проекту поглибити уміння досліджувати і пізнавати природу;

 • Активізувати пізнавальну, творчу та просвітницьку діяльність гуртківців;

 • Зацікавити кімнатними рослинами ;

 • Зібрати інформацію для використання на уроках біології, географії та природознавства;

 • Покращити внутрішнє озеленення шкільного приміщення;

 • Підготувати матеріал для презентації.


Очікувані результати:


 • Знання про походження, умови вирощування, догляд та вплив на організм людини  деяких  кімнатних рослин;

 • Навички дослідження інформаційних джерел(книги, журнали, альбоми, фотографії, консультації фахівців);

 • Уміння організовувати і реалізувати проектну діяльність;

 • Творча співпраця між любителями кімнатних рослин;


  Шляхи реалізації проекту:


 1. Постановка проблеми та визначення мети проекту.

 2. Збір інформації(книги, атласи, альбоми, журнали,  газети, фотографії).

 3. Консультації, співбесіди з фахівцями і любителями кімнатних рослин.

 4. Підготовка матеріалів до презентації.Помешкання добрих і щиросердних людей завжди видно здалеку. Там буяють зеленим листям і яскравим квітом рослини. Вони можуть радувати наш зір у невеликому палісаднику, в прилаштованому на балконі ящику чи просто на підвіконні. Кожна квітка — це окраса нашого життя.

Той, хто любить квіти, піклується про них, знає, що у рослин також є душа. Вони дуже чутливі і вміють віддано любити людину, яка не шкодує праці і часу, щоб за ними доглядати.

Квіти дарують нам не тільки свою красу. Вони — частинка всієї живої зеленої природи, завдяки якій ми маємо змогу дихати чистим повітрям. Адже рослинність, яка прикрашає нашу Землю, часто називають легенями планети.

Завжди під рукою у нас домашні квіти, які прикрашають оселю. І вони також наші природні помічники, які не тільки звеселяють житло зеленою барвою, своїм цвітом, але й поліпшують мікроклімат, допомагають зняти стрес.

В нашій школі багато кімнатних квітів на підвіконнях, меблях, підставках. З кожним роком у нашому «зеленому раю» відбуваються поповнення, і колекція збільшується. Квіти як діти, потребують уваги й догляду, адже потрібно і землю розпушити, і полити, і «викупати» кожну рослинку. Навіть коли вони не цвітуть, листя, пагони кожної рослини не втрачають своєї особливості, неповторності: монстера і плющ, струнка сансевієра і чепурний хлорофітум, розкішний золотий вус і бегонія. До них приєднується багато інших улюбленців.

Наша школа потопає в квітах. І це все завдяки гуртку «Квітникарі». Ми завжди доглядаємо за квітами: пересаджуємо, поливаємо, ставимо на потрібне для них місце. Адже кожна квітка любить свій куточок.

Гуртківцям дуже хочеться, щоб усі люди  берегли цей світ, не знищували навколишню красу, садили квіти, а вони обов’язково порадують нас своєю неповторністю.


Актуальність теми:


Людина здавна прикрашала свій дім квітами, хай то були спочатку зрізані прості  польові квіти або кімнатні овочі у горщиках. Квіти - це не тільки втіха для очей, а і історична спадщина. Рослини використовувались не тільки як домашнє оздоблення, а й різних галузях. Рослинні орнаменти широко використовувались не тільки в мистецтві та  в живописі,  а також і  в текстилі, в медицині, різноманітних національних обрядах, святах.  Загалом квіти несуть як естетичну роль в житті людини, так і психологічну.

Кімнатні рослини прикрашають приміщення, наповнюють його киснем, служать своєрідним очищувачем повітря, допомагають налаштуватися на позитивний лад і створюють дружелюбну атмосферу будь –якому колективі або родині."Квіти, як люди, на добро щедрі і,

людям ніжність віддаючи, вони цвітуть,

серця обігріваючи, як маленькі, теплі багаття."

(К. Жане)

«Квіти — залишки раю на землі

(Іоанн Крондштадский)

«Там, де вироджуються квіти, не може жити людина»

(філософ Гегель)
«Звичайно, я міг би обійтися і без квітів, але вони допомагають мені зберегти повагу до самого себе, бо доводять, що я не скутий по руках і ногах буденними турботами. Вони свідчення моєї волі. »


Рабіндранат ТагорКвіти, квіти... Чарівні квіти,
Кольорові, великі й малі...
Ви умієте душу зігріти,
Бо й самі ви — душа землі.

 • Праця вчителя можна порівняти з працею садівника, який вирощує різні рослини. Одна рослина любить яскраве світло сонця, інше – прохолодну тінь – одне – любить берег струмка, інше – висохлу гірську рослину. Одна рослина краще росте на піщаному ґрунті, інше- на жирній глиностої. Кожному потрібен особливий, тільки для нього відповідний догляд, інакше воно не досягне досконалості у своєму розвитку.

Гурток «Квітникарі» в ЗЗСО І-ІІІ ст смт Цумань заснований в 2015 році. Керівник якого Столярчук Олена Сергіївна. Гуртківці неодоразово брали участь у різних конкурсах з квітникарства і ландшафтного дизайну , флористики та фітодизайну у конкурсі – огляді внутрішнього озеленення приміщень закладів освіти «Галерея кімнатних рослин» (2015 р., 2016 р.), трудовій акції «Парад квітів біля школи» (2017 р.)«Природа – найкращий вихователь дитячої душі»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.