Тема. Вправи для формування культури рухів з елементами гімнастики.
Мета: оволодіння та вдосконалення навиків рівноваги елементами гімнастики; сприяти розвитку координації рухів; розвивати увагу; виховувати дисциплінованість, самоконтроль, рішучість на уроках гімнастики.
Завдання уроку:
Вдосконалити техніки перекиду вперед, техніки перекиду назад, стійкість на лопатках, «міст» з положення лежачи на спині.
Розвивати рівновагу, координацію рухів та рухову пам’ять.
Виховувати вміння самоконтролю та рішучості за рахунок рухливих ігор.
Місце проведення: спортивна зала.
Інвентар: гімнастичні мати, лави.
ХІД УРОКУ
Зміст | Дозування | Організаційно-методичні вказівки |
Підготовча частина | 15 хв | |
Шикування, привітання. Повідомлення мети та завдань уроку. Техніка безпеки та правила безпечної поведінки, вимірювання ЧСС | 1 хв 30с | Звернути увагу на форму. Правильність виконання команд. Самопочуття учнів |
Стройові вправи, повороти на місці: Ліво-руч! Право-руч! Кру-гом! Ліво-руч! Ліво-руч! Повороти стрибком: Ліво-руч! Право-руч! Право-руч! В обхід наліво кроком – руш! | 30 сек | Звертаю увагу на привильність виконання, виправляю помилки |
Ходьба та її різновиди:
| 1хв 10м 10 м 10 м 10 м | Руки на пояс, спину тримати рівно, носок натягнутий вниз З п’ятки на носок, руки вверх Спину тримати рівно |
Різні види бігу | ||
| 10-с | Тримати дистанцію. |
| 10-с | Звернути увагу на приставний крок. |
| 10-с | Звернути увагу на приставний крок. |
| 10-с | Слідкувати за правильністю піднімання колін. |
| 10-с | Слідкувати, щоб п'яти торкалися до долонів рук. |
| 10-с | Тримати дистанцію. |
Вправи для відновлення дихання Піднімаємо руки вгору – вдих, опускаємо – видих. | 1 хв | Вдих через ніс, видих через рот. Під час повільної ходьби по колу.Розімкнутися на відстані витягнутих у сторони рук |
Комплекс загально розвиваючих вправ. | ||
В.П-Руки на поясі.1-2 Кругові оберти головою в праву сторону; 3-4 Кругові оберти головою в ліву сторону. | 1-хв. | Звернути увагу при кругових обертах голови в праву ¸ та ліву сторону. |
В.П-Руки на поясі.1-Нахил голови вперед¸ 2-Нахил голови назад 3-Нахил голови в праву сторону ¸ 4-Нахил голови в ліву сторону. | 1-хв. | Звернути увагу при наклоні голови в праву ¸ та ліву сторону. |
В.П-Руки вгору. 1-2 Кругові оберти прямими руками вперед; 3-4 Кругові оберти прямими руками назад. | 1-хв. | Руки в ліктях не згибаємо. |
В.П-Руки на поясі.1-Нахил тулуба вперед ¸ 2-Нахил тулуба назад 3-Нахил тулуба в праву сторону ¸ 4-Наклон тулуба в ліву сторону. | 1-хв. | Звернути увагу при наклоні тулуба в праву ¸ та ліву сторону. |
В.П- Тулуб рівно. 1-Нахил тулуба до правої ноги ¸ з торканням рук підлоги ¸ 2-Нахил тулуба посередині з торканням рук підлоги 3-Нахил тулуба до лівої ноги з торканням рук підлоги¸4- Випрямляємо тулуб ¸ руки на поясі. | 1-хв. | Руки тягнемо вниз. |
В.П-Тулуб-рівно.1-2 Прогинання тулуба на праву ногу; 3-4 Прогинання тулуба на ліву ногу; | 1-хв. | Звернути увагу на положення тулуба. |
В.П. Тулуб-рівно. Руки прямі перед тулубом; 10-разів присідання на двух ногах. | 1-хв. | Присідати повністю. |
В.П- Тулуб-рівно руки на поясі. Стрибки 10-разів на правій нозі; 10-разів на лівій нозі; 10-разів на двух ногах. | 1-хв. | Слідкувати за правильністю стрибків. |
Відновлення дихання. | 1хв. | Піднімання та опускання рук вгору ¸ при підніманні вдихаємо повітря через ніс ¸ при опусканні видихаємо через рот. |
Основна частина | 25 хв | |
Акробатичні вправи: | 10 хв | |
| 3-4 рази | Групування, руки вперед |
| 3-4 рази | Звернути увагу на групування |
| 3-4 рази | Носки вгору, руки тримають тулуб ближче до лопаток |
| 3-4 рази | п’ятки не відривати від підлоги, показ кращим учнем. |
Вправи на гімнастичній лаві - В.п. - стійка на носках, руки на пояс; -стійка на одній нозі, - 2-3 кроки на носках; - поворот кругом, руки в бік; - мах лівою (правою) ногою оплеск у долоні під нею; - упор присівши на лівій (правій) нозі; - стійка ноги нарізно; - 2-3 швидких кроки вперед; - зіскок вигнувшись; - о.с. | 5 хв 2-3р 2-3р 2-3р 2-3 р | Носки тягнути . Поворот виконується на носках через ліве плече. Ногу в колі не згинати. Тримати поставу.
М'яке приземлення. |
Провести рухливу гру та естафету 1. Рухлива гра “Слухай сигнал” Зміст гри Учні рухаються в колоні по одному по колу. За сигналом (один свисток – вони приймають положення жабки; два свистки – приймають положення лелеки; три свистки – продовжують рух по колу) Визначення найуважніших та найшвидших. 2. «Виклик номерів». Вчитель називає номер. Гравці, у яких цей номер оббігають фішку і повертаються на свої місця. Команда, гравець якої першим виконає рухову дію, отримує очко. Підсумок гри. Визначення найбільш спритних і уважних. | 7 хв | Слідкую за ходом гри та дотриманням правил. Даю вказівки. Слідкую за дисципліною. Учні поділені на дві команди які розташовані в дві колони |
«Стрибки по купинах» Гравців ділять на 2 команди, які стоять за лінією старту. Проти них позначають (купини) , кладуть обручі. За сигналом вчителя гравці, що стоять у колонах першими, перестрибують з купини на купину,намагаючись не потрапити у «болото». Гра закінчується, коли всі діти по черзі візьмуть у ній участь. | 3 хв | Гравець одержує штрафне очко, якщо під час стрибка не попаде ногою на «купину» . |
Заключна частина | 5 хв | |
Гра на увагу «Клас, струнко!» Команда виконується тільки в тому разі, коли перед нею вчитель говорить слово "клас". Той, хто помиляється, робить крок уперед, але продовжує грати. Підсумок. Визначення найбільш уважних. | 2 хв | Учитель стоїть обличчям до дітей, які вишикувалися в одну шеренгу і подає команди. Згідно з правилами гри, крок уперед роблять і ті гравці, які не виконали своєчасно правильної команди. |
Шикування у коло. Заспокійлива вправа «Посмішка» ЧСС | 30с 30 с. 1хв | Діти беруть один одного за руки. «Передаємо гарну посмішку один одному Звернути увагу на заспокоєння учнів. |
Організований вихід із спортивного залу. | 1-хв. | Шикування в одну шеренгу ¸ поворот праворуч ¸ чи ліворуч кроком на вихід із спортивного залу. |














