Вправляння у доборі слів, які відповідають на питання хто? що? Навчаюся добирати слова, що називають предмети

Опис документу:
Навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?, добирати предмети до відповідних запитань; поглиблювати знання учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити питання до слів; виховувати працелюбність, повагу до професій , бережливе ставлення до хліба . Вчити використовувати шість цеглинок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Вправляння у доборі слів, які відповідають на питання хто? що? Навчаюся добирати слова, що називають предмети.

Мета:  навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?; поглиблювати знання учнів про слова — назви предметів; розвивати вміння ставити питання до слів; виховувати працелюбність, повагу до професій , бережливе ставлення до хліба.

Хід уроку

I.Організаційний момент

Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

- Що ви очікуєте від нашого уроку? (Міркування учнів)

II.Каліграфічна хвилинка

Зошит свій я відкриваю

Навкоси його кладу

І писати починаю без зупинки

із каліграфічної хвилинки.

Пп пи по пі пу па паляниця

Хоч не солодка, та дуже смачна,
Хоч сама маленька, проте дорога.
Сядемо обідати – вона на столі.
Люблять її і дорослі, й малі.

- На яке питання відповідає слово ?

- Поділіть це слово на склади, назвіть у ньому звуки.

III. Актуалізація опорних знань учнів

Робота на індивідуальних картках.

Бджоламала,айтапрацює.

Старається,якмурашка

Розшифруй речення і запиши.

Чого вчать вас ці прислів’я.

IV. Вивчення нового матеріалу. Оголошення теми і мети уроку.

В українській мові дуже багато слів і більша частина цих слів означають назви предметів, що нас оточують. Такі слова відповідають на питання хто? або що? Ці слова називаються іменниками. Сьогодні на уроці ми навчимося добирати слова, що називаються предметами і ставити до цих слів запитання.

1.Прослухайте віршик

Іменник любить називати
завжди на ймення кожну річ:
земля, країна, сонце, мати,
печаль і радість, день і ніч.

Слова – іменники іменують предмети. Щоб іменники відгукнулися, треба їх спитати: Хто? або Що?

Назви людей і тварин відповідають на питання хто?

Назви всіх інших предметів відповідають на питання що?

Виберіть іменники і запишіть у зошит.

2. Робота за підручником с.48 вправа 4

- Розгляньте малюнки. Назвіть вироби з тіста . Поставте до них запитання.

- Розкажіть що печуть ,а що варять.

- Назвіть професії, які виготовляють кулінарні вироби.

-На які питання відповідають дібрані слова – назви професій.

- Порахуйте скільки виробів зображено, а тепер давайте порахуємо скільки є професій, які виготовляють ці вироби.

- А як потрібно поводитися з цими виробами? Чому?

3.Вправа 6

Допиши слова – назви тварин за малюнком. На які питання відповідають ці слова?

V.Фізкультхвилинка

Слухати ми перестали

І тепер всі дружно встали

Будемо відпочивати,

Нумо вправу починати.

Руки вгору ,руки вниз,

І легесенько прогнись,

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз - присіли, другий – встали.

VI. Гра «Утвори слово»

Ди тор рек ; ван ди; ти ди на; ця ву ли; ло ве пед си.

- Що це за слова?(словникові)

- Поставте до цих слів запитання.

- Що означають ці слова?(предмети)

- З одним зі слів складіть і запишіть речення.

VII. Шість цеглинок

(використовуємо два кольори зелений – хто? , червоний – що?)

Кондитер, паляниця, хліб, кухар, бублики, печиво.

VIII. Гра « Хто у кого? »

У вовка (хто?) вовченя

у лисиці (хто?) лисеня

у ведмедя (хто?) ведмежа

у кози (хто?) козеня

у лева (хто?) левеня

у кішки (хто?) кошеня

IХ. Підсумок уроку.

-Що нового дізналися на уроці?

-На які питання відповідають назви предметів?

-Чи був наш урок таким, яким ви його хотіли бачити на початку уроку?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!