Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Визначення освітніх труднощів першого рівня підтримки в освітньому процесі
»
Взяти участь Всі події

Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10. Прості задачі на додавання і віднімання.

Математика

Для кого: 1 Клас

04.06.2021

122

4

0

Опис документу:
Закріпити обчислювальні навики в межах 10; удосконалювати вміння розв'язувати прості задачі на знаходження суми та різниці; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, творчу уяву, вміння аналізувати; виховувати кмітливість, колективізм.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10.

Прості задачі на додавання і віднімання

Мета: закріпити обчислювальні навички в межах 10, склад чисел у межах 10; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми та різниці; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, творчу уяву,увагу на уроці через ігрову діяльність, вміння аналізувати; виховувати інтерес до уроку, охайність при письмі, колективізм.

Обладнання: презентація, корабель, веселі задачі, схеми задач, предметні малюнки, геометричні фігури.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизація знань учнів.


Хід уроку

І. Організаційний момент

Всі почули ви дзвінок,
На улюблений урок?
Кожен з нас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
Ласкавинки посилаємо,
Працювати починаємо.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Слово вчителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми повторимо таблиці додавання і віднімання чисел в межах 10, пригадаємо послідовність чисел, спробуємо відновити загублені числа та знаки математичних дій, попрацюємо з геометричним матеріалом, будемо розв’язувати веселі задачі, порівнювати вирази. Але щоб все це виконати ми відправимось у подорож. Подорожувати будемо морем на швидкому, зручному пароплаві. Роботи у нас дуже багато, щоб усе встигнути, ви повинні бути:

Уважними;

Розумними;

Організованими;

Кмітливими.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Щоб на пароплав сідати,
Слід багато знань з собою взяти.
Ви квитки отримуйте
І зручніше сідайте.

Отримали квитки усі?
Тепер в дорогу залюбки!
Милуємось всім навкруги.
І сонце, і хвилі, і вітер
Нам будуть друзями в путі.

ІV. Повторення і закріплення знань вивченого матеріалу.

Наш корабель на якорі і відправиться він у дорогу тільки тоді, коли виконаємо такі завдання.

1. Каліграфічна хвилинка

- Почнемо без зупинки з каліграфічної хвилинки.

Вправа «Розташуй числа в порядку зростання»

6, 1, 5, 9, 3, 7, 2, 10, 4,8.

2. Інтерактивна технологія «Мозковий штурм»

1. Скільки сонечок на небі? (1)

2. Скільки пальців на руках у тебе? (10)

3. Скільки вікон має клас? (3)

4. Скільки парт стоїть у нас? (15)

5. Скільки в класі школярів? (27)

6. Назвіть число на один більше ніж 6, 8.

7. Назвіть суму чисел: 3і 4; 8 і 2; 4 і 3.

8. Назвіть сусідів чисел: 7, 5, 4.

- Молодці, діти, ви впорались із завданням успішно. То ж відпливаємо.

3. Математичний диктант

- Нам дуже зрадів кит і пропонує таке завдання:

Послухайте загадки і запишіть, на які цифри схожі оточуючі вас предмети.

- Спробуємо?

  • У небі літає пташка ( 3 ).

  • В озері плаває лебідь ( 2 ).

  • Наче в цирку акробатка ( 5 ).

  • Біля печі стоїть кочерга ( 7 ).

  • Вставляємо ключ у замок і відчиняємо двері ( 6 ).

  • Смачно пахне бубликами, але не звичайними, а зліпленими по 2 ( 8 ).

  • І пряма й струнка як спиця (1 ).

  • Які цифри ви записали?

  • Яка з них найменша (1), найбільша (8)?

Дельфін вами дуже задоволений і бажає вам веселої подорожі.

4. Веселі задачі

- Ми припливли з вами на загадковий острів. Нам треба розв’язати веселі задачі. А їх вам пропонує мешканка цього острову - черепаха.

- Готові?

5 рибок у Даші,

2 рибки у Саші.

Допоможіть полічити

Скільки разом рибок, діти?

Під кущем уздовж ріки

поселилися жуки.

Син і донька,

Батько й мати.

Спробуй всіх порахувати.

Швидко їде Федя

На велосипеді.

А за ним ще 5 хлоп’ят.

Скільки їде цих малят?

5. Робота з геометричним матеріалом.

- Пливе наш пароплав далі, а на зустріч йому риба - скат.

Побачила вона різні геометричні фігури і хоче, щоб ви допомогли їх впізнати.

Маю я три сторони 
І три кути. 
Чи мене назвати 
Зможеш ти?
(Трикутник)

Він давно знайомий мій, 
Кожен кут у нім прямий. 
Всі чотири сторони 
Однієї довжини.
(Квадрат)

Н а квадрат я дуже схожий. 
Маю теж чотири сторони. 
Тільки дві з них протилежні — 
Однакової довжини. 
А сусідні — різні.
(Прямокутник)


Не стоїть і не стрибає
Жодного кута не має   
(Круг)

V. Зупинка – фізкультхвилинка.

- Рибки хочуть разом із вами відпочити

Раз, два! – всі пірнають,
три, чотири! – виринають.
П
ять, шість! – на воді
кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім! – що є сили

Всі до берега поплили.

VІ. Продовження роботи

6. Перевірка обчислювальних вмінь і навичок.

- Діти, наш пароплав не пропускає акула. Вона пропонує обчислити вирази.

3+ 4 – 5 7- 4 +3

6+4 – 3 10 – 5 – 4

2+7 – 6 6 – 3 – 1

- Молодці впорались із завданням. Отож вирушаємо!

7. Розв’язування задач. ( Малюнки і схеми до задач).

- Подружки медузи вирішили перевірити, чи вмієте ви розв’язувати задачі.

1. На пристань спочатку прибуло 7 кораблів, а потім ще 2. Скільки всього кораблів прибуло на пристань?

2. На воді плавало 9 лебедів, а гусей на 5 менше. Скільки гусей плавало на воді? ( Записати розв’язок задач у зошити).

8. Порівняння виразу і числа.

- Тож рушимо далі. А ось і дельфіни за бортом. Вони завжди з радістю зустрічають кораблі і довго їх супроводжують. І мають також завдання для вас.


6+ 3 □ 8 9- 6 □ 5

10 □ 7- 5 2 + 7 □ 0

4+2 □ 9 8 – 8 □ 6

VІІ. Підсумок уроку.

«Мікрофон».

- Ось завершилась наша подорож. Ми прибули у порт.

- Чи сподобалось подорожувати?

- Чи виконали завдання уроку? ( Я повторив…, Я навчився…, Я вмію…)

- З яким настроєм закінчили подорож?

- Морським мешканцям також було приємно з вами працювати, ви успішно виконали всі завдання.

Ми сьогодні додавали,

Ми сьогодні віднімали,

Та задачки розв’язали,

Все зуміли та змогли

Ми сьогодні Молодці!






Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.