Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Елементи геометрії 4 клас
Тема. Вправи на повторення про квадрат та прямокутник. Обчислення площі та периметра цих фігур.
Мета. Повторити про чотирикутник ,його види; закріпити вміння розпізнавати чотирикутники, будувати їх, виконувати необхідні вимірювання та обчислювати периметр і площу за вивченими формулами; розвивати просторову уяву, логічне мислення, усні обчислювальні навички; виховувати любов до математики.
Обладнання: посібник з геометрії, картки, гра «Танграм»,таблиці « Площа», «Геометричні фігури», картки для усного рахунку, малюнок казкового героя Геометрика, лист до 4 класу з фігурами .
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
1.Вітання «В цьому класі друзі всі….».
Вас вітаю на уроці.
Бажаю успіхів на кожному кроці.
Геометрії вже час настав.
Я пропоную вам сьогодні цікаве навчання і трішки забав.
А вам, потрібно вміння свої демонструвати –
Різні фігури розпізнавати , будувати.
Та ще й знання з уроків математики застосувати,
Щоб площу й периметр розрахувати.
2. Перевірка готовності.
- Перегляньте, чи все готове у вас до такого заняття : посібник, зошит, лінійка, олівці, трафарет «Геометричні фігури». А ще нам потрібні будуть ножиці, 1 аркуш паперу в клітинку, підручник «Математика» 4 клас. Тож до роботи . Побажайте один одному успіху.
ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
Тему уроку я пропоную сьогодні сформулювати вам самим . А для цього потрібно логічно поміркувати і чітко висловити свою думку.
Введення казкового героя.
Я бачу , що на допомогу вам з`явився Геометрик. Він приніс цікавий конверт.
А що може бути в конверті взагалі?
А якщо нам приніс його Геометрик ,та ще і на урок геометрії?
Давайте з`ясуємо , зазирнувши в середину. ( Діти дістають частинки плоских геометричних фігур і утворюють цілі. Потрібно їх назвати).
Загадки + робота з ножицями та листком в клітинку.
А) Чотири маю сторони, усі однакові вони.
Всі четверо кутів прямі. Ім’я моє назвіть самі. (Квадрат і вирізують його з паперу . ТБ з ножицями.)
Б) Чотири маю сторони , не всі однакові вони,
Прямих кутів чотири маю. Як мене звати не згадаю! (Прямокутник, теж вирізати).
Тож про які фігури буде йти мова на нашому уроці? (Квадрат і прямокутник).
Які завдання ви можете виконати з цими фігурами? (Розпізнати, виміряти, обчислити периметр і площу).
Саме це і є завданнями нашого уроку сьогодні.
Повторити про чотирикутники ( квадрат і прямокутник). Закріпити уміння обчислювати їх периметр та площу.
Де вам потрібні будуть такі знання?
ІІІ. Закріплення здобутих раніше знань , умінь та навичок.
Хвилинка Пізнайка. Вправа «Продовж речення».
Плоска геометрична фігура, утворена замкненим ланцюжком відрізків – це …( многокутник )
Многокутник , обмежений чотирма вершинами і чотирма сторонами, які послідовно з’єднані між собою – це …(чотирикутник).
До чотирикутників відносяться …(квадрат, прямокутник, паралелограм, ромб, трапеція).
Показати фігури на таблиці.
Що можна обчислити у многокутників? (периметр, площу).
У перекладі з давньогрецької периметр «окружність», «вимірюю навколо». Отже, периметр – це … (сума довжин сторін геометричної фігури).
Провести презентацію таблиці «Площа »
Керована практика.
Взяти виготовлені вами квадрат і прямокутник, виконати обчислення периметра та площі (запис відповідей на фігурі).
Вправа «Кмітливі оченята». Геометрик просить вашої допомоги , назвати всі числа ,які він писав вчора пізно ввечері. (Робота в парах з картками).
Робота в зошитах з трафаретом . ( Запис дати)
Створити портрет Геометрика, використовуючи трафарет, лише з квадратів і прямокутників.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Геометрик до класу забігає
З нами на лівій нозі пострибає.
Потім на правій і на двох,
Бо дуже любить він цей урок.
Вліво, вправо посміхнутись,
Веретенцем обернутись.
У долоні плесніть кілька раз.
До роботи, хай буде все у вас гаразд.
Робота в логічній майстерні
А) Робота з посібником ст. 31, 32 №2
Б) Накреслити в зошиті 2 чотирикутники у першому провести відрізок так, щоб утворилися трикутник і п’ятикутник , а у другому – трикутник і чотирикутник.
В) Гра «Танграм» . Створити власний малюнок, пов'язаний з природою.
6. Робота з підручником «Математика».
Через тиждень ви будете складати ДПА з математики. І знання з геометрії вам стануть у нагоді при виконанні 4, 5 завдань цієї роботи. Для перевірки своїх знань, прошу відкрити підручник на ст. 76
1 група № 483 ( з консультацією) 2 –га група – самостійно.
Працює одна група з карткою « Площа, периметр» ( див. завдання з підручника ст.. 141 № 967). Представляють відповіді по черзі.
ІV . Підсумок уроку. Вправа «Інтерв`ю ».
Завершився наш урок,за мить пролунає веселий дзвінок.
Дуже хочу запитати , хто любить геометрію вивчати?
Що на уроці була цікавим? Де ви досягли успіху?
А я радію за кожного з вас, бо ви дійсно любите ці заняття, працювали дружно, швидко , старанно. Запрошую всіх вас до дошки утворити коло.
За роботу у дружнім крузі, щиро дякую вам , друзі!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»