Мир, підписаний в 1649 р. був нетривким. Обидві сторони не вважали війну завершеною і готувалися до її продовження. На початку 50-х років XVII ст. Хмельницький, намагаючись забезпечити сприятливі зовнішньополітичні умови для подальшої боротьби, налагоджував відносини з придунайськими князівствами – Валахією та Трансільванією і особливо із Молдавією.
Після поразок 1649 р. Річ Посполита виношувала плани поновлення воєнних дій проти України. Наприкінці 1650 р. сейм ухвалив рішення про початок нової воєнної кампанії.





