Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

Власна справа - кар’єрний шлях до успіху

Економіка

Для кого: 10 Клас, 11 Клас

19.01.2022

82

2

0

Опис документу:

Даний матеріал дає можливість формувати вміння працювати з різними джерелами інформації, порівнювати, узагальнювати, робити висновки, критично оцінювати інформацію засобів масової інформації; розвивати уважність, швидкість мислення та інтелектуальні здібності; вміння формулювати та відстоювати власну думку; виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Позакласний захід « Власна справа - кар’єрний шлях до успіху.»


Мета:  формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки, критично оцінювати інформацію засобів масової інформації;

розвивати уважність, швидкість мислення та інтелектуальні здібності; вміння формулювати та відстоювати власну думку; виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів


Форма проведення: круглий стіл


Вікова категорія: учні 10-11 класів


Допоміжні засоби: відеофільми, слайд-презентації

«Успіх – це здатність іти від однієї невдачі до іншої без втрат ентузіазму.»

Вінстон Черчилль.Хід заходу

Ведучий №1: Пропонується відеофільм «Яку професію обрати?»


Доброго дня! Вітаю всіх присутніх і запрошую до обговорення тези

« Власна справа - кар’єрний шлях до успіху.» Сьогодні ми спробуємо зорієнтуватися в ситуації на ринку праці, визначитися з професіями майбутнього, навчитися критично оцінювати зміст отриманої інформації, використовувати медіа можливості для впевненої комунікації. Які питання турбують сьогоднішніх випускників?


Ведучий №2: Проведемо ігрову розминку:

- Назвіть найсмачніші професії.

- Назвіть найдитячі професії.

- Назвіть найсмішніші професії.

- Назвіть говірливі професії.

- Назвіть найзеленіші професії.

- Назвіть найоплачувані професії.


Ведучий №1: Лідери за рівнем зарплат:


І- представники ІТ-сфери

ІІ- представники Топ-менеджменту

ІІІ- представники Консалтингу


Працювати в задоволення і отримувати гідну оплату праці – мабуть, це можна назвати мрією дорослої людини. На жаль, багато хто змушений займатися справою тільки тому, що зарплата приємно відтягує кишеню.Ведучий №2: Давайте проаналізуємо вступну кампанію 2021 року.(виступи дітей про вступ до навчальних закладів ІІІ-ІV ступеня акредитації серед друзів, знайомих, на підставі інформації із ЗМІ)

Ведучий №1: - Чи не програли сьогоднішні абітурієнти?

- Які професії будуть затребувані в 2022 році? (виступи учасників)

- Яку інформацію ми отримуємо із ЗМІ?

- Як ви ставитесь до неї?

- Давайте проаналізуємо новини. (трансляція відеофільмів)

- Наскільки Ви прислуховуєтесь до таких повідомлень?Ведучий №2: Щоб відповісти на ці питання, необхідно проаналізувати ринок праці з усіх боків, порівняти почуту інформацію з дійсністю у вашому регіоні проживання. За даними міжнародних експертів затребувані професії 2022 року:

 • Косметологи

 • Інженери інтернет безпеки

 • ІТ-медики

 • Архітектори територій

 • Тренери творчих станів

 • Генетичні консультації

 • Будівельники «розумних» доріг і будинків

 • Проектувальники дитячих і медичних роботів

 • Оцінювачі інтелектуальної власності • Щоб стати затребуваним фахівцем, необхідно вже сьогодні вивчати ринок праці і прогнозувати затребуваність професії через 5-10 років.

Ведучий №1: -А як же ставитися до інформації про те, що спеціалістами з вищою освітою ринок праці переповнений? (виступи учасників)

Ведучий №2: Попит не зміниться, збільшаться вимоги. Будь-яка організація розраховує тільки на першокласних спеціалістів і необхідно докласти максимум зусиль, щоб отримати потрібний багаж знань. Справжні професіонали завжди були і будуть затребувані. Вкладаючи гроші в освіту, можна з упевненістю розраховувати на гідну віддачу через кілька років.

Ведучий №1: - Пропоную зупинитися на фінансовій діяльності. За даними міжнародних експертів, сьогоднішні абітурієнти не прогадали лише з однією сферою – фінанси, тому що саме серед них очікується найбільша кількість міліонерів через 10 років. Які професії відносяться до фінансів?

Ведучий №2: Сучасний ринок праці стає дедалі складнішим, кандидатів з вищою освітою все більше, конкуренція за робочі місця все напруженіша, а рівень безробіття все вищим. Що може вирішити проблему працевлаштування? (виступи учасників)


Ведучий №1: Відкриваючи власний бізнес, ви створите робочі місця, реалізуєте свій ентузіазм, амбіції, енергію. Знання і креативність на свою користь (отримання прибутку) і на користь економічного розвитку країни (підвищення зайнятості, покращення забезпечення населення певними благами.)


Ведучий №2: До вашої уваги пропонується перспективні ідеї майбутніх підприємців з тем:


-Виробництво мила.

-Вирощування грибів.

-Вирощування квітів.

(Демонстрація слайд-презентацій бізнес- проєктів, обговорення захисту бізнес-планів.)


Ведучий №1: Щоб досягти успіху, необхідно вибрати напрямок діяльності і чітко сформулювати план дій. Якщо ви вважаєте, що власна справа – це дійсно кар’єрний шлях до успіху – займіть місце праворуч, якщо ні – ліворуч. ( Проведення вправи «Займи позицію.»)

Ведучий №1: Професія повинна подобатися і приносити дохід. Рідко коли вдається передбачити на кілька років вперед і зрозуміти яка праця буде більш цінною в майбутньому, тому треба бути готовим до ролі роботодавця на ринку праці.


Джерела інформації:

 1. Фрагменти новин телеканалу СТБ

 2. www.osvita.org.ua

 3. Studway.com.ua/top-professions

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.