Вказівник дистанційного уроку з музичного мистецтва на тему «Фантазія»

Опис документу:
Під дистанційним навчанням розуміється індивідуалізований процес передання і засвоєння знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчання у спеціалізованому середовищі, яке створене на основі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: ФАНТАЗІЯ

  • Чи полюбляєте ви фантазувати?

Імовірно, нема на світі такої людини, яка б ніколи не мріяла або не фантазувала. У музиці є навіть п'єси, які так і називаються - фантазії.

Фантазія

  • жанр інструментальної музики, зокрема симфонічної, твір вільної форми фантастичного змісту.

Назва цього жанру походить від грецького слова "фантас", що означає "уява". Оскільки композиція іменувалася "фантазією", митець мав змогу відійти від канонів, властивих музичним формам. Тому його не можна було звинуватити в порушені усталеної музичної структури, оскільки фантазії її не мали.

У фантазії композитор презентує слухачеві головну музичну тему на самому початку твору, далі - ніби імпровізує на задану тему, змінюючи засоби музичної виразності так, як підказують йому серце, власні почуття й емоції, уява і фантазія.

    • Порівняйте фортепіанну й оркестрову версії виконання фантазії.

Слухання В.А.Моцарт Фантазія ре мінор (у фортепіанному виконанні) https://www.youtube.com/watch?v=TeKbbCfaY8Q

Слухання В.А.Моцарт Фантазія ре мінор

(у виконанні оркестру під керівництвом Поля Моріа) https://www.youtube.com/watch?v=siPp6Gcz1oA

Музика, як і будь-яке інше мистецтво, передає думки, почуття та уявлення того, хто її створив. Порівняйте звучання музичної фантазії із живописними фантазіями митців.

Відомий композитор Як Сібеліус увійшов в історію симфонічної музики як творець жанру програмної симфонічної поеми. Жанру поеми, які фантазії, притаманний вільний розвиток музики.

Слухання Я. Сібеліус Поема "Фінляндія" https://www.youtube.com/watch?v=Wyqm2DA3

yLk

Робота над піснею « Давайте всі разом »

https://www.youtube.com/watch?v=rZcRC Rbcwis

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»