Визначення головних слів у реченні. Побудова речень за графічними схемами

Опис документу:
вчити визначати головні слова у реченні, будувати речення за графічними схемами; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до навколишнього середовища .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Українська мова

Тема: Визначення головних слів у реченні. Побудова речень за графічними схемами

Мета: вчити визначати головні слова у реченні, будувати речення за графічними схемами; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до навколишнього середовища .

Обладнання : книга ,зошит,презентація.

Тип уроку : урок – подорож.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Мотивація навчальної діяльності

1.Введення елементів нестандартності.

- Сьогодні ми побуваємо у зоопарку. Виконавшизавдання, ми відкриємо першу картинку і дізнаємось, білячиєїклітки ми опинимосьспершу. 

ІІІ.Актуалізація опорних знань

1. Каліграфічна хвилинка.

- -Діти ,з поданих літер утворіть слово.

З р о п о к а (зоопарк)

- Відкрийте зошити ,запишіть число ,класна робота

3.Словниковий диктант..

- Запишіть з нового рядка

Ведмідь, заєць, дятел, жайворонок, ясен.

4.Творча робота.

Складіть речення з окремих слів. Запишіть їх. Підкресліть головні слова у реченнях.

Пташки співають , пригріває сонечко, розквітає троянда . граються діти.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1.Гра «Утвори речення »

Я буду називати предмет, а Ви — дію предмета.

2.Робота в зошиті

2.

3. Фізкультхвилинка.

4. Визначення речень, що відповідають схемам.

Прочитайте текст на дошці. Знайдіть речення, що відповідають схемам:

Запишіть ці речення.

Здавна наш народ любив кожухи. Кожух символізував щастя, багатство. Вишивали кожухи червоним кольором. На спині обов'язково вишивали червоні підкови. Вони оберігали власника кожуха від біди.

5. Самостійна робота.(роздатковий матеріал).

Спишіть речення, в якому є тільки головні слова. Підкресліть їх.

V. Підсумок уроку

1 Бесіда.

- Що ви сьогодні нового дізнались на уроці ?

- Що було складним вам?

- Яка тема була уроку ?

2.Домашнє завдання

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
0
міс.
2
2
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!