і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »
 • Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Вивчення культури України та кращих здобутків національної свідомості через систему роботи гуртка « Спадщина».

Вивчення культури України та кращих здобутків національної свідомості через систему роботи гуртка « Спадщина».

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вивчення культури України та кращих здобутків національної свідомості через систему роботи гуртка

« Спадщина».

( з досвіду роботи)

Виховання учнів у сучасній школі здійснюється в контексті національної і загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес,ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості,суспільства держави і нації. Соціально-політичні, економічні, екологічні зміни в житті нашої країни, що інтенсивно реформується, неоднозначно впливають на підростаюче покоління. У однієї його частини спостерігається ріст прагматизму, підприємництва, ранньої соціальної зрілості, а в іншої, навпаки, зростає замкненість, нерішучість, виявляється інфантилізм тощо. У цих умовах залучення дітей та учнівської молоді до цікавого, корисного і творчого життя є необхідною умовою виховання інноваційної особистості.

Сучасною програмою виховання передбачається залучення учнів до різних форм творчої та суспільно-корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, рекреаційної, екологічної, що організовуються у години дозвілля . Хоч як би добре не проводили традиційний урок, які б інноваційні та інтерактивні методи не використовували, тільки на класних заняттях не можна здійснити всіх навчальних і виховних завдань. На мою думку, туристсько – краєзнавча робота сприяє розширенню загальноосвітнього кругозору учнів, підвищує інтерес до історії рідного краю, сприяє активізації пізнавальної діяльності школярів, розвиває їх творчу ініціативу, знайомить з найбільш доступними прийомами досліджень. Вона є невід’ємною складовою виховання , поєднує різні напрямки пізнавальної діяльності і відіграє одну з основних ролей у вихованні інноваційної особистості . У процесі пізнання історії рідного краю, витоків національної культури, вивчення свого родоводу, історичних і культурних надбань предків в учнів виховується почуття дбайливого ставлення та поваги до історії краю, формується світогляд , удосконалюються навички дослідницької роботи, з‘являється досвід роботи над проектами .

Сьогодні, коли перед педагогами стоїть завдання виховання інноваційної творчої особистості, яка зуміє пристосуватися до соціальних умов, які постійно змінюються, яка буде зорієнтована на соціальну активність та відповідальність, на національну свідомість, патріотизм, на любов та дбайливе ставлення до природи, активне залучення учнів до туристсько – краєзнавчої роботи актуальне ,бо сприяє ефективній реалізації основних сучасних орієнтирів виховання .

За планом роботи туристично – краєзнавчого гуртка «Спадщина» 15 учнів КЗШ № 112,   26 березня 2014 року побували в селищі Петриківка, що славиться своїм чудовим і неповторним розписом, збереженими традиціями рідного краю  і культурою. Петриківський розпис за більш ніж столітню історію свого існування пройшов шлях від виникнення художньої традиції до внесення у Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО (2013). Творчість петриківців сприяла широкому визнанню народного розпису далеко за межами нашої країни й стала мистецькою візитівкою України.

У Петриківці  учні відвідали музей петриківського розпису, де почули захоплюючу розповідь екскурсовода про виникнення цього виду художнього розпису, про символіку кольорів, про багатство творчої уяви митців та про легенди, пов’язані  з образами картин. Діти мали змогу опанувати початкові навички на майстер-класах з петриківського розпису і придбали сувеніри на пам’ять

Музей петриківського розпису.

         

Майстер – клас петриківського розпису.

Продовження екскурсії відбулося на місцевий конезавод, що є одним з найкращих в Україні. Це було неперевершено! Коні - красавці, справжні загони та обладнання, цікава розповідь робітників . А потім ми побачили і павичів, і фазанів, і кроликів, і овець, і весь тваринний світ українських фермерських угідь.


Екскурсія на конезавод

Під час подорожі ми перенеслися у далеке XIX століття.  Кінним завзятим ескортом,  хлібом-сіллю зустрічали гостей господарі козацького зимівника в хуторі  Галушківці.  Учні дізналися про спосіб життя хутірників – козаків-гречкосіїв: обробку землі, зберігання врожаю, розваги, звичаї й традиції, обов’язки.

Зустріч на хуторі Галушківці

Тренування козаків

Дуже сподобалася розповідь про тренування козаків. Щоб ворог не застав зненацька, чоловіки мали підтримувати фізичну форму. Для цього розважалися стрільбою з лука, боєм подушками, довбнями і шаблями, їздою верхи на конях та іншим. Юнацькою спритністю й відвагою, бойовим завзяттям  вразила глядачів кінна вистава. Господарі дворища демонстрували також і козацьку зброю: ожигу, пістолі, келип. Учні, тамуючи подих, слухали оповіді про Т.Бульбу й люльку, Д.Вишневецького і байдаки, І.Сірка й повітряні планівці. Після огляду діти мали змогу покататися на конях розважитися  і випробувати себе. Звідусіль чулися захопливі вигуки, сміх, музика. Грайливого настрою додавали й веселі народні  жарти колоритних господарів. Наостанок доброзичливі господині почастували смачним козацьким кулішем та чаєм на травах.

  Дорогою додому - розповідали, пригадували, гралися, жартували, співали пісні. Діти на екскурсії були єдиним дружнім і вихованим колективом - черговий іспит на дружбу і вихованість зданий на "відмінно". Щира подяка батькам за допомогу в організації цього заходу.

Бажаємо багато цікавих і захоплюючих подорожей!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

 • Додано
  24.02.2018
 • Розділ
  Культура
 • Тип
  Стаття
 • Переглядів
  5695
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  VG442009
 • Вподобань
  0
Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь