"Він живе у кожному із нас"

Опис документу:
Сценарій інтегрованого уроку з образотворчого мистецтва, технологій та художньої культури, що є результатом арттерапевтичного проекту для подолання учнями своїх страхів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегрований навчально-виховний проект з образотворчого мистецтва, художньої культури та технологій

«Він живе у кожному із нас»

Мета: Створення психотерапевтичного середовища - простору любові, з метою подолання страху у дітей. 

Обладнання: Підставка з кліткою, де знаходяться кульки-сердечка наповнені гелієм, ароматизовані свічі.

На дошці драпування у вигляді «Чаші мистецтва»,

П’ять столів для груп з різними видами образотворчої діяльності :

1.«Чудовий сад» (Панно із штучних квітів(техніка канзаші),

2. «Янгол-оберіг радості» (техніка ліпка з оздобленням),

3.«Країна чудес» (техніка монотипія),

4.«Зона мого комфорту» (Колаж),

5.«Метелик – символ щастя» (техніка орігамі).

На кожному столі коробка чи папка з набором потрібних інструментів та матеріалів необхідних для діяльності в даній групі.

Інсталяція «Музей щастя» Біблія, маска, намисто з перлів.

Написи на дошці :

«Єдиний спосіб побороти страх – це поглянути йому в вічі» Карлос Кастанеда,

Музичний ряд: Музика Моцарта, Бетховена, Баха.

Напис на виставці учнівських робіт: «Янголи і діти живуть там де їх хвалять».

Вчитель:

Почну нашу зустріч із давно відомої притчі:

Вмирає старий горянин. Одному синові він подарував прекрасного коня, іншому шаблю, що дісталася йому від прадіда, а третьому — найулюбленішому синові, — вирішив зробити найдорожчий дарунок, він сказав йому: «Я багато прожив і зрозумів лише в кінці життя головне: того, чого я боявся все життя, не варто було боятися. Пам'ятай про це і ти».

Сьогодні ми презентуємо діяльність в рамках довготривалого інтегрованого навчально-виховного проекту з образотворчого мистецтва, художньої культури та технологій.

Назва нашого проекту «Він живе у кожному із нас».

Тема не випадкова, тому, що стосується абсолютно кожної людини.

Так закладено природою, що страх – захисна реакція нашого організму на небезпеку. Часто ми боїмось фантазій з приводу тої чи іншої події. Та чи варта сьогодні боятись того, що можливо буде колись, або не буде ніколи.

Насправді ж, «У страху немає нічого страшного!

Адже саме він є сигналом, коли ми знаходимось в особливо небезпечних ситуаціях.

  А що, якщо якщо перетворити його на союзника і помічника, ось тоді успіх вам гарантовано в будь-якому починанні. Ну і найголовніше - це віра.

"В любові немає страху, любов виганяє всякий страх. Тому що від страху людина недосконала в любові». Біблія, Новий завіт.

Отож, саме любов може допомогти подолати страх.

Так як ми провели ряд досліджень, анкетувань, провели акцію «Намалюй та випусти свій страх на волю», оголошували йому війну: спалюючи його образ та шматуючи, сміялись над ним, дарували знайомим, виготовляли прапор-молитви – подяки. Та не всім вдалось його позбутись. Тому останнє, що можна зробити це зробити його своїм союзником у досягненні мети. Адже в кожного з нас є мрія!

Спробуймо сьогодні здійснити ще один оздоровлюючий дотик до своєї душі.

Проте памятайте, те чим ви зараз будете займатись це гра. Тому ви маєте право не вміти, не знати, не хотіти. Це повна свобода …Для цього спробуйте віддатися цій свободі й радості творення. Відчуйте себе творцем! Адже творчість сама по собі має цілющу силу. А зараз максимально розслабтесь, бо ж головне - одержати радість від творення. Адже емоції – це маленькі і великі намистинки, що нанизуються на нитці вашої душі. Загляньте туди, відкрити красу кольорів і відтінків. Обережно і вдумливо пройдіть дорогу за допомогою музики, живопису, декоративного мистецтва.

Робота в групах: А нас пять столів, пять різних завдань, отож, будь ласка, самостійно обєднайтесь в групи та займіть місця за столиками. Кожній групі необхідно виконати одну вправу.

Памятайте - практична робота починається з звучанням музики, як і закінчується. Час на виконання завдання- тридцять хвилин.

Ну що ж , починаємо! Пам’ятайте, ви надзвичайно талановиті…

Проте іронія долі втому, що кожен з нас - природжений художник, поет, музикант, та вже в першому класі ми стримуємо свої бажання, підкоряємося правилам. Згадаймо: в садочку - розмаїття фломастерів, а в школі – однакові ручки, всі кольори стають синіми, як і наші творчі здібності.

То ж відкинемо сині ручки і ризикнемо. Влаштуймо собі свято!

Вправа 1: «Оберіг радості». Янгол

Матеріали: (Пластилін, тканина, тасьма, клаптики тканини, клей, ножиці )

На столі для натхнення розміщені фігурки янголів.

Навіть якщо ви не вірите в янголів, це не заважає їм існувати.

Отож, уявіть, що ваш страх втілився в образі вашого янгола-охоронця і сів на ваше праве плече. Адже страх часто нас охороняє. Недарма ж кажуть «Береженого Бог береже». Ліплячи думаємо про любов, щастя, співчуття. Цей кусочок пластиліну такий щасливий, адже з нього вийде істота, якій ви подаруєте крила. І разом із нею ви підніметесь туди, де ви ще ніколи не бували. Пригадайте, як давно ви розпрямляли крила своєї душі і злітали просто в піднебесся? Сьогодні кожен з вас добрий чарівник здатен знайти джерело сил для польоту. Навіть якщо хтось із вас народився без крил не заважайте їм рости.

Рефлексія після вправи:

А тепер подивіться в обличчя своєму творінню, і подумки скажіть «Спасибі, що ти є!»

Якщо маєте бажання, розкажіть історію про свого янгола, наприклад: «Про що мріє ваш янгол?» чи «Як живеться вашому янголу коли вам весело чи сумно?».

Вправа 2 "Чудовий сад"

(Панно: Виготовлення квітів в техніці «канзаші»)

(На столі кусок зеленого полотна, заготовки для виготовлення квітів, клей,

кольорові стрічки інша швейна фурнітура).

Вчитель:

Учасники цієї групи сідають в коло, закривають очі та уявляють себе квіткою. Якою саме квіткою був би кожен учасник вправи? Які листки, стебла, а можливо й колючки. Все, що вам може знадобитись знаходиться у коробках, вміст яких ви підготували заздалегідь, так як на виконання цього завдання йде більше часу ніж для вас відведено сьогодні. Звучить музика під час процесу творення. Після завершальних акордів музики кожен створену своїми руками квітку свою квітку, яка асоціюється з своїми тривогами булавкою прикріплює на спільне полотно, яке ведучий розстеляє на столі. Тканина – галявина саду, яку засаджують квітами. Всі учасники по черзі «засаджують» квітами «галявину».

Практична робота

Рефлексія після вправи:

Кожен учасник любується «Чудовим садом», підмічає чому саме там розмістив свою квітку, а не де інде. Чи вистачило місця квітам, чи затишно їм на галявині, чи вистачає сонця, уваги? Чим неповторна кожна квітка, чим схожа? Чому саме те місце ви вибрали для своєї квітки, а не інше. Кожен з вас побачив місце, яке займає в різноманітті цього світу і відчув себе його прекрасною частинкою.

Памятайте, ці квіти колись були вашими тривогами. Як зміни відбулись з ним в процесі діяльності в рамках проекту? При бажанні можна озвучити свій емоційний стан.

Вправа 3 «Метелик - символ щастя».

Техніка «Орігамі» (На столі паперові модулі, виготовлені заздалегідь, для економії часу)

Ви обєднались в групу, щоб створити метеликів, які будуть такими красивими, що їх не можна не полюбити. Окрім того в багатьох культурах метелик символізує перехідний характер радості. Це створіння, поряд з яким вам було не дуже затишно, особливо, коли воно було гидкою гусінню.

Отож, виготовляємо символ своїх тривог таким чином, щоб енергія вашого болю перейшла в душу вашого метелика.

Беремось за справу!

Памятайте, творчість - це не просто творення будь- чого, але вкладення в цей процес часточки своєї душі.

Практична робота

Рефлексія після вправи:

Погляньте на своїх метеликів. Відтепер ваш страх красивий і щасливий, тому що порхає над землею, п ‘є нектар та їсть смачний пилок!

Які думки будуть з цього приводу?  

Вправа 4 «Зона мого комфорту».

Техніка: Колаж

( На столі листок ватману, маркери, кольоровий папір, старі журнали, світлини учасників групи, клей)

Приклад речей, які можна включити в колаж:

1. Картинки і фотографії

2. Шматочки газети

3. Стрічки, ґудзики, нитки…

4. Папір різних кольорів для аплікації

5. Картинки з журналів

6. Частинки інших витворів мистецтва

7. Поношений одяг або тканина

8. Комікси

9. Продуктові етикетки і інше…

Вчитель:

Колаж - розповідь, відтворена в образотворчому матеріалі. Кожен його елемент - це слово або фраза, колаж - це текст, розказаний за допомогою образотворчих цитат та образів.

«Найкраще в світі місце - це Дім! Але, щоб це зрозуміти треба побувати вдалині і понудьгувати за домом.»

Уявіть, що ви відпочиваєте на хмаринці і звідтіля спостерігаєте за своїм домом, адже зверху краще проглядаються всі деталі.

Кожен, хто обрав діяльність у групі «Колаж» має створити своє помешкання з кольорового паперу, воно має бути таким яким ви його бачите в своїх фантазіях. Виберіть місце для нього на листку ватману, наклейте його. Виріжте та зберіть на одному аркуші образи, які зможуть розповісти про вас, – ваші захоплення, прагненнях, мрії. Пригадайте, що вам подобається в в собі, чим гордитеся. Виберіть і виріжте найпривабливіші для вас образи. Вільно переміщаючи їх по папері, спробуйте додати композиції закінчений вигляд. Створіть довкола пейзаж маркерами чи викрійками з журналу (вулиці, річку, дерева…). Наклейте свої світлини туди, де б ви хотіли жити.

Це не обовязково має бути будинок який створили ви. При бажанні мотивуйте свій вибір. Та памятайте ви не самі поряд з вами живе те що тривожить. Та думаю ви змінили своє ставлення до нього, ваші стосунки дружні.

Отож, Вмикаємо фантазію!

Практична робота

Рефлексія після вправи:

Ваш колаж має присмак таємниці, поєднує на перший погляд непоєднувані речі.

Які відчуття були у вас коли ви прагнули змінити своє ставлення до своїх тривог, страхів. Чи змінилось ваше ставлення до них? Адже вони довгий час співіснували з вами? Чи не шкода Вам з ними розлучатись? (За бажанням учні можуть висловити свою думку з приводу)

Вправа 5 «Країна чудес»

Техніка: монотипія: (кляксографія)

Монотипія – техніка волі та Божої присутності. Це неабияке джерело радості захоплення, чудова умова для свята душі.

Технологічна карта:

  • На керамічну плитку наносимо рідку гуаш.

  • Не змішуючи її,тримаючи чистим пензель.

  • Фарби наносимо в хаотичному порядку.

  • Зверху кладемо лист паперу з глянцем.

  • Відриваємо папір від плитки в будь-якому порядку, можна відривати з протягуванням, з поворотом, частково чи з двох сторін одночасно. Можна притримуючи пальцем у вершині квадрати знімати ривками з двох сторін ривками як конус.

  • Залишилось домалювати плоди вашої фантазії, залежно від того з чим у вас асоціюється одержаний вами малюнок.

  • Завершивши роботу прокоментуйте (за бажанням)

Практична робота

Вчитель:

Хотілося б сказати - що краса монотипії в її неповторності, адже ваше творіння - це лише один відбиток. Божественна непередбачуваність вносить в монотипію відчуття очікування дива! Хай невеликого, але все таки дива, яке примушує радісно тріпотіти серце творця, а отже викликає позитивні емоції, які лікують душу.

Вчитель:

Усі завершені роботи прикріпіть на дошку до «Чаші МИСТЕЦТВА»)

Рефлексія

Давайте зараз кожен із нас звернеться до своїх витворів, які колись асоціювались у вас з вашими тривогами з допомогою певних емоцій. Можливо це посмішка чи жест. Просто можна сказати очима «Тепер ти мій друг».

Вчитель:

Повірте, можна вилікувати душу музикою, живописом, пластикою, орігамі, ліпкою, словом. Проте є метод, який навіть без слів здатен впливати на наші почуття, демонструвати милосердя до ближнього, щоб протягнути руку допомоги, дати шанс врятувати чиєсь життя – це просто погляд, жест, посмішка…

Отож, не потрібно бігти від страху. Сміливо йти йому назустріч, значить перемогти, стати вище нього..

Творіть добро, любіть один одного і нічого не бійтеся. Повірте, життя завжди на вашому боці.

Всі завдання, виконані в рамках проекту з вами, «Він живе у кожному із нас» було спрямовано на руйнацію обмежень, стін, які тримали вас в тривозі.

(На демонстраційному столику клітка з кульками.)

А зараз хтось із вас відкриє цю клітку і випустить на волю серце, яке символізує ваші маленькі серденька. (Клітку відкриваємо, сердечка наповнені гелієм підіймаються).

Дякую всім за співтворчість!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!