Вимоги до аптечки домедичної допомоги. Аптечка для транспортних засобів (шкільний автобус)

Опис документу:
Комплекс заходів, що передбачає надання допомоги на місці події, містить не лише навчання правил поводження, а й відповідне забезпечення, до якого належить аптечка домедичної допомоги (далі— аптечка). Аптечки повинні знаходиться у місцях найбільшого скупчення людей і на травмонебезпечних ділянках.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вимоги до аптечки домедичної допомоги

Комплекс заходів, що передбачає надання допомоги на місці події, містить не лише навчання правил поводження, а й відповідне забезпечення, до якого належить аптечка домедичної допомоги (далі— аптечка). Аптечки повинні знаходиться у місцях найбільшого скупчення людей і на травмонебезпечних ділянках.

Перелік лікарських засобів, якими має бути укомплектована аптечка, залежить від характеру шкідливих та небезпечних виробничих чинників, які можуть впливати на людину на робочому місці. На стаціонарних робочих місцях аптечку зберігають у спеціальній шафі. Під час роботи в мобільних умовах аптечку зберігають у санітарній сумці або іншому місці, зручному для перенесення, при цьому працівників заздалегідь інформують про місце зберігання аптечки та забезпечують безперешкодний доступ. Після отримання аптечки перевіряють її комплектність і ознайомлюються з правилами користування (інструкцією). Не рекомендується розкривати аптечку без необхідності, перекладати і розкривати пенали з таблетками. Не допускається порушувати герметичність упаковки перев’язувальних пакетів. Комплектування аптечки роблять за погодженням з персоналом медпункту навчального закладу, які здійснюють контроль за станом та своєчасним поповненням аптечки необхідними засобами. В аптечці завжди повинні бути медичні засоби для надання домедичної допомоги при дрібних пораненнях, ударах, при непритомних станах.

Медикаменти й медичні засоби

Призначення

Кількість

Індивідуальні перев'язні асептичні пакети

Для накладення пов'язок

3 шт.

Бинти

Те ж

3шт.

Вата

» »

2шт

Ватно-марлевий бинт

Для бинтування при переломах

3 шт.

Джгут

Для зупинки кровотечі

1 шт.

Йодна настойка (5 %-а)

Для змазування тканин навколо ран, свіжих саден, подряпин на шкірі й т.д.

1флаконіз притертою пробкою

Нашатирний спирт

Для застосування при непритомних станах

1 флакон

Розчин (2-3%)борної кислоти

Для готування розчинів для промивання очей і шкіри, полоскання рота при опіках лугом, для примочок на очі при опіку їх електродугою

1 флакон

Розчин перекису водню (3 %- ний)

Для зупинки кровотечі з носа.

1 флакон

Настойка валеріани

Для заспокоєння нервової системи

1 флакон

Нітрогліцерин

Для прийому при сильних болях в області серця й за грудиною

1 тюбик

П р и м і т к а:

На внутрішніх дверцятах аптечки варто чітко вказати, які медикаменти застосовуються при тих або інших травмах (наприклад, при кровотечі з носа – 3 %- ний розчин перекису водню й т.п.).

Аптечка для транспортних засобів

Нормативна база:Відповідно до п.1.12,1.13 розділу VII Правил охорони праці на автомобільному транспорті,затверджених наказом МНС України від 09.07.2012 № 964 (НПАОП 0.00-1.62-12) кожний автомобіль укомплектовують медичною аптечкою. Місце розміщення аптечки позначать відповідними написами, символами або знаками.

На законодавчому рівні перелік лікарських засобів, що мають міститися в аптечці, визначений для транспортних засобів у ДСТУ 3691-2000 «Аптечка медична автомобільна. Загальні вимоги» із змінами відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 01.09.2013 № 622, який розроблено на базі Переліку лікарських засобів, які мають бути у медичних аптечках першої медичної допомоги для пасажирських легкових з кількістю пасажирів до 9 осіб та вантажних транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ від 07.07.1998 № 187.

Відповідно до ДСТУ 3961-2000 існує аварійний комплект аптечки медичної автомобільної (АМА)— комплект медичних засобів, що призначений для надання першої медичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди виключно в разі отримання ними значних травм та ушкоджень. Аварійний комплект АМА комплектується двома наборами медичних засобів: аварійним та експлуатаційним, які укладають в окремі герметичні поліетиленові пакети. Склад аварійного комплекту залежить від кількості пасажирів і має дві модифікації.

Аптечка медична автомобільна (АМА-1) призначена для укомплектування автомобілів, які мають до восьми включно сидячих місць, крім сидіння водія, та колісних тракторів.

Аптечка медична автомобільна (АМА-2) призначена для укомплектування автомобілів з кількістю сидячих місць, крім сидіння водія, яка перевищує вісім.

На пакетах міститься наліпка із зазначенням призначення АМА-1 чи АМА-2 та номера набору, а також перелік та кількість засобів у пакеті.

Аптечка має бути в закріпленому стані у місцях, визначених підприємством-виробником. Якщо конструкцією транспортного засобу зазначені місця не передбачено, медична аптечка має розташовуватись у легкодоступних місцях (п. 2 примітки пп. є п. 31.4.7 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»