Вікторина «Життєвий і творчий шлях видатного українського педагога-математика В’ячеслава Андрійовича Ясінського»

Опис документу:
Для проведення позакласного заходу, присвяченого корифею олімпіадного руху в Україні В.А.Ясінському

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Вікторина «Життєвий і творчий шлях видатного українського педагога-математика

В’ячеслава Андрійовича Ясінського»

Серед славетних імен знаних українців золотим німбом осяяне ім’я В’ячеслава Андрійовича Ясінського — одного з найвидатніших математиків олімпіадного руху, нашого земляка.

Умови гри

На дошці зображене поле для гри , на якому занумеровані клітинки. Кожній клітинці відповідає запитання, яке зачитує учитель. Числа визначають місце будь-якої клітинки поля. Капітани команд по черзі називають якусь клітинку і через 30 секунд за правильну відповідь отримують один бал. За вгадану літеру - один бал. У вчителя є копія ігрового поля,на якому позначено літери.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

1

Дитинство, шкільні роки

В

я

ч

е

с

л

а

в

2

Студентські роки

А

н

д

р

і

й

о

в

и

ч

3

Педагогічна і наукова діяльність

Я

с

і

н

с

ь

к

и

й

Дитинство, шкільні роки

1.1 Село, в якому народився відомий педагог-математик (село Мазурівка Чернівецького району)

1.2 Назвіть дату народження В.А. Ясінського? (31 січня 1957 року)

1.3 Як звали маму В.А. Ясінського? (Єфросинія Григорівна)

1.4 Професія мами В.А. Ясінського. (фельдшер лікарні)

1.5 Де пройшли шкільні роки В’ячеслава Ясінського? (селище Чернівці)

1.6 Село, в якому малий Славко гостював у своєї бабусі і любив рибалити. (село Букатинці Чернівецького району)

1.7 Річка, де малий Славко Ясінський любив рибалити і разом з дядьком ловили ондатрі. (Мурафа)

1.8 Ім’я дядька, з яким Славко вирізблював на камені візерунки. Саме тут у Славка зародилося захоплення геометрією на все життя. (Порфирій)

1.9 Ім’я іншого Славкового дядька, з яким він займався художнім різьбленням по дереву та із задоволенням слухав філософські бесіди про життя. (Семен, який був учителем хімії і біології)

1.10 Де продовжив своє навчання Славко після восьмирічної школи? (Чернівецька середня школа №1)

1.11 Назвіть прізвище вчителя математики, який помітив надзвичайні здібності юнака В’ячеслава та пробудив свідомий інтерес до науки? (Назаровський Юхим Мойсейович)

1.12 Що самотужки опрацював дев’ятикласник В’ячеслав після спілкування з вчителем математики? (Всі шкільні підручники, посібники з елементарної та вищої математики, які були у фонді місцевої бібліотеки)

1.13 В якому класі навчався В’ячеслав, коли здобув перші перемоги в олімпіадах юних математиків? (В 10-му класі)

1.14 Приз, який отримав школяр Ясінський за участь у Всесоюзній олімпіаді з математики в Єревані. (Фотоапарат «Смена»)

1.15 Де майбутній вчений здобув середню освіту? (Чернівецька середня школа №1)

Студентські роки

2.1 Чому абітурієнт Ясінський не став студентом Московського державного університету імені М. Ломоносова, хоча успішно склав вступні іспити? (Рідний дядько був в’язнем табору в Освенціумі в роки Другої світової війни)

2.2 Що за жартом самого В’ячеслава Андрійовича є спільного в його біографії і в біографії першого космонавта Юрія Гагаріна? (Обидва починали свою освіту з ПТУ)

2.3 Місце навчання В.А. Ясінського після закінчення школи. (Мазурівське ПТУ №8 за фахом тракториста-машиніста ІІІ класу)

2.4 Хто зіграв вирішальну роль у виборі В.А. Ясінським професії педагога? (Таєнчук Андрій Мусійович, тодішній завідувач кабінетом математики обласного інституту підвищення кваліфікації вчителів)

2.5 Де майбутній вчений здобував вищу математичну освіту? (Вінницький державний педагогічний інститут, фізико-математичний факультет)

2.6 Назвіть математичне захоплення студента В. Ясінського, яке він проніс через усе життя. (Розв’язування задач підвищеної складності, які друкувались у журналах «Математика в школі», «У світі математики, «Квант»)

2.7 Захоплення студента В. Ясінського, яке відмінне від математики. (Художня самодіяльність. Був учасником інститутського хору під керуванням М. Плашкевича, ансамблю народних інструментів, де грав на козобасі)

2.8 Назва ансамблю гітаристів, в якому виступав студент В. Ясінський, що мало шалене захоплення у дівчат. (Тріо «Дубки»)

2.9 Спортивне захоплення студента В. Ясінського. (Піднімання гир)

2.10. Прізвище викладача фізмату педінституту, який мав особливий вплив на В.А. Ясінського як майбутнього вчителя математики і організатора учнівських олімпіад. (Сергій Сергійович Яровий)

2.11 Яким влучним словом охарактеризував студента Ясінського тодішній викладач педінституту Сергій Сергійович Яровий? («Голова!»)

2.12 Де заочно навчався В.А. Ясінський по закінченні Вінницького державного педагогічного інституту? (Аспірантура Львівського політехнічного університету)

2.13 Назвіть місто, де В.А. Ясінський почав працювати після навчання. (Могилів-Подільський, середня школа №1)

2.14 Посада, яку займав у школі молодий вчитель В. Ясінський на початку своєї педагогічної діяльності. (Вчитель математики та вихователь групи продовженого дня)

2.15 Головний пріоритет, який визначив для себе В.А. Ясінський з самого початку педагогічної діяльності. (Робота з обдарованими учнями

Педагогічна і наукова діяльність

3.1 Назвіть рік, починаючи з якого В.А. Ясінський очолював команду Вінницької області на Республіканських олімпіадах з математики. (1981 р.)

3.2 З якого року В’ячеслав Ясінський працював у Вінницькому педінституті? (З 1983 року)

3.3 З якого року В’ячеслав Ясінський був членом журі Всеукраїнських олімпіад юних математиків? (З 1991 року)

3.4 Назвіть учня В.А. Ясінського, який протягом 1996-1999 років перемагав на Міжнародних математичних олімпіадах. (Павло Пилявський)

3.5 Що подарував після закінчення школи своєму вчителю В.А. Ясінському в знак вдячності його вихованець Павло Пилявський? (Одну із своїх золотих медалей переможця Міжнародної математичної олімпіади)

3.6 В якому році В.А. Ясінському було присвоєно звання заслуженого учителя України? (У 2001 році)

3.7 Як називалася перша друкована праця В.А. Ясінського в області олімпіадної математики? («Задачі математичних олімпіад та методи їх розв’язування»)

3.8 Який був основний напрям роботи гуртка творчо працюючих учителів фізики і математики Вінницької гімназії №17 та викладачів фізмату педінституту, що діяв у 80-90 роках минулого століття? (Розв’язування задач із журналів «Квант» і «Математика в школе»)

3.9 Переможцем якого загальноміського конкурсу став педагог В.А. Ясінський в 2000 році? («Людина року 2000»)

3.10 В яких роках задачі «математичного композитора» В.А. Ясінського були включені до складу Міжнародних математичних олімпіад? (У 1998 і 2002 роках)

3.11 Діяльність, якою займався видатний вчений, крім наукової. (Педагогічна)

3.12 Що, на думку заслуженого вчителя України з Одеси Ігоря Міттельмана, є найголовнішою теоремою В’ячеслава Ясінського? («Право бути Вчителем»)

3.13 Назвіть відомого професора математики із міста Миколаєва, автора слів про феномен В’ячеслава Андрійовича «Кандидатом чи доктором наук неважко стати, заручившись підтримкою лише 20-30 осіб, а бренд Ясінського – визнання тисячами учителів і учнів» (Валентин Лейфура)

3.14 Якої обіцянки, даної друзям і навіть Міністрові освіти, не судилося виконати В. А. Ясінському? (Формальне оформлення дисертації)

3.15 Назва книги – відгуків колег та вихованців про творчий шлях уславленого вчителя математики В.А. Ясінського, що вийшла в 2017 році. («З любов’ю до людей та математики»)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!