Вікторина із зарубіжної літератури для 5 та 6 класів "Літературне лото"

Опис документу:
Вікторина "Літературне лото". В архіві містяться "живі" презентації у вигляді лототрона з запитаннями із зарубіжної літератури для 5 та 6 класів. Можна проводити як окремо за класами, так і у вигляді змагання між командами 5 та 6 класів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вікторина із зарубіжної літератури

Запитання для 5 класу:

 1. Де починається життя книги? лісі)

 2. З якого матеріалу було виготовлено найпершу книгу? каменю)

 3. Стислий влучний народний вислів повчального змісту (Прислів’я)

 4. Усна народна творчість одним словом (Фольклор)

 5. Чим фольклорна казка відрізняється від літературної? (Фольклорна – усна колективна народна творчість, літературна – письмовий твір, який має конкретного автора)

 6. Невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зазвичай описано один епізод із життя героя – це... (Оповідання)

 7. Чим повість відрізняється від оповідання? (Обсягом, кількістю героїв та їх описом, кількістю та проміжком часу зображуваних подій)

 8. Ім’я героя, який поборов страхітливих чудовиськ за допомогою предмету для шиття? (Іссумбосі з японської народної казки «Іссумбосі, або Хлопчик-мізинчик»)

 9. Ім’я героя, який отримав чарівний предмет для малювання? (Малян з китайської народної казки «Пензлик Маляна»)

 10. Ім’я та прізвище автора, який написав казку про співочого птаха? (Ганс Крістіан Андерсен «Соловейко»)

 11. Який твір вчить любити, цінити та поважати своїх батьків? («Хлопчик-зірка» Оскара Уайльда)

 12. Ім’я героя твору, який через зраду своїх друзів та бажання врятувати кохану, поплатився життям? (Лобо з твору Ернеста Сетона-Томпсона «Лобо – володар Курумпо»)

 13. Ім’я та прізвище автора, який написав твір про небезпечні та цікаві пригоди двох бешкетливих хлопців? (Марк Твен «Пригоди Тома Сойєра»)

 14. Ім’я героя твору, який навчив жителів цілого містечка радіти життю? (Полліанна з твору Елеонор Портер «Полліанна»)

 15. У якому творі пригоди головного героя виявилися лише сном? (Льюїс Керролл «Аліса в Країна Див»)

Запитання для 6 класу:

 1. Що допомагає читачу швидко знайти в книзі потрібну інформацію? (Зміст)

 2. Який матеріал вперше використовували для письма? (Пергамент)

 3. Що таке міф? (Стародавня оповідь про походження та будову Всесвіту, діяння богів, таємниці народження й смерті людини, життя правителів і героїв)

 4. Стисла віршована або прозова розповідь, в основу якої покладено алегоричний сюжет повчального характеру – це... (Байка)

 5. Чим роман відрізняється від повісті та оповідання? (Обсягом, кількістю героїв та їх описом, кількістю та проміжком часу зображуваних подій)

 6. Чим відрізняється гумор від іронії? (Гумор – різновид комічного, зображення смішного; іронія – приховане глузливе висміювання зображуваного)

 7. Як називається традиційний для японської поезії неримований трирядний вірш, що містить сімнадцять складів? (Хайку, або хоку)

 8. Герой міфу, який допоміг людям, та був за це жорстоко покараний? (Прометей)

 9. Егоїстичний, гордий та самозакоханий герой міфу, який був покараний богинею Афродітою? (Нарцис)

 10. Автор байок «Лисиця і Виноград», «Мурашки й Цикада», «Вовк і Ягня»? (Езоп)

 11. Ім’я героя твору, який за одну ніч пережив неймовірну мандрівку, що змінила його життя? (Ебенезер Скрудж із твору Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі»)

 12. В якому творі напередодні свята відбуваються фантастичні події та пригоди? («Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя)

 13. Автор оповідань, які висміюють такі людські вади, як підлабузництво та пристосуванство? (Антон Чехов «Хамелеон», «Товстий і тонкий»)

 14. Ім’я та прізвище героя, який, незважаючи на ваду, став відомим та щасливим? (Петро Попельський з твору Володимира Короленка «Сліпий музикант»)

 15. Назва твору, в якому автор закликає замислитися людство над своїм майбутнім? (Рей Дуглас Бредбері «Усмішка»)

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
http://edu-teacherzv.ucoz.ru ЛІТЕРАТУРНЕ ЛОТО
Слайд № 1

http://edu-teacherzv.ucoz.ru ЛІТЕРАТУРНЕ ЛОТО

http://edu-teacherzv.ucoz.ru В лісі Де починається життя книги? Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля Питання 5. 10 5 11 12 13 14 15 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Слайд № 2

http://edu-teacherzv.ucoz.ru В лісі Де починається життя книги? Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля Питання 5. 10 5 11 12 13 14 15 9 8 7 6 5 4 3 2 1

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Стислий влучний народний вислів повчального змісту Прислів’я Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 10 2 11 12 13 14 15...
Слайд № 3

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Стислий влучний народний вислів повчального змісту Прислів’я Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 10 2 11 12 13 14 15 8 7 6 4 3 2 1 Питання 2.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Відповідь Усна народна творчість одним словом – ... Фольклор Натисни, щоб з’явилася куля 14 2 11 12 13 14 15 8 7 6 4 3...
Слайд № 4

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Відповідь Усна народна творчість одним словом – ... Фольклор Натисни, щоб з’явилася куля 14 2 11 12 13 14 15 8 7 6 4 3 1 Питання 14.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Чим фольклорна казка відрізняється від літературної? Фольклорна – усна колективна народна творчість, літературна – пис...
Слайд № 5

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Чим фольклорна казка відрізняється від літературної? Фольклорна – усна колективна народна творчість, літературна – письмовий твір, який має конкретного автора Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 4 14 2 11 12 13 15 8 7 6 4 3 1 Питання 4.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зазвичай описано один епізод із життя героя – це... Оповідання Відповідь Н...
Слайд № 6

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зазвичай описано один епізод із життя героя – це... Оповідання Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 10 4 14 2 11 12 13 15 8 7 6 3 1 Питання 10.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Чим повість відрізняється від оповідання? Обсягом, кількістю героїв та їх описом, кількістю та проміжком часу зображув...
Слайд № 7

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Чим повість відрізняється від оповідання? Обсягом, кількістю героїв та їх описом, кількістю та проміжком часу зображуваних подій Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 6 11 12 13 15 8 7 6 3 1 Питання 6.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Іссумбосі з японської народної казки «Іссумбосі, або Хлопчик-мізинчик» Ім’я героя, який поборов страхітливих чудовиськ...
Слайд № 8

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Іссумбосі з японської народної казки «Іссумбосі, або Хлопчик-мізинчик» Ім’я героя, який поборов страхітливих чудовиськ за допомогою предмету для шиття? Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 13 11 12 13 15 8 7 3 1 Питання 13.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я героя, який отримав чарівний предмет для малювання? Малян з китайської народної казки «Пензлик Маляна» Відповідь ...
Слайд № 9

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я героя, який отримав чарівний предмет для малювання? Малян з китайської народної казки «Пензлик Маляна» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 1 11 12 15 8 7 3 1 Питання 1.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я та прізвище автора, який написав казку про співочого птаха? Ганс Крістіан Андерсен «Соловейко» Відповідь Натисни,...
Слайд № 10

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я та прізвище автора, який написав казку про співочого птаха? Ганс Крістіан Андерсен «Соловейко» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 15 11 12 15 8 7 3 Питання 15.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Який твір вчить любити, цінити та поважати своїх батьків? «Хлопчик-зірка» Оскара Уайльда Відповідь Натисни, щоб з’явил...
Слайд № 11

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Який твір вчить любити, цінити та поважати своїх батьків? «Хлопчик-зірка» Оскара Уайльда Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 11 11 12 8 7 3 Питання 11.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я героя твору, який через зраду своїх друзів та бажання врятувати кохану, поплатився життям? Лобо з твору Ернеста С...
Слайд № 12

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я героя твору, який через зраду своїх друзів та бажання врятувати кохану, поплатився життям? Лобо з твору Ернеста Сетона-Томпсона «Лобо – володар Курумпо» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 7 11 12 8 7 3 Питання 7.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я та прізвище автора, який написав твір про небезпечні та цікаві пригоди двох бешкетливих хлопців? Марк Твен «Приго...
Слайд № 13

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я та прізвище автора, який написав твір про небезпечні та цікаві пригоди двох бешкетливих хлопців? Марк Твен «Пригоди Тома Сойєра» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 12 11 12 8 3 Питання 12.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я героя твору, який навчив жителів цілого містечка радіти життю? Полліанна з твору Елеонор Портер «Полліанна» Відпо...
Слайд № 14

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я героя твору, який навчив жителів цілого містечка радіти життю? Полліанна з твору Елеонор Портер «Полліанна» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 8 11 8 3 Питання 8.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru У якому творі пригоди головного героя виявилися лише сном? Льюїс Керролл «Аліса в Країна Див» Відповідь Натисни, щоб з...
Слайд № 15

http://edu-teacherzv.ucoz.ru У якому творі пригоди головного героя виявилися лише сном? Льюїс Керролл «Аліса в Країна Див» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 3 3 Питання 3.

М О Л О Д Ц І !
Слайд № 16

М О Л О Д Ц І !

Слайд № 17

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
http://edu-teacherzv.ucoz.ru ЛІТЕРАТУРНЕ ЛОТО
Слайд № 1

http://edu-teacherzv.ucoz.ru ЛІТЕРАТУРНЕ ЛОТО

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Зміст Що допомагає читачу швидко знайти в книзі потрібну інформацію? Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля Питання 5. ...
Слайд № 2

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Зміст Що допомагає читачу швидко знайти в книзі потрібну інформацію? Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля Питання 5. 10 5 11 12 13 14 15 9 8 7 6 5 4 3 2 1

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Що таке міф? Стародавня оповідь про походження та будову Всесвіту, діяння богів, таємниці народження й смерті людини, ...
Слайд № 3

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Що таке міф? Стародавня оповідь про походження та будову Всесвіту, діяння богів, таємниці народження й смерті людини, життя правителів і героїв Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 10 2 11 12 13 14 15 8 7 6 4 3 2 1 Питання 2.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Відповідь Стисла віршована або прозова розповідь, в основу якої покладено алегоричний сюжет повчального характеру – це...
Слайд № 4

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Відповідь Стисла віршована або прозова розповідь, в основу якої покладено алегоричний сюжет повчального характеру – це... Байка Натисни, щоб з’явилася куля 14 2 11 12 13 14 15 8 7 6 4 3 1 Питання 14.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Чим роман відрізняється від повісті та оповідання? Обсягом, кількістю героїв та їх описом, кількістю та проміжком часу...
Слайд № 5

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Чим роман відрізняється від повісті та оповідання? Обсягом, кількістю героїв та їх описом, кількістю та проміжком часу зображуваних подій Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 4 14 2 11 12 13 15 8 7 6 4 3 1 Питання 4.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Чим відрізняється гумор від іронії? Гумор – різновид комічного, зображення смішного; іронія – приховане глузливе висмі...
Слайд № 6

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Чим відрізняється гумор від іронії? Гумор – різновид комічного, зображення смішного; іронія – приховане глузливе висміювання зображуваного Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 10 4 14 2 11 12 13 15 8 7 6 3 1 Питання 10.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Як називається традиційний для японської поезії неримований трирядний вірш, що містить сімнадцять складів? Хайку, або ...
Слайд № 7

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Як називається традиційний для японської поезії неримований трирядний вірш, що містить сімнадцять складів? Хайку, або хоку Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 6 11 12 13 15 8 7 6 3 1 Питання 6.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Прометей Герой міфу, який допоміг людям, та був за це жорстоко покараний? Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 13 11 ...
Слайд № 8

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Прометей Герой міфу, який допоміг людям, та був за це жорстоко покараний? Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 13 11 12 13 15 8 7 3 1 Питання 13.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Егоїстичний, гордий та самозакоханий герой міфу, який був покараний богинею Афродітою? Нарцис Відповідь Натисни, щоб з...
Слайд № 9

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Егоїстичний, гордий та самозакоханий герой міфу, який був покараний богинею Афродітою? Нарцис Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 1 11 12 15 8 7 3 1 Питання 1.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Автор байок «Лисиця і Виноград», «Мурашки й Цикада», «Вовк і Ягня»? Езоп Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 15 11 1...
Слайд № 10

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Автор байок «Лисиця і Виноград», «Мурашки й Цикада», «Вовк і Ягня»? Езоп Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 15 11 12 15 8 7 3 Питання 15.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я героя твору, який за одну ніч пережив неймовірну мандрівку, що змінила його життя? Ебенезер Скрудж із твору Чарль...
Слайд № 11

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я героя твору, який за одну ніч пережив неймовірну мандрівку, що змінила його життя? Ебенезер Скрудж із твору Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 11 11 12 8 7 3 Питання 11.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Автор оповідань, які висміюють такі людські вади, як підлабузництво та пристосуванство? Антон Чехов «Хамелеон», «Товст...
Слайд № 12

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Автор оповідань, які висміюють такі людські вади, як підлабузництво та пристосуванство? Антон Чехов «Хамелеон», «Товстий і тонкий» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 7 11 12 8 7 3 Питання 7.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я та прізвище героя, який, незважаючи на ваду, став відомим та щасливим? Петро Попельський з твору Володимира Корол...
Слайд № 13

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Ім’я та прізвище героя, який, незважаючи на ваду, став відомим та щасливим? Петро Попельський з твору Володимира Короленка «Сліпий музикант Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 12 11 12 8 3 Питання 12.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Назва твору, в якому автор закликає замислитися людство над своїм майбутнім? Рей Дуглас Бредбері «Усмішка» Відповідь Н...
Слайд № 14

http://edu-teacherzv.ucoz.ru Назва твору, в якому автор закликає замислитися людство над своїм майбутнім? Рей Дуглас Бредбері «Усмішка» Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 8 11 8 3 Питання 8.

http://edu-teacherzv.ucoz.ru В якому творі напередодні свята відбуваються фантастичні події та пригоди? «Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя Відповідь...
Слайд № 15

http://edu-teacherzv.ucoz.ru В якому творі напередодні свята відбуваються фантастичні події та пригоди? «Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя Відповідь Натисни, щоб з’явилася куля 3 3 Питання 3.

М О Л О Д Ц І !
Слайд № 16

М О Л О Д Ц І !

Слайд № 17

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.