Вікторина ерудитів «Що ви знаєте про Ейлера»

Опис документу:
Завдання для проведення позакласного заходу

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вікторина ерудитів «Що ви знаєте про Ейлера»

 1. Де і коли народився Леонард Ейлер? (В швейцарському містечку Базелі 15 квітня 1707 року.)

 2. Що ви знаєте про батька Л. Ейлера? (Пауль Ейлер був священиком. Це була освічена людина та добрий знавець математики. Він готував сина до духовного звання.)

 3. Де Л. Ейлер здобув початкову освіту? (Початкове навчання майбутній вчений пройшов вдома під керівництвом батька. Він готував сина до духовної кар’єри, але займався з ним й математикою для розвитку логічного мислення та розваг.)

 4. Коли в Л. Ейлера виявилась любов до математики? (Ще в початковому навчанні він задавав батькові запитання одне складніше іншого. Потім репетитор з математики передбачив йому блискуче майбутнє.)

 5. В скільки років Л. Ейлер став студентом? (В 13 років Л. Ейлер став студентом факультету мистецтв Базельського університету. Батько хотів, щоб він став священиком. Але любов до математики, блискуча пам’ять і відмінна працездатність сина змінили ці наміри.)

 6. Під чиїм впливом Л. Ейлер почав займатися математикою? (В Базельському університеті викладав математику перший математик світу того часу Йоганн Бернуллі. Він звернув увагу на здібного підлітка. Запропонувавши йому самостійно читати математичні мемуари, а по суботах приходити до Бернуллі додому, щоб разом розбирати незрозуміле. В домі свого вчителя Ейлер познайомився і потоваришував з синами Бернуллі – Миколаєм і Даниїлом, які також захоплено займалися математикою.)

 7. Коли Л. Ейлер здобув учений ступінь магістра? (В 17 років Леонард Ейлер виголосив чудову промову про порівняння філософських світоглядів Декарта і Ньютона і був удостоєний вченого ступеня магістра, яке пізніше прирівнювалося до ступеня доктора філософії.)

 8. Коли Л. Ейлер написав свою першу наукову працю? (В 1726 році Паризька Академія оголосила конкурс на оптимальне розв’язання задачі парусного флоту. Поступило немало праць від вчених різних країн, і серед них – робота нікому не відомого 19-річного юнака з Базеля, який тоді ще й моря не бачив. Але він настільки чітко уявив собі парусний корабель, що французькі академіки ґрунтовно перевіривши твір юнака, дали почесний відгук. Це була перша серйозна наукова робота Л. Ейлера.)

 9. В скільки років і чому Л. Ейлер покинув Швейцарію? (19-річний Леонард Ейлер виїхав до Петербурга в Росію на запрошення своїх друзів Миколая та Даниїла Бернуллі, які працювали в Петербурзькій Академії наук. Хоча Ейлер уже виявив себе видатним ученим, але в Базелі його вважали занадто молодим, щоб отримати роботу в університеті. Про це досить влучно висловився його вчитель Йоганн Бернуллі. «Краще трохи потерпіти від суворого клімату країни холоду, в якій вітають муз, ніж померти з голоду в країні з помірним кліматом, в якій муз ненавидять і кривдять».)

 10. В якому році Л. Ейлера було призначено працювати в Петербурзьку Академію наук? (В 1726 році.)

 11. Скільки наукових праць написав Л. Ейлер? (886 наукових праць.)

 12. Якими математичними питаннями займався Л. Ейлер?

 13. Хто з видатних українських математиків мали визначальний вплив стилю і напрямку робіт Л. Ейлера? (Михайло Остроградський і Віктор Буняковський.)

 14. Л. Ейлер володів багатьма мовами. Назвіть кілька з них. (Німецька, російська, латинська, грецька, французька.)

 15. Де і як пройшли останні роки життя Л. Ейлера?

 16. В яких галузях математики Л. Ейлер отримав важливі результати?

Переможця вікторини нагородили «медаллю імені Ейлера» і цінним подарунком – книгою.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!