і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Використання вбудованих функцій в електронних таблицях

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №AY347013
За публікацію цієї методичної розробки Камінська Олена Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №AY347013
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Урок 6. Використання вбудованих функцій в електронних таблицях.

Мета: формування ключових компетентностей:

  • вміння вчитися – розуміти мету навчальної діяльності, уміння виділяти головне,

аналізувати, оцінювати, використовувати на практиці; 

  • загальнокультурна – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлювати свою думку;

  • здоров’язбережувальна – знати правила безпечної роботи з комп’ютером, формувати

правильний режим роботи;

формування предметної компетентності: 

  • закріпити поняття формули, правила введення формул, навчити виконувати обчислення за даними електронної таблиці, використовуючи вбудовані функції; 

  •  розвивати інтерес до предмета, логічне мислення, пам'ять, формувати вміння

узагальнювати інформацію, застосовувати знання, вміння та навички в різних ситуаціях;

зміцнювати бажання учнів мати глибокі знання;

  • виховувати відповідальність під час виконання завдань.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання
        Тест з мишками

  1. Програма MS Excel використовується для …

  2. Для надання зовнішнього вигляду таблиці задають

  3. Оберіть неправильний запис діапазону клітинок

  4. Робоча книга в MS Excel складається з...

  5. Які типи диних можна внести в комірку Excel:

  6. Файл документу електронної таблиці Excel має розширення:

  7. Вказати правильно записану адресу комірки:

  8. З якого символу починається формула в Excel?

  9. Як виділити несуміжні діапазони комірок?

  10. Що з'явиться в комірці робочого листа при введенні виразу 5+2?

IV. Вивчення нового матеріалу

    Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

    Сьогодні ми будемо говорити про використання вбудованих функцій: сума, середнє

значення, min, max.

Формула – це вираз, що може містити числові дані, адреси клітинок,

функції та знаки арифметичних операцій.

•      Наприклад, формула може мати вигляд =(А1+А2)/5, де А1,А2 – адреси

кліток, 5 число, + та /- знаки арифметичних операцій. 

 Сума SUM (число1; число 2; …) – сума чисел, указаних у дужках. Якщо

потрібно знайти суму чисел, які розміщені послідовно, то функцію можна

записати так: SUM(A1:A5) або використати знак "+" =A1+A2+A3+A4+ A5.

Середнє значення AVERAGE (число1; число 2; …) – середнє арифметичне

чисел, указаних у дужках. Якщо потрібно знайти середнє арифметичне чисел, які розміщені послідовно, то функцію можна записати так: AVERAGE (A1:A5).

MIN (число1; число 2; …) – найменше число серед указаних у дужках. Якщо

потрібно знайти найменше число серед чисел, які розміщені послідовно, то функцію можна записати так: MIN (A1:A5).

MAX (число1; число 2; …) – найбільше число серед указаних у дужках. Якщо потрібно знайти найбільше число серед чисел, які розміщені послідовно, то функцію можна записати так: MAX (A1:A5).

V. Використання отриманих умінь і знань.

 У вас на столі лежать листи завдань з запитаннями. У вас є 2 хвилини, щоби дати відповіді.

Час пішов.Лист завдань,  

VІ. Фізкультхвилинка

Для зняття втоми, ми виконаємо нескладну розминку. Розслабтеся, сядьте зручно і виконуємо мої команди:

            1) Ті з вас. хто сьогодні пив чай, піднімаємо руки до гори і плескаємо в долоні;
            2) Ті з вас. у кого в імені є літера "О" руки вперед і робимо вправу "ножиці";

            3) Ті, хто сьогодні в штанях, встали з-за парт і присіли 3 рази
            4) Ті, хто сьогодні в спідничках. потупотіли ніжками;
            5) Тепер усі закрили очі, порахували до 10. 
Молодці, трішки відпочили, будемо працювати далі.

VIІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь 
        Виконання практичної роботи.

!!! Увага !!! Під час виконання практичних завдань пам’ятай про правила безпеки

життєдіяльності при роботі з комп’ютером!!! 

            1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером. 
            2) Інструктаж учителя. 
            3) Практична робота за комп’ютерами.

    Завдання 1. Успішність.

            За даними таблиці Навчальні досягнення ви маєте обчисли значення середнього

балу успішності кожного учня й середній бал успішності всіх учнів із кожного предмета.

    Інстуркція до роботи:

 1.     Відкрийте файл Успішність.xlsx та збережіть його.

2. Додай в клітинках G2 й А8 нові заголовки та створи відповідні формули для

підрахунку середнього балу успішності кожного учня й середнього балу успішності всіх

учнів із кожного предмета. Застосовуй автозаповнення для копіювання формул при

виконанні завдання.

 3. У клітинці G9 та G10 за допомогою вбудованих функцій знайдіть учнів з

найбільшим та найменшим середнім балами. Заголовки створіть самостійно. Улітинку з

прізвищем учня з найбільшим середнім балом зафарбуйте червоним кольором, а з

найменшим - блакитним.

 4. Результат покажи вчителю.

Завдання 2. Міста. Перші варіанти уявіть себе сьогодні що ви професори соціології, і вам

треба провести підрахунки по країнам світу. Ваша практична робота «Міста»

 За даними таблиці Населення найбільших міст за допомогою вбудованих

функцій табличного процесора знайди найменше, найбільше та суму значень кількості

жителів міс

1. Відкрийте файл Міста.xlsx та збережіть його.

2. Додай в клітинці А22 заголовок Найбільше, у клітинці А23 – Найменше,

у клітинці А24 – Загальна кількість. Створи формули в клітинках С22, С23 та С24: за

допомогою вбудованих функцій визнач найбільшу та найменшу кількість населення в

пропонованих у таблиці містах. Визнач, скільки людей проживає в усіх містах. У якому

місті проживає найбільше людей? Зафарбуй клітинку з назвою даного міста червоним

кольором.
3. Результат покажи вчителю.

4) Вправи для очей.

 VIІІ. Підсумки уроку 

Вправа на проектор Метод Плікерс
        Вправа «Незакінчене речення» 

А тепер напищіть на стікерах враження або що нового навчилися робити сьогодні

поіинаючи так: 

1) Сьогодні на уроці найлегшим мені було...
2) Досить складним для мене виявилося...
3) Цікаво було...
4) Хотілося б ...
5) Я запам'ятав наступні функції:...
ІХ. Домашнє завдання 
Опрацювати с. 119 – 126. підручника . Розвязати кросворд

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Розробка уроку "Використання вбудованих функцій Excel "
  • Додано
    26.02.2018
  • Розділ
    Інформатика
  • Клас
    7 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    131
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    AY347013
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти