Виховний захід "Віртуальна подорож по містах України"

Опис документу:
Ознайомити учнів з історичними памятками деяких міст України, з історією цих міст, розширити уявлення про рідне місто, виховувати любов до України, бажання дізнаватися щось нове з історії України. Поглиблювати знання учнів про Україну. Поділ її на регіони, сусідів; ознайомити з найвизначнішими пам’ятками регіонів; розвивати мовлення, культуру спілкування, колективну творчість,комунікативні здібності; виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини – України, до її пам’яток культури.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій гри: «Віртуальна подорож по містах України».

Мета: Ознайомити учнів з історичними памятками деяких міст України, з історією цих міст, розширити уявлення про рідне місто, виховувати любов до України, бажання дізнаватися щось нове з історії України. Поглиблювати знання учнів про Україну. Поділ її на регіони, сусідів; ознайомити з найвизначнішими пам’ятками регіонів; розвивати мовлення, культуру спілкування, колективну творчість,комунікативні здібності; виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини – України, до її пам’яток культури.

Обладнання: Карта України, мультімедійна презентація, малюнки учнів, легенди про назви міст, диск з піснями про Україну, Київ. Комп’ютер, карта України; поетичні, художні та музичні твори про Україну; ілюстрації з краєвидами України; закодовані слова – назви міст України; прапорці на столах з назвами регіонів.

Гра починається з роботи туристичної агенції «Дивосвіт», яка здійснює цікаві подорожі по нашій рідній Батьківщині – Україні. Агенція працює під девізом:

«Подорожуй по Україні!

В радості живи!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним будь,

І про кмітливість не забудь!»

В агенцію приходить учень –представник групи учнів, які хотіли здійснити подорож по Україні та звертається до представника агенції:

Учень. Добрий день! Я представляю групу, що хоче здійснити подорож Україною. Що ви нам можете запропонувати?

Представник агенції: Рада вас бачити у нас! Ви дуже вчасно прийшли до нас, тому що в нас сьогодні дуже цікава пропозиція – безкоштовна подорож по 6 цікавим містам України, відвідування історичних та відомих місць нашої Батьківщини. Наш маршрт буде проходит по таким містам:

1- Запоріжжя; 2 – Київ; 3 – Львів; 4 – Коломия; 5 – Одеса; 6 – Мелітополь.

Учень. Звісно, я згоден – думаю, що нам буде цікаво.

Представник агенції: Але повинна вас попередити – хоча подорож і безкоштовна, але на шляху вас можуть очікувати сюрпризи.

Учень. Що ж, це навіть ще цікавіше. Я згоден.

Представник агенції:Тоді запрошую всю групу до нашого комфортабельного літака (на слайді зображення літака) і починаємо нашу подорож. Допомагати сьогодні в нашій подорожі мені будуть наші чудові гіди. ( представляє 6 чоловік в ролі туристичних гідів).

Отже, вирушаймо. (слайд з зображенням Запоріжжя).

Ось ми й прибули до нашої першої зупинки – це наше обласне місто Запоріжжя. Але ми не можемо до нього потрапити до тих пір, доки не покажемо, що ми знаємо історію цього міста. Оце й є сюрприз нашої подорожі – щоб потрапити до міст нашого маршруту ми повинні розповісти щось з історії цих міст.

Учень. Ми знаємо, що саме тут сформувалося чубате лицарство – запорізьке козацтво. І ми підготували невеличку сценку з життя козацтва.

Сценка.

Гетьман (до козачат):

Козацькому гурту, ви, бачиться раді?

Скажіть, чи готові ви жити по правді?

Всі: Так

Гетьман: Усі козачата жити чесно будуть

І правил козацьких не забудуть!

Які козачата знають правила?

Козача 1: Козак – чесна, смілива людина,

Найдорожча йому – Україна!

Козача 2: Козак – слабкому захисник,

Цінити побратимство звик!

Козача 3: Козак вкраїнську любить мову,

Своє завжди тримає слово!

Козача 4: Козак – це вільна є людина,

І ненька в нього – Україна!

Козача 5: Козак – безстрашний захисник,

Боротися за правду звик!

Усі: Щоб козацькому роду не було переводу,

Присягаємо на вірність Україні й народу!

Вчитель: Ви нащадки славних лицарів, маєте знати знати свою історію. Юнаки повинні готуватися за прикладом козаків до служби в армії. І хоча наша держава мирна, але всі ви зобов'язані вміти в разі потреби захищати свою землю, як це робили козаки.

Усі разом: Нашим козакам: «Слава! Слава! Слава!»

Гетьман: Коли посвячували у козаки, то обов’язково посипали їх свято землицею і золотою пшеницею. Тож зробимо це і ми.

Гетьман посипає козаків зерном.

Учасники і присутні промовляють: «Козацькому роду нема переводу!»

Представник агенції: Добре виступили наші козаки, показали, що вони люблять свою Батьківщину. Але нас ще не пропускають до міста, тому я пропоную вам відповісти на декілька запитань.

Запитання для туристів:

1.Що означає слово «козак»? (Вершник, вільна людина.)

2.Кого вважали козаки батьком, матір'ю, дружиною та това¬ришем? (Батько — степ, мати — Січ, дружина — шабля, товариш — кінь.)

3.Де відбулася перша битва в ході визвольної війни? (Під Жовтими Водами.)

4.Чи був гетьман самодержцем? (Ні.)

5.Найважливіша ознака влади в козацькому війську. (Булава.)

6.Що означає для козака слово «чайка»? (Човен.)

7.Найвідоміший козацький танок. (Гопак.)

8.Де розташовувались козацькі табори? (Запорозька Січ.)

9.Народний співець, оспівувач подвигів козаків. (Кобзар.)

10.Голова козацького уряду. (Гетьман.)

11.Про яку деталь козацького вбрання казали: «широкі, як чорне море»? (Шаровари.)

12.Найвідоміша козацька страва. (Куліш.)

13.Перша козацька фортеця, зведена на острові. (Мала Хортиця.)

14.Кому не дозволялося заходити на територію Запорозької Січі? (Жінкам.)

15.Як звали першого козацького гетьмана? (Дмитро Вишневецький.)

16.Що означає слово «тирса»? (Степова висока трава.)

17.Як називали в народі Петра Дорошенка? (Сонце руїни.)

18.Як називали козаків, що перебували на державній служ¬бі? (Реєстрові.)

19.Якому гетьманові найбільше «дісталося» від істориків? (Іванові Мазепі.)

20.Автор першої української конституції. (Пилип Орлик.)

Представник агенції: Дякую. От тепер брама відчиняється і нарешті ми потрапляємо до Запоріжжя. А екскурсію по цьому місту проведе нам наш гід.....( учень).

Виступ учня – гіда по Запоріжжю.

Запоріжжя.

Найбільший в Європі річковий острів знаходиться на річці Дніпро і входить в межі міста Запоріжжя. Це одне з 7 чудес Україні – острів Хортиця. Пронизана непереможним козацьким духом Хортиця символізує волю українського народу! Острів Хортиця – це Національний заказник. Він відображає історію Хортиці ще з незапамятних часів, у тому числі, її найбільш яскравий і важливий період – українське козацтво, коли острів був колискою Запорізької Січі. В 16 ст. там були розташовані добре укріплені воєнні табори(січі), курені церкви( козаки були сильно віруючими християнами). У музеї Українського козацтва представлений історико – культурний комплекс « Запорізька Січ», де інсценоване житло та господарські споруди козаків, укріплення з гарматами, курені і багато іншого, що, без сумніву, допомагає відчути атмоферу тих часів. А панорами боїв і зборів козаків виконані до найтонших дрібниць. Стародавні кургани, скіфські плити, камяні композиції під відкритим небом влаштовані так тонко і ненавязливо, наче до того їх ніхто й пальцем не чіпав.

В Запоріжжі діє єдиний в Україні музей ретро-автомобілів. На площі близько 300 м. кв. виставлено 22 зразки автомототехніки 30 – 60 років. Представлені також більше двох десятків зразків артилерійської та стрілецької зброї часів минулої війни. Плакати, розміщені на стінах, передають дух минулого.

У музеї ретро – автомобілів представлені не тільки вироби вітчизняного автопрому. Автомобілі, що поставлялися в Радянський Союз в роки війни союзниками також виставлені для загального огляду. Поряд зі справжніми експонатами представлена колекція моделей автомобілів в масштабі 1: 43. Техніка музею була задіяна в реконструкції бойових дій, що відбувалися під час Великої Вітчизняної війни в Києві, Запоріжжі, Мелітополі.

Представник агенції: дякую, пані ... . Що ж, ми подивилися на наше прекрасне місто Запоріжжя, побували на Хортиці, а зараз вирушаємо далі -сідаємо в наш літак та літимо.

І ось наша наступна зупинка – столиця нашої Батьківщини –місто Київ.Але й сюди ми не можемо потрапити зразу - знову ми повинні розповісти щось цікаве про це місто.

( учень зображує памятник Володимиру Великому –хрест, княжа шапка, накидка;- учні повинні відгадати, що це за памятник і розповісти про нього)

Історична довідка. У 1853 році в Михайлівському парку було встановлено пам’ятник князеві Володимиру. Бронзова статуя хрестителя Русі понад 4 метри заввишки, зображеного з великим хрестом у правій руці та великокнязівською шапкою в лівій, височіє на 16-метровому постаменті. Загальна висота пам’ятника – 20,4 м. Ефектно виконаний пам’ятник князю Володимиру до наших днів зберігся майже в первинному вигляді.

Із пам’ятником князеві Володимиру пов’язано чимало легенд. Наприклад, про те, що під його постаментом є потужний підземний колодязь, який варто лише зворухнути – і величезний потік води змиє увесь Київ. Згідно з іншою легендою, під постаментом заховано церковні скарби.

До речі, таємниця, пов’язана з монументом, все ж таки існує: навкруги пам’ятника немає жодного місця, з якого без спеціальної техніки можна було б розгледіти обличчя Володимира.

Та набагато важливіше те, що пам’ятник князю Володимиру Великому чудово вписується в мальовничі та видовищні панорами міста.!

( Виходять 10 учнів та розповідають про Київ)

 • Київ і сьогодні цікавий своїми таємницями. Він не втомлюється дивувати нас своїми рекордами.

 • Київ один з самих зелених міст світу. Він самий «каштановий». В ньому розташовано більше 60 парків.

 • Місто нараховує сьогодні більш нж 68 музеїв, серед яких незвичні: музей іграшки,води, авіації, т.і.

 • Київський міст Патона –єдиний міст у світі, побудований за допомогою зварювання, інші види зєднання металів не використовувані.

 • Найглибша в Європі станція метро «Арсенальна».

 • Київська телевежа (380 м) – друге місце за висотою в Європі, після Останкінській.

 • Гордістю України є мощні сучасні літаки – «Антей», «Руслан», «Мрія».Вони були сконструйовані КБ Олега Антонова.

 • Київ – містичне місце. Це перше, що відчуваєш, коли приїзджаєш в місто. Тут знаходяться 4 лисих гори.

 • Київ – це Києво – Могилянка і Арт – центр Пінчука, Григорій Сковорода, Микола Лисенко та Кузьма Скрябін, Леся Українка і Максим Рильский.

 • Київ – це кіностудія Довженко і Богдан Ступка, хор ім. Григорія Верьовки і Володимир Гришко, «ВВ» та «Океан Ельзи».

 • Київ – це жовті та зелені, білі та сині, помаранчеві та червоні. Київ – це вічне свято!

Представник агенції: Дякую, панове! Але нам потрібно відповісти на декілька запитань, щоби потрапити в місто. Починаємо.

 • Що означає український державний герб – тризуб? ( Воля).

 • Цей український держаний діяч зображений на 50- грівневій купюрі (М. Грушевський).

 • Як звали батька Ярослава Мудрого? (Володимир Великий).

 • Як називалася перша словянська держава? ( Київська Русь).

 • За правління цього князя в Софійському соборі була заснована бібліотека (Я. Мудрий).

 • Як звали засновників Києва? (Кий, Щек, Хорив і сестра Либідь).

 • Цей український вищий навчальний заклад вважається найстарішим вищим навчальним закладом України (Київо – Могилянська академія)

 • Цей бій відбувся 29 січня 1918 року між чотиитисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та трьомастами київськими студентами, які захищали підступи до Києва ( бій під Крутами).

Молодці! Маєте непогані знання, тому брама відчиняється і ми потрапляємо до Києва. Єкскурсію по столиці проведе з наи екскурсовод .... . Будь ласка, прошу!

Гід по Києву.

Київ.

Історія Київа.

Історія Києва сягає своїм корінням глибокої давнини. Нам відома гарна легенда про виникнення Києва, яку увічнів у своїй « Повісті минулих літ» Нестор Літописець.Згідно з нею, в 482 р. три брати Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь заснували на мальовничих берегах Дніпра місто, що стало центром племені полян. Назвали місто на честь старшого брата Києвом.

Сьогодні Київ – одна з найбільших європейських столиць. Пишатися Києвом – це насамперед знати його багатовікову історію.

Соійський собор – всесвітньовідома памятка архітектури і монументального живопису 11ст. Собор споруджено в період розквиту Київської Русі за часів сина Володимира – Ярослава Мудрого. Софійський собор у давнину був громадським і культурним центром держзави.Тут відбувалися церемсонії «посадження» князів на київський престол, прийоми іноземних послів; біля стін собору збиралося київське віче; при соборі велося літописання і була створена Ярославом Мудрим перша відома в Стародавній Русі бібліотека.

Багато цікавих історичних памяток знаходиться в столиці України – Київі.

Особливе місце серед них займають Золоті ворота збудовані в 1037 році за часів правління Ярослава Мудрого. Майже два століття ця споруда мала не тільки оборонне значення, а була символом політичної незалежності і могутності Київської Русі як держави і Київа як її столиці.

Як могутня фортифікаційна споруда, Золоті ворота наводили жах на завойовників своєю неприступністю.Навіть монголо – татари у 1230 році не подужали взяти їх штурмом за допомогою свої стінобітних машин.

Києво – Печерська Лавра – православний монастир, заснований у1051 році. Центральною памяткою є печери, в яких ось уже понад 900 років спочивають нетлінні тіла засновників монастиря – Антонія і Феодосія, Нестора – літописця, Іллі Муромця, і мощі інших 118 угодників Печерських.Вже в 11 ст. монастир став знаним центром іконописання і залишався їм протягом наступних століть. У Лаврі жили і працювали відомі літописці, письменники, вчені, художники, лікарі, книговидавці. Саме тут близько 1113 р. літописець Нестор склав « Повість минулих літ» - основне джерело наших знань про Київську Русь.

Майдан Незалежності – центральний майдан Київа. Площа отримала сучасну назву на честь проголошення Україною державної незалежності в серпні 1991 року. 2004 рік – Майдан став центром Помаранчової революції. 2013 рік 21 листопада, в 9-ту річницю Помаранчово Революції розпочався Євромайдан масова акція протесту проти призупинення курсу держави на асоциацію з Євросоюзом. Згодом ці події переросли в Революцію Гідності. Майдан незалежності став символом прагнення українського народу до волі і до того , щоби стати багатою та квітучою європейською державою. Кожна така памятка це незабутня сторінка історії, наша гордість і невідємна частина нашої культури.

Представник агенції: дякую, пані ... . Нам цікаво було вас вислухати. А зараз ми рушаймо далі.Сідаємо в літак – та вперед, до нових місць.

Ось і наша наступна зупинка – це прекрасне, старовинне місто Львів. І знову нам потрібна перепустка у це місто. Цією перепусткою буде вірш «Одвічне юне місто».

Біля гір, де стелиться шипшина,

Де снує гарячий блиск віків,

Розцвіла одвічна Україна

Й породила вічно юний Львів...

Там, забуті часом і промінням,

На високій Замковій горі,

Доживають власний вік руїни,

Сірі, моховиті і старі.

Там злітає в небо вир фонтанів,

Наче піднімають на крило

Опери, лункі фата-моргани,

У яких живе людське тепло.

А монастирі здіймають вгору

Зоряні скульптури і слова.

І книжкове, вічно дивне, море

Федорову площу обійма.

Дух тремкий сидячої Свободи

Піднімає до висот дахи.

І титанів сила, і муз врода

Знов і знов підкорюють верхи.

Там церкви підводяться до сонця

Крізь гарячу низку різних літ.

І чарівна Муза у віконці

Відкриває рідний новий світ.

Площа «Ринок», як завжди, вирує

І Нептун красується без слів.

Ратуша закохано квітує

В вирі левів й ніжних голосів.

І злітають в небо золотаво

Українські рідні прапори.

Найсмачніша в світі львівська кава

Й досі додає усім снаги.

І завжди, мов поглядом невпинним,

Доторкає відгомін віків,

Божа Матір, ніжна і чарівна,

Береже одвічно юний Львів

Представник агенції: Дякую, пані... .Дуже добре й красиво сказано про Львів у цьому вірші. Але як же нам потрапити до цього чарівного міста? Відповісти на запитання!

Запитання:

 • Скажіть нам, на честь кого названо це славне місто? (на честь сина Данила Галицького,якого звали Лев).

 • Розшифруйте абревіатуру УПА. (Українська Повстанська Армія)

 • Цього дня святкують незалежність України (24 серпня)

 • Назвіть украінського першодрукаря (Іван Федоров)

 • На могилі цього знаменитого українського просветітеля – гуманіста викарбувані слова: «Світ ловив мене, та не впіймав» (Григорій Сковорода)

 • У цій області знаходиться видатна памятка архітектури та історії України – Олеський замок (у Львівській)

Дякую. Ось ми і потрапили у Львів.Єкскурсію по його вулочкам проведе пані ....... .

Львів

– Львів – це місто, у якого багате історичне минуле і величезна кількість пам яток.

– Я чула, що місто Львів ще називають маленьким Парижем, містом кави, Королівським містом, столицею Галичини, містом левів, містом-музеєм)

Площа Ринок – серце середньовічного Львова. Кожна із 45 будівель площі є безцінною пам'яткою архітектури XIV-XVII століття і має свою власну історію. Окрасою площі є чотири старовинні фонтани, прикрашені скульптурами Нептуна, Адоніса, Діани та Амфітрити. В центрі площі знаходиться споруда міської ратуші, з оглядового майданчика якої можна побачити місто з висоти пташиного польоту.

Площа Ринок – це своєрідний музей під відкритим небом, де витає дух середньовічного Львова, де кожен будинок є пам'ятником архітектури і оповитий власною легендою.

Стрийський парк — справжня перлина Львова, гордість його мешканців, а також один з найкрасивіших парків України.

Саме тут Ви зможете відпочити поряд з озером, де плавають лебеді, побачити біля 200 видів рідкісних дерев і рослин, поблукати загадковими алеями парку, здивуватись штучно створеним замковим руїнам.

Стрийський парк і на сьогоднішній день лишається одним із кращих зразків ландшафтних парків у Європі та зачаровує львів'ян і гостей міста своєю красою та дивовижністю.

Собор Святого Юра у Львові вважається головною святинею українських греко-католиків. З 1998 року Собор разом із Ансамблем історичного центру Львова належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Собор займає своєрідне місце в мистецькій культурі українських земель через те, що він зберіг і сьогодні переховує у своїх стінах немало визначних історичних та мистецьких пам'яток різного часу.

Львівський театр Опери та Балету ім. Соломії Крушельницької – справжній витвір мистецтва стилю неоренесансу, що є окрасою не тільки Львова, а й усієї Європи. Інтер'єр театру вражає своєю красою. При оздоблені була використана позолота (використано декілька кілограмів золота), різнокольоровий мармур, розписи і чудові витвори скульптури.

Протягом усієї історії Львівського театру Опери та Балету у ньому в різний час працювали видатні особистості, серед яких: Соломія Крушельницька, Генріх Семирадський та багато інших. Своєю мистецькою працею вони зробили внесок у національну культуру України та історію Львівського Оперного театру.

Фасад будинку Музею етнографії та художнього промислу у Львові прикрашає скульптура жінки, яка обіймає двох чоловіків. У правій руці вона тримає смолоскип, її голову увінчує корона з променями – це робить скульптуру схожою до статуї Свободи у Нью-Йорку. Однак, на відміну від американської, львівська Свобода осяює світ не стоячи, а сидячи. Через це цю алегоричну скульптурну групу гості та й самі львів’яни називають ще «лінивою статуєю».

Представник агенції: дякую, пані ... . А ми вирушаймо далі і наступна наша зупинка в Івано – Франківський області в місті Коломия. І тут нас чекає закрита брама і ми маємо розповісти що – небудь про Коломию, щоб узнати, що ми можемо побачити в цьому місті. Ми вам покажемо і розкажемо про символи писанкарства.

Учень.

 1. Колесо (зображення ) – Я знак злуки найвищого спокою з напруженою силою. Я символ досконалості, безсмертя й майбутнього небесного існування. Я – образ безконечної божої любові.

 2. Сонце (зображення ) – Я центр і підстава небесних просторів. Я – носій світла і життя. Бог – світло й тому сонце є символом Богу.

 3. Хрест (зображення ) – Я –четвероніг. Я – символ Всесвіту. Я – знак чотирьох сторін світу, чотирьох вітрів, чотирьох пір року й чотирьох темпераментів.

 4. Риба (зображення ) – Я представляю воду як символ життя й смерті. Я є знак щастя, здоровя, життя.

 5. Блискавка (зображення ) – Я – небесний вогонь, рівночасно караючий й освячуваючий; до чого я не доторкнусь, те стане освяченим.

 6. Дерево життя (зображення ) – Я – космічне дерево; я – символ небесної осі й скарбниця життя. Я – символ безперервно відновлюваної природи.

Питання з писанкарства:

 1. Що таке писанка? ( Яйце, декороване традіційними символами)

 2. Скільки символичних малюнків має українська писанка? (понад 100)

 3. Що, на вашу думку означає червоний колір в писанках? (радість,життя, любов, надія).

Коломия

Музей писанкового розпису, неофіційна назва Музе́й «Пи́санка» — музей писанки в місті Коломиї Івано-Франківської області. В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України:Віктора Ющенко, Юрія Костенко, Леоніда Кучми і іншіх відомих людей. За результатами акції Сім чудес України музей опинився на восьмому місці за голосами інтернет.

В 2000 музей було відкрито у спеціалізованому будинку, частиною якого є пам'ятник писанці, висота якого сягає 13,5 метрів, а діаметр 10 метрів. Таким чином коломийський пам'ятник є найбільшою писанкою у світі. Приміщення музею виготовлене повністю з кольорового скла.

Цей музей абсолютно не нагадує оті храми Кліо, які відомі нам з дитинтсва. Він - сучасний, в найкращому сенсі цього слова. Експозиція веде глядачів від прадавньої символіки писанок до розповіді про процес створення писанки.

Фонди "Писанки" зростають щороку. На сьогодні колекція музею складається з понад 12 000 яєць. Крім того, тут проходять і інші виставки - скажімо, народної ікони (яка може бути дуже різною: на склі, вишитою хрестиком або бісером тощо).

Тут - автографи на святкових яйках від політичного бомонду України.

Звідки такі яйця в музеї? А все просто: "Писанка" - обов'язковий фрагмент програми відвідин Коломиї всіма ВІП-персонами. В музеї писанкарка подає

високому гостю біле куряче яйце, розтоплений бджолиний віск - і писачок. Ним і нашкрябують політики чи артисти свої автографи на шкаралупі. Деякі навіть пробують розписати яйце, щоб з нього вийшла справвжня писанка.

Представник агенції: дякую, пані ... . Ми рушаємо далі за маршрутом і наближаємося до наступної зупинки – славного міста Одеси. Щоб потрапити до міста, нам потрібно виявити, чим відома Одеса у всьому світі. Це столиця гумору. Тому зараз я вам прочитаю гумореску «Один день з мого життя», а ви уважно прослухайте і підрахуйте, скільки слів, що нагадують прізвища відомих композиторів та музикантів. (18 або найближче до нього).

Один день мого життя.

Якось я прокинувся вранці. Підсмажив «Глазунова» з двома шматочками «М’ясковського». З’їв з насолодою.

Почухав «Лисенку» і «Бородіна». Попив «Чайковського». Крихти та вчорашні недоїдки акуратно зібрав і викинув до «Мусорського»«Бізе» з бісквітом не їв - передумав, залишив на завтра.

Позіхнувши, підійшов до календаря й  зірвав ще один «Лист». Тут квартирка на кухні, як лясне « Бах». Неначе хтось кинув у вікно шматок «Глінки». Я злякався й подумав, що у мене, напевно « Глюк». Та ні все обійшлося – я ж бо парубок «Крутий»

Одягнувши  дво« Бортнянський» піджак і взявши в руки «Шаляпіна», я хотів було вийти на берег «Дунаєвського» та передумав – стало боляче в «Преснякові». Я відчув себе «Паганіні».

Я повернувся і пішов додому. Ось таким нехитрим «Макаревичем» я провів один день свого життя.

Коломия

Музей писанкового розпису, неофіційна назва Музе́й «Пи́санка» — музей писанки в місті Коломиї Івано-Франківської області. В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України:Віктора Ющенко, Юрія Костенко, Леоніда Кучми і іншіх відомих людей. За результатами акції Сім чудес України музей опинився на восьмому місці за голосами інтернет.

В 2000 музей було відкрито у спеціалізованому будинку, частиною якого є пам'ятник писанці, висота якого сягає 13,5 метрів, а діаметр 10 метрів. Таким чином коломийський пам'ятник є найбільшою писанкою у світі. Приміщення музею виготовлене повністю з кольорового скла.

Цей музей абсолютно не нагадує оті храми Кліо, які відомі нам з дитинтсва. Він - сучасний, в найкращому сенсі цього слова. Експозиція веде глядачів від прадавньої символіки писанок до розповіді про процес створення писанки.

Фонди "Писанки" зростають щороку. На сьогодні колекція музею складається з понад 12 000 яєць. Крім того, тут проходять і інші виставки - скажімо, народної ікони (яка може бути дуже різною: на склі, вишитою хрестиком або бісером тощо).

Тут - автографи на святкових яйках від політичного бомонду України.

Звідки такі яйця в музеї? А все просто: "Писанка" - обов'язковий фрагмент програми відвідин Коломиї всіма ВІП-персонами. В музеї писанкарка подає

високому гостю біле куряче яйце, розтоплений бджолиний віск - і писачок. Ним і нашкрябують політики чи артисти свої автографи на шкаралупі. Деякі навіть пробують розписати яйце, щоб з нього вийшла справвжня писанка.

Представник агенції: дякую, пані ... . Ми рушаємо далі за маршрутом і наближаємося до наступної зупинки – славного міста Одеси. Щоб потрапити до міста, нам потрібно виявити, чим відома Одеса у всьому світі. Це столиця гумору. Тому зараз я вам прочитаю гумореску «Один день з мого життя», а ви уважно прослухайте і підрахуйте, скільки слів, що нагадують прізвища відомих композиторів та музикантів. (18 або найближче до нього).

Один день мого життя.

Якось я прокинувся вранці. Підсмажив «Глазунова» з двома шматочками «М’ясковського». З’їв з насолодою.

Почухав «Лисенку» і «Бородіна». Попив «Чайковського». Крихти та вчорашні недоїдки акуратно зібрав і викинув до «Мусорського»«Бізе» з бісквітом не їв - передумав, залишив на завтра.

Позіхнувши, підійшов до календаря й  зірвав ще один «Лист». Тут квартирка на кухні, як лясне « Бах». Неначе хтось кинув у вікно шматок «Глінки». Я злякався й подумав, що у мене, напевно « Глюк». Та ні все обійшлося – я ж бо парубок «Крутий»

Одягнувши  дво« Бортнянський» піджак і взявши в руки «Шаляпіна», я хотів було вийти на берег «Дунаєвського» та передумав – стало боляче в «Преснякові». Я відчув себе «Паганіні».

Я повернувся і пішов додому. Ось таким нехитрим «Макаревичем» я провів один день свого життя.

Коломия

Музей писанкового розпису, неофіційна назва Музе́й «Пи́санка» — музей писанки в місті Коломиї Івано-Франківської області. В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України:Віктора Ющенко, Юрія Костенко, Леоніда Кучми і іншіх відомих людей. За результатами акції Сім чудес України музей опинився на восьмому місці за голосами інтернет.

В 2000 музей було відкрито у спеціалізованому будинку, частиною якого є пам'ятник писанці, висота якого сягає 13,5 метрів, а діаметр 10 метрів. Таким чином коломийський пам'ятник є найбільшою писанкою у світі. Приміщення музею виготовлене повністю з кольорового скла.

Цей музей абсолютно не нагадує оті храми Кліо, які відомі нам з дитинтсва. Він - сучасний, в найкращому сенсі цього слова. Експозиція веде глядачів від прадавньої символіки писанок до розповіді про процес створення писанки.

Фонди "Писанки" зростають щороку. На сьогодні колекція музею складається з понад 12 000 яєць. Крім того, тут проходять і інші виставки - скажімо, народної ікони (яка може бути дуже різною: на склі, вишитою хрестиком або бісером тощо).

Тут - автографи на святкових яйках від політичного бомонду України.

Звідки такі яйця в музеї? А все просто: "Писанка" - обов'язковий фрагмент програми відвідин Коломиї всіма ВІП-персонами. В музеї писанкарка подає

високому гостю біле куряче яйце, розтоплений бджолиний віск - і писачок. Ним і нашкрябують політики чи артисти свої автографи на шкаралупі. Деякі навіть пробують розписати яйце, щоб з нього вийшла справвжня писанка.

Представник агенції: дякую, пані ... . Ми рушаємо далі за маршрутом і наближаємося до наступної зупинки – славного міста Одеси. Щоб потрапити до міста, нам потрібно виявити, чим відома Одеса у всьому світі. Це столиця гумору. Тому зараз я вам прочитаю гумореску «Один день з мого життя», а ви уважно прослухайте і підрахуйте, скільки слів, що нагадують прізвища відомих композиторів та музикантів. (18 або найближче до нього).

Один день мого життя.

Якось я прокинувся вранці. Підсмажив «Глазунова» з двома шматочками «М’ясковського». З’їв з насолодою.

Почухав «Лисенку» і «Бородіна». Попив «Чайковського». Крихти та вчорашні недоїдки акуратно зібрав і викинув до «Мусорського»«Бізе» з бісквітом не їв - передумав, залишив на завтра.

Позіхнувши, підійшов до календаря й  зірвав ще один «Лист». Тут квартирка на кухні, як лясне « Бах». Неначе хтось кинув у вікно шматок «Глінки». Я злякався й подумав, що у мене, напевно « Глюк». Та ні все обійшлося – я ж бо парубок «Крутий»

Одягнувши  дво« Бортнянський» піджак і взявши в руки «Шаляпіна», я хотів було вийти на берег «Дунаєвського» та передумав – стало боляче в «Преснякові». Я відчув себе «Паганіні».

Я повернувся і пішов додому. Ось таким нехитрим «Макаревичем» я провів один день свого життя.

Представник агенції: А тепер відповімо на питання – жарти.

  1. Скільки особин кожного виду взяв Мойсей до себе в ковчег? (жодного,бо ковчег був не Мойсея,а Ноя)

  2. Людина потрапила під дощ і йому ніде й нічим було укритись.Додому він прийшов вксь мокрий, але ні одна волосина на його голові не промокла.Чому? ( він був лисим)

  3. Назвіть імя першої жінки в світі, що освоїла літальний апарат?

( баба яга).

  1. Що може бути більше слона й одночасно невагомим? ( тінь слона)

  2. Що належить вам, однак інші їм користуються частіше? (імя)

  3. Коли дурень розумний (коли мовчить)

  4. Одна нога там, друга тут. Яка це гімнастична фігура? (шпагат)

Ну що ж, брама відчинилась і ми потрапляємо до Одеси. Єкскурсію по місту проведе з нами пані .... .

Одеса

Потьомкінські сходи - всесвітньо відома по фільму С. Ейзенштейна «Броненосець «Потьомкін» визначна пам'ятка Приморського бульвару. Вона будувалася з 1837 по 1841 рік за проектом архітектора Ф. До. Боффо. Ступені були споруджені із зелено-сірого пісковика, доставленого до Одеси з Трієста. Цікаве архітектурне рішення сходів: при погляді зверху видно лише її майданчики, а знизу - одні сходинки. Їх налічується 192. Спочатку їх було 200 - поступово вісім нижніх зникли під шаром грунту і каменя в процесі створення території порту.

Дюк Де Рішельє - людина, яка побудувала Одесу, а пам'ятник після його смерті в 1822 році був побудований на засоби,зібрані вдячними жителями. Бульвар, де знаходиться цей пам'ятник це одне з найпопулярніших місць в місті. Оспіваний у віршах і піснях, пам'ятник Рішельє втілює собою щось більше, ніж просто символ Одеси - він її талісман.

Одеські катакомби

У Одесі є унікальне "одеське метро" - це сотні кілометрів підземних доріг, які утворилися в період будівництва міста 200 років тому, коли з шахт здобувався будівельний камінь. В період Великої Вітчизняної війни в катакомбах розташовувався партизанський штаб, а сьогодні, тут розташовується підземний музей.

Багато місць в Одесі і околицях нагадують про подвиги людей в роки війни. Створені меморіальні комплекси на місці боїв 411-ої батареї, на місці висадки Григор`євського десанту, комплекс - Алея Слави і пам'ятник Невідомому матросові. Місто опоясують монументи Поясу Слави, що проходить по межах 73-денної оборони Одеси. Одеса пам'ятає і шанує своїх героїв!

Дерибасівська-це вулиця,яка була описана у безлічі творів, у тому числі в творах Ільфа і Петрова. Ця вулиця - центр гумору не лише Одеси, але і, напевно, усієї України. Щорічно тут проводяться всілякі гумористичні змагання конкурси і фестивалі.

На вулиці розміщена велика кількість пам'ятників різним історичним і літературним персонажам, які мають відношення до Одеси.

Одеський оперний театр вважається одним з найкрасивіших театрів у світі. Театр, створений в стилі ренесанс вражає не лише зовнішньою пишністю, але і внутрішнім убранням. Будівля відноситься до XVIII – XIX столітть і прикрашена скульптурою і картинами відомих майстрів. Стеля театру розписана Лефлером, сюжетом для картин послужили мотиви творів Шекспіра.У театрі прекрасна акустика, а його стіни пам'ятають виступи таких видатних діячів, як П. Чайковський, М. Римский-Корсаков,

С. Рахманінов.

Представник агенції: Дякую, пані ...! Чудова розповідь!Ну ось і підходить до кінця наша подорож і ми повертаємося до нашого рідного міста Мелітополя.Але й додому нас не пустять до тих пір,доки ми не відповімо на запитання про наш край. Отже, якщо хочете попасти додому – думайте, розміркуйте і правильно відповідайте на запитання.

 1. Що таке петрогліфи?

 2. Для яких цілей служила нашим пращурам Камяна Могила?

Ось ми й завершили нашу подорож та наостанок проведемо єкскурсію по нашому рідному місту.

Мелітополь

В безкрайньому степу біля селища Мирне Мелітопольського району Запорізької області стоїть величний та одинокий кам’яний пагорб… В народі пагорб здавна називають Кам’яною Могилою. Чому могилою? Тому, що тисячоліттями мисливці, скотарі та землеробці знали, що високі кургани у степу – це могили пращурів.

Однак Кам'яна Могила – це виключно природне утворення. В наші дні висота пагорба досягає 12 метрів. На 15 гектарах її площі нараховується біля 3 тисяч плит.

Це не хаотичне нагромадження пісковикових плит, а кам’яний панцир, що розпався, а його гроти та печери виявилися дуже зручними для культових цілей. «Священною горою», місцем паломництва був пагорб Кам’яної Могили для наших далеких пращурів. Протягом багатьох тисячоліть сюди приходили стародавні мисливці, скотарі,численні народи: кіммерійці, скіфи, сармати, готи, гуни, печеніги, хазари, половці…

В гротах та печерах стародавні люди залишили декілька тисяч рисунків – петрогліфів (з грецького – «різьба по каменю»). В основному рисунки протиралися твердим каменем. Вони утворювали заглиблення які лише іноді покривалися мінеральними чорними або красними фарбами.

Кам'яна Могила, поблизу міста Мелітополя, феноменальна сама по собі в людському розумінні. Вона давніша за Стоунхендж та єгипетські піраміди.

Кам'яна Могила – це своєрідний храм, який об’єднує три світи – небесний, земний та підземний. Й цю роль пісковиковий пагорб виконував багато тисячоліть…

Кам'яна Могила – храм нашої загальнолюдської культури й духовності, який зберігся на півдні України, де зосереджені не тільки петрогліфи й живописні рисунки, а й збережені перші зразки писемності, які свідотствують про високу культуру наших пращурів.

Указом Президента України від 10 вересня 2008 р. історико-археологічному заповіднику «Кам'яна Могила» присвоєно статус Національного.

Вчитель: Дякую всім учасникам нашої сьогодняшньої подорожі. Я дуже сподіваюсь, що ви узнали сьогодні багато цікавих речей про нашу країну, зрозуміли, яка вона гарна та велика, які працьовиті та добрі люди її населяють. Ви повинні розуміти, що саме від людей, від нас з вами залежить, якою буде наша держава – слабкою та беззахісною або сильною та багатою, яку будуть поважати у всьому світі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»