Виховний захід "Відкриття музею історії школи"

Виховна робота

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

13.01.2021

132

1

0

Опис документу:
У 2012 році ми відкрили музей Буринської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. З того часу змінився дизайн і наповнення еспозицій, а дослідницька робота по вивченню історії школи ще триває. Десять років тому, коли ми починали опитувати випускників та учителів , й не здогадувалися, що такою дивовижною виявиться історія школи, тривалістю в понад сто років. Результатом пошуків стала книга за авторством Ніни Кочубей, учителя математики нашої школи, яка записувала спогади свідків. Лариса Міхєєва, керівник музею
Перегляд
матеріалу
Отримати код

БУРИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 3

БУРИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Авторська розробка

Педагог-організатор

Міхєєва Лариса Іллівна

БУРИНЬ - 2012

Ведучий: Доброго дня , шановні гості нашої школи !

Ведуча : Раді вітати вас на святі з нагоди відкриття музею історії Буринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3.

Ведучий: Кружляє на орбіті наших доль планетадитинства, а на ній – країна Знань, до якої кожного ранку ми поспішаємо знайомими стежинами.

Ведуча :Не вертіть яскравий глобус,

бо не знайдете на нім

ви особливої країни,

що для нас, мов другий дім.

Вся старесенька планета

Нами вивчена віддавна ,

Та велика ця країна

Для нас вічно біла пляма.

Ведучий: Вітер мандрів кличе допитливе дитинство до цієї країни , щоб зерна доброго, розумного, вічного зросли у душах школярів урожаєм знань.

Ведуча :Є в країні Знань берег дитинства – рідна школа , яка дає путівку в життя своїм вихованцям.Школа - велика міська чи маленька сільська - має свою історію, учнівські перемоги, учительські здобутки. Зберегти їх для майбутніх поколінь – основна задача музеїв історії шкіл, які ,на нашу думку, мають бути окрасою навчальних закладів.

Ведучий: Є чим пишатися вчительському та учнівському колективам нашої школи. За 26-ть років діяльності закладу накопичилося багато цінного матеріалу, який має бути оприлюдненим. І найкращий спосіб для цього – створити власний музей історії школи.

Ведуча : Задумали – створили. І як результат пошукової роботи від цього дня нашу школу прикрашатиме музей, на відкриття якого ми вас запрошуємо.

Ведучий: Чимало свят ми відзначали,

Вже й ювілеї відмічали,

А сьогодні – свято свят,

Якому кожен в школі рад.

Ведуча : Ми відкриваємо музей,

Багато втілили ідей,

Мить урочиста наступає,

Музей в обійми нас приймає.

Ведучий : Право відкрити музей історії Буринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 надається :

 • начальникові відділу освіти Стасюк Валентині Петрівні та

 • директорові школи Ященко Вірі Михайлівні.

Рябоконь Даша приносить тацю з ножицями.

Перерізання стрічки.

Ведуча : Дорогі гості! Із привітальним словом до вас звертається директор школи Віра Михайлівна Ященко.

Директор: Шановні колеги! Довгоочікувана подія відбувається у нашій школі. Як плід спільних пошуків учителів та учнів , сьогодні відкриє свої експозиції музей історії рідної школи. Багато років ми мріяли про нього, і коли виявилася нагода створити музей , з ентузіазмом взялися за цю потрібну справу. І так сталося, що саме ви, керівники навчальних закладів району, станете першими відвідувачами музею історії третьої школи.

Звісно , збір матеріалів ще не закінчився, робота триває, і незабаром поповнена експозиція буде презентована для колективу учнів та вчителів школи. Головне, що музей створено, що він офіційно відкривається. Сьогодні, 8 лютого 2012 року , - день народження нашого музею .

Музей історії Буринської загальноосвітньої І-ІІІ ступенів школи № 3 оголошую відкритим.

Ведучий:Експозиція музею складається з кількох розділів .

Справа :

 1. матеріали про відкриття школи та вчительський колектив;

 2. матеріали про випускників школи, які стали відомими постатями;

 3. на поличках представлені історичні довідки з життя школи;

 4. а також грамоти , дипломи, якими нагороджена школа.

Ведуча : Зліва :

 1. на верхній поличці – спортивні нагороди;

 2. на центральній експозиції розміщені фотографії 25-ти випусків школи;

 3. на нижніх поличках – постійно діюча виставка дитячої творчості.

Ведучий: Прикрашає експозицію музею Прапор держави та прапор школи .

Ведуча : Також є стенд «Гордість школи» з фотографіями відмінників навчання та активістів шкільного життя.

Поруч з ним знаходяться:

- стенд з назвою музею та

- емблема нашої школи.

Ведучий: Час відкрити золоті сторінки книги шкільного буття.

Запис № 1 Вальс.

Хореографічна група виконує вальс

1 екскурсовод : рубрика «З історії школи»

Початком існування школи став далекий 1910 рік, коли на клопотання директора рафінадного заводу Юрія Алтаржевського і за його рахунок цукрозаводчик Шева Ширман дозволив побудувати школу для навчання дітей робітників і службовців. У різні роки свого існування школа мала статус дворічної, семирічної, у післявоєнні роки - початкової, потім восьмирічної.

1960 рік – школа реорганізована в Буринську восьмирічну школу № 4. Заняття було організовано в одну зміну завдяки допомозі шефів – робітників цукрового заводу, які облаштували в приміщенні робітничого клубу 4 класні кімнати, майстерню, фізичний кабінет. Початкові класи розміщувалися в приміщенні біля заводської їдальні. Директором школи був Рак Петро Федорович.

У 1980 році Буринську восьмирічну школу № 4 очолила директор Литвиненко Антоніна Вікторівна. Завучем працював Новаченко Олександр Сергійович.

Адміністрація цукрового заводу, безпосередньо його директор Анатолій Михайлович Кульчицький , дбали про соціальну сферу. Саме за особистим сприянням директора було вирішено питання про побудову нового приміщення для заводської школи.

2 екскурсовод : рубрика «Будівництво нової школи»

Дослідник історії краю Новаченко Олександр Сергійович у книзі «Історія Буринського цукрового заводу» писав : «…найкращим подарунком вважають трудівники заводу нову двоповерхову середню школу, яку збудовано в 1985 році. Тут для дітей – світлі класні кімнати, навчальні кабінети, їдальня, стрілецький тир, просторе шкільне подвір’я зі спортивними майданчиками, клумби з квітами. Немало труднощів довелось подолати директорові заводу, бо спорудження школи проводилось не з державного бюджету, а за кошти вищестоящих відомств. Анатолій Михайлович не один десяток разів виїздив у трест до Києва, поки включили об’єкт до плану будівництва. Проте зараз директор заводу може пишатися тим, що залишив пам’ять не для одного покоління школярів».

Як згадує тодішній директор школи, а нині вчитель біології третьої школи Литвиненко А.В., від початку проектувальних робіт до моменту відкриття нового приміщення школи пройшло 4 роки, і весь цей час Кульчицький А.М. безпосередньо опікувався проблемами будівництва нової школи.

Для того, щоб учні навчалися в новій, сучасній школі, добре попрацювали робітники пересувної механізованої колони № 260 ( начальник Пушкар Віктор Федосійович), шефи школи – трудівники цукрового заводу, вчителі, батьки, інші трудові підприємства міста. Опікувалася будівництвом Онопрієнко Катерина Іванівна, третій секретар райкома партії .

На спорудження школи витрачено 718 тисяч карбованців. На суму 140 тисяч карбованців придбано шкільне обладнання.

3 екскурсовод: рубрика «День народження школи»

Першим директором новозбудованої третьої міської школи стала Литвиненко Антоніна Вікторівна.Саме вона доклала зусиль, щоб учні заводської школи навчалися в новому приміщенні.

1 вересня 1985 року гостинно відкрила двері новенька школа, і галаслива дітвора переселилася з пристосованого приміщення в ошатну новобудову. Цей день став днем народження нашої школи, і почав відлік нової історії .

Начальник ПМК-260 Пушкар вручив символічний ключ директорові школи Литвиненко Антоніні Вікторівні.

Червону стрічку на вході до новобудови перерізали перший секретар райкому Компартії України Іван Ховрат та голова виконкому районної Ради народних депутатів Віул Скорін.

Так друге дихання відкрилося в одному з найстарших навчальних закладів району - у заводській школі , яка й досі сприймається місцевим населення тільки під такою назвою.

Запис № 2 . Пісня у виконання Яцун С.

4 екскурсовод : рубрика «Золотий фонд школи»

У 1991 році навчальний заклад очолив Литвиненко Василь Петрович.

А в 2001 році на посаду директора школи призначено Віру Михайлівну Ященко.

Процес навчання й виховання організовували заступники директора з навчально-виховної роботи :

1985 – Бистро Катерина Митрофанівна,

з 1986 року до цього часу - Артеменко Лілія Іванівна

та заступники з виховної роботи:

1985 – Марченко Ніна Василівна,

1986 – Солодовнік Ірина Семенівна,

1987 – Кузнєцова Тетяна Володимирівна,

з 2001р. до цього часу Семенець Світлана Миколаївна .

Золотим фондом школи є досвідчені вчителі :

1) Глобенко Тамара Степанівна - працює з 1971 р. до даного часу , старший учитель, учитель початкових класів вищої категорії;

2) Артеменко Лілія Іванівна - працює з 1974 р. до даного часу, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель-методист, учитель хімії вищої категорії;

3) Литвиненко Антоніна Вікторівна - працює з 1980 р. по даний час, перший директор Буринської середньої школи № 3, учитель-методист, учитель біології вищої категорії;

4) Вигоняйло Віра Іванівна - працює з 1985 р. по даний час , старший учитель , учитель географії, основ економіки вищої категорії;

5) Устинова Галина Порфирівна - працює з 1987 р. по даний час , старший учитель, учитель української мови та літератури вищої категорії.

В даний час у школі працює 24 педагоги, з них мають вищу категорію 15 осіб, спеціалістами І категорії є 7 осіб . На заслуженому відпочинку перебуває 7 учителів.

5 екскурсовод : рубрика «Нашого цвіту по всьому світу»

«Нашого цвіту по всьому світу» , - говорить народна мудрість . Так можна сказати про наших колишніх учнів. Розлетілися вихованці школи в різні куточки України й за її межі.

Багато випускників стали успішними людьми , змогли реалізувати себе

як науковці. керівники, військові, підприємці:

 • Опімах Лариса Миколаївна, випускниця 1990 року, закінчила Харківський університет імені Ярослава Мудрого, нині замісник голови Сумського обласного апеляційного суду,

 • Бойко Ігор Володимирович, випускник 1991 року, закінчив Калінінградське вище інженерне училище, Московську військову академію, підполковник Збройних Сил Російської Федерації,

 • Черевко Сергій Олександрович – випускник 1992 року, закінчив Харківський національний університет, доктор наук, нині працює у Німеччині ,

 • Бойко Вадим Миколайович – випускник 1993 року, закінчив Чернігівський педагогічний університет, полковник, кандидат історичних наук, викладач суспільних дисциплін у Чернігівському військовому ліцеї ,

 • Савченко Сергій Вікторович, випускник 1994 року, закінчив Сумський військовий інститут, Національну академію оборони України, підполковник Збройних Сил України, працює у м. Рівне, начальник штабу ракетних військ і артилерії 13 армійського корпусу

 • Марченко Андрій Валерійович, випускник 1995 року, закінчив Харківський державний економічний університет та аспірантуру, працює заступником директора у товаристві з обмеженою відповідальністю «Українська тентова компанія»,

 • Бойченко Олександр Миколайович, випускник 1995 року, закінчив Київський національний університет імені Шевченка, Працював в міністерстві оборони, в даний час – в державній службі фінансового моніторингу, автор статей про зовнішні відносини в періодичній пресі,

 • Шульга Едуард Олександрович, випускник 1995 року, керівник філії ПАТ «Вімм-Білль-Дамнн Україна» « Буринський завод сухого молока» , спонсор школи,

 • Саган Володимир Володимирович, випускник 1998 року, закінчив Харківський національний університет та аспірантуру, Працює в інституті низьких температур міста Харкова,

 • Сніжко Андрій Андрійович, випускник 2002 року, закінчив Сумський державний університет, навчається в аспірантурі Дніпродзержинського державного університету,

 • Черевко Вікторія Олександрівна, випускниця 2003 року, закінчила Харківський національний університет та аспірантуру, нині працює над кандидатською дисертацією.

Активна життєва позиція властива випускникам минулих років та нинішнім вихованцям школи. Стипендію від губернатора області отримувала:

 • Дорошенко Катерина (2008 рік)

Стипендії від голови районної державної адміністрації отримували:

 • Перепелиця Анна (2006 рік)

 • Чащин Максим (2008 рік)

 • Чащина Альона (2011 рік)

 • Мельник Артур ( 2011 рік)

Виступ дуету інструменталістів

6 екскурсовод : Рубрика «Випускники школи»

26-ть років роботи школи – це педагогічний досвід, успіхи учнів, радість за тих, хто знову десь витримав екзамен на мужність і вірність. За цей час відбулося 25 випусків . Школу закінчили 667 учнів, із них золоту медаль отримали 54 випускники, срібну – 38 учнів. Прізвища медалістів золотими літерами вписані в історію рідної школи й викарбовані на стенді «Гордість школи».

Як взірець для наслідування , при виборі майбутньої професії випускники обирали вчительську долю. На педагогічну ниву стали понад 40 випускників. Це :

 • Степаненко Лідія, випускниця Буринської восьмирічної школи № 4 1977 року , нині директор Буринської загальноосвітньої школи № 1,

 • Гончарова Людмила, перша золота медалістка Буринської середньої школи № 3 , випускниця 1987 року, нині вчитель іноземної мови м. Києва.

 • Падалко Олена, випускниця 1988 року, учитель іноземної мови Червонослобідської школи,

 • Підгайна Ольга, випускниця 1991 року, учитель іноземної мови Дяківської школи,

 • Безлюдна Ольга, випускниця 1997 року, учитель математики Степанівської школи,

 • Черевко Людмила випускниця 1990, учитель суспільних дисциплін Степанівської школи ,

 • Скоробагатько Наталія, випускниця 1995 року, вчитель іноземної мови Степанівської школи

 • Алексєєнко Світлана, випускниця 9 класу 1987року, заступник директор з виховної роботи Буринської загальноосвітньої школи № 1

 • Топчієва Юлія, випускниця 9 класу 1996 року, соціальний педагог Буринської спеціалізованої школи № 2,

 • Бабич Світлана, випускниця 9 класу 1998 року, учитель початкових класів Слобідського НВК

 • Коврига Артем, випускник 2004 року, учитель фізичної культури Михайлівської школи № 2,

 • та інші.

Вірш у виконанні Рябоконь Даши

7 екскурсовод :

У педагогічних вузах здобувають вищу освіту майбутні вчителі :

1) випускники 2007 року:

 • Лушпенко Яна,

 • Коцюба Аліна,

 • Погоренко Юлія,

 • Науменко Наталія,

 • Холод Михайло,

 • Холод Анна.

2) випускники 2008 року :

 • Бикова Марія,

 • Кубушка Ольга,

 • Дудка Станіслав,

 • Брага Яна

3) випускниця 2009 року

 • Чернявська Юлія,

 • 4) випускники 2010 року

 • Лисюк Вікторія,

 • Христюк Вікторія,

 • Баранов Богдан

5 випускниць назавжди поєднали свої долі з рідною школою , працюють учителями :

 • Устинова Галина Порфирівна, учитель української мови та літератури

 • Солодовнік Ірина Семенівна, учитель української мови та літератури

 • Білоус Світлана Миколаївна, учитель зарубіжної літератури

 • Бариба Лариса Петрівна, учитель фізики та інформатики

 • Яцун Світлана Михайлівна, учитель музики, керівник хору

8 екскурсовод : рубрика «Шкільна символіка»

Школа – рідна гавань, до якої ми причалюємо у своїх сподіваннях отримати престижну освіту. У всі часи знання , отримані у школі, як першій ланці навчання, давали старт у велике майбутнє. Саме з атестатом про середню освіту вирушають у плавання на кораблі життя наші випускники, на якому майорить прапор, що символізує обличчя команди.

- Ми теж гідні мати власний прапор, змістовну емблему, - вирішили школярі. Подумали, посперечалися - і створили. Сьогодні презентуємо вам символіку нашої школи.

Як основні, ми вибрали синій та жовтий кольори. На синьому полотнищі прапора школи розміщена емблема : розкрита книга із запаленим факелом, які символізують знання, отримані у школі. Навколо емблеми золотими літерами вишито назву навчального закладу, що ототожнює прапор із нашою школою. На іншому боці полотнища - жовтий колір, що символізує стигле поле, яке колоситься врожаєм учнівських знань:

Ведуча: Під мирним небом України

Наш прапор школи майорить.

Він має колір ніжно синій,

Тут сонця золота є нить.

Факел Знань шляхи освітить,

Книга відкриє мудрість нам,

Щоб на відмінно вчились діти,

Щоб успіх був випускникам.

8 екскурсовод : рубрика «Шкільні миттєвості»

Ведуча :Буденне життя школияскраве й насичене. У ній і сьогодні навчаються, стають на крило наші пташенята - юні таланти, майбутня еліта України.У кожного власний світ, виявлення індивідуальної сутності. Хтось реалізує себе у знаннях, інші – у спорті, поезії, художній самодіяльності, у мистецтві створення образів. Одним словом, вихованці школи примножують славу закладу, підвищують його рейтинг.

Ведучий:Спортивне життя школи цікаве й різноманітне. Під керівництвом учителя фізкультури Валерія Олександровича Перепелиці учні в складі волейбольної, футбольної, баскетбольної команд та легкоатлети виборюють призові місця на районних, обласних спортивних змаганнях, здобувають кубки й почесні дипломи.

Виступ Чащиної Альони

Ведуча :Школа пишається успіхами хорового колективу «Барвінок»

(керівник – учитель музики Яцун Світлана Михайлівна). Хор є призером обласного конкурсу «Співограй», переможцем І конкурсу шкільних хорів «Співаймо разом» під патронатом народного артиста України Анатолія Мокренка, переможцем та призером районних оглядів художньої самодіяльності «Таланти твої, Буринщино !».

Запис № 3. Виступ хору.

Ведучий:Багата талантами наша школа. Ми вміємо і співати, і танцювати, а ще й писати картини. У руках восьмикласниці Аліни Дубовик пензлик творить дива. У дівчинки – велике мистецьке майбутнє.

Презентація Дубовик Аліни.

Ведуча :Прихильна муза до школярів. Ми випустили збірку поезій наших учнів. У ній розміщені вірші випускників різних років та, звичайно, поезії нинішніх вихованців.

Виступ Мельника Артура.

Закінчення. Шикуються всі учасники.

Ведучий: Спливають перші хвилини роботи нашого музею. Звичайно,за браком часу ми не змогли представити вам усі експонати . Проте ви зможете оглянути експозиції по закінченню екскурсії.

Ведуча : Ми вдячні вам, наші перші відвідувачі, за увагу й час, який провели разом. Мабуть, недаремно доля визначила саме Вас, щоб у такий знаменний день відвідали урочистості з нагоди відкриття музею у третій міській школі.

Ведучий: Шановні освітяни! Творчих Вам здобутків!

Ведуча : Удячних учнів!

1 екск-д : Розуміючих батьків!

2 екск-д : Тільки «золотих» випускників !

3 екск-д : Гідної зарплати!

4 екск-д : Добра й щастя в хати!

5 екск-д :Живіте здорові

6 екск-д : У злагоді й любові !

Ведуча : Щоб і у ваших школах звучало так, як і в нас :

О , школо ! Зоренько ясна,

У долі ти – навік одна.

Освідчення тобі роблю :

Третю школу …

Усі учасники: … я люблю !

Ведучий: Наше свято завершено.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили