Народознавство беззаперечно ввійшло в наше життя. Засвоєні і примножені не одним поколінням, відшліфовані тисячолітнім досвідом, народні традиції несуть у собі духовні та моральні цінності, що мають велике значення для сучасної системи навчання та виховання.
Тут закладена мудра народна філософія, моральні заповіді, норми поведінки.
Тематика цих заходів різноманітна й охоплює багато видів народної творчості. Основна їх мета – пробуджувати бажання творити радість, добро людям, пам’ятати народні звичаї та традиції. На таких заходах діти вчаться співпереживати, міркувати, помічати дивне й загадкове, любити та шанувати Батьківщину, пройматися глибоким почуттям господаря рідної землі. Виховується повага та любов до народних скарбів, бережливе ставлення до них. Розширюються знання дітей про витоки народних традицій та обереги. Вивчення культури побуту українського народу сприяє відродженню національної самосвідомості дітей, збагаченню їх духовного світу.
Староукраїнські традиції ввійшли у плоть і кров наших звичаїв, і тепер ми собі не уявляємо Різдва без куті, Великодня – без писанки, Святої Трійці - без зелені та трави, Івана Купала – без плетіння вінків, Масляну – без опудала.