Виховний захід в ГПД "Школа добрих вчинків" (В.О.Сухомлинський)

Опис документу:
Мета: Продовжувати знайомство учнів з життям та творчістю українського педагога і письменника В.О. Сухомлинського; формувати у дітей уявлення про добру й чуйну людину, яка завжди допомагатиме іншим, поважатиме і буде піклуватися про стареньких, добре ставитися до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань та наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення учнів; прищеплювати дітям найкращі людські якості, виховувати доброту.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

(В.О.Сухомлинський)

Тема: Школа добрих вчинків

Мета: Продовжувати знайомство учнів з життям та творчістю українського педагога і письменника В.О. Сухомлинського; формувати у дітей уявлення про добру й чуйну людину, яка завжди допомагатиме іншим, поважатиме і буде піклуватися про стареньких, добре ставитися до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань та наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення учнів; прищеплювати дітям найкращі людські якості, виховувати доброту, людяність, чуйність, любов до батьків та тварин.

Обладнання: Портрет В.О. Сухомлинського, відеозаписи казок «Кошеня», «Найкраща мама», мультфільм «Кругообіг добра в природі», миски, ложки, каструля з борщем, кольорова крейда, макет «Дерева добра», зелені листочки

Хід заходу

Вихователь. Сьогодні ми з вами зустрілися, щоб поринути у творчий світ письменника, який все своє життя присвятив вихованню доброї і чуйної людини, ЛЮДИНИ з великої літери.

Наш захід «Школа добрих вчинків» присвячено видатному українському педагогу, вченому, дитячому письменнику – Василю Олександровичу Сухомлинському. Давайте познайомимося з ним ближче.

Учень 1. Народися Василь Олександрович 28 вересня 1918 року в с.Василівка Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Кіровоградська область) у селянській багатодітній родині. Його родина була творчою: батько – тесля, учитель праці, сільський кореспондент й активний учасник сільської самодіяльності; мати, бабуся і дідусь – були обдарованими, творчими натурами, носіями народних традицій. Звичайно все це вплинуло на формування обдарованої особистості майбутнього педагога.

Учень 2. Сім’я Сухомлинських полюбляла читати та мала невелику бібліотеку, яка дісталася їм від дідуся. Василько також захоплювався читанням, а зміст прочитаних казок переказував друзям, робив ілюстрації до прочитаного.

Учень 1. Дитинство в Василя Олександровича закінчилося досить рано, адже в 15 років він залишив родинне «гніздечко», а в 17 років почав вчителювати і продовжував навчатися заочно в Кременчуцькому учительському інституті на факультеті української мови і літератури.

Учень 2. Все життя Василь Олександрович пропрацював в рідних краях, у середній школі в Павлиші, в семи кілометрах від села, де народився. Лише один раз Сухомлинський залишив рідні місця і школу, коли в 1941 році пішов добровольцем на фронт в роки Великої Вітчизняної війни. На війні його було двічі поранено. Особливо постраждала рука і лікарі хотіли її ампутувати. Прислухавшись до прохання Василя Олександровича, їм вдалося залишити руку, але коротшою на 6 см.

Учень 1. Основним життєвим покликанням Сухомлинського було виховання дітей, прищеплення їм найкращих людських якостей, доброти, людяності, чуйності, любові до батьків, людей, природи та рідного краю.

Учень 2. Втілював свої задуми Василь Олександрович через вірні і надійні супутники життя – книги. Для дітей він написав 1500 оповідань та казок, які були перекладені на 53 мови світу. Герої Сухомлинського – пташки, мурашки, дерева, павучки, тварини, рослини і звичайнісінькі діти, їхні батьки, вчителі, бабусі та дідусі.

Вихователь. Особливо багато Сухомлинський написав творів про маму. До вашої уваги відеозапис казки «Найгарніша мама» (перегляд відеоказки).

Вихователь. Діти, як про свою маму говорило совеня? (З гордістю). Чому? (Бо мама для нього була найрідніша, найкраща).

  • Щоб ви зробили, якби вашу маму назвали б потворою? (Відповіді дітей).

  • Яким словом ми можемо назвати совеня? (Люблячим сином, добрим, вірним своїй родині…)

Крім доброго ставлення до мами, Сухомлинський в своїх творах описував добре і чутливе ставлення до тварин. Одним із прикладів такого ставлення є оповідання «Кошеня». Давайте його прослухаємо (відеозапис казки).

  • Діти, як реагували перехожі на покинуте кошеня? (Більшість проходила, не звертала увагу, дехто жалів словами, але ніхто не забрав із собою).

  • Діти, чи правильно вчинила Наталочка? (Так)

  • Хто з вас вчинив би так само? Чому? (Відповіді дітей).

  • Якою дівчинкою була Наталочка? (Доброю, чуйною, співчутливою).

Інсценізація оповідання «Бабусин борщ».

Вихователь. А зараз подумки перенесемося до театральної студії. Юні актори підготували інсценізацію до оповідання Сухомлинського «Бабусин борщ».

Вихователь. У бaбyci дві онучки. Живуть вони у великому місті, а на літні канікули приїхали в гості.

Онучки. Бабусю, найбільше нам хочеться вашого борщу: мама розповідала, що ви варите смачний-пресмачний борщ.

Вихователь. Зварила бабуся борщ. Та от біда. Забувати стала. Поки варила, двічі посолила. Поставила на стіл дві миски борщу та й припрошує онучок.

Бабуся. Онученьки йдіть ось і борщик зварила – зi свіжими помідорами, капустою i сметаною. А чи солила – й не пам'ятаю... Стара вже... Посолю. Сідайте. От сіль у сільниці – добавляйте coбi на смак.

Вихователь. З'їли дівчатка по ложці борщу. Ой, який же солоний! Зглянулись між собою, усміхнулись непомітно. Ложка за ложкою виїли та ще попросили.

Онучки. Ой який смачний.

Бабуся. А чи солила ж я борщ.

Ніна. Ми й не помітили.

Оля. Такий смачний, що про сіль i не подумала.

Бабуся. -Значить, солила, — з полегкістю зітхнула бабуся. – А завтра це діло вам доручу: боюся, що забуду посолити.

Онучки.- Добре, бабусю, – і знову зглянулись. I непомітно всміхнулись.

Вихователь. – Чи сподобалась вам поведінка дівчаток, адже вони сказали неправду? Чому вони це зробили? (Так, вони сказали неправду, але вчинили по-доброму. Дівчатка проявили повагу до старенької, рідної людини.

Вихователь. А зараз перевіримо вас, чи можете називати себе добрими дітьми.

Гра «Якщо ти добра людина, то повинен…»

Умова гри: якщо людина повинна робити те, що я називаю, то плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робите.

  1. Допомагати мамі мити посуд.

  2. Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.

  3. Не вмиватися.

  4. Берегти рідну природу та охороняти її.

  5. Шанувати працю інших людей.

  6. Галасувати, коли хтось відпочиває.

  7. Бути вихованим, стриманим.

  8. Обманювати, хвалитися.

  9. Насміхатися з чужого горя.

  10. Добре вчитися, багато читати.

  11. Не слухати батьків.

  12. Допомагати друзям у біді.

  13. Ділитися тим, що в тебе є.

  14. Ображати інших.

  15. Захищати слабкого.

  16. Спати на уроках.

  17. Красти.

  18. Любити своїх батьків.

Бачу, що ви знаєте, що має робити добра людина.

Саме за допомогою корисних справ і відбувається кругообіг добра в природі. (Перегляд мультфільму «Кругообіг добра в природі»)

Правила доброти

Вихователь. На основі переглянутого мультфільму ми з вами спробуємо скласти і записати на дошці «Правила доброти». Ці Правила доброти дуже прості, треба тільки навчитися їх виконувати:

  • Допомагай слабким, маленьким, хворим

  • Жалій інших, а не себе

  • Ніколи не заздри

  • Бережи природу та охороняй її

  • Шануй працю інших людей

  • Допомагай друзям у біді

  • Прощай іншим помилки

  • Не будь жадібним

  • Люби своїх батьків та близьких

Виготовлення «Дерева добра»

Вихователь. Тож пригадаймо і ми з вами, які добрі справи зробили сьогодні та виготовимо своє «Дерево добра» (Діти називають, яку вони зробили добру справу і приклеюють зелений листочок – символ справи).

Вихователь. Я хочу закінчити нашу зустріч віршем:

Добро творити на Землі

Людині лиш дано.

І навіть діточки малі

Всі знають це давно.

Краса і море доброти

Оточує нас всіх.

Подібним будь до сонця ти,

Щоб зазвучав твій сміх,

Щоб ти освітлював всім шлях,

Як сонце з висоти.

Хай сяє усмішка в очах,

Будь завжди добрим ти!

Тож творіть добро і воно повернеться до вас!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00