і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Виховний захід "Сучасність і цінності УХВЛ" (7 новела "Бути лідером")

Перегляд
матеріалу
Отримати код

КОМУНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ГУСЯТИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОН ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ СМТ ГУСЯТИН

Виховний захід на тему:

«СУЧАСНІСТЬ І ЦІННОСТІ, ВИКЛАДЕНІ В

УКРАЇНСЬКІЙ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ»

з елементами інтерактивного заняття

«Лідери і лідерство нової формації: шлях до успіху»

Новела «Бути лідером»

Підготувала:

педагог-організатор

ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Гусятин

Козир Світлана Олегівна

Контактний телефон: 099 288 29 59

2018 рік

Мета: популяризація та застосування української Хартії вільної людини для формування українця – громадянина і побудови успішної громади, сприяння усвідомленню учнем поняття свободи та її важливості у житті людини, ствердження в учнівському колективі первинності духовно–моральних цінностей і людської гідності, викладених в Українській Хартії вільної людини.

Завдання:

1. Донести основний зміст новел Хартії до учнів та конкретно зупинитись на розгляді новели «Бути лідером».

2. Формувати повагу до своєї гідності, гідності інших, нашого краю та України.
3. Розкрити роль особистості та її самореалізації в сучасному світі.
4. Формувати позитивне сприйняття ролі європейської християнської культури в житті громади.
5. Розкривати важливість знань про духовність, мораль і етику для досягнення успіху в професії, поваги в громадян.
6. Вивчати здобутки краю як духовні цінності кожного з нас.
Обладнання та матеріали: стенди, ватмани, карти-колажі, маркери, мультимедійна презентація, відеоролик, проектор, екран, ноутбук.

ХІД ЗАХОДУ

Педагог-організатор: Доброго дня усім присутнім в залі старшокласникам та вчителям. Сьогодні ми зібралися з вами, щоб ознайомитись та обговорити основний зміст Української Хартії вільної людини в рамках реалізації обласної програми «Впровадження Української Хартії вільної людини в навчальних закладах Тернопільської області на 2017-2020 роки».

1 грудня 2012 року у Києві група ініціативних, авторитетних, відомих своєю громадянською позицією в українському суспільстві людей у складі: В’ячеслава Брюховецького, Мирослава Мариновича, Богдана Гаврилишина, Мирослава Поповича, Семена Глузмана, Євгена Сверстюка, Володимира Горбуліна, Вадима Скуратівського, кардинала Любомира Гузара, Ігора Юхновського, Івана Дзюби (багатьох з них вже немає в живих) уклали Українську Хартію вільної людини, щоб висловити те, якими вони бачать життєві орієнтири для нашого суспільства, і водночас дати поштовх до об’єднання всіх людей, які хочуть доброго і гідного життя в Україні і навколо неї.

Ця Хартія містить три основні тези та десять принципів, здійснення яких потребує багатьох великих особистих і колективних зусиль. А для цього потрібен діалог між усіма, хто хоче добра нашому народові і його державі.

Сьогодні Україна стоїть супроти авторитаризму, корупції, бідності людей, гнітючої соціальної нерівності і внутрішньої роз’єднаності.

Нам потрібні зміни.

Ми здатні перемогти нинішні загрози і небезпеки.

Найважливіший і ще не використаний стратегічний ресурс України — це внутрішня консолідація нашого народу, яку розуміємо як єдність людей навколо цінностей незалежності та демократії, проголошених 24 серпня і 1 грудня 1991 року, закріплені під час Євромайдану 2013-2014 рр. і, водночас, як єдність політичних рішень та дій, котрі б гарантували європейський і демократичний розвиток України на десятиліття вперед.

І сьогодні члени учнівської ради нашої школи намагатимуться донести до вас загальний зміст усіх цих десятьох принципів, або їх ще називають новелами Хартії, та конкретніше в ході колективного обговорення розкрити сьому новелу «Бути лідером», так як саме вона є найближчою для наших лідерів учнівського самоврядування. Запрошую на сцену ведучих.

(виходять ведучі, на екрані презентація)

Ведучий 1. Один з авторів Української Хартії вільної людини, поважний член ініціативної групи «Першого грудня» Євген Сверстюк зазначив, що «… хартії завжди є провісниками приходу нових часів й розриву з минулим».

Ведучий 2. «Ми повинні відвернутися від імперії, побудованої на утилітарних цінностях та карликуватих кремлівських ідей відновлення Імперії зла, - сказав Є. Сверстюк, - й повернутися до традиційних українських цінностей: любові та служіння заради спільної справи».

Ведучий 1. Кінцевою метою застосування хартії члени «Першого грудня» вбачають життя «вільної людини у вільній країні».

Ведучий 2. «Ми повинні зрозуміти, що таке свобода, усвідомити її важливість й почати шукати шляхи набуття свободи духу» - сказав ще один автор Блаженнійший Любомир Гузар.

Ведучий 1. Наріжними каменями Хартії є три прості думки.

Перше. Відповідальність за своє життя, а отже, його успіх, добробут і щастя нікому не може бути переданою. Ми самі несемо відповідальність за себе.

Ведучий 2. Друге. Мораль і духовні цінності не можуть бути відкладеними на завтра. Вони завжди потрібні сьогодні.

Ведучий 1. Третє. Ми будуємо те, що уявляємо, а отже, від глибини, масштабу і творчого хисту нашої уяви залежить наше майбутнє. А в майбутньому кожен з нас прагне:

Ведучий 2. Бути вільною людиною. Це перший принцип Хартії. Адже саме це найвагоміше право, отримане кожним від народження, визначає суть нашої цивілізації. Як ви вважаєте, що означає бути вільною людиною?

Метод «Вільний мікрофон» (Додаток 2)

Учень 1. Бути вільною людиною — це, насамперед, означає брати на себе відповідальність. Не можна вимагати від когось виконання його обов’язків, не виконуючи власних.

Учень 2. Бути вільною людиною означає вірити у свої сили, усвідомлювати свою неповторність, однак жодною мірою не плекати у собі зверхності.

Учень 3. І найважливіше: бути вільною людиною означає чинити добро. Саме в цьому полягає найглибший смисл свободи вільної людини.

Ведучий 1. Бути українцем. Сучасне поняття «бути українцем» передбачає кілька рівнозначних напрямів праці над собою.

Як ви вважаєте, що є найважливішим у цій новелі?

Учень 1. Перше і найважливіше: потрібно плекати національну гідність. Не треба оцінювати себе крізь уяву інших народів і бути надміру залежними від чужих похвал і образ.

Учень 2. Бути українцем означає усвідомлювати свою причетність до України.

Учень 3.Бути українцем означає володіти українською мовою або прагнути до оволодіння нею.

Учень 4.Не лише мова робить з нас українців, але саме та колосальна енергія, яка походить від особистого зусилля дбати про українську мову.

Ведучий 2. Бути активним громадянином!

Учень 1. Це— виявляти ініціативу задля добра свого дому, сусідства, місцевої громади чи всієї української спільноти.

Учень 2. Слід насамперед усвідомити, що державність і демократія — це не лише політичні, але й духовні цінності. Громадянське суспільство неможливе поза рамками держави.

Ведучий 1. Любити.

Учень 1. Нам потрібна докорінна зміна ставлення один до одного. Любити означає бажати ближньому добра.

Учень 2. Для нашого суспільства «любити» насамперед означає виявляти толерантність до політичних і культурних поглядів, етнічної, релігійної та мовної приналежності інших співвітчизників, чий досвід і особиста історія, безумовно, різняться.

Учень 3. Любов до України — це примирення ветеранів війни: українських повстанців і радянських військовослужбовців.

Ведучий 2. Мислити.

Одне з найважливіших завдань вільної людини — самостійно мислити.

Що на вашу думку означає мислити для нашого суспільства?

Учень 1. Для нашого суспільства «мислити» насамперед означає подолати недержавність, вузькість і провінційність колоніального та хуторянського світогляду.

Учень 2. Тому саме в цій площині нам потрібна найважливіша революція. Мислити означає ламати стереотипи.

Учень 3. Мислити означає працювати, читати і творити, відповідаючи на дух та потреби часу.

Ведучий 1. Бути господарем.

Наше головне суспільне завдання — відновити в українців почуття господаря. Що на вашу думку означає бути господарем?

Учень 1. Це подолати рудименти радянського мислення, коли, по суті, принижена та обкрадена людина очікує на соціальну подачку й не ставить перед собою завдання брати участь у житті громади.

Учень 2. На мою думку, господар починається з піклування про прості речі: порядок свого дому, під’їзду чи вулиці.

Ведучий 2. Бути лідером. Поняття лідерства передбачає виховання таких чеснот, як уміння чути іншого, відчуття команди і власної виконавчої підпорядкованості задля конкретної мети. А як ви вважаєте, що таке бути лідером?

Учень 1. Бути лідером означає прокладати шлях для інших.

Учень 2. Як велика європейська держава, Україна повинна стати регіональним політичним, економічним і культурним лідером.

Ведучий 1. Бути відкритим суспільством

Учень 1. Бути відкритим суспільством означає бути спільнотою, переконаною у великій цінності людського життя і демократичного устрою.

Учень 2. Бути відкритим суспільством означає любити людей, вільно мислити і виховувати вільних людей.

Учень 3. Вважаємо, що це має стати нашою колективною свідомістю.

Ведучий 2. Бути успішною державою

Учень 1.Успіх нашої держави має насамперед полягати у подоланні соціальної відчуженості між людьми.

Учень 2. В Україні має бути реалізований базовий принцип: держава не заважає своїм громадянам, створює вільні умови для тих, хто працює, та захищає найбідніших.

Ведучий 1. Бути учасником демократичної спільноти народів

Безумовно, природнім і безальтернативним шляхом для України є об’єднання з простором європейських народів. А чи є інший шлях в України?

Учень 1. Ні, бо Європейська інтеграція означає для нас не зовнішній, а внутрішній політичний курс.

Учень 2. Я вважаю, що ми здатні бути прикладом та опорою для всіх демократичних сил колишнього Радянського Союзу і наших сусідів та партнерів від Балтії до Чорного моря.

Учень 3. Ми повинні прагнути додати сили кожному, хто бореться за людські права і свободи.

Ведучий 2. Дійсно, аби стати вільною, людині не треба проводирів.

Справжнім проводирем людини є лиш особисте осмислене зусилля. Це не зробить хтось інший. Це можете зробити лише Ви.

Ведучий 1. Українська Хартія вільної людини— це вибір «бути». Особистий і колективний.

Ведучий 2. Бути вільними людьми.

Ведучий 1. Бути успішним народом і державою.

Ведучий 2. Бути вільними серед вільних.

Ведучий 1. Ми розглянули коротко основні тези та принципи Української Хартії вільної людини.

Ведучий 2. Працюючи над реалізацією обласної програми по популяризації Хартії вільної людини, членами учнівської ради у квітні місяці створено інформаційний відеоролик, який ми пропонуємо вам зараз переглянути.

Трансляція відеоролика

«Популяризація УХВЛ членами органу самоврядування» (додається)

Ведучий 1. А зараз пропонуємо більш розгорнуто та конкретніше зупинитись на сьомій новелі «Бути лідером».

Ведучий 2. Розкрити цю новелу ми спробуємо у формі інтерактивного заняття, беручи участь у дискусії, використовуючи різні форми роботи та вправи. Участь беруть члени органу учнівського самоврядування школи, сформувавши дві групи.

ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ

«ЛІДЕРИ І ЛІДЕРСТВО НОВОЇ ФОРМАЦІЇ: ШЛЯХ ДО УСПІХУ»

Мета заняття:

  • визначити і проілюструвати на прикладах хто такі лідери, які лідери нам потрібні і що треба робити, щоб стати справжнім лідером.

  • зрозуміти на доступному учням рівні значимість, доцільність і універсальність визначених понять;

  • викликати в дітей бажання самовдосконалюватися, щоб формувати в собі лідерські якості.

Обладнання: проектор, екран, ноутбук, ватмани, маркери, матеріали для створення колажу, клей, роздатковий матеріал.

Форма проведення: інтерактивне заняття.

Цільова аудиторія: дві групи лідерів учнівського самоврядування, старшокласники школи – учні 8-11 класів.

Епіграфи заняття:

Не можна досягти нічого видатного без видатних людей.

Шарль де Голь, політик.

Наш час потребує лідерів нової формації – компетентних, відповідальних, здатних мислити і діяти перспективно. Проблема підготовки майбутнього лідера – це проблема підготовки людини майбутнього.

Віра Янушевська, педагог.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Вступна частина.

1) Повідомлення теми, мети заняття

Дорогі діти! Зараз ми з вами спробуємо зрозуміти, хто такі лідери, які лідери нам потрібні і що треба робити, щоб стати справжнім лідером.

2). Обговорення епіграфів заняття (метод «Вільний мікрофон»)(Додаток 2)

  1. Основна частина.

І. ХТО ТАКІ ЛІДЕРИ І НАВІЩО ВОНИ НАМ?

Запитання для бесіди:

  • А як ви думаєте, чи є тема лідерства достатньо важливою?

  • Чи не можна було б обійтися без лідерів і зусиль виховати в собі лідерські риси характеру?

  • Хто такий лідер? (Той, хто попереду, хто веде за собою.)

  • Для чого потрібні лідери? (Лідери потрібні для виживання групи.)

Метод «ПРЕС»: (Додаток 3)

1. Лідери нам потрібні (теза).

2. Бо (аргументи).

3. Наприклад, (приклади).

4. Отже, (висновки).

Вправа «Робота в групах» (Додаток 4)

Пед-організатор. Пригадайте і обговоріть в групах по одному прикладу з історії чи літератури, який теж демонструє, як від дій лідера залежало виживання чи благополуччя групи, нації тощо. Оцініть дії лідера.

Обговорення і виступ від груп

Метод «Вільний мікрофон»

ІІ. ЩО ТАКЕ ЛІДЕРСТВО І ЯКІ БУВАЮТЬ ЛІДЕРИ?

Педагог-організатор (на фоні презентації):

Лідерство– уміння подати мету таким чином, щоб інші захотіли її досягти.

З усього різноманіття сучасних досліджень, присвячених темі лідерства (понад 7000 книг, статей і презентацій!!!), зупинімося на трьох феноменах, навколо яких можна умовно згрупувати погляди фахівців:

  • Харизматичне лідерство. Як ви вважаєте, які це лідери?

Учень 1. Це лідерство особистого впливу; харизматичний лідер вселяє оточуючим віру та ентузіазм, його точку зору вважають незаперечною.

Учень 2. Це є природжені лідери. Іншим для того, щоб стати лідером треба набути лідерських якостей.

  • Ситуативне лідерство. Що це?

Учень 2. Це раптове лідерство; ситуативний лідер з’являється з потреби вирішення нагальної проблеми;

Учень 2. Це коли певні обставини чи потреби змушують людину взяти на себе лідерство, а коли обставини змінюються, потреба в такому лідері відпадає, і він стає звичайною людиною;

Учень 3. Прикладом ситуативного лідерства можуть бути лідери, яких призначають на керівні пости, є такі, які приходять до влади через маніпуляції та залякування

Учень 4. Але, як свідчить історія, такі лідери довго при владі не залишаються і миттєво втрачають усе, як тільки їхня влада слабшає.

  • Лідерство як служіння групі . Що можете сказати про цю групу лідерів?

Учень 1. Це лідери, які надихають, створюють, будують і заохочують, мають успіх і залишають по собі добру пам'ять. Це – справжні лідери.

Учень 2. Для них найважливішим є успіх спільної справи, і всі свої зусилля вони спрямовують на досягнення спільних цілей і реалізацію задуманого.

Метод «Мозковий штурм»(Додаток 5)

(Діти пропонують свої варіанти відповідей і аргументують свій вибір. Асистенти записують в табличку на ватманах)

Яким повинен бути 

справжній лідер?

Якості справжнього лідера

Що є недопустимим для

справжнього лідера?

Якості антилідера

ІІІ. ЯК СТАТИ СПРАВЖНІМ ЛІДЕРОМ

1) Робота в групах.

Групи лідерів учнівського самоврядування створюють карту-колаж «Шлях до справжнього лідерства», обираючи потрібні тези, написані на смужках паперу, та малюнки, а згодом презентують свої роботи.

2) Презентація пам’ятки «Зроби себе успішним!»:

(Педагог-організатор читає (демонструє на екрані) і дарує своїм вихованцям пам’ятку «Зроби себе успішним!»)(додаток ):

3)Вправа «Паркан ідей». (Додаток 6)

Педагог-організатор: Учнівське самоврядування допомагає максимально розвинути та поглибити вам свій досвід, сприяє виробленню якостей лідера: відповідальності за доручену справу, за колектив, за все, що відбувається навколо; принциповості – вміння критикувати, адекватно сприймати критику на свою адресу; самостійності; готовності залежно від конкретних умов знаходити правильне рішення; творче ставлення до дійсності; вміння виявити ініціативу, робити свій внесок у загальну справу.

Зараз вам пропонуються кольорові папірці, на яких треба написати, де можна застосувати ваші лідерські здібності. У яких сферах ви хотіли б їх проявити.

Пропозиції озвучуються та клеяться на «Паркан ідей»:

  1. Підсумок заняття.

1)Заключне слово педагога-організатора.

Сучасне суспільство стрімко розвивається, воно все більше потребує людей яскравих, нестандартних, здатних творчо перетворювати оточуючий світ. Найближчим часом бюрократи, що займаються тільки роботою з паперами, мають поступитися тим, хто має нові ідеї та здатність їх реалізувати. Ми всі будемо свідками появи та успішного зростання  нової генерації українських лідерів.

Нема нічого неможливого, і цілком імовірно, що в цій команді згодом опинишся і ти! Зроби себе успішним!

2) Вправа «Ланцюг успіху». (Додаток 7)

(Діти стають в коло і по черзі, беручи за руку сусіда справа, формулюють одне добре побажання йому на шляху до успішного лідерства)

Список рекомендованої літератури

  1. Адаір Дж. «Ефективне лідерство».

  2. Бедуліна Г.«Соціокінетика. Лідерство в дитячому русі: час і цінності».

  3. Лутошкін А. «Як вести за собою».

  4. Максвелл Дж. «Обов'язкові якості лідера».

  5. Мевальдт А., Гяйлюс Ж. «Практичне керівництво молодіжними лідерами».

  6. О'Коннор К. «Основи ефективного лідерства».

  7. Паркінсон С.Н., Рустомджі М.К. «Мистецтво управління».

  8. Пометун О. «Інтерактивний урок».

  9. Пометун О. «Ми – громадяни України».

  10. Скорик О.Є. «Сходження на вершину. Книжка для тих і про тих, хто прагне успішного лідерства».

Додаток 1

Фото заходу

Додаток 2

Метод «Вільний мікрофон»

Додаток 4

Робота в групах

Додаток 3

Метод «Прес»

Додаток 5

Метод «Мозковий штурм»

Додаток 6

Вправа «Паркан ідей»

Додаток 7

Вправа «Ланцюг успіху»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: популяризація та застосування української Хартії вільної людини для формування українця – громадянина і побудови успішної громади, сприяння усвідомленню учнем поняття свободи та її важливості у житті людини, ствердження в учнівському колективі первинності духовно–моральних цінностей і людської гідності, викладених в Українській Хартії вільної людини.
  • Додано
    11.01.2019
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
  • Тип
    Інші методичні матеріали
  • Переглядів
    23
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    DD686112
  • Вподобань
    0
Курс:«Використання веб-квестів в освітньому процесі»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь