+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Виховний захід “Радість весни – приліт птахів”

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховний захід Радість весни – приліт птахів

Мета: розширити і поглибити знання учнів про птахів, їх значення у житті людини; виховувати любов до птахів, до природи; розвивати спостережливість, інтерес до навколишнього світу.

СЦЕНА: 2 “шпаківні” для інсценізації, надпис “Радість весни – приліт птахів”.

Маски: квіти (4 шт.), віночок, костюм весни, шнур, черв’як, шпаки (5 шт.), ластівка, горобець, соловей, іволга, лелека, журавель, зозуля (1 шт.).

МУЗИЧНИЙ ЗАПИС: пісня “Ой, минула вже зима”, пісня “Прийди, прийди, весно красна”, пісня Улюблений край”, пісня “Щебетала пташечка.

ХІД ЗАХОДУ

Учень 1

Доброго дня усім, хто зібрався у цьому залі. Теплих посмішок вам, чудового настрою, бо в нас сьогодні весняне свято – День зустрічі птахів.

“Пташок викликаємо до рідного краю,

Летіть дорогенькі на рідну земельку.

Учень 2

Вітаємо усіх, кому вже набридла ця холодна зима. Давайте сьогодні разом розтопимо її останній лід веселим весняним настроєм.

Весна-красна – весняночка

Встала із постелі, з-під білого покривала,

Глянула на себе,

Всміхнулася і лащиться теплими деньками,

Водицею біжучою, першими квітками.

(Звучить музика. Діти-квіти розбігаються по залу, присідають і вдають, що сплять. Два хлопчики - сонячні промінчики бігають між ними і будять їх від сну).

1-й Сонячний промінчик

Годі, квіточки, вам спати,

Час давно вже вам вставати.

Гляньте, сонечко сміється,

В небі жайворонок в’ється,

В’ється, радісно співає,

Він весну вам сповіщає.

2-й Сонячний промінчик:

А весна та чарівниця

Щиро вам несе гостинці:

Пташка, рибка, звір на волі,

Божа бджілка, квітка в полі –

Всі весною оживають,

Весну-красну прославляють.

(Квіти пробуджуються, позіхають)

1-ша Квітка: Що трапилось? Чую дзвін!

Та звідки він?

2-га Квітка: Хто нас розбудив?

Ми так солодко спали. (позіхає)

3-тя Квітка: Ой, а мені холодно, я змерзла.

4-та Квітка: Я здогадалась! Мабуть це вже весна.

1-ша Квітка: То чому не чути співу пташок?

2-га Квітка: І струмочки чомусь не дзюрчать.

3-тя Квітка: Певно ми зашвидко прокинулись, давайте ще поспимо.

( Хочуть знову заснути, але промінчики настирливо будять їх дзвониками).

4-та Квітка: Ні, ви чуєте? Нас справді хтось хоче розбудити.

1-й Сонячний промінчик: Прокидайтесь, прокидайтесь.

Це ми – сонячні промінчики.

2-й Сонячний промінчик: Досить спати милі квіточки, на вас чекає велика справа.

1-ша Квітка: На нас? Але ж ми такі маленькі, безпомічні. Хіба ми можемо комусь допомогти?

1-й Сонячний промінчик:

Вставайте, будемо весну закликати,

Перелітних птахів зустрічати,

Бо яка ж то весна, коли не чути голосного щебетання пернатих.

Здавна вважали, що тепло приносять на крилах саме перелітні птахи.

2-й Сонячний промінчик: То ж давайте любі друзі

пісню заведемо,

будем весну прославляти,

веснянки співати.

(Пісня “Ой, минула вже зима)

Учень 1

Це куди подівся сніг

З гірки біля дому?

Він струмочками побіг,

Не догнать нікому.

Учень 2

З ним втекла сама зима

по одній дорозі.

Гляньте, льоду вже нема

і нема морозів.

Учень 3

Там струмочок веде свою

пісеньку в долині,

скоро проліски в гаю

розцвітуться сині.

Учень 4

Бач, трава зазеленіла!

Чуєш, річка зашуміла!

Пісня лине над полями,

небо кличе журавлями.

Учень 5

По всіх усюдах пісня лине,

усе пробуджує від сну

і всі комашки, всі рослини

вітають чарівну весну.

Весна іде, весна іде.

Весну вітайте, діти.

Пташиний спів несе вона,

Тепло і перші квіти.

Діти виконують пісню “Прийди, прийди весно”. (Пісня з рухами) В цей час заходить, кружляючи в танку, весна.

Весна

Добрий день усім у залі!

Радо вас я тут вітаю.

І разом із квіточками

Танець радо представляю.

Виконується “Танець квітів”.

Учень 1

Весняночко-паняночко

Де ти зимувала?

Весна

У садочку на пеньочку

Пряла на сорочку.

Учень 2

Ой весна, весна, днем красна.

Що ти нам принесла?

Весна

Принесла вам літечко

Щоб родило житечко.

А ще принесла я вам свято “День зустрічі птахів”, бо яка ж то весна, коли не чути голосного щебетання пернатих. Віддавна вважали, що тепло приносять саме перелітні птахи.

То ж давайте, любі друзі

Пісню заведемо,

Будем весну прославляти,

Веснянки співати.

Діти співають пісню Улюблений край Алли Мігай.

Весна

Любо й гарно разом з вами,

Та сумую за птахами.

Учениця 1

Весно, не сумуй даремно — 

Зараз ми пташок повернем.

Учениця 2

А чи все у нас готово? Як зустрінемо пташок? Для них треба нові хатки.

(Діти повертаються зі штучними будиночками для птахів.)

Учень

Майстрували не лінились

Все в нас зроблено на лад.

Всі будиночки готові

І пташки уже летять.

Тож запрошуєм всіх вас на Пташиний базар.

Учень 

Лунає клич з усіх країв,

Лунає клич з-за гір, з ріки:

Весна прийшла,

У гості просимо, шпаки!

Горобець. 

Дім новий! Кому? Шпакам?

Захоплю його я сам!

Я шпакам теремок свій не віддам!

Я - розумний молодець

Славний хлопець – горобець! (Ховається за одну шпаківню).

Фонограма Голоси птахів

Прилітають 5 шпаків. Попереду старший шпак, за ним 2 пари шпаків.

Старший Шпак. Ми у ріднім краї знову

А чи все нам тут готове?

Де б нам сісти, відпочити

Та водиченьки попити?

(Побачили шпаківні)

О! збудували нам доми.

Ну й доми, як тереми.

(Перебиваючи один одного)

Цей будинок буде мій!

А це - мій!

Старший Шпак. Тихше галас не здіймайте!

Краще парами ставайте.

Зараз я в перед піду

По домах вас розведу.

Першу пару поведу.

Першій парі дім знайду.

1 пара Шпаків. Ну ходім, ну ходім!

Нас новий чекає дім.

Ох, до чого ж гарний він –

Тепло, затишно у нім. (Ховаються за шпаківню).

Старший Шпак. Вас тепер я поведу.

Вам також я дім знайду.

2 пара Шпаків. Ой, ходім, ой, ходім!

Ми в новий в’їжджаєм дім!

Горобець. (Визирає зі шпаківні)

Тут живуть вже пожильці

Неабихто – горобці!

(Передражнює шпаків)

Ох, до чого ж гарний дім –

Тепло, затишно у нім.

2 пара Шпаків. Горобці! А ну тікайте!

Горобець. Не втечу, і не лякайте.

2 пара Шпаків. Забирайся звідси враз,-

Дім збудовано для нас!

Горобець. Я будинок цей люблю,

Звідси кроку не ступлю.

2 пара Шпаків. Що нам діяти – робити

Де ми бідні будем жити (плачуть)

Старший Шпак. Заспокойтеся, малі,

Киньте сльози і жалі.

Ми вас виручим з біди (кличе всіх)

Гей, шпаки, летіть сюди.

(Шпаки оточують Старшого Шпака, про щось домовляються, а потім роблять з мотузки петлю, розкладають її на землі, а в середину кладуть черв’яка)

Старший Шпак. А виходь, горобець,

Подивись, горобець

Ось лежить черв’ячок

Солоденький бочок.

Горобець. (Визирає) Черв’яка кортить мені,

Може з’їсти, а чи ні?

(Вилітає зі шпаківні)

Старший Шпак. Ти, горобчику, не бійся,

Зерно клюй, води напийся

Черв’ячком поласуй теж.

(Горобець починає клювати черв’яка, шпаки в цей час швидко затягують петлю).

Шпаки. А тепер вже не втечеш!

Горобець. Що ви робите? Пустіть!

Може вам набридло жити?

Знайте вдачу ви мою

Я всіх вас один поб’ю!

Звучить музика. З’являється кішка.

Шпаки. Кішка! Кішка! Кішка!

(Шпаки відлітають, горобець стрибає на одній нозі, намагається вирватись з петлі. Кішка повільно підкрадається до нього. Горобець від страху завмирає на місці).

Кішка. (улесливо):

Ну, горобчику, стрибай.

Не втомились ніжки?

Ти потрапив так і знай

В пазурі до кішки.

Горобець, горобець,

З’їм тебе я - і кінець.

Горобець. Що ж це буде з горобцем?

Кішка з’їсть мене живцем.

Ой, рятуйте! Всі сюди!

Шпаки. Добре, виручим з біди!

(Шпаки визволяють горобця з петлі і всі розлітаються. Кішка стрибає на те місце, де був горобець, але вже пізно).

Кішка. От невдача так не вдача!

Ну нехай вже буде так.

Я за птахом не заплачу

Худорлявий, м’яса мало,-

Їсти б я його не стала.

(Облизуючись, іде геть. Горобець і шпаки злітаються знову)

Горобець. Друзі, щира дяка вам.

Хату вашу я віддам.

До побачення! Прощайте,

А за клопіт - вибачайте.

Шпаки. Ти шпаків не забувай.

В гості, друже, прилітай!

Горобець. Я за послугу велику

Не забуду вас до віку.

1 Шпак. Повернулися ми з півдня

В свій садок у рідний край

І весну-красну принесли

Мальовничий дивограй.

2 Шпак. Ми одні із тих пташок,

Любий чий вам голосок…

Одні з перших прилітаєм,

Хатки свої заселяєм.

Звучить музика Голоси птахів. Шпаки розлітаються.

Учень Ось яка оказія сталася з нашими гостями – шпаками і забіякою-горобцем.

Весна

Чую — ще пташки летять,

Їхні крила лопотять.

Діти в наголовниках перелітних птахів виходять на середину зали.

Учень Зозуле рябенька,

Пташка маленька,

Закуй мені по звичаю,

Доки жити маю.

Звучить аудіозапис голосу зозулі.

Зозуля Я прилітаю до вас наприкінці квітня – на початку травня. Гнізда не будую, дітей не висиджую. Я надзвичайно корисний птах: поїдаю волохату гусеницю, яку інші птахи не їдять. За годину з’їдаю 100 гусениць.

Іволга Іль-ю, іль-ю, іль-ю! Я – Іволга, живу у лісах. Прилітаю у квітні, травні. Гніздо будую міцне, воно нагадує кошик. Я дуже обережна пташка, тому мене важко побачити. Та послухайте мій спів, щоб потім впізнавати його серед інших голосів птахів.

Журавель

Я журавель. Весни чекаю,

Про рідну землю мрію в снах,

Згадки про неї вишиваю,

Оспівую в своїх піснях.

І хоч мій спів не досить милозвучний

Та все ж послухайте його.

Бешкетник Ах-ах! Розхвалилися, розспівалися, розтанцювалися! Я вам зараз покажу! Я вам повеселюся! (Цілиться з рогатки у птахів. Хлопчик хапає його за руку.)

Учень. Що це ти надумав? У нас сьогодні свято, тобі не вдасться його зіпсувати! Ми тобі не дозволимо! Невже ти не знаєш, які птахи корисні? Іди звідси! Іди!

Весна

Якщо стрінеш непутящих,

Що біжать поза двором

Видирати гнізда в хащах,

Ти одразу ж присором.

Учень

Між дорослих і малечі

Пташка бачить все навкруг.

Дружно сяде вам на плечі,

Якщо ви їй справжній друг.

Весна

Ці пташки, що тут літають,

Загадки про себе знають.

Птахи загадками розповідають про себе, а діти називають їх.

Лелека

Я білий птах із чорною ознакою,

І на даху свою лаштую хатку я.

Знайомі вам мій довгий дзьоб і клекоти.

То як же звуть мене, скажіть! Авжеж ... (лелекою).

Послухайте і мої звуки.

Ластівка

Швидко всюди я літаю,

Безліч шкідників з’їдаю.

Під вікном гніздо будую,

Та у вас я не зимую.

І мій ніжненький спів

Милий людям і гарненький.

Соловейко

Маю я великий хист,

Бо співаю, як артист.

Спів мій радісний усюди

Любий і приємний людям.

Послухайте як же я гарно виспівую в садку.

Весна

Стало весело мені —

Я співатиму пісні

Про своїх пернатих друзів,

Що зібралися на лузі.

Діти виконують пісню “Щебетала пташечка”.

Весна

Мої маленькі друзі щирі!

Я вдячна, що мене зустріли,

Теплом душевним обігріли

І добрим словом звеселили.

Птахи (разом)

Спасибі вам за ніжне серце,

За вміння нам допомогти!

Ця зустріч відчинила двері

До злагоди і доброти.

Хлопчик

Весні й птахам ми обіцяємо,

Що будем чуйними завжди.

Дівчинка

Бо ж не прожить без них нам, знаємо,

Так, як без сонця і води.

Весна. А зараз я пропоную всім пограти у гру “Бюро знахідок”.

Формуються гуртикоманди по п’ятеро дітей. Кожному гуртові дають фланелеграф, на якому прикріплена голова якогось птаха. За сигналом треба зпоміж розкладених на килимі різних частин тулуба вибрати потрібні, скласти свого птаха і назвати його.

Весна

Молодці. Швидко виконали це завдання. Діти, подивіться на цих птахів. Що ви бачите у їхніх дзьобиках і лапках? Так, пташки прилетіли з теплих країв до нас із завданнями, які є у цих конвертиках. Вони хочуть дізнатися, що ми про них знаємо.

Кожна група обирає конвертик, читає запитання і відповідає на нього.

Похваливши дітей за знання та спритність, Весна проводить вікторину “Що ви знаєте про життя птахів?”.

  • Пташенята якого птаха не знають своєї матері? (Зозулі).

  • Який птах завжди спирається на хвіст, коли сидить на дереві? (Дятел).

  • Хто вночі полює, а вдень спить? (Сова).

  • Хто співає пісню — соловейко чи солов’їха? (Соловейко).

  • Багато сімей яких птахів живуть разом на одному дереві? (Граків, ворон).

  • Які птахи прилітають до нас з півдня першими?(Шпаки)

  • Який співочий птах прилітає до нас останнім? (Іволга. Вона має яскраве забарвлення і тому прилітає, коли дерева вкриваються листям)

  • Чому качки, гуси не тонуть? (Їх пір'я змащене жиром і не намокає)

  • Що страшніше птахам взимку голод чи холод? (Голод)

  • Чому не можна брати в руки яєчка птахів? (Птахи залишають гнізда)

Весна.

А зараз пропоную пограти у гру Що не крок, то пташка”. Хто бажає пограти в цю гру, прошу стати в лінію по одному. Ваше завдання по порядку називати пташок, роблячи одночасно із словом крок вперед. Назви птахів не повинні повторюватися. Той, хто не може більше назвати пташок, вибуває з гри. Виграє той, хто назве більше птахів і зробить більше кроків вперед, ніж всі інші.

Весна

А зараз вашій увазі пропоную звуковий конкурс “Чий це голос?

Вчитель Ось так у мирі й злагоді жили люди і птахи… Тож давайте ми не порушуватимемо гармонію життя на планеті Земля!

Щиро вітаю вас з весною! Нехай вона буде дружньою і теплою. А вам на згадку ми приготували солодкі подаруночки, тому що 22 березня на свято Сорока Святих був звичай випікати жайворонків, люди вірили, що в цей день з теплих країв прилітають сорок різних птахів, і перша з них – польовий жайворонок.

Звучить ніжна мелодія.

Вчитель

Все в цьому світі починається з самої людини, з її душевного стану, вихованості, поведінки, відчуття гармонії з навколишнім світом, з красою довкілля. А світ нам дістався надзвичайно прекрасний, чарівний. І треба любити цю диво-природу, захоплюватись і вміти милуватися, переживати, спостерігати і знати, для чого ми прийшли у світ. А приходить людина для добра і радості. Тому завдання у всіх людей на землі одне — творити добро і берегти Мир!

Хоч наш сьогоднішній захід присвячений птахам, які повертаються до нас з теплих країв навесні. Та все ж таки варто згадати і птаха, який живе постійно в нашому краї, не є перелітним, він є символом миру. А зараз для нашої країни ніщо так не потрібне як мир. І традиційно символом миру є птах – голуб.

І тому давайте піднесемо вгору наших голубів і щиро попросимо в Бога миру для нашої країни.

 Дитяча молитва за Україну

Прийми, Святий Отче, молитву від доньки.

Складаю до неба свої я долоньки,

І слізно прошу, Тебе Боже, й благаю

Пошли миру й щастя для нашого краю.

Молюся я щиро за долю Вкраїни, 

Щоб більше не впала вона у руїни,

Щоб радісно жили усі твої діти

Й цвіли наче квіти кожного літа.

Й молюся, за те щоб не було війни,

Щоб більше не билися твої сини.

Даруй же нам нині, Боже Єдиний 

Любов й благодать по усій Україні.

Діти (разом)

А ми всі щиро обіцяєм,

Що рука дитяча не образить

Ніколи пташечку малу.

До неба за цю щиру радість

Шлемо ми дяку і хвалу!

11

Опис документу:
Мета: розширити і поглибити знання учнів про птахів, їх значення у житті людини; виховувати любов до птахів, до природи; розвивати спостережливість, інтерес до навколишнього світу. СЦЕНА: 2 “шпаківні” для інсценізації, надпис “Радість весни – приліт птахів”. Маски: квіти (4 шт.), віночок, костюм весни, шнур, черв’як, шпаки (5 шт.), ластівка, горобець, соловей, іволга, лелека, журавель, зозуля (1 шт.). МУЗИЧНИЙ ЗАПИС: пісня “Ой, минула вже зима”, пісня “Прийди, прийди, весно красна”.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
790 грн
790 грн