Виховний захід на тему «Сім'я - це те, що з тобою завжди!», присвяченої Дню сім'ї, любові і вірності

Опис документу:
Виховний захід на тему «Сім'я - це те, що з тобою завжди!», присвяченої Дню сім'ї, любові і вірності

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

КЗ « Люботинська спеціалізанова школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Дивосвіт» Харківської обласної ради

Виховний захід на тему

«Сім'я - це те, що з тобою завжди!», присвяченої Дню сім'ї, любові і вірності

Підготували:

вчитель української мови

та літератури

Іванова Анна Олександрівна,

вчитель української мови

та зарубіжної літератури

Курова Катерина Володимирівна

Люботин - 2018


Мета: формування цінності доброзичливих сімейних відносин засобами ігор, конкурсів, , знайомства з народними звичаями, іграми. 
1. Виховувати у дітей усвідомлення власної участі у створенні теплих сімейних відносин;
2. Розвивати комунікативні здібності школярів;
3. Навчити організованості, зібраності і згуртованості у спільній діяльності;
4. Розвивати інтерес до суспільно значущих свят;
5. Сприяти створенню позитивного емоційного настрою засобами ігор, конкурсів, пісень, знайомства з народними звичаями, іграми.
Обладнання і матеріали: ноутбук, проектор, екран, апаратура для музичного супроводу, матеріали та інструменти для конкурсів і майстер-класів, столи, стільці.
Учасники: учні 8-а та 8-б класів

Хід виховного заходу

Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, «з материнською ласкою у затишній батьківській оселі».

То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, то її велике «Я», з якого починається людина, родина, батьківщина і вся наша велична й неповторна у світі країна – Україна.

Як маленькі струмочки, вливаючись у більші, творять потічки, потоки, а ті – річки, а ріки – море, так і ми творимо сім’ї, родини, рід, а з родів складається велике, святе  і рідне всім родам – народ.  

Ми з вами всі – український народ, який складається з родин малих і великих, дружних і працьовитих.

Як могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша  країна збагачується маленькими родинами. І якщо складемо всі родини – це весь український народ, вся Україна. Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров’я. Без нього немає повноцінного, радісного, щасливого життя. То нехай же річка буде повноводною, а родина наша українська – красивою,  щасливою і здоровою…

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство

Дивлячись на це 20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї, який відзначається щороку 15 травня.

Ведуча : Добрий день, дорогі друзі! Ми раді бачити вас сьогодні на заході, присвяченому Дню сім'ї, любові і вірності. А родина невід’ємно зв’язана з образом матері.

Ведучий :  Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися художниками і поетами, які присвятили материнському образу свої найкращі сторінки.

Ведуча: Матір – це перша людина, яку бачить дитина після народження. Тож не дивно, що для кожного письменника світ починається з матері, образ якої є одним із ключових у творчості

Ведуча

Вершин художньої майстерності образ матері сягнув у поетичних творах українських письменників , таких як Т. Шевченко, Лесі Українки, Л. Костенко, В. Симоненка, А. Малишка

Ведуча У світовій літературі звернення до жінки і матері ми можемо побачити у М. Некрасова, Л. Толстого, С. Єсеніна, А. Ахматової, М. Цвєтаєвої та багатьох інших.

Ведуча Материнство... Святе і прекрасне, оспіване поетами, увічнене художниками. У всі часи художники у своїх творах зображували матір з дитиною на руках, в образі Мадонни

Презентація

Образ матері в скульптурі

Це – гімн Матері, матері з новонародженим немовлям як символу нескінченного життя, мамам, які кормлять своїх немовлят, жінці-матері як найбільш значущий особистості в житті кожної людини. В скульптурних композиціях зображені світлі ліки матерів, з їхніми радощами, турботами, переживаннями та тривогою за дітей.

Презент

Перший в Україні пам'ятник матері-героїні, яка виростила 15 дітей, спорудили у 1984 р. у с. Бровахи Черкаської області за ініціативою «Літературної газети». Його прототипом стала мешканка села Євдокія Лисенко. На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали десять її синів і всі вони повернулися додому. На пам'ятнику напис «Спинись у задумі, поклади їй квіти як шану матерям усього світу».

Багаточудових творів літератури присвячено матерям. 
Я, наприклад, дуже люблю "Лист до матері" С. А. Єсеніна. Цей образ у його творчості нерозривно пов'язаний з образом сільського будинку з блакитними віконницями, березами на околиці, дорогою, що йде в далину.Поет каже: 
Я такий же ніжний, як раніше,
Й маю думку в серці молодім,
Щоб забуть бентежну тугу й вірші
Й повернутись в наш низенький дім.

Мовою оригіналу цей вірш продекламує ………….

Самою природою в матері закладено прагнення брати на себе турботи своїх дітей, захищати їх віджиттєвих негараздів, бід.
Кожна мати бажає щастя і добра своїйдитині, і, здається, немаєнічогострашнішого на світі, коли матеріпереживаютьсвоїхдітей.

А скількимолодих життів забрали і продовжують забирати війни! І немає таких слів, якими можна було б пояснити матері, чому загинув саме її дитина. 

В оповіданні В. Богомолова "Серця мого біль" повернулися з війни хлопці

- уникають дивитися в очі матері свого однокласника, який загинув на фронті, читаючи в них німий докір і пронизливу скорботу. 

Материнське серце здатне нескінченно чекати і прощати. В оповіданні "Телеграма" К. Паустовський дужезворушливо пише про долю старої жінки Катерини Петрівни. Живе вона самотньо, її старече життя скрашують тільки спогади про доньку, яку вона не бачила вже три роки. Ні, дочка пам'ятає про матір, шле їй грошові перекази, які завжди супроводжуються одними й тими ж словами: "Все добре, писати багато ніколи". Старенька намагається не докучати дочки своїми листами, розуміючи, що у тієї своє життя, свої проблеми.

Цікавий і повчальна розповідь В. Распутіна "Жіноча розмова". П'ятнадцятирічна внучка намагається довести бабусі, що сім'я, діти сильно обтяжують жінку, заважають її кар'єрі, взагалі заважають цікаво жити. З цим не може погодитися бабуся,яка у важкі роки війни ростила дітей .
Чи не правда, дуже актуально звучить сьогодні це оповідання, написане багато років тому?! 


Закінчити свою розповідь я хочу рядками з вірша « Родина»

Родина - це таке маленьке слово,

А скільки ж в ньомо сенсу, доброти.

Це – мами перша колискова, Це - батьків прояв теплоти.

Це все. Що може бути краще За рідних й дорогих людей?

Не покидай ти їх нізащо, Бо це все рідне, це твоє.

Родина – це не просто термін, Який у словнику знайдеш.

Родина – тихий серця шепіт, З яким ти по життю ідеш.

Нехай усе біжить, минає, Та ти не будеш в самоті.

Родина – щось насправді справжнє. З того, що маєш у житті.

Група "Біла Вежа" презентує нову відео-роботу "Виростеш ти, сину" на вірш видатного українського поета Василя Симоненка

Кліп

Ведуча Міркування про сім’ю в добутках українських письменників

Г. Квітка-Основ’яненко Повість «Маруся» відображає народні подання про закони моралі й честі як щодо любові, так і щодо сім’ї. На думку автора, родинне щастя неможливе без відповідальності шлюбу за майбутнє, поваги й любові. Саме тому Наум спершу відмовляється віддати дочка за Василя, тому що той ще повинен був піти в армію, а батько бажав Марусі щастя саме в сім’ї, а не долі солдатки

Шевченко У поемах «Катерина», «Причинна», «Наймичка» поет подає історію морального падіння дівчини – покритки з погляду звичайного сімейного права. Він показує різні долі жінок, які однаково порушили моральний закон, і його симпатії скоріше на стороні Ганни з поеми «Наймичка», що всім життям заслуговує прощення, провівши роки на краєчку чужого сімейного життя, що дала дах її синові, тому що материнство, на думку поета, – це нагорода від Бога, це щастя, навіть коли воно сгоречью.

И. Нечуй-Левицький написав, імовірно, найвідоміше і ярчайшее добуток про родинні відносини, показавши їхню негативну сторону. Чому сварилися Кайдани? Хтось уважає, що через матеріальні проблеми, і те лише привід, а теперішня причина в егоїзмі й відсутності поваги один одного. А без цього неможливо налагодити нормальні стосунки всемье.

Г. Коцюбинський «Тіні забутих предків» містить оповідання як про любов Марички

до Івана, так і про родинне життя Івана з Палатної. Перед читачем виникає сім’я, де відносини шлюбу не освячені любов’ю. І хоча матеріальний статок є, загальні господарські справи дають теми для розмов, і немає духовної єдності, немає сім’ї, а тому немає в цій сім’ї й дітей

Леся Українка У поемі «Бояриня» зображено звичайне сімейне право як українців, так і росіян. Автор затверджує, що сімейні відносини, підґрунтя, на якій будується сім’я, відображає принципи існування самого суспільства, що побудовано або на демократичних початках, або немає.

Ю. Яновский. «Вершники» – це роман, що з перших рядків виголошує вирок будь-яким подіям і ідеології, що знищує сім’ю, показуючи, як громадянська війна проходить через серце сім’ї Половців. Жоден із братів не жалує інших в ім’я ідеологічних переконань. « чиНормально це?» – запитує автор. Відповідь очевидна: головне для людини – сім’я, яку не можна знищувати безкарно.

В. Барка «Жовтий князь». Це роман про голодомор, проте автор також яскраво показує, як відбувалося руйнування сім’ї, коли дітей у школі набудовували проти рідних батьків, називаючи їх «відсталими» або й кулаками або ще якось. Ці події начебто починають ряд більших лих, які закінчуються фізичним знищенням мільйонів українських родичів, мільйонів людей

У. Самчук. «Марія» – це твір про історію життя жінки, що вміла бути вдячної за все, що дав їй Бог, що вміла любити й будувала свою сім’ю навіть тоді, коли, здавалося, життя була зруйнована: діти не вижили, перший чоловік Гнат став ненависним, а улюблений Тсорний вернувся зовсім чужим. Письменник показав, як роботою й терпінням, любов’ю й умінням прощати. Марія створила сім’ю й виплекала сімейне щастя

А. Довженко Повість «Зачарована Десна» показує очами дитини теплий мир дитинства, родинний затишок, що створювався любов’ю батьків, дідуся з бабусею й м’яким гумором, що допомагав долати всі негаразди

В. Симоненко у вірші « Лебеді материнства» показує ідею уславлення материнської любові, яка буде супроводжувати її дитину протягом життя, що мати, як і Батьківщина, єдина, неповторна для кожної людини.

Цей чудовий вірш нам представить учениця 8-а класу Дробуш АннаПроведення гри


Ведучий: Сьогодні для вас, дорогі наші діти, ми підготували гру, що допоможе вам більше дізнатися про про сімейні взаємини .
1.Конкурс «Сім Я»:
- загадки, прислів'я та приказки про родину, завдання: відгадати загадки, продовжити прислів'я і приказки;

Загадки до конкурсу 
«Сім Я»

Без чого на білому світі
Дорослим не прожити і дітям?
Хто підтримає вас, друзі?
Ваша дружна... (сім'я)

Хто миліше всіх на світі?
Кого дуже люблять діти?
На питання відповім прямо:
- Наймиліше наша... (мама)

Хто навчить цвях забити,
Дасть машину покермувати
І підкаже, як бути сміливим,
Сильним, спритним і вмілим?
Всі ви знаєте, хлопці, -
Це наш улюблений... (тато)

Хто любити не втомлюється,
Пироги для нас пече,
Смачні оладки?
Це наша... (бабуся)

Хто все життя працював,
Оточував турботою
Онуків, бабусю, дітей,
Поважав простих людей?
На пенсії вже багато років
Нестаріючий наш... (дід)

Він - чоловік, і він сів, 
Тата - тато, мені він -... (дід)

Хто веселий карапузик -
Спритно повзає на пузі?
Дивний хлопчисько -
Це молодший мій... (братик)

Хто любить і мене, і братика,
Але більше любить вбиратися? -
Дуже модна дівчина -
Моя старша... (сестричка)

Мами старша сестра -
З вигляду зовсім не стара,
З посмішкою запитає: «Як живете?»
Хто в гості до нас приїхав? (тітка)


Вона краще за всіх на світі,
Без неї прожити не можна.
Є вона у Каті, Петі
І, звичайно, у мене. (мама)

Хто не в жарт, а серйозно 
Нас забити навчить цвях? 
Хто навчить бути сміливим? 
З великою впавши, не нити, 
І коліно роздряпавши, 
Не ревіти? Звичайно,... (тато)

Я у мами один, 
У неї ще є син, 
Поруч з ним я замалий,
Для мене він - старший ...(брат)

ПРОДОВЖИТИ ПРИСЛІВ’Я

 • Не бажай синові багатства, а бажай розуму.

 • Не бий дубцем, а карай слівцем.

 • Шануй батька й неньку, буде усе гладенько.

 • За науку цілуй батька і матір у руку.

 • Життя, як стерня, не пройдеш, ноги не вколовши.

 • Нема того краму, щоб купити маму.

 • Материн гнів, як весняний сніг: рясно випаде, та скоро розтане.

 • На сонці тепло, а біля матері добре.

 • Годуй діда на печі, бо й сам там будеш.

 • Ніхто не бачить, як сирота плаче.

 • Який кущ, така й хворостина, який батько, така й дитина.

 • Які мамка й татко, таке й дитятко.

 • Добрі діти — батькам вінець, а злі діти — батькам кінець.

 • Де одинець — хазяйству кінець, а де діток сім, там щастя всім.

 • Гни дерево, доки молоде, діток вчи, поки малі.

 • Живуть між собою, як риба з водою.

 • Свій хоч не заплаче, то скривиться, хоч не скривиться, то й не висміє.

 • А чи знаєти Ви? «Хто це?»

 • ·         Брат дружини (шурин)

 • ·         Брат чоловіка (дівер)

 • ·         Сестра чоловіка (зовиця)

 • ·         Сестра дружини (своячка)

 • ·         Мати дружини (теща)

 • ·         Батько дружини (тесть)

 • ·         Мати чоловіка (свекруха)

 • ·         Батько чоловіка (свекор)

 • ·         Дочка брата, або сестри (племінниця)

 • ·         Брат батька, або матері (дядько)

 • ·         Сестра батька, або матері (тітка)

 • ·         Дружини двох братів (своячки)

 • ·         Чоловіки двох сестер (свояки)

 • ·         Матері дружини, або чоловіка (свати)Конкурс «Добрі слова»:
гра «ланцюжок» (завдання: всі члени команди шикуються в ряд і по черзі говорять стоїть поряд добрі слова, не повторюючись, від першого члена команди до останнього і назад);


4. Закриття заходу


Ведучий:
А тепер, хочеться всім подякувати і висловити надію, що цей захід допоміг нам ближче пізнати один одного, об'єднатися, зробити ще один крок назустріч взаєморозуміння і єдності.

Ведучий: Пам’ятайте головне- «СІМ'Я - ЦЕ ТЕ, ЩО З ТОБОЮ ЗАВЖДИ!»»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00