Виховний захід на тему: «Будь обережним на дорозі»

Опис документу:
Даний матеріал містить підбірку ігор ,загадок, який допоможе засвоїти знання учнів про свої права та обов'язки як пішоходів, зацікавити учнів, розвивати увагу та спостережливість, виховувати повагу один до одного.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховний захід на тему:

«Будь обережним на дорозі»

Мета:

Навчальна: поглибити знання учнів про правила дорожнього руху; повторити основні правила пішоходів і автомобілістів.

Розвивальна: сприяти розвитку мислення, мовлення, пам’яті, навичок поведінки на дорозі.

Виховна: виховувати повагу до оточуючих, ввічливість, увагу.

Обладнання:

  1. Ноутбук

  2. Картки зі знаками дорожнього руху

  3. Сигнальні картки

  4. Макет світлофору

Епіграф

Пішов батько навпростець — не скоро повернеться.
(Народна мудрість)

Хід заняття

  1. Відеофрагмент з темою заходу

До кімнати заходять двоє учнів.

Учень 1:

Рух – це життя, сказав філософ древній.

Це шлях до того, щоб пізнати світ.

Учень 2:

Дорожній рух – це зручність для людини.

Без правил строгих він є небезпечним

І пам’ятати слід про це дитині.

  • 2. Вступне слово вчителя.

Руху правила єдині,

Їх повинні поважати,

Знати їх усі повинні —

І дорослі, і малята.

Добрий друг наш — знак дорожній

Ставиться не так собі,

Як подружиться з ним кожен,

Допоможе він тобі.

Щоб не трапилося всяке,

Шанувати треба знаки.

На дорозі небезпечно,

Тож обачним будь доречно.

Руху правила єдині,

Знати їх усі повинні.

Шануватимуть їх люди —

Скрізь тоді порядок буде!

3.Бесіда

  • Про що йдеться у вірші? (про правила дорожнього руху)

  • Для чого потрібні правила дорожнього руху? (для того щоб не трапилося аварій та нещасних випадків)

  • Для кого існують правила? Хто мені нагадає? (для водіїв, пішоходів, пасажирів, велосипедистів)

  • Напевно, ви все всі здогадалися, про що буде йти мова на виховній годині? (Про безпеку на дорозі)

  • Повідомлення теми і мети заняття

  • Тема виховної години «Будь обережним на дорозі»

4.Відеофрагмент(рух на дорозі)

Вчитель: Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Адже, тільки за допомогою транспорту, ми можемо їздити на велику відстань.

Транспорт – наш вірний друг! Але, забуваючи про правила дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним.

Вчитель: Сьогодні ми з вами вирушимо в уявну подорож під час якої дізнаємося як правильно себе поводити під час дорожнього руху.

І зупинимося на кожному питанні окремо, виділимо для себе багато нової та корисної інформації щодо правильного поводження та безпечного руху на дорозі.

Зупинка 1. Правила дорожнього руху.

Вчитель:

Давайте згадаємо, хто являється учасниками дорожнього руху? (водії, пішоходи, велосипедисти, пасажири)

  • Кожен учасник дорожнього руху повинен дотримуватися правил.

  • А зараз кожен учасник отримає картку і дізнається ким сьогодні він буде на дорозі.

  • Сьогодні у нас присутні Пішохід,Водій,Пасажир,Велосипедист та звичайно Пан Інспектор дорожнього руху ,який слідкуватиме за дотриманням усіх правил поведінки. Він допомагатиме з підказками для кожного учасника дорожнього руху.

  • Завдання кожного, придумати по п’ять правил до своєї теми. )

Перший учасник «Пішохід»

  • Скласти п’ять правил для пішоходів

  1. Пішоходи ходять тротуарами тримаючись лише правого боку.

  2. Перехрестя – небезпечне місце для пішоходів. Переходити перехрестя необхідно лише за визначеними переходами.

  3. Перед переходом вулиці, треба спершу подивитися праворуч, а потім ліворуч. Якщо транспорту немає – можна йти.

  4. Якщо не встигаєш перейти вилицю, зупинись на острівці безпеки.

  5. Під час переходу стеж за сигналами світлофора.

Другий учасник «Пасажир»

  • Скласти п’ять правил для пасажирів

  1. Перебуваючи в автобусі не заважай пасажирам заходити або виходити з транспорту.

  2. Заходити в двері з написом «Вхід», а виходити з написом «Вихід»

  3. Не відволікати водія під час руху транспорту.

  4. Не користуватися мобільним телефоном поряд з водієм.

  5. Не вставати під час руху транспорту.

Третій учасник «Велосипедист»

  • Скласти п’ять правил для велосипедистів

  1. Для велосипедів існує велосипедна доріжка.

  2. Їздити вулицею можна тільки, якщо виповнилося 14 років.

  3. Забороняється випускати з рук кермо.

  4. Не можна їздити тротуарами де багато людей.

  5. Їхати по проїзній частині, треба триматися правого боку від транспорту.

Четвертий учасник «Водій»

  • Скласти п’ять правил для водіїв

  1. Не влаштовувати гонки на проїзній частині.

  2. При русі затемна включати фари.

  3. Бути уважним.

  4. Регулярно перевіряти гальма, звукову та світову сигналізацію.

  5. Знижувати швидкість на дорозі укритій снігом, льодом.

Вчитель:

  • Молодці! Ви всі правильно виконали завдання. Під час роботи, ми згадали правила для різних категорій учасників дорожнього руху. Сподіваюся, що після обговорення ви будете дотримуватися цих правил та розкажете їх іншим.

Зупинка 2. Повторюємо дорожні знаки

Учень 1:

Діти містом походжають,

Настанови твердо знають:

Щоб безпечно мандрувати,

Треба добре пам’ятати;

Учень 2:

Можна парком йти бульваром,

Можна – сквером й тротуаром.

У тобі, йому й мені –

Лиш по правій стороні.

Щоб зустрічним пішоходам

Не роботи перешкоди.

Учень 3:

Там, де мчить машин багато,

І людей квапливий рій,

Виникає небезпека,

Слід сказати людям : «Стій»

Вчитель: Діти, давайте подумаємо, які можна дати поради пішоходам на кожен день.

  1. Ніколи не перебігайте вулицю перед транспортом, що рухається.

  2. Не влаштовуйте ігри біля транспорту.

  3. Не чіпляйтеся за транспорт який рухається.

  4. Не грайте на тротуарах і рухомій частині вулиці (особливо взимку)

  5. Не катайтеся на роликах, велосипедах поблизу дороги.

Вчитель:

  • Молодці! А тепер давайте згадаємо, хто регулює рух на дорозі? (світлофор, регулювальник, знаки)

  • Які знаки дорожнього руху ми пам’ятаємо ? Для виконання цього завдання ми знову поділимося на учасників«Пішоходи», «Пасажири», «Водії», «Велосипедисти» та звичайно Пан Інспектор дорожнього руху ,який слідкуватиме за виконанням вами завдань

У вас на партах лежать картки, з них ви повинні вибрати найбільш підходящі знаки до вашої теми , а Пан Інспектор буде перевіряти чи правильно ви собі знаки обираєте

Перший учасник «Пішохід»

Другий учасник «Водій»

Третій учасник «Пасажир

Четвертий учасник «Велосипедист»

Вчитель:

  • Молодці дітки! Я бачу, що дуже добре знаєте знаки дорожнього руху та вмієте ними користуватись.

  • Обов’язково, під час переходу треба звертати увагу на знаки, які розташовані на вулиці. Від вашої уваги, залежить ваше життя.

Зупинка 3. Наш друг – Світлофор!

Вчитель:

  • Діти, а зараз, я пропоную вам відгадати кросворд. Відгадка загаданого слова, буде назвою нашої наступної зупинки.

  • Я буду вам читати загадки, а ви повинні їх відгадати, та в відповідному порядку записати слово до нашого кросворду. Поїхали!

  1. Я правдиво вам скажу,

Всім це місце я вкажу.

Друзі, слово честі –

Де є перехрестя дороги,

Рух порядок має строгий –

Там і … (Перехрестя)

  1. Тисне вчасно гальма й газ,

Відвезе усюди нас.

Для доріг він хлопець свій!

За кермом сидить …(Водій)

  1. Тротуаром йдуть малята,

Жваві хлопчики і дівчата.

Не кричать і не пустують –

Дуже ввічливо крокують.

Симпатичні всі на вроду

Наші діти – … (Пішоходи)

  1. Ми побачили з тобою,

Як одною лиш рукою,

Тільки жезла він підняв –

Вантажівку вмить спиняв.

Що ж це за силач такий?

Це, малята …(Постовий)

  1. Смугаста указка,

Наче паличка з казки. (Жезл)

  1. Йде з села до села,

А з місця не рушить. (Дорога)

  1. Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним – стоїмо. (Світлофор)

  1. Біжать чотири брати

І один одного не можуть наздогнати. (Колеса)

  1. На дорозі звір лежить:

Весь у смужку, ніби спить.

У степу він народився,

А у місті нам згодився.

Цього звіра звати «зебра»,

В нього є смугасті ребра.

Знає кожний пішохід –

Це безпечний … (Перехід)

Вчитель: Отже, ви вже здогадалися, що назва нашої наступної зупинки «Наш друг – Світлофор!»

Пан Інспектор:

Якщо вам потрібне конче

Перейти дорогу, –

Перехід і світлофор –

Вірна допомога!

Підійшов до переходу –

Не губися, друже!

Подивись на світлофор –

Він потрібен дуже.

Вчитель:

  • Чи знаєте ви, що означає слово «Світлофор»?

  • Воно походить від двох слів, нашого – «світло» і грецького «форос» – несе. Отже, у перекладі на нашу мову слово «Світлофор» означає –той, що несе світло.

  • Хто мені підкаже, які кольори має світлофор? (відповіді учнів)

  • Вірно. Це – червоний, жовтий та зелений.

  • А що вони означають? (Робота з макетом світлофора,який учні виготовляють самі)

Червоний – це тривога. Перехід заборонений.

Жовтий – це увага. Потрібно приготуватися до руху.

Зелений – це спокій. Дозволено рухатися.

Гра «Увага!»

(У дітей на партах лежать 3 картки: червоного, жовтого та зеленого кольору. На команду вчителя «Стій», «Приготувалися», «Вперед», діти повинні показати карту відповідно кольору.)

  • Дуже добре! Під час гри, я побачила,що всі добре знають сигнали світлофора, та вміють ними користуватися.

Зупинка 5. Підсумок виховного заходу.

Вчитель: На останній зупинці підіб’ємо підсумок усього сказаного за сьогодні.

«Вікторина»

  1. Яку назву має палиця, за допомогою якою регулюється рух? (жезл)

  2. На який знак світлофора забороняється переходити дорогу? (червоний)

  3. Що таке тротуар? (елемент дороги, призначений для руху пішоходів)

  4. Для чого потрібен світлофор? (для регулювання руху транспорту і пішоходів)

  5. Що таке перехрестя? (місце перехрещення доріг на одному рівні)

Вчитель: Жити і не знати правил дорожнього руху неможливо. Для того щоб зберегти життя та уникнути неприємних ситуацій на дорозі, треба знати...?

- А на згадку ми виготовимо додакаедр, щоб ви завжди пам’ятали дорожні знаки

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн
395 грн