і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Виховний захід

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Важко тому жити, хто не вміє дружити

Виховний захід

1 – 4 класи

Мета: дати учням поняття про дружбу; вчити цінувати дружбу, поважати

один одного; допомогти з’ясувати якості, які сприяють дружнім

стосункам, ознайомити з правилами дружби; вчити аналізувати,

порівнювати, узагальнювати; розвивати уміння спілкуватися і

підтримувати дружні стосунки у колективі.

Обладнання: ілюстрації до казок, казкових персонажів; мікрофон; аудіо

запис пісень про дружбу; паперові долоньки.

Хід уроку

І. Організація класу

- Про що ми сьогодні поговоримо ви дізнаєтесь, послухавши пісню.

Звучить пісня про дружбу.

  • Так, мова піде про дружбу, про друзів. А кого називають другом?

  • А чи є у вас друзі? Зараз ми зясуємо це. Наш класний кореспондент - Рибчанівська Кароліна, візьме у вас інтерв’ю.

ІІ. Реалізація завдань уроку

  • Дехто з вас друга називав свого однокласника, однокласницю.

  • Скажіть, чи приємно другові чути в свою адресу гарні слова?

  • Зараз ми пограємо у гру «Чарівний клубочок».

Гра «Чарівний клубочок»

  • Діти, подивіться на це мереживо. Ці ниточки показують нам, як у школі, в класі діти пов’язані один з одним. Вони символізують дружбу між учнями. А які нитки на дотик? Так, вони м’якенькі, ніжні, від них ніби відходить тепло. Саме такими є стосунки між друзями: теплими, ніжними.

  • А зараз відгадайте загадки.

Прийшла кума із довгим віником

На бесіду із нашим півником,

Схопила півня на обід

Та й замела мітлою слід. (Лисиця)

Довгі ноги, довгий ніс,

Прилетів – обід приніс:

Смачних жабенят

Для своїх малят. (Журавель)

  • Героями якої казки є ці тварини? Так, казка називається «Лисичка та журавель». Цю казку вам зараз покажуть учні 2 класу. А ви уважно дивіться, потім скажете, чи були справжніми друзями Лисичка і Журавель.

Перегляд сценки-казки «Лисичка та Журавель»

ЛИСИЧКА ТА ЖУРАВЕЛЬ

Дійові особи: автор, Лиска, Журавель.

Автор. Якось стрілися у лісі довгоногий Журавель

І Лисичка рудохвоста, що несла в мішку щавель.

Познайомились, здружились, погуляли по ліску,

Попід сонцем засмагали біля річки на піску.

Розмовляли про погоду, про озера та моря,

І Лисичка на гостину запросила Журавля.

Лиска. Ти приходь, мій друже, в гості.

Дуже буду рада я.

Автор. Лагідно так промовляла Лисонька до Журавля.

От вже Лиска розстаралась: у хатинці підмела,

Розстелила скатертину і обід варить пішла.

Лиска. Зараз кашки наварю я з маслечком та молочком

Та й розмажу по тарілці тонко-тонко язичком.

Автор. Бо скупеньку вдачу мала наша Лисонька-кума

І давно вже шкодувала, що гукнула Журавля.

А Журавлик ще із ранку їй дарунки готував:

Жабок наловив у банку, на лужку квіток нарвав.

Довго-довго чепурився перед дзеркалом ріки:

Розпушив усі пір’їнки, виклював всі хробаки.

Дуже, бідний, хвилювався, ледве-ледве не зомлів –

Так хотів побачить Лиску. На побачення спішив.

Лисонька його зустріла, запросила до стола,

А на стіл для частування в мисці кашку подала.

Лиска. Пригощайся, мій хороший,

Дзьобай кашку з молочком.

Автор. А сама усе лизала манну кашку язичком.

А Журавлик наш голодний слинку лиш одну ковтав.

По тарілці стукав-стукав та нічого не вдзьобав.

Але був він дуже чемний, тож образу проковтнув,

І подякувать Лисичці за гостину не забув.

Наш Журавлик ту жаднюгу все ж провчити захотів

І на другий день до себе в гості Лиску запросив.

Журавель. Серденько, приходь у гості,

Де болітце лісове, де співають жабки хором –

Там помешкання моє. Буду я тебе чекати,

Приготую я обід, і у купочці любенько

Поїмо ми так, як слід.

Автор. Вчувши це, зраділа Лиска.

Лиска. Ну, звичайно, жди-чекай.

Тільки сонечко проснеться,

Прямо зранку й виглядай.

Автор. Став Журавлик готувати.

М'ясо взяв і бурячок, ще картопельки,

І моркви, і дебелий кабачок.

Все це покришив дрібненько

Та до глечика поклав.

Тільки з горлечком вузеньким

Наш Журавлик глечик взяв.

А Лисичка не барилась.

Тільки сонечко зійшло,

Рано-вранці до хатинки

Стукає вона в вікно.

Журавель. Ти вже тут? Заходь, будь ласка,

Люба подружко моя.

Гарна-гарна рудохвоста.

Вже тебе чекаю я.

Автор. І на стіл поставив глечик.

Журавель. Пригощайся, люба, їж.

Ось візьми собі серветку,

Миску, ложку, виделку, ніж.

Автор. Пахне з глечика так смачно.

Лиска гляне і нюхне,

Але в капосний той глечик

Навіть носа не запхне.

Вже на стіл аж слинка капа,

В животі її бурчить.

Бідна Лиска ледь не плаче,

Ледь від злості не кричить.

Журавель часу не гаяв,

Все дзьобав собі й дзьобав,

Поки чисто все не виїв,

А тоді кумі сказав:

Журавель. Вибачай, Лисуню люба,

Що я мав, тим і приймав,

А обіду я такого гарного давно не мав.

Автор. Не так сталось, як гадалось.

Ну й образилась кума.

Бо голодною лишалась

На гостині в Журавля.

Любі дітки, памятайте

Кожен день і кожен час:

Ставтесь так, як ви б хотіли,

Щоб поставились до вас.

  • Чи можна назвати Лисичку і Журавля справжніми друзями? Чому?

  • Як їх можна помирити?

  • Які мирилки ви знаєте? (Пригадування мирилок)

Мир, мир, миром,

Пироги з сиром,

Вареники з маслом,

Ми – подружки красні.

٭٭٭

Мирилка летіла,

На плече сіла,

Сказала тихенько -

Миріться швиденько!

٭٭٭

Ти не плач, не плач, не плач
І скоріш мені пробач,
І на мене ти не сердься,
Бо у тебе добре серце.
Будемо завжди дружити
І ніколи не сваритись!

***

Дай скоріш мізинчик свій,
Зачепи його за мій.
Мізин-мізин-мізинець -
Помирив нас, молодець!

***

Подивися просто в очі;
Я сваритися не хочу.
Я образить не хотів,
Ненароком зачепив.
Просто в очі подивись
І зі мною подружись.

 

  • Подивіться на дошку і пригадайте з якої казки (мультфільму) ці герої і скажіть чи були вони справжніми друзями? ( Леопольд і мишенята, Вовк і Заєць, Том і Джері, крокодил Гена і Чебурашка, Котик і Півник, Кай і Герда, …..)

Фізкультхвилинка «Ой на горі жито, а в долині мак…»

Ой на горі жито, а в долині мак

Любі мої друзі, зробіть ось так …..

( ведучий показує вправу, а діти повторюють)

Тест « Чи вмієте ви дружити?»

  1. Твій друг захворів і не прийшов до школи. Ти:

А) зателефонуєш йому і запитаєш про самопочуття; - 5

Б) ніяк не відреагуєш; - 1

В) після уроків навідаєшся до хворого. – 10

2. Твій друг не виконав домашнє завдання. Ти:

А) даси переписати; - 5

Б) допоможеш, поясниш завдання; - 10

В) нічого не зробиш. – 1

3. Тобі хочеться морозива, а у друга немає грошей. Ти:

А) купиш дві порції; - 10

Б) даси другові грошей (позичиш); - 5

В) купиш лише собі. – 1

4. Батьки подарували тобі цікаву книжку. Вона сподобалась твоєму другові. Ти:

А) прочитаєш і даси другу почитати; - 5

Б) прочитаєш і покладеш у шафу; - 1

В) прочитаєш і обміняєшся з другом. – 10

5. Твій друг чергує після уроків. Ти:

А) допоможеш йому; - 10

Б) будеш його чекати; - 5

В) будеш радіти, що ти не черговий. – 1

Ключ: 40 – 50 балів: твої друзі можуть радіти : ти – справжній, надійний друг.

10 – 39 балів. Будь уважнішим, цінуй своїх друзів.

До 10 балів. Зміни своє ставлення до людей. Поміркуй над своїми вчинками. Ти обов’язково знайдеш справжнього друга.

  • Діти, які ж якості повинен мати справжній друг?

Заповнення таблиці

Які якості у дружбі

Допомагають

Заважають

( злість, доброта, допомога, лінь, жорстокість, жадібність, щедрість, увага,…)

Пісня – гра « Якщо весело живеться»

  • З давніх часів зявилася традиція: коли вітаєшся – подаєш руку. Товариш завжди рукою підтримував свого товариша. Друзі завжди тримаються за руки. Відкрита рука – символ дружби. І на згадку про нашу зустріч я вам вручу такий символ дружби – відкриту долоньку. Побажаю вам, хто вже має друга, щоб цінував його, а хто не має, щоб обов’язково знайшов.

Вручення сувенірів

ІІІ. Підсумок уроку

  • Попереду у вас осінні канікули. Ви будете мати багато часу для

відпочинку. І за час канікул виконаєте завдання: намалюєте свого друга, подругу. Принесете у школу на виставку. І ми матимемо можливість переглянути ваші роботи.

  • Дякую вам за увагу. На все добре.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Тема: Важко тому жити, хто не вміє дружити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 години
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти