! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Виховне заняття з елементами квесту до Дня миру «Рятуємо казковий світ»

Опис документу:
Віртуальна подорож у формі квесту. Завданя: формувати поняття дружба, створити добрі взаємини між дітьми в класі; познайомити дітей з правилами дружби, показати важливість істинних друзів в житті людини; розвивати прагнення бути добрим, терпимим в суспільстві людей; розвивати і коригувати творчу активність, пам'ять, мову, мислення; виховувати добрі якості у дітей, вміння дружити і дбайливо ставиться один до одного.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховне заняття з елементами квесту

до Дня миру

«Рятуємо казковий світ»

керівник гуртка «Чарівний олівець»

Філоненко Т. О.

Мета: підвести до свідомості дітей, що таке мир, що робити, щоб жити в мирі.

Завдання: формувати поняття дружба, створити добрі взаємини між дітьми в класі;

познайомити дітей з правилами дружби, показати важливість істинних друзів в житті людини;

розвивати прагнення бути добрим, терпимим в суспільстві людей;

розвивати і коригувати творчу активність, пам'ять, мову, мислення;

виховувати добрі якості у дітей, вміння дружити і дбайливо ставиться один до одного.

Форма проведення: віртуальна подорож у формі квесту.

Матеріали: Телеграма; компас; мапа; бейджики; фломастери; скринька; папір А-2; 2 коробки пазлів з картинками, на яких зображена бабуся Шапокляк; картки зі словами (підказки); таблиця з компонентами для кексу; кросворд; лялька, одягнена у Царівну-Несміяну; ножиці.

Хід заняття

В одній казковій країні жителі не можуть жити мирно один з одним. Вони завжди незадоволені, сваряться, не допомагають один одному, не слухають старших. Через це у них немає найголовнішого - миру.
І ось, вони послали телеграму в космос, щоб попросити допомоги і врятувати їх світ. Ця телеграма потрапила до нас. Дістається телеграма і читається: «SOS !!! Врятуйте нашу казкову країну! Допоможіть повернути мир! Казкові герої.».


Ви згодні відправитися в цю країну, відшукати причини ворожнечі і допомогти повернути мир? (Відповідь учнів.)

Тоді, вперед! Нам потрібен компас, мапа і впевненість в своїх силах і здібностях!

Але ми не знаємо, які у кого є здібності і чарівні сили. Пропоную кожному на бейджик написати кольоровими фломастерами, як його мають кликати в цій подорожі і які супер-сили він має. (Діти згадують казкових супер-героїв і вибирають собі супер-здібності.) Разом з телеграмою прийшла скринька, тут є і компас, і мапа. На мапі відзначені крапками місця, де проживають незадоволені герої, які посварилися. Можливо, якщо ми їх подружимо, інші герої подивляться на їх приклад і теж будуть дружити.

Дістаємо мапу, яка приведе нас до мети. (На мапі відзначені 6 крапок, де вже заздалегідь розкладені завдання. Після виконання кожного завдання учасники знаходять якусь частину від головної підказки.) Насамперед разом визначимо поточне місцезнаходження. Пропоную озирнутися. Що ви бачите поруч? Вікна? А давайте знайдемо їх на нашій карті! Відмінно! А де двері, щоб увійти до кімнати? Ось вони. Давайте станемо до входу в кімнату і повернемо карту так, що ми стоїмо біля входу. Як тільки ви правильно встанете, стане відразу зрозуміліше розташування всіх інших об'єктів!

Тепер поділимося на дві команди, щоб знайти всі правильні підказки. Дивимося на мапу. Підказка №1 показує на скриньку! Може ми не все дістали? Так, ось записка!

«Двоє зі скриньки однакових з лиця посварилися і пішли з дому через те, що один їсть цукерки швидше і цим хвалиться. Допоможіть помирити братів. Для цього потрібно двом учням з кожної команди взятися за руки, а вільними руками намалювати половинки серця, щоб вийшло одне велике серце. Потім інші з команди розфарбовують його, чия команда перша розфарбує - того і картка з першою підказкою (картка з написом «сіМ’я»).

Тепер, побачивши ці серця, Двоє зі скриньки зрозуміють, що найголовніше в сім'ї не «хто краще», а те, що «всі разом», незважаючи на характер і звички. Потрібно любити сім'ю такою, яка вона є.


Дивимося на мапу і знаходимо, де підказка №2. (Її повинна по закінченню конкурсу отримати друга команда). Підходимо до столу, де розсипані пазли. Мойдадиру постійно хтось забруднює щітки. Щоб дізнатися, хто це, потрібно зібрати пазли. За це можна отримати підказку №2 (картка з написом «взаєМодопомога»).

Подивіться на пазли, та це ж старенька Шапокляк! Ходімо, знайдемо її!

Ми дійшли до підказки №3 (її повинна отримати перша команда, якій дісталася картка «сіМ’я»). Тут живе старенька Шапокляк, вона постійно підсовує сусідам капості. Давайте спробуємо її навчити робити добрі справи. Нехай замість капостей вона підсовує смачні рецепти кексів. А скласти для цих кексів рецепти допоможемо ми. У мене є таблиця, на якій написані компоненти для кексу (Додаток №1). Кожен напише свій рецепт, взявши з цієї таблиці 3-4 компонента.

Найсмачніше вийшли кекси у першої команди, вона отримує картку «добрі сусідИ».

Підказка №4 показує нам на монітор. Давайте увімкнемо його. (На екрані висвічується зображення з Чебурашкою і Крокодилом Геною, які розгадують кросворд (Додаток №2). Ну що? Допоможемо розгадати кросворд?


1.

Народилася у мами донька

З прекрасної квіточки.

З дюйм була маленька

Та меньша, чим зірочка.

Якщо казку ви читали,

Знаєте, як доньку звали.
2.

Що за казка: кішка, внучка,

Миша, ще собака Жучка

Дідові з бабою допомагали,

Коренеплоди збирали?
3.

Хто живе на півночі та ховає лапою ніс?
4.

Жу-жу-жу, я з Дюймовочкою дружу.

Жу-жу-жу. Влітку і навесні дзижчу.
5.

Ось зовсім не важке,

Я питання приніс:

Хто в чорнильницю уже

Сунув дерев'яний ніс?

6.
Лікує маленьких дітей,

Лікує пташок і звірів,

Крізь окуляри свої бачив світ

Добрий доктор ...

Молодці! Підказку «дРужба» отримує друга команда, щоб зрівняти рахунок. Адже, коли дружать, ділять все порівну.

Ви чуєте, хтось тихесенько плаче. Та це ж Царівна-Несміяна! А в неї наша підказка №5 (яку забере перша команда).

Діти, давайте посміхнемось Царівні-Несміяні – може вона перестане плакати?! Ні, не допомагає! Тоді, давайте намалюємо посмішки, розфарбуємо та виріжемо їх. Тільки малюйте посмішки кумедні, щоб напевно розсмішити Царівну.

Дуже веселі вийшли посмішки! Дивіться і Царівна-Несміяна посміхається! Отже, пам’ятайте! Коли посміхаєтесь – у відповідь отримуєте теж посмішку. Ось і друга команда забирає підказку №5 «посмішкИ».

І, нарешті, ми добралися до останньої підказки №6. Тут ми повинні згадати як можна найбільш казок, де головні герої мирили казкових персонажів. Наприклад: Курочка Ряба помирила діда і бабу. (Діти згадують казки).

Як багато ви знаєте казок! Скажіть, будь ласка, як ви вважаєте, що відчуває той герой, хто помирив казкових персонажів? Так, це приємне відчуття радості. Підказку №6 «Радість» отримує перша команда.

Тепер у двох команд по три підказки. Підійдіть до дошки. Кожна команда на дошці кріпить свої підказки на своє місце. Повинно вийти з великих літер підказок слово «МИР». (Додаток №3).

Ось так, ми допомогли казковим героям знайти мир та нагадали їм, що мир буде тоді, коли є міцна сім’я, добрі сусіди, які завжди посміхаються у відповідь, друзі, які допомагають із радістю.

Використана література:

  1. Суслов Вадим, «Життя у форматі квесту», Видавництво: «Солон-Прес»,
    2018 р.

  2. «Приключения Кубарика и Томатика, или Весёлая математика», Генрих Сапгир и Юлия Луговская, Харків, 2013 р.

  3. Добірка музики з мультфільму «Крокодил Гена»

Додаток №1

Назва компонентів для кексу

1

Радість

2

Любов

3

Щастя

4

Посмішка

5

Добро

6

Сонячне проміння

7

Тепле слово

8

Веселий настрій

9

Дружба

10

Мрія

Додаток №2

Д

Ю

Й

М

О

В

О

Ч

К

А

Р

І

П

К

А

У

М

К

А

Ж

У

К

Б

У

Р

А

Т

І

Н

О

А

Й

Б

О

Л

І

Т

Додаток №3

с

і

М

*

я

д

о

б

р

і

с

у

с

і

д

И

д

Р

у

ж

б

а

в

з

а

є

М

о

п

о

в

а

г

а

п

о

с

м

і

ш

к

И

Р

а

д

і

с

т

ь

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація інклюзивного середовища в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись