Виховна робота "Виховання моральних якостей дитини".

Опис документу:
Завдання морального виховання — це оволодіння нормами й правилами моральної поведінки, формування почуттів та переконань, вироблення умінь і навичок моральної, адекватної поведінки в процесі суспільних відносин. Основою морального виховання є етика. Джерело: Інтернет ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховання моральних якостей дитини

Сучасні школярі, на жаль, схильні до ігнорування правил і норм поведінки. І далеко не завжди це відбувається з причини їх необізнаності. Моральні основи закладаються з ранніх років, передусім сімейним вихованням.

Тому відповідальність за повідомлення про норми поведінки і робота по вихованню моральних якостей дитини лежить не тільки на вихователів і вчителів, але і на батьках.

Особливості

В цілому загальні шкільні правила і культура поведінки мало чим відрізняються від загальнолюдських етичних норм спілкування. Від дитини зовсім не потрібно чогось складного, незрозумілого звичайній людині або трудновыполнимого. Більшість правил поведінки в навчальному закладі спрямовані на забезпечення безпеки самих же учнів і на елементарне дотримання етикету. Тому важливо, щоб батьки і самі розуміли, наскільки необхідно прищепити дитині уміння і бажання їх дотримуватися.

Норми поведінки

Вчитель, як і будь-який дорослий, гідний ввічливого ставлення до себе. Бесіда учня з учителем, вихователем групи продовженого дня або з адміністрацією школи повинна проходити в поважній, коректній формі. Доброго школяра вирізняє ввічливість, пунктуальність, етичність та толерантність поведінки.
сновні правила для учнів регламентуються за новим законом про освіту. Батьки повинні повідомити дитину про ці норми під час виховних бесід. Адже й самим батькам куди приємніше і легше спостерігати свого ввічливої, вихованої дитини, який вміє поводитися належним чином.

Мало кого можуть порадувати зауваження класного керівника, запису або виклики на бесіду з директором школи.

Мовленнєва етика

Основою спілкування в будь-якій установі та колективі, в тому числі і в навчальному, є вербальне взаємодія. Іншими словами, уміння грамотно і коректно висловлювати свої думки, вступати в діалоги, будувати бесіду.
 взаємовідносинах вчителя і дитини особливо важливо дотримання мовної етики і культури. Підліток повинен розуміти, що стиль спілкування з однолітками найчастіше неприпустимий для бесіди з дорослим.

Маленькі діти часто називають всіх на «ти». Від цього відучувати дитину необхідно ще з дошкільного віку. Малюкові варто пояснити, що є різниця між друзями, близькими родичами та іншими малознайомими або незнайомими дорослими. Шанобливе звертання на «ви» до вчителю або вихователю має стати для дитини звичкою.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.