Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Виховна година "Вогонь-друг і ворог"

Виховна робота

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас

10.08.2021

101

7

0

Опис документу:
Виховна година "Вогонь- друг і ворог" поглиблює знання дітей про значення вогню, вчить правилам поведінки під час виникнення пожежі, виховує негативне ставлення до гри з сірниками. Може бути корисним для вчителів, вихователів в початковій школі.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Вогонь - друг і ворог.

Мета: Розширити знання дітей про значення вогню в житті людей та шкоду

при необережному з ним поводженні. Вчити правильно поводити себе, якщо

в домі виникла пожежа, переконувати в необхідності добре поводити себе наодинці вдома.

Розвивати логічне мислення, вміння робити висновки.

Виховувати негативне ставлення до гри з сірниками, уважність, спостережливість, почуття обережності.

Обладнання: картки для парної роботи, малюнки, предметні картинки, краплинки,відео.

Хід

Організаційний момент. Емоційний настрій .

Учитель: Діти, сьогодні ми розпочинаємо наш урок із привітання .Давайте побажаємо один одному доброго дня.

-Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вчора, сьогодні,щодня!

Хай не псується годинник на вежі!

Хай у житті буде все, як належить!

- Я, гадаю, що ви сьогодні добре попрацюєте на уроці . Але, щоб нам добре працювалось, що ми повинні роботи?

(Дотримуватись правил роботи на уроці)

- Давайте з вами пригадаємо ці правила.

( Говорити по черзі, бути доброзичливим, не перебивать; бути активним, дотримуватися правила піднятої руки)

Повідомлення теми та мети.

  • Діти, зараз у нас незвичайний урок. Ми погортаємо сторінки усного журналу безпеки.

  • Тему ми дізнаємось тоді, коли відгадаємо загадку.

Яскравий, червоний, іскристий

Палає так променисто.

Руками ти його не тронь

Тому що це - … (вогонь).

Актуалізація теми

-Отож, сьогодні ми будемо з вами говорити про вогонь.

Ми помандруємо разом з нашими гостями Вогниками. Вони підготували для вас цікаві завдання.

1 Сторінка .

Вправа «Асоціативний кущ»

Назвати асоціації до слова «Вогонь» (запальничка, пожежа, горе, лихо, полум’я, тепло, сірники, страх, біда, рятувальники, небезпека, сльози, піч, газова плита тощо


Сторінка 2

Вправа «Обери позицію»

Вогонь

Подумайте, що являє собою вогонь? Вогонь – це друг, чи ворог?


ДРУГ ВОРОГ

Хто вважає, що вогонь є нашим другом?

Хто вважає, що вогонь є нашим ворогом?

Доведіть свою думку.

  • Давайте розглянемо малюнки і скажемо вогонь є другом чи ворогом в данній ситуації.

  • А що треба робити щоб вогонь не став «ворогом»? (Обережно з ним поводитися, дотримуватися правил пожежної безпеки).

- А ви знаєте, коли люди почали використовувати вогонь?

Послухайте віршик.

І дорослі, і діти це знають:

Наші предки в печерах жили.

Скільки люди себе пам'ятають,

Із вогнем вони дружбу вели.

Із вогнем, що у люту негоду

Біля вогнища всіх зігрівав,

Що людському великому роду

В холоднечу загинуть не дав.

Тож його берегли, як уміли, -

Усесильний, гарячий вогонь.

І хоч тисячі літ відшуміли,

Люди й досі шанують його.

Бо вогонь з давнини і донині

Помагає і служить людині.

Стала, діти, людина стосила

Відтоді, як вогонь приручила!

Але й іншим буває вогонь –

Злим, як змій, і жорстоким, як ворог.

Не зігріє він наших долонь,

Може все спопелити на порох.

Будьте ж, діти, з вогнем обережні,

Вивчіть правила протипожежні!

(Правила протипожежної безпеки)


3 Сторінка

Звернення до діток 1 класу.

Діти! Простір, в якому ми живемо, наповнений красою, радістю, і щастям. Дуже важливо нам зберегти його таким, яким він є: не знищити не зруйнувати, а залишити землю такою чудовою для інших людей.

А ще слід зберегти своє життя і здоров’я, щоб насолоджуватись красою навколишнього світу. Великою мірою це залежить від того, як ви будете поводити себе, як будете виконувати правила протипожежної безпеки. Наслідком необережного поводження з вогнем є пожежа – неконтрольований процес горіння, що завдає значних матеріальних втрат, призводить до отруєння, травмування, навіть загибелі живих істот.

  • А до чого призводять пустощі із сірниками? До пожежі.

Перегляд казки «Козенята і вогонь» Т.Коломієць.

Бесіда за змістом.

- Що стало причиною виникнення пожежі у будиночку Кози?

- Чи можна ховатись, коли виникає пожежа?

- Завдяки кому всі козенята були врятовані?

- Чи правильно викликав старший брат пожежників? Що необхідно повідомляти?

(Так, чітко назвав адресу, сказав, що саме говорить. Але ще необхідно сказати прізвище і хто і телефонує).

Фізкультхвилинка

4 Сторінка

Складання правил поводження з вогнем.

Пожежа – це лихо, яке завдає шкоди. Причин пожеж може бути багато. Однак пожежники виділили декілька, через які найчастіше виникають пожежі

  • неправильне користування електричними та газовими приладами, необережне поводження з відкритим вогнем, ігри із сірниками.

Вогник хоче вас познайомити і нагадати правила протипожежної безпеки.

Перегляд відео.

Робота в парах. Вибрати правильні твердження(на картці)

(Розміщення правил на дошці)

Не грайся з вогнем – це небезпечно!

Не грайся сірниками – це призводить до біди!

Не грайся запальничкою – це може призвести до пожежі!

Лягай спати, коли ввімкнений телевізор.


Коли виникла пожежа , телефонуй за номером 103.

Коли виникла пожежа, телефонуй за номером 101.

Не запалюй свічку, коли раптом погасло світло, користуйся ліхтариком.

Не користуйся без дозволу батьків газовою плитою.

Коли ідеш з квартири, то вимкни всі електроприлади і газ.

Ніколи не ховайся в закуток, а біжи до людей, на вулицю, клич на допомогу, телефонуй 101.

Не розводь вогнище без дозволу дорослих!

Коли почалася пожежа ховайся у шафу.


Все ж, як трапиться біда,

Що ж тоді робити?

- Не ховатись у куток,

А вогонь гасити!

Як вогонь іще малий,

Кружкою його залий,

Чи піском засип, накрий,

Щоб не зміг ожити.

А якщо вогонь не згас

І багато диму,

Вибігай з кімнати враз

Із дітьми малими.

Гей, виходь, з вогнем на бій,

Подолать його зумій!

Всіх, хто є у домі,

Швидше клич на поміч


Обговорення ситуацій.

  1. Діти гралися сірниками, запалав ковер.

  2. Діти дивилися телевізор, сталося коротке замкнення, загорілися штори.

  3. Ви відчули з сусідньої квартири запах диму.

  4. На людині загорівся одяг.

  5. Пожежа виникла в школі.

Дії при пожежі. Палаючий будинок залишають накрившись з головою мокрою ковдрою або верхнім одягом. В задимлених приміщеннях треба рухатися поповзом або пригнувшись. Якщо пожежа застала вас в степу або в лісі, кордон вогню слід переходити проти вітру, прикривши обличчя та голову одягом.

5 Сторінка

Підбиття підсумків, закріплення вивченого

Рефлексія.

Доповніть віршик

Як побачиш – десь горить,

Мусиш ти в ту саму мить

До пожежників……………дзвонити,

Про пожежу ……………….сповістити.

Вивчіть правила пожежні,

Будьте завжди ……………..обережні.

Знає хай дитина кожна:

Жартувать з вогнем ……………..не можна.

Роздати дітям краплинки.

-Давайте загасимо краплинкам злий вогонь і будемо пам’ятати правила протипожежні.



Виставка дитячих малюнків.

Ну що ж, наш урок доходить до завершення. Дякую вам за плідний урок, бажання здобувати нові знання. Хочу побажати вам, діти, щоб у вашому житті вам ніколи не довелося телефонувати на номер «101».











































Урок безпеки



Вогонь – друг і ворог!

1 клас



















Клименко Л.М.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.