+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Виховна година "В нас єдина мета - Україна свята"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ВИХОВНА ГОДИНА

Тема: В нас єдина мета – Україна свята

Мета: Продовжувати формувати національну свідомість підростаючого покоління, ознайомлювати з історією України, виховувати гідність як почуття, яке не дозволить не бути патріотом своєї землі

До України серцем прикипіти…

  1. Розповідь про Батьківщину (історичне минуле).

  2. Конкурс читців-декламаторів. «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи».

  3. Конкурс юних художників. «Україна – моя біль і надія».

І. Слово вчителя.

Любі четвертокласники! Сьогодні ми проводимо з вами один із останніх наших уроків. Я хочу, щоб ви згадували цей урок. Хочу, щоб при словах: моя земля, Україна, моя Батьківщина ви відчували трепіт душі так, як відчуваєте, коли чуєте чи промовляєте слова «моя мама». Хочу, щоб ви усвідомили, що ми і Україна – це єдине ціле. Хочу, щоб ваші душі були виткані найціннішою ниткою – гідністю. Гідність – це те, що дає нам можливість повірити у власні сили, наша самоповага. Це почуття не дозволяє бути нечесним, принижуватися і зносити образи. Адже саме гідність дозволить вам бути пристойними у поведінці. Так. Так. Саме її Величність Гідність допоможе стати вам патріотами своєї землі, справжніми синами й дочками своїх батьків. Благословенна будь українська земля, всюди і завжди.

Виступи учнів

Учень. Україно, ти моя безкрая. Сонцелика рідна сторона. Земля рястом уквітчана, колосками закосичена. Історія України – це віковий розум, мудрість, доброзичливість, іскрометний гумор і безмежна щедрість нашого талановитого народу.

Учениця. Україно! Якою сумною, трагічною і разом з тим величною була твоя доля. Багато віків прошуміло над Україною та українцями. Закидали аркани на шию її дітям ординці і нащадки хана Батия, мечем і вогнем вирубували наш національний корінь польські та литовські пани, мордували російські царі, а їх наступники гноїли в соловецьких ямах та косили голодомором. Та знаходились люди, котрі боронили і зброєю і словом рідну землю, повертали її народові, заповідали берегти. Їх імена відомі всьому світові, вони лунають крізь століття, як великий гімн великій землі, великому народові, великій державі.

Учень. Це державні мужі-князі, що стояли на світанку зародження нашої держави: Аскольд та Дир, Олег, Ігор, Ольга та Святослав, Володимир Великий, Ярослав Мудрий та Володимир Мономах. Всі вони князювали розумно та справедливо, зміцнюючи українську державу, боронили рідну землю від ворогів.

Учениця. А ворогів в України було багато. Чим Україна привертала увагу татарських і турецьких, польських і литовських, російських і німецьких загарбників? Чому вони неситим оком накидали на неї? Чому, як ті хижі круки, впродовж століть кружляли над нею, шматували її тіло? Чому нещадно топтали, плюндрували, руйнували? Чому всім загарбникам хотілося, щоб народ забув свою історію, свою мову? Передусім тому, що хотіли панувати на нашій землі, розпоряджатися нашими родючими чорноземами, великими річками та озерами, працьовитим українським народом.

Учень. Та народжувала Україна – мати своїх синів-захисників, щедро обдаровуючи їх відвагою та сміливістю, честю та винахідливістю. Легендарні запорожці Байда-Вишневецький, Іван Підкова, Северин Наливайко, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа… Ці люди, виняткової мужності й винахідливості, протягом віків боронили рідну землю від ворогів, стверджували Україну як державу.

Учень. Україна в неволі. Російські царі зробили все, щоб загинула Запорізька Січ. І на зміну козакам-запорожцям повстають гайдамаки. Головними провідниками цього руху були: Максим Залізняк та Іван Гонта. Палають панські маєтки. Боялися цього полум’я і Росія і Польща. І тому всі сили кинули, щоб загасити цей вогонь. І їм це вдалося.

Учениця. Україна поринає у глибокий сон неволі. І здавалося, що вже з нього не пробудитися ніколи. Однак не було суджено загинути Україні. Серед мільйонів синів знайшлися такі, що в той найтяжчий час не посоромились та не відцурались свого народу і його мови та не побоялися будити той народ з міцного сну. Це Іван Котляревський, Григорій Сковорода, Григорій Полетика.

Учень. І остаточно розбудив Україну Т. Г. Шевченко. Цю людину подарував Господь Україні та її народові, щоб вона вижила, встала із колін і розквітла для майбутніх поколінь. Не в розкішних панських палатах розквітнув талант поета, а під убогою селянською стріхою. «Він був сином мужика і став володарем у царстві Духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури». Доля поета така ж терниста, як і доля України. До двадцяти чотирьох років був кріпаком, десять літ прожив на засланні солдатом, останніх чотири роки життя був під наглядом поліції і не мав права жити на Україні. І тільки дев’ять років був вільною людиною. Однак і тих дев’ять літ вистачило Тарасові, щоб на всю Україну блиснув його могутній талант, те велике світло, що показало народові шлях до вільного життя. Кобзар своєю творчістю довів, що Україна має право на вільне життя. Вся творчість поета – це світло, що вивело Україну з пітьми і рабства. Шевченко належить не тільки Україні, а всьому людству, хоч кожне його слово про Україну. Поезія його стала нетлінною і важливою частиною нашого духовного життя. Тарас Григорович для України – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, з чого черпають сили та надії. І нам слід не забувати ніколи його заповіти. А головним з них є

Свою Україну любіть,

Любіть її во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Учениця. Далі естафету захисту національності України гордо понесли в майбутнє П. Грабовський, І. Франко, Леся Українка, О. Кобилянська, М. Рильський, Л. Костенко, В. Стус… Ці люди продовжували боронити рідну Батьківщину своїм словом, возвеличувати її.

Учень. Історію не вибирають. Її треба пам’ятати. Адже історія – це національна пам'ять народу, її генетичний код, що не дає зникнути народові. Отож не даймо знову уярмити себе ярмом неволі. Рятуймо від наруги рідну землю, рідну мову, рідну Україну. І тоді наші поля будуть колоситися золотими пшеницями, житами і бринітиме по всій Україні наша древня, мудра, прекрасна, свята мова.

Учениця. Не має права народ український, що народжував таких синів і дочок, які так відчайдушно віддавали своє життя заради Вітчизни-матері, на забуття. А має право на життя вічне.

Учень. І хочеться вірити, що вступаючи в нове тисячоліття Господь милосерднішим буде до України, до її народу і не буде вражати наші душі такими разючими ударами. А щоб сталося це – ми повинні виконувати божі заповіді. І в кінці життєвої дороги не побоялися б повторити слова Тараса Шевченка:

Ми не лукавили з тобою.

Ми просто йшли : у нас нема

Зерна неправди за собою.

ІІ. Конкурс читців-декламаторів: «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи».

ІІІ. Конкурс юних художників: «Свою Україну любіть».

Підсумок

Вчитель. У драматичній історії нашого народу є величезні постаті, яких ніколи не огорне темінь забуття, які завжди будуть з Україною, попри лихоліття і незгоди, байдужість і духовне зубожіння.

Любі діти! Ви починаєте жити. Ваші душі готові сприйняти все рідне. Цікавтесь історією України. Вам належить піднести почуття національної свідомості на вершину людської гідності. Шануючи рідну землю, маємо зробити все, щоб зростала людина гідна, цивілізована, освічена, майстровита, чий талант, порухи серця й душевні устремління належатимуть народові, правді і добру, соціальній справедливості, процвітанню матері – Вітчизни. Адже міцна та нація, яка краще за всіх використовує національні скарби.

«У вселюдськім житті тільки той народ виборює перемогу, який має кращу національну школу» (С. Русова).

Опис документу:
Сценарій свята на патріотичну тематику

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Використання веб-квестів в освітньому процесі»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись