Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Виховна година «Україна-це Європа»

Виховна робота

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас

11.02.2020

235

3

0

Опис документу:
Конспект першого уроку " Україна- це Європа". Мета уроку: навчальна - поглибити знання дітей про Україну, вчити правильно висловлюватись, аналізувати, робити висновки; розвиваюча - розвивати творчі задатки школярів, мовлення, мислення, увагу, спостережливість, бажання стати гордістю своєї Батьківщини; виховна - виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект першого уроку для 5 класу

Кл.керівник Гусак Орися Василівна

Тема уроку: «Україна-це Європа»

Мета уроку: формувати ключові компетентності:

  • ціннісно-смислові: уміння визначати життєві цінності і мету, ухвалювати правильні рішення;

  • загальнокультурні: уміння вирізняти особливості національної й загальнолюдської культури; застосовувати методи самовиховання, орієнтовані на загальнолюдські цінності;

  • уміння вчитися: уміння ухвалювати правильні рішення;

  • інформаційні: уміння самостійно шукати, добирати, аналізувати й відтворювати інформацію;

  • комунікативні: уміння спілкуватися у команді, групі.

  • формувати предметні компетентності:

*навчальна - поглибити знання дітей про Україну, вчити правильно висловлюватись, аналізувати, робити висновки;

*розвиваюча - розвивати творчі задатки школярів, мовлення, мислення, увагу, спостережливість, бажання стати гордістю своєї Батьківщини;

*виховна - виховувати патріотичні почуття, любов до рідного краю.

Обладнання: портрет Т. Г. Шевченка, вишитий рушник, гілочка калини, віночок, карта України, карта області, сонечка побажань, конверт.

Хід уроку

  1. Організація класу

«Сонечко бажання».

Доброго дня, діти! Сьогодні ви зробили перший крок у середню школу. Сьогодні у нас перший урок після канікул. Ви вже п’ятикласники. Розпочинається нова сторінка вашого шкільного життя. Тож нам потрібно налаштуватися на плідну роботу.

Для цього ви отримуєте сонечка з усмішкою, на яких маєте написати побажання на весь навчальний рік. Потім складете їх до чарівного конверта і в кінці року відкриємо його, щоб перевірити чи здійснилися побажання.

ІІ. Оголошення теми та мети уроку

Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя. Сьогодні на уроці ми поговоримо про Європу та Україну. Спробуємо розказати, що ж є у нас неповторного, чим ми можемо пишатися.

А проведемо наш урок у формі гри, квесту. Виконуючи завдання якого, ви віднайдете гасло нашого сьогоднішнього уроку.

Що ж беремося до роботи.

ІІІ. Основна частина уроку

Завдання 1. Інфокарусель «Що я знаю про Європу?»

На партах у вас є повідомлення про Європу та ЄС. Кожен учень за своїм столом ознайомлюється з інформацією та виконує завдання.

1 уч. Європа – це частина світу у Північній півкулі. Вона відділяється від Азії Уральськими та Кавказькими горами, Каспійським та Чорним морем. Вона має площу 10,5 млн. кв. км, 730 млн. населення. На такій маленькій території існують 48 держав, економіка й культура яких тісно переплелася між собою.

2 уч. Європа – це один із головних центрів сучасної науки, техніки та технології. Європа – найцінніша скарбниця досягнень та пам’ятників культури. Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції європейських народів.

3 уч. Центр Європи знаходиться в селі Ділове, що пролягає територією Рахівського району,Закарпатської області України. В 1887 р. за часів Австро-Угорської імперії був встановлений кам’яний знак з написом: «Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот».

4 уч. Найменша країна Європи – Ватикан, а найбільша країна за площею, кордони якої не виходять за межі Європи – Україна.

5 уч. Європейський Союз - економічний та політичний союз 28 незалежних держав-членів, що розташовані здебільшого в Європі. Був створений у 1992 році. До ЄС входять 28 країн: Австрія, Бельгія, Великобританія, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Фінляндія, Франція, Швеція, Угорщина, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія, Кіпр, Мальта, Латвія, Литва, Естонія, Болгарія, Румунія, Хорватія.

6 уч. Символом Європейського Союзу є блакитний прапор, із зображеними на ньому 12 зірками, що означає досконалість та єдність. Гімном Європи є «Ода до радості» Дев’ята симфонія Людовіга ван Бетховена.

7 уч. 21 березня 2014 року Україна, на чолі з новим керівництвом в.о. президента Олександром Турчиновим та прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, підписала політичну частину асоціації з метою подальшого вступу в ЄС, а 27 червня 2014 р. (за президенства тепер Петра Порошенка) економічну — тобто Угоду в повному обсязі. 17 травня 2017 року була підписана угода про безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом.

Молодці з цим завданням ви впорались. Тримайте перший фрагмент із загубленої карти. І одразу виконайте наступне завдання.

Завдання 2. Як добре я знаю свою Україну?

1. Найвища гора України? (Говерла, висота 2061 м)

2. Найбільше море, що омиває Україну? (Чорне. Його площа біля 420 тис.кв.км)

3. Найбільша річка нашої держави? (Дніпро, найдовша її довжина на території України, і становить 981 кілометр, річка впадає в Чорне море)

4. Найглибше озеро України? (Світязь . Максимальна – глибина – 58,4 км. Розташоване у Шацькому районі Волинської області)

5. Столиця України. (Київ)

6. Що означає слово «козак»? (Вершник, вільна людина.)

7. Герб України (Тризуб)

8. Грошова одиниця України. (Гривня)

9. Колір прапора України. (Блакитно – жовтий)

10. Скільки страв повинно бути на столі у Святий вечір? (Дванадцять)

11. Швидкий український танок. (Гопак)

Молодці, отримайте наступний фрагмент.

Завдання 3. Що ж ми можемо розповісти європейцям про свою країну?

Послухайте діти казку…

Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність і красу, угорці – любов до господарювання, німці дисципліну і порядок. Діти Росії – владність, Польщі – здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики…

Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону і раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнута у вишивану сорочку, руса коса переплетена синьою стрічкою, а на голові багряний вінок з червоної калини.

-Хто ти? Чого плачеш? – запитав Господь?.

-Я Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові і пожеж. Сини мої на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються з дідів та сиріт, у своїй хаті нема правди й волі.

-Чого ж ти не підійшла до мене скоріш? Я всі таланти вже пороздавав. Як же зарадити твоєму горю?

Дівчина хотіла вже йти, та Господь Бог, піднявши правицю, зупинив її:

-Є у мене найцінніший дар, який уславить тебе на цілий світ. Це – пісня.

Узяла дівчина – Україна – дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому і з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ.

Проходить конкурс «Відгадай мелодію» .

Учні отримують 3 фрагмент картки з гаслом уроку.

Завдання 4. Рольова гра «Визначні постаті України»

Один учень має зіграти роль тієї особи, що зображена на портреті. Інші учні мають відгадати про кого йде мова.

1. Леся Українка - українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному русі.

Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін. В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України

2. Тарас Шевченко - український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч. Національний герой і символ України.

3. Андрій Шевченко - український футболіст, виступав за київське «Динамо», «Мілан» та лондонський «Челсі». Заслужений майстер спорту України з 2003 року. Нагороджений найвищою державною відзнакою — «Герой України». У 2003 році став першим українцем, який виграв Лігу чемпіонів. Володар «Золотого м'яча» 2004.

4. Леонід Каденюк - льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України, радник Прем'єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України, Почесний доктор Чернівецького Національного університету імені Ю.Федьковича

5. Андрій Кузьменко - культовий український співак, письменник, телеведучий, продюсер, актор. Лідер гурту «Скрябін».

6. Михайло Хома - український співак, фронтмен гурту «DZIDZIO».

7. Василь Вірастюк - український силач, володар титулів «Найсильніша людина України» (2000, 2001, 2002, 2003, 2005) та «Найсильніша людина світу» (2004).

ІV. Підсумок уроку

Тепер у вас є усі частини картки, складіть їх.

Ми – це Держава, велика, єдина,

Ми – українці, наш дім – Україна!

Ми – українці, ми - горді і смілі,

Впевнено йдем до великої цілі.

Ми – європейці, ми - сильна держава,

А разом з ЄС нам повага і слава!!!

Слово вчителя.

Україна — наш спільний дім. Тож маємо дбати всі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса. Усі ми повинні усвідомити: своє, рідне — не тільки хата й подвір’я, а й вулиця, село чи місто, де ти живеш, ліс і річка, степ і море.

Україна з надією дивиться в завтрашній день, чекає на вас, завтрашніх господарів життя. Ви потрібні їй мудрі, умілі, дбайливі і людяні. Ви – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте наш народ і нашу мелодійну мову.

Я бажаю вам успіхів у навчанні, у всіх ваших справах, бо від успіху кожного громадянина кращою стає вся держава. Давайте любити, цінувати, берегти свій рідний край, робити все можливе для його процвітання. Щоб ми були справжньою європейською державою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.