Виховна година "Україна, яку ми не знаємо. Українці, що нас здивували"

Опис документу:
Дана виховна годинадопоможе Поглибити знання учнів про Україну та видатних українців; сформувати почуття належності до своєї країни, до її історії, культури розвивати вміння отримувати інформацію, аналізувати її, порівнювати, робити висновки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Україна, яку ми не знаємо. Українці, які нас здивували

Мета. Поглибити знання учнів про Україну та видатних українців; формувати почуття належності до своєї країни, до її історії, культури розвивати вміння отримувати інформацію, аналізувати її, порівнювати, робити висновки.

Очікувані результати:

Учні знають найпоширеніші музичні інструменти в Україні; народні та державні символи України. Орієнтуються в спортивних, музичних рекордах жінок-українок.

Обладнання: пазли (соняшник, пшениця, вишиванка, рушник з хлібом-сіллю.

писанка, лялька-мотанка, тризуб, прапор);

 картинки музичних інструментів ( баян, гітара, цимбали, флейта, труба, сопілка,

трембіта, рояль, балалайка); фотогалерея.

Хід заняття

Введення у заняття( 12 хвилин)

Вправа « Що я знаю про Україну» Пазл

Клас поділити на 4 групи, нагадати правила роботи в групах.

Кожній групі необхідно скласти пазл і пояснити зв'язок цих предметів з нашою країною.

Перша група - соняшник, пшениця .

Друга – вишиванка, рушник з хлібом-сіллю.

Третя – писанка, лялька-мотанка.

Четверта – тризуб, прапор .

Презентація

Обговорення

- Чи дізнались ви при виконанні цієї вправи якусь нову інформацію, таку якої ви досі на знали ?

Інтерактивна частина (20 хвилин)

- Сьогодні на уроці ми вирушаємо у подорож нашою країною і зупинимось ми на першій станції «Україна - музична ».

Групам роздаються фото музичних інструментів. Завдання обрати один традиційний український музичний інструмент та розповісти про нього.

Перша група – баян, гітара, цимбали.

Друга – флейта, труба, сопілка.

Третя – трембіта, рояль, балалайка.

Четверта – віолончель, гуслі, кобза

Цимба́ли — струнно-ударний музичний інструмент. Складається з дерев'яного корпусу, прямокутної, частіше трапецієвидної форми з натягнутими над ним струнами. Верхня дека виробляється із ялини або смереки, нижня — із явора.

 Сопілка - народний духовий музичний інструмент, в Україні відомий з княжих часів. Виготовлявся із калинової гілки, бузиниліщиниочерету та ін. Довжина сягала 30-40 см, у нижньому кінці просвердлювали 5-6 дірочок. У західних регіонах побудували різновиди сопілки — денцівкадводенцівкафлояра.

Кобза - український лютнеподібний струнний щипковий музичний інструмент, в якому струни розташовані як на грифі, так і на корпусі (приструнки). Український варіант 6 або 7 струнної гітари. Звук видобувається ударами паличок по струнах (Гуцульщина, Покуття, Тернопільщина, Наддніпрянщина), або гнучким вербовим прутиком (Бойківщина).

Трембіта – це давній мундштучним інструмент Карпатського регіону, який має вигляд довгої конусоподібної дерев’яної труби без пальцьових отворів, є трембіта. Її сигнал чути на відстань понад 10 км.

Будучи ритуальним інструментом, трембіта є неодмінним учасником масових урочистостей гуцулів і бойків. Трембітарі сповіщають про весняне свято — вихід на полонини, про наближення колядників, іноді подають старт плотогонам, що сплавляють ліс по гірських ріках, а часом спеціальною сумною мелодією повідомляють про смерть когось із гірських жителів.

Наступна станція «Видатні українки»

Учні отримують інформацію про видатну українку. З поданих фото треба знайти потрібне, назвати ім’я жінки і познайомити однокласників з її досягненнями.

Леся Українка – перша група,

Руслана Лижичко – друга,

Лілія Підкопаева –третя,

Яна Клочкова – четверта.

Видатна українська письменниця, поетеса, перекладач і культурна діячка. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури. Перший свій вірш вона написала у дев’ять років, останній – у 40 років. Всього Леся Українка написала біля 270 віршів, а ще поеми і віршовані драматичні твори (Леся Українка)

Українська співачка, піаністка, диригент, переможець конкурсу Євробачення, танцюристка, продюсер, громадська діячка. Народна артистка УкраїниПочесна громадянка Львова. Народний депутат України 5-го скликання. (Русла́на Степа́нівна Лижи́чко )

Українська гімнастка, заслужений майстер спорту України, суддя міжнародної категорії.

Володарка Кубка Європи (1995), 45 золотих, 21 срібної та 14 бронзових медалей на міжнародних змаганнях. Чемпіонка світу зі спортивної гімнастики (1995), чемпіонка Європи (1996), чемпіонка Олімпійських ігор (1996). Її авторський елемент - подвійне сальто вперед з поворотом на 180 ° - залишився досі неперевершеним у світі. Про її життя і спортивні досягнення написані книги, зняті фільми у багатьох країнах світу. ( Подкопаєва Лілія Олександрівна)

Українська плавчиня, чотирикратна олімпійська чемпіонка на дистанціях 200 та 400 метрів, срібна призерка — 800 метрів. Перемоги здобула на Літніх Олімпійських іграх 2000 та 2004 років у комплексному плаванні; срібну медаль — 2000 року. (Я́на Олекса́ндрівна Клочко́ва )

Третя станція « Україна – архітектурна »

П’ятикласникам пропонується відгадати, що зображено на малюнках.

Перша група – острів Хортиця

Друга група – Софія Київська

Третя – Києво-Печерська лавра

Четверта – Фортеця у Камянець-Подільську

  • Що об’єднує ці фото? (Це історико-культурні пам’ятки України, які віднесено до семи чудес України)

Зворотній зв’язок 3 хвилини

Гра « Тісне коло» даючи ствердну відповідь на запитання діти роблять невеликий крок уперед.

  • Чи знаєте ви українські народі пісні?

  • Трембіта – найдовший у світі музичний інструмент?

  • Чи любите ви читати?

  • Чи вмієте танцювати гопак?

  • Авторський елемент - подвійне сальто вперед з поворотом на 180 ° у виконанні Лілії Подкопаєвої залишився досі неперевершеним у світі ?

  • Острів Хориця належить до семи чудес Укрвїни?

  • Ви отримали нові знання?

  • Вам було цікаво на занятті?

Діти, ви багато знаєте про Україну, а головне, що любите її, любите своїх рідних. Ми працювали дружно і впевнено. Сподіваюсь, що ваші оченята будуть сяяти радістю пізнання щодня.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Воркшоп як інноваційна освітня технологія»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн