Виховна година "Прапор вільної держави"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Виховна година на тему:

«Прапор вільної держави»

Мета: ознайомити учнів з історією створення Прапора України;виховувати патріотизм і національну гідність.

Обладнання: плакат із зображенням українського прапора,олівці,клейкий папір,аркуші для малюнків,ватман.

Учитель. Діти,зверніть увагу на плакат.

* Зображення якого об`єкту найчастіше зустрічається на фотографіях?

* Який колір переважає на фотографіях?

Діти відповідають на запитання.

Учитель. Як ви вважаєте,про що ми говоритимемо на занятті?

Отже, сьогодні будемо говорити про символи України,зокрема про Державний Прапор.

Оголошення теми й мети.

Учні(читають вірш В. Кришенка «Прапор України»)

Вже скільки закривавлених століть

Тебе Вкраїно,імені лишали…

Тож станьмо,браття,в цю орочу мить

Внесіте прапор вільної Держави!

Степів таврійських і карпатських гір

З`єднався колір синій і жовтавий.

Гей,недругам усім на перекір-

Внесіте прапор вільної держави!

Учитель. Прапор незалежної держави має давню історію. За часів України – Россії на стягах зображували небесні світила,хрести,княжні знаки-тризуби,твозуби. Тоді ж почали поширюватися й колірні поєднання.

Головні стяги у XVII ст. були переважно червоно-малинові,на них зображували архістератига Михаїла. Свої прапори мали полки,сотні, курені. Козаки мали корогви різних кольорів:жовті,сині,зелені,тощо.

У середені XVII ст. після приєднання Гетьманшини до Російської імперії набувають поширення блакитні(сині)полотнища із золотими чи жовтими зображеннями хрестів.

Синьо-жовті поєднання в прапорі отримали логічне тлумачення як національні кольори українського народу в XIX – на початку XX ст.:синій колір відтворював мирне безкрає небо,а жовтий-стиглі пшеничні лани як символ достатку.

У період створення Української Народної Республіки 22 березня 1918р.Центральна рада ухвалила Закон про Державний Прапор республіки,затвердивши жовто-блакитний прапор її символом.

13 листопада 1918р. синьо-жовтий прапор став державним символом і Західноукраїнської Народної республіки (ЗУНР). Його було затверджено на Прикарпатський русі,а в 1939-му – у Карпатській Україні. Під цим прапором населення Західної України с зустрічало Червону армію у вересні 1939 року.

За часі радянської влади в УРССР жовто-блакитна символіка Українського Прапор (як і знак тризуба) була заборонена. Традиція державної символіки в поєднанні синьої та жовтої барв була відновлена лише в незалежній Україні.24 серпня 1991 р. відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної ради за майорів синьо-жовтий прапор.

28 січня 1992р. сесія Верховної ради України прийняла постанову «Про Державний прапор України». Ним став саме синьо-жовтий стяг.

На вшанування багатовікової історії українського державо творення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги до державних символів України встановлено День Державного Прапора, який з 2004 року відзначається 23 серпня.

Основні дати учитель записує на дошці.

Інтерактивна гра

На дошці висить плакат нижня половина якого забарвлена в жовтий колір, а верхня – у блакитний.

Учитель. Запишить на аркушах: «Що мені подобається в школі», зачитайте свої думки й прикріпіть папірці на жовту частину плакату.

Учитель. це золоте зерно посаджене в грунт, проросте золотим колоссям – вашими знаннями.

Тепер напишіть чого ви мрієте досягти після закінчення школи і прикріпіть аркуші з відповідями до синьої частини плакату.

Це ваші блакитні мрії які можуть здійснитися тільки на грунті золотого колосся ваших знань.

Отже,ми створили символ наших можливостей і мрій у вигляді Державного Прапора України,адже і жовте колосся, і блакитне мирне небо, ваші знання і мрії це все наше, українське.

Створення плакату «правила використання прапора»

Учитель. Користуватися прапором необхідно за певними правилами.

На парті перед кожним учнем знаходяться аркуші паперу, маркери, жовтий і блакитний олівці, а також аркуші з правилами використання прапора,на дошці – ватман з надписом «правила користування Державним прапором». Ви повинні у вигляді малюнка зобразити правила користування прапором, прапор зафарбовуйте в жовто-блакитний колір.

По черзі учні прикріплюють свій малюнок до аркуша ватману й пояснюють свій задум.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!