Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Виховна година "Поводження з незнайомими людьми"

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
290 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №VC157285
За публікацію цієї методичної розробки Горбачова Юлія Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №VC157285
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Виховна година на тему:

«Поводження з незнайомими людьми»

Підготувала

класний керівник 6 класу

Горбачова Юлія Миколаївна

Мета: розширити знання з основних правил особистої безпеки при зустрічі з незнайомими людьми у на вулиці, вдома, під час телефонної розмови, ознайомити і вивчити способи уникнення небезпеки; розвивати здатність орієнтуватися у складних ситуаціях, реально оцінювати небезпеку; формувати навички правильної поведінки, коли дзвонять у двері, по телефону; вчити, як поводитися в різних місцях, коли заблукав; виховувати сміливість, спостережливість, винахідливість.

Обладнання: презентація, смайлик "Радість" , малюнки «Зустріч з казкою», роздатковий матеріал у формі бджілок, картки з ситуаціями, ілюстрація для складання діалогу, відеоматеріал «Безпечна поведінка з незнайомцями», на дошці зображення бджолииних стільників для бджілок та гусінь з завданнями, відповідне оформлення інсценізацій.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Налаштування на роботу.

Слайд № 1

Класний керівник:

- Доброго ранку! Сьогодні гарна погода, і настрій у вас, бачу, теж гарний

- Перевірте готовність робочих місць. Налаштуйтеся на серйозну роботу. Нам сьогодні потрібно буде багато працювати та виконати чимало цікавих завдань.

  1. «Малюнкове вітання»

  • Прикріпляю на дошці смайлик "Радість" і бажаю всім учням гарного настрою, легкого засвоєння теми.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

I. Робота за малюнками «Зустріч з казкою»

  • Роз­гляньте їх. Чи упізнали ви сюжети казок і їх персонажів? (Відповіді дітей.)

  • Діти, пригадайте, у яких казках герої не слухались своїх товаришів, батьків і через це з ними трапилася біда?

"Червона Шапочка"

(Розмовляла з вовком, показала хату)

"Вовк та семеро козенят"

(Відчинили двері незнайомцю)

"Колобок"

(Пішов гуляти без дозволу)

«Троє поросят»

(Відчинили двері незнайомцю)

Класний керівник: Діти, в житті теж так буває. Людина з приємною зовнішністю і ласкавим голосом може виявитися злою, зробити нехороший учинок. Це дуже хитрі люди. Ласкавими словами, подарунками вони намагаються завоювати вашу довіру, а в цей час можуть задумувати щось недобре. Тому з незнайомими людьми слід поводитися обережно, навіть якщо вони зовсім не схожі на зло­чинців.

  • То як ви думаєте, про що ми сьогодні з вами будемо говорити?

  • (Відповіді учнів)

Класний керівник: У казках чудеса допомагають боротися з підступними вчин­ками злих героїв. У житті уникнути неприємностей, пов'язаних з небезпеч­ними людьми, допомагають правила безпеки спілкування з незнайомими до­рослими. Ці правила треба завжди виконувати, навіть якщо вам зустрілася людина з приємною зовнішністю! Вони можуть бути злочинцями. Вони можуть пограбувати квартиру, ви­красти людину. Від таких людей нас захищає поліція. Люди цієї професії зав­жди прийдуть на допомогу в небезпечній ситуації. На вулиці вас можуть очікувати небезпечні ситуації.

  • То чого ви повинні навчитися на сьогоднішній виховній годині?

  • Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Учні записують очікувані результату від уроку на аркушах у формі бджілок.

Облачко с текстом: прямоугольное со скругленными углами 3

Облачко с текстом: прямоугольное со скругленными углами 5

Класний керівник: Не даремно, я вам роздала бджілок, адже я сподіваюся що ви будете працювати як бджілки – активно, старанно та швиденько. А тому, на виконання цього завдання у вас є 1 хвилина. Час пішов.

Учитель вмикає на екрані таймер.

Слайд № 2

По закінченню 1 хвилини учні озвучують свої записи на аркушах та прикріплюють їх на зображення бджолиних стільників, які розташовані на дошці.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Класний керівник:

- Отже, тема нашої виховної години «Мистецтво спілкування. Поводження з незнайомими людьми»

Слайд № 3

- Сьогодні на уроці ми розглянемо ситуації, в яких ви можете опинитись на вулиці, вдома, на власному подвірї. Ми вивчимо основні дії, коли ви вдома самі, коли до вас зателефонували незна-йомі або подзвонили у двері. Ці знання вам необхідні, щоб зберегти здоров'я, майно вашої родини, а можливо, і своє життя.

Отже, ми сьогодні нашу виховну годину умовно можемо поділити на 3 частини, немов би три вагони поїзду, які слідують в Країну Знань. Поїзд під назвою «Поводження з незнайомцем..». Перший вагон – «На вулиці», другий – «Вдома», і останній – «Під час телефонної розмови».

ІІІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ НА ВИПАДОК ЗУСТРІЧІ З НЕЗНАЙОМЦЕМ НА ВУЛИЦІ.

  • Розповідь учителя.

Здорова людина не може сидіти лише в стінах свого дому. Щодня ви ходите на вулицю, граєтесь у дворі, в парку, ходите в під'їзді, користуєтесь ліфтом.

Тебе оточують рідні і близькі, знайомі та незнайомі люди. Знайомих людей багато, ти знаєш, хто вони і як їх звуть. З ними тебе познайомили батьки, рідні.

Серед незнайомих людей дуже багато хороших і добрих. Проте трапляються й недобрі та злі. Вони задумують зло, тому й називаються зловмисниками. Ті, хто чинить зло – злочинці. Їх важко відрізнити від звичайних людей. Тому їх необхідно остерігатися.

  • Бесіда.

  • Повернемося до наших ілюстрацій з казок. Пригадайте казку "Колобок", що трапилося з колобком? Чому? (Пішов без дозволу гуляти)

  • Така небезпека може чатувати на вас і на вулиці. До вас може підійти незнайомець і попрости допомогти знайти котика, запропонувати покататися на машині, подивитися кіно, пограти у комп'ютерну гру.

  • Як ви вчините в такій ситуації?

  • Запам'ятайте просту істину: дорослі повинні звертатися за допомогою до дорослих , а не до дітей. Найкраще – взагалі не говорити з незнайомцями або ввічливо сказати: "Вибачте, я вам не зможу допомогти, я вас не знаю" – швидко відійти або відбігти.

  • Робота в групах. Скласти діалог за ілюстрацією

Пропоную вам зараз обєднатися в групи по 4 учні та скласти діалог за ілюстрацією. На це у вас є 1 хвилина, час пішов.

Учитель вмикає таймер на 1 хвилину.

Слайд № 4

Орієнтовний зразок діалогу:

  • Хлопчику, хочеш покататися? – запитав незнайомець.

- Я б із задоволенням, але мені треба спитати дозволу в мами чи тата.

І хлопчик побіг додому. Коли хлопчик з мамою вийшли у двір, ні машини, ні незнайомця там не було.

- Наступного разу, - сказала мама, - навіть не запитуй мого дозволу, а відразу відповідай: «Ні!» Сідати в машину до незнайомого чоловіка чи жінки не можна ні в якому разі!

Орієнтовний зразок діалогу:

- Оленко,а як ти гадаєш,чи треба вітатись з незнайомцями?

- Гадаю що ні,а навіщо?

-Просто не ввічливо робити так.Як привітаєшся,зразу подумають,що я вихована.

-Ні!В жодному разі!

-Чому?

-Бо незнайомці бувають різними.Одні бандити,інші шахраї.Але можуть бути добрі незнайомці.Я думаю,що слід вітатись з бабусями і дідусями.

-Погано,що я тільки зараз запитала у тебе.

-Чому ж?

-Тому,що я вчора привіталась з незнайомим чоловіком.

-Це й справді погано.Та ми це виправимо,просто не вітайся з ним більше і все.

-Добре.Дякую за пораду,Оленко.

-Нема за,що!

  • Робота з памяткою.

Слайд №5

  • Робота в групах «Дитина і незнайомець: варіанти припинення розмови»

Учні отримують картки з ситуаціями і пропонують можливі варіанти безпечної поведінки з незнайомою людиною на конкретних прикладах. Учитель зауважує, що час обмежений і на виконання завдання у них є 1 хвилина.

Слайд №6

Ситуація № 1. Під час гри у дворі до дитини підходить ровесник і каже: «Недалеко звідси побудували нове спортивне містечко. Підемо подивимося ».

Орієнтовна відповідь: «Спочатку мені потрібно запитати дозволу у батьків», а якщо незнайомець скаже: «Я думав, що ти вже досить великий (велика), а тобі, виявляється, мама не дозволяє. Тобі слабо? ». Треба відповісти: «Мені не слабо. Я піднімуся додому і попереджу батьків, що піду на спортивне містечко». Після цього дитині слід швидко відійти на безпечну відстань і піти додому, перевіряючи, чи не переслідує його незнайомець. Прийшовши додому відразу розповісти про цю ситуацію батькам. Батькам варто спуститися у двір і перевірити отриману від дитини інформацію.

Ситуація № 2. Поруч з дитиною на вулиці зупиняється автомобіль, і незнайома жінка-водій, посміхаючись, просить: «Сядь, будь ласка, в машину і покажи дорогу до вулиці Липневої, а то я сильно спізнююся».

Орієнтовна відповідь: «Вибачте, не можу вам допомогти». Дитині варто швидко відійти від машини на безпечну відстань, а потім йти в напрямку, протилежному ходу руху автомобіля, перевіряючи, чи не переслідує його жінка. А опинившись у безпечному місці (вдома або у дворі), розповідісти про цей випадок батькам, вчителям або іншим знайомим дорослим.

Ситуація № 3. Під час прогулянки у дворі до дитини підходить бабуся і просить: «Допоможи мені, будь ласка, підняти продукти в мою квартиру в сусідньому будинку на третьому поверсі».

Орієнтовна відповідь: «Вибачте, не можу вам допомогти. Зверніться по допомогу до дорослих».

  • Перегляд відеоматеріалу «Безпечна поведінка з незнайомцями»

Класний керівник: А зараз пропоную переглянути відеоматеріал «Безпечна поведінка з незнайомцями». Будьте уважні!

Учні переглядають відео.

Слайд № 7

  • Бесіда.

  • Чи правильно себе поводив хлопчик?

  • Чи правильно хлопчик зробив, коли побіг до незнайомої бабусі?

  • Які поради ви запамятали?

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДИТИНИ, ЯКЩО ВОНА ЗАЛИШИЛА-СЯ САМА ВДОМА.

Класний керівник:

  • Отже, я вважаю, що ви вдало побували у першому уявному вагоні і переходимо до другого вагону під назвою «Вдома».

  • Інсценізація. Сценка «Якщо ти сам удома».

(Учні підготовлені заздалегідь)

Класний керівник: Пропоную вам переглянути інсценізацію, будьте уважні та відразу подумайте, чи правильно вчинили діти?

Слайд № 8

Кімната. За столом сидять Андрій та Оленка. Раптом лунає дзвінок у двері.

Оленка (схоплюючись). Мабуть, це мама!

Андрій. Зачекай! Мама ніколи не дзвонить, у неї є ключ. Запитаймо краще, хто це.

Оленка, розгубившись, зупиняється. Андрій підходить до дверей.

Андрій. Хто там?

Незнайомка (з-за дверей). Відчиніть, будь-ласка.

Андрій. Хто ви, що вам треба?

Н е з н а й о м к а. Дайте попити водички!

Андрій. Дивно. Попити води можна де завгодно. Навіщо за цим підніматися до нас на 5-й поверх?

Оленка. Може, впустимо її, що нам, води бракує?

Андрій. Цю жінку ми не знаємо. Якщо ми її впустимо, невідомо, що ще їй знадобиться, крім води. І взагалі, мати нам не дозволяє нікому відчиняти двері. Хіба ти забула?

Тим часом знову пролунав дзвінок.

Незнайомка. Відчиніть.

Андрій. Ні! Ми не можемо вам нічого дати. Скоро прийдуть батьки. Попросіть у них.

Діти повертаються до столу, сідають, роздивляються книжки, малюють. Чути, як двері відчиняються, клацає ключ у замку. Заходить мама. Діти схоплюються назустріч.

Оленка. До нас приходила чужа тьотя.

Андрій. Вона просила води, але ми подумали і вирішили не відкривати.

О л е н к а. Мабуть, це погано, що ми не дали їй попити?

Мама. Ви зробили правильно! Якщо цій жінці справді потрібна була вода, вона б її знайшла і без вашої допомоги. Тільки невідомо, що їй було потрібно насправді. Якщо б вона увійшла і почала тут розпоряджатися, ви б самі про це пожалкували! Запам’ятайте: ви нікому не повинні відчиняти двері!

Діти (разом). Нас не проведеш!

  • Обговорення сценки

- Чи правильно вчинили діти?

- Діти, а коли ви вдома самі кому можна відчиняти две­рі?

- А якщо за дверима скажуть, що це прийшов міліціонер або лікар, поштар або мамина подруга з подарунками?

- Скажіть, а як треба відповідати на питання незнайомця, аби він не зрозумів, що ви вдома самі?

Відповіді учнів:

- Прийдіть пізніше, тато спить.

- Зачекайте там, мама скоро прийде від сусідки.

- Дідусь пішов прогулятися з собакою, він невдовзі по­вернеться.

- Передзвоніть по телефону, бабуся пішла до магазину.

  • Робота з памяткою

- Отже, запам'ятайте наступні правила:

Слайд №9

  • Гра – перевірка "Стук у двері". (Учні підготовлені заздалегідь)

Слайд № 10

Учень – Хто там?

Голос – Це я, дядя Саша! Відчини я прийшов перевірити електрику.

Учень – Я не можу відчинити, мама не дозволяє!

Голос – Та чого ти боїшся? Я твою маму добре знаю, а вона – мене!

Учень – Пробачте, прийдіть тоді, коли мама буде вдома, а зараз я не відчиню!

Голос – Відкривай зараз же, мені ніколи з тобою бавитися! У мене робота!

Учень – Ні, вибачте, я подзвоню до мами або тата…

  • Обговорення побаченого.

  • Як би ви вчинили, якщо б до вас постукали у двері?

  • Чи треба вести переговори?

  • Що потрібно робити в подібному випадку?

  • Фізкультхвилинка.

Слайд № 11

ОСНОВНІ ПРАВИЛА СПІЛКУВАННЯ З НЕЗНАЙОМЦЕМ ПІД ЧАС ТЕЛЕФОННОЇ РОЗМОВИ.

Класний керівник

- От уже ми вдало відвідали два вагони і у нас залишився лише один вагон під назвою «Під час телефонної розмови».

- Знайома людина – це людина, яку знаєте особисто. Всі решта – люди незнайомі. Якщо зателефонував незнайомець, найкраще з ним не розмовляти взагалі. Або ж розмова може виглядати так.

  • Сценка «Дитина з незнайомцем говорить по телефону»

(Двоє заздалегідь підготовлених учнів - розігрують діалог).

Слайд № 12

  • Алло.

  • Хто говорить?

  • А хто вам потрібен?

  • Це яка квартира?

  • Це наша квартира. А яка вам потрібна?

  • Це який номер телефону?

  • Який вам потрібен?

  • Дорослі вдома є?

  • Зараз всі зайняті. Ніхто підійти не може. Залишіть свій номер або зателефонуйте.

  • Зараз підійде співробітник міліції. Відчини двері.

  • Зверніться до сусідів. Я не відчиню.

  • Обговорення діалогу.

  • Чи правильно поводила себе дівчинка під час телефонної розмови?

  • Чому вона не відчинила двері навіть співробітнику міліції?

  • Що саме дівчинка вчснила правильно?

  • Робота з памяткою.

Слайд № 13

V. Закріплення та узагальнення набутих знань.

  • Робота з картками.

  • Кому хлопчик може відчинити двері?

(Нікому відчиняти не можна, тому що зловмисник може переодягнутись у будь-яку форму).

  • Як ти будеш діяти у цих ситуаціях.

1.Чужа жінка запрошує тебе в гості, обіцяючи дати іграшку, цукерки.

(Категорично відмовлюсь).

2.Ти знайшов загублений кимось гаманець.

(Віддам батькам).

3.Тебе зустріли хулігани.

(Обійду стороною).

  • Виконання тестових завдань

Слайд №14

VІ. Створення проблемних ситуацій. Знаходження правильного виходу.

  • На дошці розташовані завдання на ілюстрації гусіні. Учні по черзі виходять до дошки, беруть завдання і оголошують правильну відповідь.

Слайд №15

1. Телефонний дзвінок.

  • Я – мамина колега по роботі Твоя мама нездужає. Я зараз підійду до тебе, візьму для мами в домашній аптечці ліки. Ти хочеш, щоб мама одужала. Відчини двері.

(Дверей не відчиняти. Зателефонувати на роботу до мами, до тата – повідомити їх про дзвінок).

2. Дзвінок у двері.

  • Пожежа! Всі горимо! Відчиняйте двері! Рятуйтесь!

(Не відчиняйте. Зателефонуйте сусідам, перепитайте. Вийдіть на балкон, оцініть ситуацію).

3. Дзвінок у двері.

У вічко дверей бачите маленьку гарненьку дівчинку чи хлопчика. Дитина просить попити.

(Не відчиняйте. Збоку можуть стояти дорослі пройдисвіти. Запропонуйте звернутися до сусідів).

VІІ. Підбиття підсумків уроку.

Ось і підійшов урок до кінця.

  • Чи справдилися ті очікування від уроку, які ви планували на початку уроку?

Відповіді учнів.

VІІІ. Домашнє завдання

Слайд № 16

До Всесвітнього дня здоров’я (7 квітня) скласти памятку « Правильне харчування: меню на кожен день»

Слайд № 17

Класний керівник

  • Діти, я вам дуже вдячна за роботу на уроці. Я пишаюся тим, як ви сьогодні працювали.

Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Очікувані результати від уроку
Слайд № 2

Очікувані результати від уроку

Поводження з незнайомими людьми.
Слайд № 3

Поводження з незнайомими людьми.

  Складіть діалог за малюнком:
Слайд № 4

  Складіть діалог за малюнком:

Правила безпеки на випадок зустрічі з незнайомцем: Не грайся на вулиці з настанням темряви. Гуляти краще з друзями. Якщо біля вас зупинилася машина...
Слайд № 5

Правила безпеки на випадок зустрічі з незнайомцем: Не грайся на вулиці з настанням темряви. Гуляти краще з друзями. Якщо біля вас зупинилася машина, відійдіть від неї якомога далі. Якщо людина здається вам підозрілою, небезпечною, перейдіть на інший бік вулиці. Не розмовляй з незнайомцями.  Якщо раптом хтось тягне вас за собою – виривайтеся, кусайтеся. І головне – кричіть. Краще кричати такі слова: "Залишіть мене! Я вас не знаю! Мене крадуть! Це - чужа людина! Він - не мій батько!". Такі фрази швидше притягнуть увагу людей. Ще треба пам'ятати, що небезпечними можуть бути не тільки чоловіки, але й жінки, бабусі, молоді хлопці, дівчата.

«Дитина і незнайомець: варіанти припинення розмови» Ситуація № 1. Під час гри у дворі до дитини підходить ровесник і каже: «Недалеко звідси побудув...
Слайд № 6

«Дитина і незнайомець: варіанти припинення розмови» Ситуація № 1. Під час гри у дворі до дитини підходить ровесник і каже: «Недалеко звідси побудували нове спортивне містечко. Підемо подивимося ». Ситуація № 2. Поруч з дитиною на вулиці зупиняється автомобіль, і незнайома жінка-водій, посміхаючись, просить: «Сядь, будь ласка, в машину і покажи дорогу до вулиці Липневої, а то я сильно спізнююся». Ситуація № 3. Під час прогулянки у дворі до дитини підходить бабуся і просить: «Допоможи мені, будь ласка, підняти продукти в мою квартиру в сусідньому будинку на третьому поверсі».  

Слайд № 7

Сценка «Якщо ти сам удома»
Слайд № 8

Сценка «Якщо ти сам удома»

Основні правила поведінки, коли дитина сама вдома: Перед тим, як відчинити двері і вийти в під'їзд, потрібно подивитись у вічко, чи немає за дверим...
Слайд № 9

Основні правила поведінки, коли дитина сама вдома: Перед тим, як відчинити двері і вийти в під'їзд, потрібно подивитись у вічко, чи немає за дверима сторонніх. Якщо ви вийшли, але побачили сторонніх людей, поверніться у квартиру і замкніть двері. Ніколи не просіть незнайомих людей в під'їзді допомогти відімкнути двері. Для цього можна звернутися до добре знайомих сусідів. Не можна відкривати двері, якщо дзвонить незнайома людина; На всі прохання незнайомців слід відповідати: "НІ!", а ще краще – зовсім не розмовляти; Якщо в двері дзвонить (стукає) листоноша, монтер, електрик, міліціонер, все одно не відкривайте двері, якщо не знаєте цих людей. Злочинці можуть переодягнутися в будь-яку форму; Якщо незнайомець намагається силоміць відкрити ваші двері, треба подзвонити в міліцію за телефоном 102; якщо немає телефону, покликати на допомогу через вікно.

Гра – перевірка "Стук у двері"
Слайд № 10

Гра – перевірка "Стук у двері"

Фізкультхвилинка
Слайд № 11

Фізкультхвилинка

Сценка «Дитина з незнайомцем говорить по телефону»
Слайд № 12

Сценка «Дитина з незнайомцем говорить по телефону»

Основні правила спілкування з незнайомцем під час телефонної розмови: Не називайте адресу своєї квартири, будинку; Ніколи не називайте номер свого ...
Слайд № 13

Основні правила спілкування з незнайомцем під час телефонної розмови: Не називайте адресу своєї квартири, будинку; Ніколи не називайте номер свого телефону; Не розмовляйте з незнайомцями довго, тим більше не говоріть, що батьків немає дома; Обов'язково попросіть батьків, щоб вони перевірили чи правильно ви користуєтесь телефоном.

Тест «Я вмію говорити по телефону» 1. Хто говорить? а) - Це я Коля. б) - А до кого ви телефонуєте? 2. Я, напевно, помилилась. Який у вас номер ? а)...
Слайд № 14

Тест «Я вмію говорити по телефону» 1. Хто говорить? а) - Це я Коля. б) - А до кого ви телефонуєте? 2. Я, напевно, помилилась. Який у вас номер ? а) - Це номер 39-78-95 б) За яким номером ви телефонуєте? 3. Де ви живете? а) - Не можу вам сказати. б) - Вулиця Дружби , дім 14 ,квартира 7. 4. Поклич когось із дорослих. а) - Нікого з дорослих немає вдома. б) - Тато зайнятий, зараз підійти не може. Що йому передати? Хто дзвонив? За яким номером перетелефонувати?

Створення проблемних ситуацій. Знаходження правильного виходу
Слайд № 15

Створення проблемних ситуацій. Знаходження правильного виходу

Домашнє завдання: скласти пам’ятку « Правильне харчування: меню на кожен день»  
Слайд № 16

Домашнє завдання: скласти пам’ятку « Правильне харчування: меню на кожен день»  

Дякую за увагу!
Слайд № 17

Дякую за увагу!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Розробка виховної година та презентація
  • Додано
    23.02.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    7 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    8920
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    39
  • Номер матеріала
    VC157285
  • Вподобань
    0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №VC157285
За публікацію цієї методичної розробки Горбачова Юлія Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №VC157285
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти