Виховна година на тему "Шкідливі звички"

Опис документу:
Тема: «Послідовне з’єднання провідників» Тип уроку: комбінований Мета уроку: 1. Познайомити учнів із послідовним з'єднанням провідників і закономірностями, що існують у колі з послідовним з'єднанням провідників. Формувати вміння застосовувати отримані знання при розв‘язуванні задач. 2. Розвивати пам‘ять, вміння використовувати отримані знання на практиці як для пояснення певних явищ, процесів, так і для розв‘язування задач якісного і кількісного характеру.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект

виховної години у 8 класі

на тему:

«Шкідливі звички»

Тема: Шкідливі звички

Мета:

1. Виховати в учнів негативне ставлення до алкоголізму, наркоманії, паління, як антисуспільного явища, що призводить до деградації особистості;

2. Встановити та узагальнити знання учнів щодо причин вживання наркотичних речовин;

3. Розвивати: уявлення учнів про їх шкідливість та неможливість позбавлення від наркотичної, тютюнової та алкогольної залежності; пам'ять, увагу, комунікативні і пошукові здібності учнів.

Особливості підготовки та проведення: заздалегідь роздруковуються вислови відомих людей про шкідливі звички; готуються запитання для інтерактивної вправи «Мікрофон», вислови для творчого завдання «Розтлумач думку»; учням за декілька днів дається завдання: знайти і роздрукувати історії людей, які кинули пити, палити, вживати наркотики; захід проводиться після уроків, час проведення - 40 хвилин.

Особливості оформлення приміщення: на дошці вислови відомих людей про шкідливі звички.

План заходу:

  1. Вступне слово.

  2. Бесіда

  • Про тютюнопаління.

  • Про алкоголізм. Творче завдання «Розтлумач думку».

  • Про наркоманію.

  1. Зачитування історій, знайдених учнями.

  2. Інтерактивна гра «Мікрофон».

  3. Висновок.

Хід заходу

1. Вступне слово

Вчитель: Ми живемо у складному світі, який постійно нас випробовує на міцність. Здорова, сильна духом людина розуміє, що життя це боротьба і старається переборювати труднощі. Емоційно слабка і духовно незріла людина панікує перед проблемами, відчуває тривогу, невпевненість. Тому сьогоднішню годину спілкування мені б хотілося присвятити шкідливим звичкам, які сприяють емоційній а також фізичній слабкості людини, загрожують її здоров’ю.

2. Бесіда

Вчитель: Діти, а скажіть мені, що взагалі означає слово звичка?

Учні: Коли людина виконує якісь дії постійно, підсвідомо у неї виникає бажання або необхідність робити їх знову - це і є звичка.

Вчитель: Вірно. Всі ви неодноразово чули про шкідливі звички. А чи бувають звички корисні?

Учні: Так, бувають. Це, наприклад, звичка робити ранкову зарядку, чистити зуби 2 рази на день, мити за собою посуд, прогулянки перед сном.

Вчитель: А які шкідливі звички, окрім тютюнопаління, алкоголізму і наркоманії ви знаєте?

Учні: Коли людина гризе нігті, коли вона вживає занадто багато слів-паразитів та лайливих слів у своєму мовленні тощо.

Вчитель: Так, вірно. Отже, як ми бачимо, шкідливих звичок насправді дуже й дуже багато, це не тільки тютюнопаління, алкоголізм і наркоманія. Але крім них ніякі інші погані звички не можуть перетворити життя людини на пекло так, як це робить цигарка, пляшка горілки або будь-який наркотик.

  • Тютюнопаління

Вчитель: Поспілкуємося спочатку про паління. Почнемо з історії.

Тютюновий кущ родом з Американського континенту. Він відноситься до того ж сімейства, що і картопля та перець. Вважається, що тютюн вирощували ще у VI столітті до нашої ери. Історики стверджують, що уже в І столітті до нашої ери індійці в Центральній Америці курили тютюн на релігійних церемоніях. В давній цивілізації тютюновому диму приписувалася магічна лікувальна сила, а вдихання його прирівнювалося до спілкування з богами. Тютюнові листи накладали на рани як знеболюючий засіб. Вважалося, що жувальний тютюн знімає зубний біль. Основною причиною швидкого розповсюдження популярності тютюну стали його неправдиві лікувальні властивості. В 1560 році французький посол в Португалії Жан Ніко відправив тютюнове сім’я королеві Франції Катерині Медичі та рекомендував його як засіб від мігрені. Згодом його нюхальна мода поширилася по всій Франції.

Тютюнопаління - одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб.

Мабуть ви знаєте, яка найголовніша складова тютюну?

Учні: Нікотин.

Вчитель: Вірно, але це ще не все. Тютюновий дим, який вдихає людина, що палить, містить окрім нікотину чадний газ, аміак, синильну кислоту, ціанистий водень, ацетон і значну кількість речовин, які спричиняють утворення злоякісних пухлин.

Це надзвичайно шкідливо для організму людини. Найгірше те, що більшість людей приблизно знає про шкідливість тютюнопаління, але все одно багато з них починає палити. Особливо це стосується підлітків вашого віку. Як ви гадаєте, що спонукає їх запалити цигарку?

1 учень: Вони хочуть здаватися «крутими», самоствердитися за рахунок цигарки.

2 учень: Вони хочуть здаватися дорослими.

3 учень: Деякі починають палити тому що це роблять їх друзі.

4 учень: Якщо батьки курять, то діти думають, що в цьому немає нічого поганого.

5 учень: У кіно зазвичай багато з героїв палить і підлітки наслідують їх.

Вчитель: Саме так. Переважна кількість школярів, які мають звичку курити курять перед початком навчальних занять, під час перерв. За даними соціологічних досліджень в Україні палить кожний третій підліток 12-14 років. Активно палити як хлопці так і дівчата починають до 14 років, а перші спроби кожен десятий підліток відмічає ще у віці до 10 років. Саме у цей період формується репродуктивне здоровя, тому тютюнопаління приносить непоправну шкоду. Особливо негативно впливає куріння на організм жінки. Потерпає зовнішність – волосся стає ламким, неприємно пахне, зуби вкриваються темним нальотом, шкіра стає блідою. Але найголовніше, куріння згубно впливає на репродуктивну функцію жінки і майбутнє потомство.

А тютюновий дим шкодить тільки тому, хто курить?

Учень: Ні, тютюновий дим шкідливий і для людей, що перебувають поруч із курцем, особливо для дітей. Часточки диму осідають у бронхах, легенях.

Вчитель: Вірно. Давайте подумаємо, на які органи людини найбільше впливає паління.

1 учень: На легені, бронхи.

2 учень: На статеву систему, особливо у жінок.

3 учень: Тютюновий дим потрапляє в слину і викликає виразку шлунка.

4 учень: Дуже впливає на серцево-судинну систему – спричиняє хвороби серця, інфаркти.

Вчитель: Як ми бачимо, тютюновий дим шкодить усім головним системам органів в організмі, то ж запам’ятайте:

Не пробував курити — не кури!

Тих, хто не курить люди поважають.

А тим, хто курить завжди говори –

Нехай здоровим буть тобі не заважають.

Цигарка — ворог для твоїх думок,

Зруйнує все в тобі — і навіть мрії.

Вона призводить до тяжких хвороб

І на майбутнє не дає надії.

Сам не кури і друзів відмовляй,

Нехай вони забудуть згубну звичку.

І все життя ти просто пам’ятай –

Прекрасне не в цигарці й запальничці!

Відомі люди так висловлювалися про паління (кожен вислів окремо прикріплюю на дошку):

Від паління тупієш, воно добре тільки
для ледачих (Гете)

Зараз я б першим поставив свій підпис під

всесвітньою забороною вживання тютюну. (М. Леонов)

Я більше не палю, гріш ціна тому, хто не зможе

зламати цієї поганої звички. (М. Островський)

Вчитель: Тепер стало вже очевидно, що куріння завдає великої шкоди не тільки курцеві, а й усім оточуючим, тому його забороняють у громадських місцях — в транспорті, у їдальнях... У майбутньому куріння вважатиметься вершиною невихованості, як нині ми сприймаємо пияцтво.

  • Алкоголізм

Вчитель: Пияцтво пустило глибоке коріння в нашому побуті й породило цілу систему звичаїв. Ці звичаї вимагають обов'язково пити та пригощати інших. У Давній Русі алкоголь уживали рідко. Лише на великі свята варили медовуху або пиво, міцність яких не перевищувала 5-10 градусів. Чарка пускалася по колу. Кожен чоловік мусив відпити з неї кілька ковтків. Зазвичай у будні ніяких спиртних напоїв люди не вживали, і пияцтво вважалося ганьбою та гріхом. Звичай пити з однієї чарки символізував повну довіру один до одного.

Англійський поет Роберт Берне із сарказмом перелічує «приводи» для пияцтва:

Для пьянства есть такие поводы:

Поминки, праздник, встреча, проводы,

Крестины, свадьба и развод,

Мороз, охота, Новый год,

Женитьба, новоселье, грусть,

Успех, награда, новый чин

И просто пьянство без причин.

Алкоголь і нікотин є наркотиками. Це означає, що людина, вживаючи ці речовини, поступово звикає до них настільки, що стає хімічно залежною. То чому ж людина тягнеться до пляшки?

1 учень: Багато хто вважає, що таким чином можна втекти від проблем. Але як тільки алкогольне сп’яніння мине, людина з подивом помічає, що всі проблеми залишаються на місці.

2 учень: Зараз у кінофільмах показують дуже багато сцен зі вживанням алкоголю, так як і з палінням – підлітки намагатимуться наслідувати улюблених героїв.

3 учень: Також підлітки п’ють за компанію, вважають, що це круто.

4 учень: Через спаплюження давніх традицій люди вважають, що на кожне свято обов’язково треба випити, люди вигадують будь-які, навіть абсурдні приводи для того, щоб відкрити пляшку, наприклад «обмити» нову річ, щоб добре служила.

Вчитель: Все це вірно. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від алкоголізму щорічно вмирає близько 5 млн. осіб – це більше, ніж вмирає від такої страшної хвороби, як рак.

Давайте разом з вами подумаємо, яку шкоду приносить алкоголь суспільству.

1 учень: Спиртне руйнує здоров'я, позбавляє людину волі, калічить.

2 учень: Алкоголь згубно впливає на виховання дітей, руйнує сім'ї.

3 учень: Внаслідок зловживання алкоголем у людини розвиваються грубість, егоїзм, розбещеність.

4 учень: П'яниці втрачають людське обличчя, стають порушниками закону і громадського порядку.

Вчитель: Так, алкоголь грабує людину краще ніж злодій. Злодій бере речі, рідше життя пограбованого. Алкоголь обов'язково забирає здоров'я, душу, розум. Злодій намагається крадькома потрапити до житла людини, а алкоголю вона сама відкриває двері. Злодіїв судять, карають, а алкоголь зажди лишається непокараним.

«П'яні подібні до тварин, у яких видалено головний мозок», — так писав академік Іван Павлов. Людині іноді достатньо малої дози спиртного, щоб втратити життя.

Творче завдання «Розтлумач думку»

Вчитель: Давайте з вами спробуємо розтлумачити деякі вислови з народної мудрості (прикріплюю вислови на дошку):

«Пити до дна — не бачити добра»

«Вино з розумом не ладить»

«Перед хмелем падко, в хмелю солодко, після хмелю гидко»

1 учень: Перший вислів означає те, що від алкоголю немає нічого доброго, що він приносить тільки неприємності.

2 учень: Другий вислів означає те, що коли людина п’яніє, вона не може мислити тверезо, алкоголь затуманює розум.

3 учень: Третій вислів означає те, що спочатку пляшка приваблює, під дією алкоголю забуваються всі проблеми, але потім з настанням похмілля людині не тільки погано фізично, а й емоційно, наприклад соромно за те, що вона зробила під дією алкоголю.

Вчитель: Ви праві. Про яку шкідливу звичку ми з вами ще не поговорили?

Учні: Про наркоманію.

  • Наркоманія

Вчитель: А що взагалі таке – наркоманія?

Учні: Це коли людина вживає наркотичні речовини.

Вчитель: А чому деякі люди це роблять?

1 учень: Для того, щоб втекти від реального життя. Через невдоволеність життям і через купу проблем.

2 учень: З цікавості, наслухавшись розповідей про кайф.

Вчитель: Вірно. Далеко в минуле з історії людства пішли епідемії віспи, чуми... На початку XXI століття «біла смерть» — наркоманія — забирає життя мільйонів людей. Наркоманія з грецької — заціпеніння, безумство, божевілля. Це лихо нашого часу. Наркомани не доживають навіть до середнього віку. Вживання наркотиків скорочує життя у 2-2,5 рази, тобто на 30-40 років! У всіх наркотиків одна підступна властивість: організм швидко звикає до цих речовин і починає вимагати нових, більших доз.

У сучасному світі існує організована система міжнародної контрабандної торгівлі різними наркотиками – гігантська імперія наркомафії. Опій, вирощений у країнах Ближнього і Середнього Сходу, нелегальними шляхами переправляють до Західної Європи і Північної Америки, де його переробляють в нелегальних лабораторіях Франції, Італії, Швейцарії.

США є основним ринком збуту наркотиків. Наркоманія і наркобізнес наклали тяжке тавро майже на всю Америку. Лише в Нью-Йорку наркобізнес приносить прибуток понад 220 млн. доларів на рік. Останнім часом і в інших країнах наркоманія стала справжнім лихом суспільства. Спрут міжнародної наркомафії охопив багато країн світу. Є дані, що вона має 500 млрд. доларів, в обігу, приблизно, стільки ж використовує на підкуп посадових осіб і рекламну діяльність. Питання торгівлі наркотиками та їх поширення обговорюється в парламентах і в різних міжнародних організаціях.

Лікування наркозалежності – процес дуже складний і тривалий.

У законодавстві всіх розвинутих країн є кримінальна відповідальність за продаж, зберігання, транспортування, крадіжку наркотичних речовин. Створено спеціальні підрозділи поліції з розслідування цих злочинів.

В Україні передбачено відповідальність за статтею 229 Кримінального кодексу за збут, зберігання, крадіжку та виготовлення наркотичних речовин позбавленням волі на 10 років.

Як ви думаєте, чи існує взагалі від наркотиків якась користь?

Учні: Деякі наркотичні речовини використовують у медицині для того, щоб полегшити страждання невиліковно хворим.

Вчитель: Так, це єдина користь від них. А яку шкоду приносять наркотики?

1 учень: Вони руйнують організм людини.

2 учень: Людина чим далі, тим більшу дозу починає вживати.

3 учень: Людина, яка вживає наркотики, втрачає радість життя.

4 учень: Такі люди приносять шкоду не тільки собі, а й своїм близьким.

5 учень: Наркомани сприяють розповсюдженню різноманітних хвороб, таких як ВІЛ/СНІД, гепатит тощо.

6 учень: Тривале вживання наркотиків призводить до значних розладів у психіці.

Вчитель: Правильно. Як ви думаєте, яка система органів людини страждає від наркотиків найсильніше?

Учні: На нервова система.

Вчитель: Абсолютно вірно. Наркотичні речовини руйнують всі органи, але передусім вони згубно впливають на центральну нервову систему, яка є для них основною мішенню. Після вживання наркотику мозок людини буквально ним просочується. Наркотична речовина вільно проникає в мозок і насичує його тканину. Це спричиняє нейротоксичні явища: настають кисневе голодування і порушення регуляції між основними центрами нервової системи.

Великі дози наркотику спричиняють втрату чутливості, параліч нервових закінчень, а також загибель незамінних нервових клітин мозку. Наркотики вражають насамперед найскладніший вищий відділ нервової системи – кору головного мозку.

У дитини, народженої від матері–наркоманки, з перших годин життя виявляють ознаки наркоманії. Її організм вимагає тих наркотиків, які він отримував з кров’ю від матері. Позбавляючись наркотику після народження, вона реагує на це судомами, плачем або іншими проявами, властивими дорослим наркоманам. Часто ці діти народжуються з фізичною потворністю або фізичними відхиленнями, у них спостерігається затримка психічного розвитку, аж до вираженого недоумства, крім того часто такі новонароджені бувають не життєздатні. За даними статистики, смертність новонароджених, батьки яких були наркоманами дуже висока.

Найстрашніше те, що потяг до наркотику може сформуватися вже після разового прийому наркотичної речовини, що викликає природну реакцію організму – нудоту, блювання, свербіння, відчуття жару і запаморочення, болі в кістках і суглобах, сон майже відсутній. Іноді перший прийом наркотиків стає останнім – людина вмирає, бо неможливо точно розрахувати індивідуальну дозу. Наркотичні препарати не можна приймати з рідка і потроху оскільки це в корені суперечить їх природі. Ейфорична дія багатьох медичних препаратів часто настає лише в разі перевищення терапевтичної дози або порушення способу їх уведення. Необхідно назавжди запам’ятати, що найбільша небезпека полягає саме в першому прийому наркотику, в першому шприці!

Когда ты сделал первую ошибку
Ты миру зла отдал свою улыбку...
Когда попробовал ты гадость
Забрать позволил свою радость...
А получил взамен мираж, туман
И злом продуманный обман!
Людей лишает он любви,
Несет болезни,
 СПИД в крови.
Когда взыграло это зелье
Ты очутился в подземелье
И в лабиринтах по сей день
 
Блуждаешь, превратившись в тень!
Находишься ты в царстве тьмы
И нет опасней сей тюрьмы!

Нехай кількість хворих на наркоманію не збільшиться ні на одну людину! Ваше здоров'я — це здоров'я вашої майбутньої родини, вашого роду.

3. Зачитування історій, знайдених учнями

Вчитель: Я просила вас знайти історії людей, які перебороли свої шкідливі звички. Ви виконали моє прохання?

Учні: Так!

1 учень: У мене декілька історій відомих людей.

Олександр Розенбаум вважав себе людиною на випивку міцною, вважав, що може випити багато без шкоди для здоров'я, і навіть стверджував, що немає такої хвороби, як хронічний алкоголізм. Пити він кинув після того, як у нього зупинилося серце в процесі похмеління, і тільки своєчасний приїзд швидкої зберіг співакові життя.

Однак не завжди загроза життю зупиняє вживання алкоголю. Григорія Лепса пияцтво призвело до надзвичайно важкої виразки шлунка. Одного разу, під час чергового нападу, лікарі буквально витягли його з того світу. Це справило на артиста сильне враження, і протягом тривалого часу він утримувався від випивки, але потім знову став дозволяти собі вживати алкоголь.

Часом, зовсім не страх за своє життя, а сором, усвідомлення, як низько впав, допомагає людині припинити пияцтво. У молодості Раймонд Паулс був піаністом в оркестрі, який часто виступав у ресторанах і на танцях, де без алкоголю не обходилося. Життя поступово перетворилася на одну суцільну п'янку. Дійшло до того, що друзі відвезли Паулса в спеціальну клініку. Вид алкоголіків, зібраних разом, і розуміння того, що сам став таким, привели музиканта в шоковий стан. За його словами він кинув пити: «відразу, в секунду і тотально - нітрохи і ніколи».

А ось відомий актор Олексій Нілов, лягав у лікарню не один раз з метою зупинити пияцтво. Але витримував не більше ніж 2-3 дні, і знову «приймав на груди», знаходячи товаришів по чарці серед пацієнтів цієї ж лікарні, а часом і серед лікарів. Олексій вважає, що закодувати його не можна, але при великому бажанні він сам може відмовитися від алкоголю на якийсь час. Як приклад він наводить історію, коли він відправився на кодування, але не закодувався, нікому про це не сказавши. І, тим не менш, рік після цього не пив, а всі думали, що допомогло кодування.

2 учень: Історія Кирила: «Моя наркоманія почалася з інтересу. У школі і у дворі я спілкувався з одними і тими ж хлопцями. Хто був для нас авторитетом і прикладом для наслідування? Спортивний молодий чоловік у джинсовому костюмі з купою пластинок і своєрідним жаргоном. Вразити мою уяву могли і хуліганисті нащадки забезпечених батьків , вони малювалися перед нами своєю « крутизною » і вседозволеністю . Думаю, багатьма моїми друзями, як і мною, керувало стадне почуття. Ми разом випивали, пробували курити «план».

Ще в колгоспі зійшовся з кількома студентами, які були не проти «побалуватися» снодійним, спробувати сухий мак. Перший укол я зробив випадково. Одного разу товариш приніс два просочених опієм бинта, попросив заховати від міліції. Забираючи, відрізав шматок: «Спробуємо!» Доза була маленька, але ми всю ніч пішки гуляли містом без втоми, спілкувалися, сипали одкровеннями.

З часом я став приймати наркотики по вихідних, потім кожен день знаходив причину. Через два-три місяці вже сидів «в системі», але наркоманом себе, звичайно ж, не вважав. Я, зрозуміло, був вище цього. І до того ж боявся виглядати наркоманом в чужих очах.

Однак рано чи пізно мені довелося зізнатися собі, що я залежу від наркотику, і прийняти це як факт. Жив я тоді двома ідеями. З ранку думав, як би скоріше «розкумаритись », ввечері вирішував, що пора кидати. Але вранці знову йшов за наркотиком, обіцяючи собі, що це востаннє. Наркомани, яких я зустрічав, теж визнавали, що залежать від дози, але це зайвий раз говорило на користь уколу. А ейфорія затуляла все, і довгий час у мене не було відчуття, що я роблю щось не те.

Почалося найстрашніше. Я став швидко набирати дозу. Двадцяти кубів на день вже не вистачало. Мені хотілося так вколотися, щоб мізки не працювали. Інакше важко було себе виносити.

Чотири місяці котився у прірву: все гірше і гірше. Настав момент, коли ніхто вже не був мені потрібний.

Відмовившись від наркотиків, я став більше себе поважати, хоча розкрилося багато внутрішніх конфліктів, які знімала доза. Але з'явилося головне: нитки управління життям я тримав у своїх руках.»

3 учень: Історія Олега: «Палив 16 років. Мінімум - півтори пачки в день. Максимум - чотири. Особливо багато курив за кермом, на риболовлі, при важкій фізичній праці. Найменше курив коли працював за комп’ютером. Міг взагалі викурити за день всього 5 - 6 сигарет, але це було дуже рідко До чого привело мене куріння, до якого багато хто ставиться дуже легковажно?

До 25-ти років я втратив половину зубів. До тридцяти (зараз 31) зубів залишилося всього третина і тим вже приходить кінець. Шкіра обличчя - як у сорокарічних. Часто болить серце, суглоби. Кашель не душив але вранці з рота вилітали аж чорні згустки. Навіть боявся, що підхопив туберкульоз або рак. Перевірено - все нормально, але легені загиджені. З'явилися проблеми зі шлунком і печінкою. Не кажучи вже про те, що просто дістав тютюновий сморід . Але найбільше дістало абсолютно чітке усвідомлення того, що колись підліткова забава зробила мене рабом дурниці вартістю в один долар. Одного разу не було грошей, щоб купити сигарет. А курити, як звичайно, дуже хотілося. Дійшло до того, що готовий був ритися в попільничці у пошуках недопалки. Вчасно зупинився. Подивившись на себе з боку вжахнувся.

Особисто мені не страшно померти. Страшно померти знівеченим віком інвалідом, коли ще можна без героїзму робити дітей. Кажуть - смерті не бояться тільки дурні. Це не так. Смерть - штука цілком природна, але ми можемо вибрати як померти - без мук, у сні і від старості, або в онкодиспансері з відрізаними легенями і швидко розпухаючим від раку організмом, або в кардіоцентрі із забитими судинами.

Я б вважав за краще все-таки прожити зайвих років 15-2, щоб дожити до того моменту, коли на світ з'являться мої онуки і зроблять мені правнуків. А я ще буду нехай старим, але цілком здоровим стариганом без старечого маразму.»

Вчитель: Дякую вам!

4. Інтерактивна гра «Мікрофон»

Вчитель: А зараз уявіть собі, що у вас у руках мікрофон. Пропоную вам витягти з коробочки листочок і доповнити речення, написане на ньому, при цьому ніби говорячи в уявний мікрофон.

Перелік речень:

1) «Година спілкування мене примусила замислитися над тим, що…»
2) «Найбільше мене вразило…»
3) «Найкращим читцем, на мій погляд, був (була)…»

4) «Я дізнався, що …»

5) «На мій погляд, люди, які займаються торгівлею тютюном, алкоголем і наркотиками …»

6) «Найбільш мене вразила історія про …»

5. Висновок

Вчитель: Маю надію, що наше спілкування і реальні історії людей справили на вас враження і ви ніколи не потягнетесь за пляшкою, не запалите цигарку і у вас не виникне бажання спробувати наркотики. Пам'ятайте: ваше здоров’я - це ваш скарб, не втратьте його. Цінуйте життя! Воно дається лише раз. «Хто не цінує життя, той не заслуговує на нього». Бажаю всього найкращого!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Google-сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
390 грн
390 грн