і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Виховна година "Моя країна - Україна"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема . Моя країна Україна

Мета:поглибити знання учнів про історичне минуле нашої держави, про символи України; формувати національну свідомість школярів, виховувати любов до України, виховувати патріотів рідної держави; розвивати пізнавальні інтереси

Обладнання: магнітофон, касета із записом Державного Гімну України, Державний Герб України, Державний Прапор України, карта України, вишиті рушники, серветки, калина

Література: Конституція України, «Національна символіка Укра­їни»

В. І. Сергійчука.

Словник:

Легенда (з лат. Іеgепdа — те, що слід прочитати) — переказ про якість дії чи людей, оповитий фантастикою, казковістю.

Символ (з грец. sутbоlоп — знак) — умовне означення якогось явища або поняття з метою стисло й яскраво передати певну ідею.

ХІД УРОКУ

Добрий день, шановні гості нашого свята! Ми щиро вітаємо всіх вас у цьому залі на святі, присвяченому нашій рідній Україні. Україна – це наша ненька, це отча земля, рідний край, де ти народився.

  • Тема нашого класного часу— «Моя кра­їна — Україна. Символи України».

  • Як називається місто, у якому ви живите? (Золоте)

  • У якій країні ви живете? (В Україні)

  • Яке місто є столицею України? (Київ, про це записано в стат­ті 20 Конституції України: «Столицею України є місто Київ».)

  • Ми живемо в Україні.

Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство у за­тишній батьківській оселі.

То маленька батьківщина кожної людини.

Україна – це й зелена трава у дворі вашого дому, на якій можна бігати, сидіти, лежати і дивитися в небо, як там гарно пливуть білесенькі хмарки. І в полі, й на лузі, і в лісі вам скрізь хороше, бо ви вдома, на своїй землі.

Кожна людина любить найбільше той край, де народилася й живе. Кожен пишається своєю рідною землею. Завжди хоче сказати про неї найкраще:

- Чи доводилось вам бути на Полтавщині? Чи бачили її квітучі весняні сади? – захоплено запитують полтавці.

- А чи знаєте ви, що в нашому краю видобувають найбільше кам’яного вугілля, - гордо хваляться діти з Донбасу.

- А хто не бачив наших гір, високих полонин, не ласував нашим солодким виноградом, то приїздіть до нас, додають діти із Закарпаття.

- А хто з вас уже відпочивав у нашім краї і купався в теплому Чорному морі? – запитують діти Криму.

І якби скласти до купи усе сказане дітьми, то вийшла б хвилююча розповідь про нашу рідну квітучу Україну

У кожного з вас є своє родинне вогнище, є дім, у якому ви меш­каєте, де мешкають ваші мама, тато, бабуся, дідусь, братики і се­стрички. Якщо скласти маленькі батьківщини кожного з вас, ви­йде наша велика держава — УКРАЇНА.

Що ж таке Україна?

Україна — це наша земля, наш рідний край, наша країна зі слав­ною багатовіковою історією і мудрими, талановитими людьми, з ча­рівною піснею, що дивує весь світ, багатющими народними тради­ціями, з мальовничою природою.

Демонстрація карти України.

Це велика держава в Європі, що налічує понад 46 мільйонів чо-­
ловік, де живуть різні народи: українці живуть на Поділлі
{подоляни), на Волині (волиняни), поліщуки — з українського Полісся, на Пол-­
тавщині
(полтавчани), на Слобожанщині живемо ми, луганчани.

Крім українців, нашу землю заселяють люди інших національ­ностей: росіяни, білоруси, поляки, євреї, греки, татари та інші. Усі вони знайшли в нашому краї свою батьківщину.

Через усю Україну серед пшеничних та житніх ланів широко­полих пливе Дніпро-Славутич, мов та стрічка — історичний сим­вол і образ України. А ще кажуть, що Україна — це синє небо і зо­лоті ниви пшениці та жита.

Прапор України має синій і жовтий кольори.

Демонстрація Державного Прапору України.

Інформація. Кожна країна має свої символи: прапор, герб, пі­сню, дерево, квітку тощо.

У статті 20 Конституції України записано: «Державними симво­лами України є Державний Прапор України, Державний Герб Укра­їни і Державний Гімн України».

Демонстрація Державного Гербу України.

У статті 20 Конституції записано: «Державний Прапор Украї­ни — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жов­того кольорів» ».

Інформація. У тризубі закладено глибокий філософський смисл. Він символізує триєдність і тривимірність світу, що пізніше тракто­вано християнством як єдність Бога-Батька, Бога-Сина, Бога — Духа Святого. Популярними є й такі версії походження тризуба, як уособ­лення трьох природних стихій — повітря, води, землі; зображення атакуючого сокола; ранок, день, вечір; мати, батько, дитина тощо.

У статті 20 Конституції України записано: «Державний Гімн України — національний гімн на музику М. Вербицького зі сло­вами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від Конституційного складу Верховної Ради України». Гімн прийнято виконувати на урочистих зібраннях, при врученні державних нагород, зранку — перед початком радіопередач тощо.

Слухання Гімну України стоячи.

1-й учень

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава

Завойована в чесних боях!

Живи та міцній Українська Державо!

Вмирали у битвах мільйони борців,

Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво

Й над Києвом стольним віки майорів.

2-й учень

Будь, Україно, сильна, могуча,

Будь нам на вічні часи.

В мирі ласкава, в бою, як туча,

Всім нам добро принеси.

Благослови наші води,

Гори, ліси і поля,

Хай серед вольних народів

Слава заблисне твоя!

~ Українці мають усі підстави пишатися тим, що їх Батьківщина не раз переживала дні сили і слави, мала плеяду легендарних героїв, мужньо переносила всі випробування, коли гинули її сини і дочки...

А потім знову відроджувалася, виростала з пожарищ і руїн, ви­ховувала нові покоління закоханих у рідну землю лицарів прав­ди і волі.

Учні (хором)

Україна рідний край:

Поле, річка, синій гай.

Любо стежкою іти,

Тут живемо я і ти.

Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолю­-
вала інші народи, а лише захищалася.

Кожна людина розуміє, що тільки тоді її Батьківщина — Укра­їна зможе стати господинею на власній землі, коли всі її сини і доч­ки будуть щоденно працювати для досягнення святої та справедли­вої мети.

Україна — це історія народу, який протягом багатьох віків бо­ровся за свою свободу і незалежність.

Цього року Україна святкує двадцяту річницю своєї незалеж­-
ності.

Вона своїми справами довела всьому світу, що є такий народ — українці — талановитий, працьовитий, мудрий, є в них своя мо­ва — українська.

Нашу землю, рідну домівку, Україну, що здобула незалежність і будує державу, ми повинні берегти і любити. Послухайте легенду.

Покровителем і захисником України є Святий Миколай. При­
йшов Святий Миколай від Бога на Землю, роздати людям дарунки
він завжди їх дарує слухняним і чесним, спасає людей на суші
й на воді).
Кинулися народи до Святого Миколая дар Божий одер­
жати. Розібрали все, що було, і розійшлися. Але бачить Святий
Миколай босу дівчину, одягнуту у вишивану сорочку, руса коса
переплетена синьою стрічкою, а на голові — вінок із червоної ка­-
лини. Дівчина плаче.

— Хто ти, чого плачеш? — запитав Святий Миколай.

Я — дівчина-Україна. Не змогла до тебе доступитися й одер­жати дар Божий.

Я всі таланти роздав; залишилась у мене тільки краса і пі-­
сня — бери їх! Це неоціненний дар, що уславить тебе на цілий світ.

Узяла дівчина-Україна дарунок і міцно притиснула його до сер­ця. Поклонилася низенько Всевишньому і з ясним обличчям та ві­рою понесла
їх у народ.

Учениця.

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов'я,

Звалась веселково Україною,

Нене зачарована моя.

Вишиту колоссям і калиною,

Виборену кров'ю і мечем,

Називаєм гордо Україною,

І ніхто нам цим не дорікне.

У ч е н и ц я

Україна наша мила,

Неозорний рідний край.

Наче сонечко привітна

І прекрасна мов розмай.

Україно, рідна, мила,

Я — дочка твоя щаслива.

Все, що ти мені дала,

Я віддам тобі сповна.

— Кожен українець повинен знати, як жили наші предки, за що вони боролися, як здобували собі кращу долю і волю, знати іс­торію свого народу. Україна здобула волю і незалежність. Перед світом постала держава з давньою історією, оригінальною духов­ною культурою, працьовитим, миролюбивим народом. Тут на­ші державні корені, тут наша земля, яка дала нам горде ім'я — українці.

Учень Любі друзі! Хоч маленькі,

Ми вже добре знаєм,

Що звемося українці

Й українських предків маєм.

Батько, мати, брат, сестричка

І всі інші члени роду,—

Всі належать до одного

Українського народу.

Учениця

Українка я маленька,
Україна — моя ненька.
В неї щирая дитина,

Добра, люба та єдина,

Вірная дочка народу,

Славна, з козацького роду.
Роду іншого не знаю, ;

Так я завжди буду жити,

Рідний край буду любити,

Українцям помагати

Бо Вкраїна — моя мати.

Справжня любов до своєї родини, свого народу, своєї країни
немислима без любові до рідної мови, до пісні. Стаття 10 Консти­-
туції України проголошує: «Українська мова є державною мовою

України».

.. .Ну що, здавалося б, слова…

Слова та голос - більш нічого.

А серце б'ється, ожива,

Як їх почує...

Т. Шевченко

— Здавна люди розуміли велику силу слова.

7-й учень

Ти постаєш в ясній обнові,

Як пісня, линеш, рідне слово.

Ти наше диво калинове,

Кохана материнська мово!

Д. Білоус

Рідна мова й пісня — дві найважливіші фортеці, які народ по­
винен пильно оберігати, це дивний витвір людського розуму. Мо-­
ва й пісня — це дитячі ігри, забави, прислів'я, звичаї, мамині ко­-
лисанки.

Діти співають колисанку.

Котику сіренький,

Котику біленький,

Не ходи по хаті,

Не буди дитяти.

А-а-а, а-а-а.

Не буди дитяти,

Дитя буде спати,

Мама колихати.

А-а-а, а-а-а.

Гра-хоровод «Подоляночка» (співають та виконують відповідні рухи).

— Десь тут була подоляночка,
Десь тут була молодесенька,
Тут вона впала,

До землі припала,

Личко не вмивала,

Бо води немала.

— Устань, устань, подоляночко,
Устань, устань, молодесенька,
Умий личко так, як скляночку,
Та візьмися в бочки,
Поскачи нам скочки,

Біжи до Дунаю,

Бери ту, що скраю.

У ч е н и ц я ;

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води...

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов'їну.

В. Сосюра

Учениця

Любіть красу своєї мови,

Звучання слів і запах слів:

Це квітка ніжна і чудова

Широких батьківських степів.

Учень

Буду я навчатись мови золотої

У трави-веснянки, у гори крутої,

В потічка веселого, що повстане річкою,

В пагінця зеленого, що зросте смерічкою,

Щоб людському щастю дбанок свій надбати,

Щоб раділа з мене Батьківщина-мати.

А. Малишко

Учениця

О місячне сяйво і спів солов'я,

Півонії, мальви, жоржини!

Моря бриліантів,

Це — мова моя,

Це — мова моєї Вкраїни.

В. Сосюра

Учень

МОЛИТВА

Боже Великий, Єдиний!

Нам Україну храни,

Волі і світу промінням

Ти її осіни.

Світом науки і знання

Нас, дітей, просвіти,

В чистій любові до краю

Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже Єдиний,

Нам Україну храни,

Всі твої ласки, щедроти

Ти на люд наш зверни.

Дай йому волю, дай йому долю,

Дай доброго світа, щастя,

Дай, Боже, народу

І многая, многая літа!

Учні (хором)

Красивий, щедрий рідний край,

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

Учитель Навік прийшла пора державна.

Цвіти й прослався, мово славна!

- Буде мова – буде й державна. Плекаючи мову, держава здійснює державу.

Нашу Україну, її прапор, герб, мову, пісню оберігає і захищає Конституція України – Основний Закон.

Слухання пісні «Ой у полі червона калина».

  • У народі кажуть: «Без верби й калини нема України». Правильно кажуть!

Де б не жили українці, вони завжди пам’ятають, де їх коріння, пам’ятають, що вони українці, мова їх українська, і про це заявляють всьому світові. У народі мовиться: «Там земля мила, де мати народила».

Благодаттю своєю, о Боже,

Миром – згодою глянь у наш дім,

Щоб зростало в любові все гоже,

Був притулок і гостям усім.

11

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Виховна година в 3 класі, мета :поглибити знання учнів про історичне минуле нашої держави, про символи України; формувати національну свідомість школярів, виховувати любов до України, виховувати патріотів рідної держави; розвивати пізнавальні інтереси
  • Додано
    12.12.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    3 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    363
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    YL033233
  • Вподобань
    0
Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь