Виховна година "Хто наші вороги?"

Опис документу:
Куріння, пияцтво, наркоманія і токсикоманія, розпуста і проституція, обжерливість і нічогонероблення. А з ними на нормальних людей обрушується – СНІД, венеричні захворювання, туберкульоз, кримінальні злочини. Від внутрішніх ворогів гинуть щорічно мільйони людей – набагато більше, ніж у війнах і епідеміях. Від наркоманії і алкоголізму гине людей найбільше.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ

ХТО НАШІ ВОРОГИ?

(виховна година)

Класний керівник:Бут Ганна Вікторівна

Хто наші вороги?

Зловісні сили загрожують людству знищенням. Людство щось не поспішає бити тривогу. Чекає, коли грім пролунає? А може, він вже пролунав, так у нас вуха заклало?

Є у нас вороги зовнішні – це війни, епідемії, стихійні лиха: землетруси, повені, тайфуни. Щорічно вони відносять життя тисяч людей. Але є вороги набагато страшніші – внутрішні. Це куріння, пияцтво, наркоманія і токсикоманія, розпуста і проституція, обжерливість і нічогонероблення. А з ними на нормальних людей обрушується – СНІД, венеричні захворювання, туберкульоз, кримінальні злочини.

Від внутрішніх ворогів гинуть щорічно мільйони людей – набагато більше, ніж у війнах і епідеміях. Від наркоманії і алкоголізму гине людей найбільше.

Наркоманія – достовірно бич нашого часу не доживають навіть до середнього віку. Вживання наркотиків скорочує життя в 2-2,5 разу, тобто на 30-40 років.

Приготуйте себе до смерті і загинути в тому віці, який не випадково називають квітучим. Власними руками рознести вщент свій організм?

В світі близько 1 мільярда наркоманів. Кожен шостий житель Землі – наркоман!

Куди ми йдемо?..

Особливо популярні наркотики в кримінальному світі. Половина злочинців – наркомани.

Наркомани із стажем – важко і невиліковно хворі люди з «зрушеними мізками», з поразкою всіх життєво важливих органів – нирок, печінки, серця, легенів, судин і т.д.

Діти наркоманів – це, як правило, нежиттєздатні виродки і олигофрени. Століття їх недовге. Якщо ж вони виживають (завдяки досягненням сучасної медицини) і заводять сім'ю, то від них народжуються такі ж або ще потворніші діти.

Так наркоман сам припиняє свій рід, вироджується ціла спадкова лінія.

Швидке розповсюдження в нашій країні з підліткового і юнацького віку куріння, пияцтва, токсикоманії і наркоманії – це важкий удар по здоров'ю населення, це руйнування генофонду нашої країни.

Але уявіть, що ті хто торгує наркотиками, - то біси, що прийняли людську зовнішність, продавці смерті, слуги смерті. Вони вводять людей в спокусу, позбавляють їх волі і розуму, щоб потім забрати їх душу і життя.

Яке це безумство подаватися їм!..

Наркомани нерідко лікарськими наркотичними засобами, які застосовуються в медицині, але найширше поширені у них рослинні наркотики сильної токсичної дії. Перш за все це препарати, що одержуються з конопель канабис. У різних регіонах їх називають по різному: анаша в Середній Азії, харас в Індії, гашиш на Близькому Сході, марихуана в Америці. Можна зустріти і інші варіанти: план, НАСА, хэш, банг, дага, хусус, киф, шира і т.д.

Анашу палять як саму по собі, так і в суміші з тютюном; її заварюють як чай, змішують з цукром смокчуть як льодяники.

Популярні також наркотики з масленичного (опіумного) маку: опіум, морфін, кодеїн, матадон. Їх як правило, вводять внутрішньовенно.

Чагарник коки – сировина для кокаїну.

plantСильнодіючий наркотик – гриби роду псилотсибум (типу поганок). Їх їдять – сирими, сушеними, вареними, смаженими.

У чому сила, привабливість, «краса» наркотиків? У тому, що вони дають «кайф». Тобто – викликають збудження емоційного стану, що імітують радість і навіть щастя, підсилюють статеве ваблення (закоханість), створюють відчуття повноти буття, що супроводжуються фантастичними образами. Зникає на якийсь час тривога, з'являється відчуття повної безпеки і можливості робити що завгодно, аж до самогубства і вбивства. Немає гальм. Немає обмежень. Але триває все це недовго потім наступає депресія. Виникають страхи, галюциногенні образи набувають загрозливого вигляду. У всьому тілі і в голові біль, людину б'є і трясе. І щоб повернути відчуття щастя (кайфу), треба знову обкурюватися, колотися. І так без кінця і без краю. Вірніше - до кінця, до повного саморуйнування і загибелі.

Отже, спочатку, після прийому наркотика, - сила, бадьорість, веселість, безперервний багатогодинний танець під дурманячу музику, а потім – розбитість, спустошеність, болісний головний біль. Наркотики-галюциногенні одурюють психіку, активізують незадіяні раніше ділянки мозку, які починають працювати в режимі, не адекватному дійсності, і якщо таке повторюється, то вже вся психічна діяльність людини стає не адекватною. Людина набуває стійкого і важкого психічного захворювання. Тут вже безсилі – логіка, воля, знання, голос розуму.

Наркоман проходить дві стадії своєї хвороби – наркотичної залежності. На першій стадії його організм активно бореться з наркотичне агресією, захищається всіма засобами і способами. Ферменти, деякі елементи крові і лімфи (пожежники і санітари організму) нейтралізують отруту: «обволікають ворогів» розсівають і виводять назовні за допомогою нирок, печінки, легенів. Зовні боротьба з наркотичними отрутами виявляється як серйозне нездужання: не переривчасто ллються сльози, соплі, нудить, з'являються блювота і пронос, головний біль. Людина природно в такому стані не працездатна, але це його поки не хвилює. Але ж хвороби старості закладаються в дитинстві.

Рятувальною виявляється нова порція отрути. Звичайно, це помилкове. Тимчасовий порятунок що веде до посилення хвороби.

Перша стадія - це зваблювання станом блаженства і закріпачення себе наркотичною залежністю.

На другій стадії вже йде повне накопичення наркотичної отрути у всіх органах і тканинах, отрута входить в плоть і кров наркомана, дезорганізовуватиме обмін речовин. Ферментативна система вже не в силах стримувати злобний натиск «наркотичних бандитів» - починається пряме і стрімке руйнування організму, яке супроводжується нестерпними стражданнями, а припинити можливо тільки новою порцією наркотиків. І тут вже не до кайфу лише б не корчило.

Ось опис «ломки» одного з нещасних

«біль нелюдський. Ніби всередину забралася ціла зграя садистів, одні сплющують тобі кістки, інші вивертають суглоби, а треті усюди вбивають тобі цвяхи. Кишки рвуться на частини, ти натурально божеволієш. Все з тебе тече – з очей, з носа. Пронос замучив (разів п'ятдесят на день), від туалету далі, ніж на два кроки краще не відходити. Рве однією жовчю. Якби все починалося саме з цього, з ломки, жодного наркомана не було б».

Є і більш вражаючі, справді страшні описи ломки. І у всіх один рефрен – «божеволіти».

Це не метафора. Дійсно відбувається серйозне пошкодження психіки, коли людина перестає розуміти, де реальність. А де кошмари. Виникає стан яке називається неосудністю. У цьому стані наркоман здійснює дурні і безглузді вчинки: охоплені манією руйнування вони б'ють посуд, ламають меблі, приймають тих, що оточують за бісів, які хочуть їх убити і кидаються на них з ножем. Нерідкі на цій стадії суїциїдальні психози.

На другій стадії наголошуються важкі ураження печінки і інших внутрішніх органів, відбувається розумова і етична деградація особи. Все значуще в житті втрачений: будинок, сім'я, робота. Невпинно гризе образа: життя пройшло і її не повернути, попереду безвихідність і нові муки. Але більше інших гризе думка, де і як дістати нову порцію наркотика. Для наркоманів бар'єрів і заборон немає на шляху пошуку нової дози: за щіпку, кубик наркотика він уб'є рідну матір.

Закономірно перетворення наркоманів в бомжів або злочинців. Але у будь-якому випадку вони смертники.

Глумлячись над собою, людина за лічені роки зводить себе в могилу.

Леонардо да Вінчі, пам'ятається говорив, говорив: «Хто не цінує життя, той її не заслужив». Резон в цих словах звичайно є, але і жорстокість теж. Адже наркоман не здобуває із землі або повітря свою отруту, йому поставляють її, поставляють цілі армії негідників працюють на те щоб вербувати все нових і нових рекрутів. Тому слова великого італійця треба віднести в першу чергу до тих, хто торгує смертю і, отже не цінує людське життя. Це вони і саме вони заслуговують смерті – торговці смертю.

Токсикомания.

Це різновид наркоманії. Теж не радість. Токсикоман вживає наркотичні речовини у вигляді отруйної пари, яка довго або нюхають, або вдихають. Ці отруйні пари називають летючими наркотично діючими речовинами.

Звичайно, токсикоман вдихає пари бензину, ацетону, ефіру, різні аерозолі, а також шевські креми, клей момент і тому подібні промислові товари, здавалося б ні чого загального що не мають з лікарськими препаратами, але і з продуктами харчування. Та зате який ефект? (л наслідках звичайно ніхто не думає. Школа, яка зобов'язана учити прогнозуванню, умінню бачити логічні наслідки вчинків, попереджати учня про можливі небезпеки, яких в навколишньому житті немало – школа вдає, що все це її не стосується. Таблицю множення вивчи, синуси і косинуси розрізняй, широту і довготу знаходь, а захворів – йди до лікаря. Про те, що хворіти означає проявляти дурість, одержувати задоволення від вживання шкідливих речовин означає проявляти ідіотизм, - про це школа вважає за краще не говорити, тому вона не учить)

На жаль токсикоманією заражаються підлітки і навіть діти. Через декілька років вони поповнять ряди наркоманів, стануть новим джерелом доходів для нелюдей – торговців смертю.

Куріння і діти.

Природа хоче, щоб діти були дітьми, перш ніж бути дорослими.

(Ж.Ж. Руссо)

Зараз у всьому світі стрімко росте число курців дитячого і юнацького віку. За даними статистики 80% курців почали палити ще в школі.

У Бельгії палять 45 % хлопців і 44% дівчат, відповідно, в Швейцарії – 46 % і 36 %, у Німеччині – 54 % і 46%, в Італії – 55% і 51%. Проте, в Парижі дівчат, що палять, більше, ніж хлопцем 66% і 58%. У Англії батьки особливо не обмежують дітей в курінні. І там хлопчики вперше пробують палити в 9 років, а дівчатка в 11 років.

У Києві палять 45 %, а в Харкові – 65% підлітків і хлопців.

Це викликає велику тривогу. Чим молодше дитина, тим слабкіше у нього захисні механізми. Тим швидше куріння руйнує його організм. У того, хто нахаба палити в дитинстві, наприклад в 11-12 років до 30-40 років можна чекати розвиток серцевої недостатності або рак легенів.

Ти, як і дорослий вдихаєш дим . Малюк, як і ти, не передбачаючи наслідків, переповзає з дитячої коляски через поручні балкона і розбивається на смерть. Ти, вже лізеш через поручні?

Ти хочеш здаватися дорослим. Але від того, що деякі твої приятелі (ті хто шибеники і гірше вчаться) почали палити, вони не стали не розумніші, ні доросліше. Так дорослими не стають. Не усвідомлене ти переймаєш чужу звичку. А це говорить про не зрілість твого вчинку. Пам'ятай, що діти рано приохотившись до куріння, не відрізняються міцним здоров'ям. Вони бліді, у них часті головні болі, запаморочення, а також авітаміноз і зниження рівня цукру в крові, важливої для енергії людини. Діти, що палять, гірше ростуть, гірше розвиваються фізично. У них поганий сон і апетит. Вони нервові, дратівливі, швидко втомлюються. Погано запам'ятовують учбовий матеріал, чим однолітки, що не палять.

Як хлоп'ята втягуються в куріння?

Якщо нікому було наслідувати не було б тих, що палять. Палить тато, старший брат, палять хлоп'ята у дворі і в ліцеї, палять вчителі і кінозірки. Чи це не спокуса. Так, і ніяково якось всі хлопчаки вже давно палять, а я навіть не пробував. А ще цікавість – а що це таке? Тільки одне затягування. І сам не відмітиш, як станеш завзятим курцем. Почати те легше, ніж потім кинути. Деякі потім дуже хочуть, але так і не можуть розлучитися з цією поганою звичкою.

Перша сигарета – це гра в дорослість, боротьба з батьками за самоствердження, самостійність і незалежність. Звичайно, це наївність дурість юних нетям.

Якщо представити куріння, як бісівська мана (а так думають віруючі люди), то курильний біс ловить на приманку тільки тих, хто по молодості років дурний і безрозсудний. Ось сидить він, цей біс і продає сигарети, продає смерть, продає хвороби курцям – виразку шлунку, туберкульоз, рак легенів, бронхіт, гангрену, інфаркт і т.д. Але тільки пачки сигарет так красиво оформлені, і дим такий ароматний.

Звичайно в середньому і літньому віці палити не починають. Життєвий досвід і мудрість не дають зробити такій дурості. Це доля безрозсудної юності.

Пасивне куріння.

Батьків відокремлюють від дітей їх власні пристрасті.

(Франсуа Моріак)

Вимушене вдихання тютюнового диму людьми що не палять, примусова курильна повинність – це і є пасивне куріння.

Деколи димить нечема серед тих, хто не палить, і в натовпі людей або будинки, на роботі або в тамбурі електрички. Йому наплювати на тих. Хто стоїть поряд – люди похилого віку, діти. Що йому до них, що із-за нього вони не дихають чистим повітрям, це його не хвилює.

Тільки 25 % диму потрапляє з в легені курця, все інше йде в повітря. Якщо працівники, що палять, знаходяться в накуреному приміщенні. То за час роботи вони як би викурюють 57 сигарет.

Дружини чоловіків, що палять, так само хворіють на ішемічну хворобу серця і рак легенів разом з чоловіками. Особливо страждають діти батьків, що палять. Якщо палять батьки при дітях, то це мізерність розуму, байдужість і яскравий приклад анти виховання.

Діти в брешемо наслідують батькам. Вважають їх ідеалом тупо наслідуючи їх звичкам. З пелюшок вбираючи в собі образ мами, що палить, або батька. Спостерігали ви як малюк узявши олівець в рот грає в маму, що палить, або батька? До чого такі батьки привчають своїх дітей? Як трохи менше прожити? Як стать курильним наркоманом? Так став доросліше дитина починає палити. Якщо не з раннього дитинства, то в 15-17 років. А деколи хлопчисько в 12-13 років сперечається з батьком у тютюнового кіоску який сорт сигарет краще палити.

Як же можна так не любити своїх дітей?

Ви палите удома і в квартирі повно сигаретного диму. А канарейку не стали б тримати в накуреній кімнаті – вона ж загине. А дітей ви позбавляєте свіжого повітря. Хай терплять. Їх не шкода. Так знайте – ви вороги своїм дітям і собі. Влаштуйте ж самі собі скандал і прочуханку. Поки ви лізете за черговою сигаретою до себе в кишеню в передчутті кайфу від першого затягування – все ж таки задумайтеся: з чого це ваші діти такі бліді і чахлі? Звідки у них кашель, головний біль і запаморочення? Від чого погіршав сон, пропав апетит? Чому вони стали швидко втомлюватися і погано вчитися?

Тварини не гублять своє потомство, а ви губите. Ви опустилися нижче за рівень тварин.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»